Nudne spotkanie w Londynie - Crystal Palace 0:2 Arsenal

Nudne spotkanie w Londynie - Crystal Palace 0:2 Arsenal 26.10.2013, 14:39, Łukasz Kęczkowski 2128 komentarzy

Byliśmy świadkami niezbyt emocjonującego, by nie powiedzieć nudnego spotkania w Londynie. Co prawda gracze Arsenalu wygrali ten mecz, jednak nie można go nazwać porywającym. Gra była toczona w niezbyt szybkim tempie, nie było zbyt wielu sytuacji bramkowych, jednak najważniejsze, że udało się zdobyć kolejne trzy punkty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Moxey - Jedinak, Dikgacoi, Guedioura - Bannan, Thomas - Chamakh

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Flamini - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud.

Od samego początku meczu to podopieczni Wengera utrzymywali się przy piłce i starali się zdominować rywala, jednak ich starania nie przyniosły skutku i w trakcie pierwszych minut nie wydarzyła się żadna ciekawa akcja.

Przez pierwsze dziesięć minut meczu najciekawszym wydarzeniem była kontuzja Flaminiego. W 8. minucie Francuz musiał opuścić boisko z powodu urazu uda. Na szczęście pomocnikowi udało się zejść o własnych siłach, więc możemy mieć nadzieję, że nie jest to nic poważnego. W jego miejsce na boisku zameldował się Gnabry.

W 13. minucie miała miejsce pierwsza akcja Crystal Palace. Po kontrataku, wrzutce z lewej strony Thomasa strzałem głową próbował pokonać Szczęsnego Bannan, jednak uderzył onad bramką.

Pięć minut później Özil ładnie wyszedł na wolne pole, jednak jego podanie do Girouda nie było zbyt dokładne.

W 24. minucie lekkomyślnym zagraniem popisał się Per Mertesacker. Niemiec próbował odegrać głową do Szczęsnego, jednak zrobił to tak niefortunnie, że do piłki prawie dopadł Chamakh. Na całe szczęście polski golkiper był szybszy i zdołał wybić futbolówkę.

Już trzy minuty później znowu aktywny był Chamakh. Marokańczyk wykorzystał zamieszanie i znalazł się niekryty przed szesnastką, skąd oddał ładny, celny strzał. Na szczęście Wojtek Szczęsny bez trudu wyłapał jego uderzenie. Kilka minut później po podaniu Chamakha groźny strzał oddał Guedioura, jednak i tym razem górą był polski golkiper.

W 35. minucie bliski pokonania Speroniego był Cazorla, jednak jego strzał z ostrego kąta minął dalszy słupek bramki Palace.

W 41. minucie ponownie swoją szansę na gola miał Chamakh, jednak wyskoczył minimalnie zbyt nisko i nie sięgnął szybującej z lewego skrzydła piłki.

W 46 minucie Arsenal otrzymał rzut karny! Guedioura sfaulował dryblującego Gnabry'ego, a Arteta pewnie pokonał Speroniego strzałem w lewą stronę bramki. 1:0 dla Arsenalu!

Kilka minut później bliski zdobycia bramki był właśnie Gnabry, jednak jego strącenie piłki nie było wystarczająco celne i futbolówka poszybowała minimalnie obok słupka.

W 54. minucie ładną wrzutką popisał się Bacary Sagna, jednak strzał Girouda nie był już tak dokładny, przez co nie udało mu się podwyższyć prowadzenia.

Dziesięć minut później za taktyczny faul na Chamakhu czerwoną kartkę obejrzał Mikel Arteta. Hiszpan w bezpardonowy sposób zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Marokańczyka. Od 65. minuty Arsenal będzie grał w 10.

W 69. minucie Gnabry'ego zastąpił Wilshere, natomiast dwie minuty później na boisko wszedł Jimmy Kebe, który zmienił Guediourę, a za Cazolę pojawił się Monreal.

W 74. minucie bardzo ładną akcją kombinacyjną popisali się gracze Crystal Palace. Najpierw strzał Moxeya Szczęsny sparował na poprzeczkę, a piłka opuściła boisko. Po rzucie rożnym na bardzo groźny strzał z dystansu zdecydował się Jedinak, jednak i tym razem górą był polski bramkarz.

Dziesięć minut później w wymarzonej pozycji znalazł się Chamakh. Marokańczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową na 5 metrze, jednak w ostatniej chwili Mertesacker zdołał wybić ją znad buta snajpera Palace.

W 87. minucie szansę na bramkę miał Mesut Ozil, jednak jego ekwilibrystyczny strzał poszybował ponad bramką.

Co się odwlecze, to nie uciecze! Już minutę później ładnym rajdem z lewej strony popisał się Aaron Ramsey, który idealnie dośrodkował na głowę Oliviera Girouda. Francuz nie miał problemów z pokonaniem Speroniego i mamy już 2:0 dla Arsenalu!

Bellers komentarzy: 123627.10.2013, 18:24

Suarez jest dużo bardziej bramkostrzelny i regularny.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.10.2013, 18:24

Gomis strzelił gola przeciwko Monaco, gdzie hejterzy?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.10.2013, 18:24

Gunner,
Bądźmy szczerzy ale u nas nagle uznawanie Suareza za Boga wzięło się przez możliwość dołączenia jego do nas... Jest to genialny zawodnik i są umiejętnościami na tym samym poziomie, tylko, ze psychikę ma lepsza kun...

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 127.10.2013, 18:23

teraz

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 18:23

KFC kiedy gra?

mikros7 komentarzy: 114627.10.2013, 18:21

Chelsea z City 1-1... oby tak się ten wynik utrzymał do końca.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 18:21

Ja tam wolę Suareza

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12627.10.2013, 18:20

Po meczu LFC było, że jednak Suarez najlepszy w PL. Obaj są z absolutnego topu.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.10.2013, 18:20

Ciężko powiedzieć, czy w pojedynkę Aguero pociągnąłby Liverpool, ale na pewno lepiej trzyma się na nogach od Urugwajczyka i faktycznie w miektórych aspektach gry jest lepszy

Gunner48 komentarzy: 792927.10.2013, 18:20

@Arsenafcfan
Nie przesadzaj już.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.10.2013, 18:15

A nawet powiem, ze Aguero > Suarez. Umiejętnościami na tym samym poziomie + nie gryzie + nie upada przy każdym dotyku.

thegunner4life @dami494

Jak najbardziej zgadzam się z Waszymi postami :)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.10.2013, 18:07

Ksenofobia na k.com, zawsze mnie to rozwala.

dami494
masz jakiś problem do niego? Przecież na k.com mieliśmy już (normalnych) kibiców Realu, Liverpoolu czy nawet MU .

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 18:02

Nie no skąd :P. I tak we wtorek Arsenal górą :D

Berczi komentarzy: 125227.10.2013, 18:02

@ CFCB18
Różnie bywa z napastnikami - może tylko chwilowo dobrze gra, a może po prostu się rozkręca i będzie coś grał w tym sezonie.

CFCB18 komentarzy: 29527.10.2013, 18:01

a czy to problem ze mam tu konto ? :) interesuje sie cala bpl ;)

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 18:00

Kibicu Chelsea po co Ci konto na stronie dla kibiców ARSENALU?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.10.2013, 17:58

CFCB18,

Nie do końca... stary Torres ładował w lidze gola za golem. Ten Torres mimo, że gra bardzo dobrze ostatnio to bramek w lidze dalej nie strzela. Aktualnie to wydaje mi się, że Torres bardziej pasowałby do 4-4-2 grając za plecami napastnika i robiąc mu akcje.

CFCB18 komentarzy: 29527.10.2013, 17:57

siema, co myślicie o formie toresa ? ja jako kibic Chelsea nie poznaje go od kilku spotkań, powraca stary fernando ? Jose Mourinho dokonuje cudu :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.10.2013, 17:57

Aktualnie ważne jest, że Koguty mają porównywalne statystyki z Hull! Może jakiś remis.. oby nie strzelili znowu w 90+ min na 1:0

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.10.2013, 17:55