Nudne spotkanie w Londynie - Crystal Palace 0:2 Arsenal

Nudne spotkanie w Londynie - Crystal Palace 0:2 Arsenal 26.10.2013, 14:39, Łukasz Kęczkowski 2128 komentarzy

Byliśmy świadkami niezbyt emocjonującego, by nie powiedzieć nudnego spotkania w Londynie. Co prawda gracze Arsenalu wygrali ten mecz, jednak nie można go nazwać porywającym. Gra była toczona w niezbyt szybkim tempie, nie było zbyt wielu sytuacji bramkowych, jednak najważniejsze, że udało się zdobyć kolejne trzy punkty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Moxey - Jedinak, Dikgacoi, Guedioura - Bannan, Thomas - Chamakh

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Flamini - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud.

Od samego początku meczu to podopieczni Wengera utrzymywali się przy piłce i starali się zdominować rywala, jednak ich starania nie przyniosły skutku i w trakcie pierwszych minut nie wydarzyła się żadna ciekawa akcja.

Przez pierwsze dziesięć minut meczu najciekawszym wydarzeniem była kontuzja Flaminiego. W 8. minucie Francuz musiał opuścić boisko z powodu urazu uda. Na szczęście pomocnikowi udało się zejść o własnych siłach, więc możemy mieć nadzieję, że nie jest to nic poważnego. W jego miejsce na boisku zameldował się Gnabry.

W 13. minucie miała miejsce pierwsza akcja Crystal Palace. Po kontrataku, wrzutce z lewej strony Thomasa strzałem głową próbował pokonać Szczęsnego Bannan, jednak uderzył onad bramką.

Pięć minut później Özil ładnie wyszedł na wolne pole, jednak jego podanie do Girouda nie było zbyt dokładne.

W 24. minucie lekkomyślnym zagraniem popisał się Per Mertesacker. Niemiec próbował odegrać głową do Szczęsnego, jednak zrobił to tak niefortunnie, że do piłki prawie dopadł Chamakh. Na całe szczęście polski golkiper był szybszy i zdołał wybić futbolówkę.

Już trzy minuty później znowu aktywny był Chamakh. Marokańczyk wykorzystał zamieszanie i znalazł się niekryty przed szesnastką, skąd oddał ładny, celny strzał. Na szczęście Wojtek Szczęsny bez trudu wyłapał jego uderzenie. Kilka minut później po podaniu Chamakha groźny strzał oddał Guedioura, jednak i tym razem górą był polski golkiper.

W 35. minucie bliski pokonania Speroniego był Cazorla, jednak jego strzał z ostrego kąta minął dalszy słupek bramki Palace.

W 41. minucie ponownie swoją szansę na gola miał Chamakh, jednak wyskoczył minimalnie zbyt nisko i nie sięgnął szybującej z lewego skrzydła piłki.

W 46 minucie Arsenal otrzymał rzut karny! Guedioura sfaulował dryblującego Gnabry'ego, a Arteta pewnie pokonał Speroniego strzałem w lewą stronę bramki. 1:0 dla Arsenalu!

Kilka minut później bliski zdobycia bramki był właśnie Gnabry, jednak jego strącenie piłki nie było wystarczająco celne i futbolówka poszybowała minimalnie obok słupka.

W 54. minucie ładną wrzutką popisał się Bacary Sagna, jednak strzał Girouda nie był już tak dokładny, przez co nie udało mu się podwyższyć prowadzenia.

Dziesięć minut później za taktyczny faul na Chamakhu czerwoną kartkę obejrzał Mikel Arteta. Hiszpan w bezpardonowy sposób zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Marokańczyka. Od 65. minuty Arsenal będzie grał w 10.

W 69. minucie Gnabry'ego zastąpił Wilshere, natomiast dwie minuty później na boisko wszedł Jimmy Kebe, który zmienił Guediourę, a za Cazolę pojawił się Monreal.

W 74. minucie bardzo ładną akcją kombinacyjną popisali się gracze Crystal Palace. Najpierw strzał Moxeya Szczęsny sparował na poprzeczkę, a piłka opuściła boisko. Po rzucie rożnym na bardzo groźny strzał z dystansu zdecydował się Jedinak, jednak i tym razem górą był polski bramkarz.

Dziesięć minut później w wymarzonej pozycji znalazł się Chamakh. Marokańczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową na 5 metrze, jednak w ostatniej chwili Mertesacker zdołał wybić ją znad buta snajpera Palace.

W 87. minucie szansę na bramkę miał Mesut Ozil, jednak jego ekwilibrystyczny strzał poszybował ponad bramką.

Co się odwlecze, to nie uciecze! Już minutę później ładnym rajdem z lewej strony popisał się Aaron Ramsey, który idealnie dośrodkował na głowę Oliviera Girouda. Francuz nie miał problemów z pokonaniem Speroniego i mamy już 2:0 dla Arsenalu!

Crystal PalaceRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
pajdek13 komentarzy: 150727.10.2013, 20:32

Co autor(Suarez) miał na myśli ktoś wie?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.10.2013, 20:31

ArseneAl

W twojej nędznej tabeli City było pierwsze.

ArseneAl komentarzy: 2341727.10.2013, 20:31

@A23
Mówiłem, że mistrzem będzie City lub Chelsea nie sprecyzowałem kto.

afckonrad9101 komentarzy: 783427.10.2013, 20:30

A ja dawalem United na tronie przed sezonem,poki co cale szczescie nie jestem ekspertem...

RPZLDZ komentarzy: 99027.10.2013, 20:27

Chłopaki, zapodacie jakąś dobrą, ajk najaktualniejszą kompilację o Aaronie? :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 127.10.2013, 20:27

ArseneAl
Szczerze mówiąc to nie przyjrzałem się ławce rezerwowych w ostatnim spotkaniu, więc nie zwróciłem na to uwagi, sory :(

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.10.2013, 20:27

ArseneAl

Nie kuam, przed sezonem mówiłem że City zgarnie mistrza.

ArseneAl komentarzy: 2341727.10.2013, 20:26

@A23
I dlatego uważam Chelsea za głównego kandydata do mistrzostwa.
@carlosV
A po co mieliśmy dawać na ławkę 3 obrońców?

@A23
@carlosV

afckonrad9101 komentarzy: 783427.10.2013, 20:24

pauleta19
Czy ja wiem czy meczyc, Santi potrzebuje gry po kontuzji z BVB zagral 30 minut, wczoraj chyba 70 to i z Chelsea moze ta godzinke pograc, przeciez on przez ostatni miesiac nie gral wiec o przemeczeniu nie ma mowy...

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 127.10.2013, 20:23

A ja bym chciał zobaczyć Bellerina zamiast Jenkiego, któremu chyba coś dolega, skoro nie było go nawet na ławce ostatnio.

ArseneAl komentarzy: 2341727.10.2013, 20:22

@pauleta19
A czym się Santi zmęczył?
Właśnie przyda mu się kilka meczów żeby wrócić do formy.
I umówmy się, że Eisfelda, Olssona czy Ryo to można wystawić przeciw 3 ligowcowi, a nie Chelsea.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.10.2013, 20:19

Santiego nie ma co męczyć - Zelalem, Eisfeld, Olsson, Ryo, Akpom ma kto grać. Najgorzej wygląda dobór DMFa. Chyba przeciętny Frimpong będzie musiał zagrać.

ArseneAl komentarzy: 2341727.10.2013, 20:19

Jaki Hayden ludzie.. Już szybciej Frymponk zagra.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12627.10.2013, 20:17

Monreal grał nieźle ostatnio, bo CP rzuciło się do ataku i mieliśmy od cholery miejsca. Przecież on jest mierny jako skrzydłowy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.10.2013, 20:17

bvb opyla za 7 mln lewego w zime ,aha jasne

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.10.2013, 20:15

Ja już Haydena nigdy nie chcę widzieć w koszulce Arsenalu.

maciekbe komentarzy: 1245827.10.2013, 20:13

podbijam ten skład, tylko Santi mi nie pasuje za bardzo. Jak ma tak grać jak ostatnio to już wolę Gibbo na LO i Monreala na LP

ArseneAl komentarzy: 2341727.10.2013, 20:05

Chelsea, Arsenal i City będą walczyć o mistrzostwo, a MU, Liverpool i Spurs o 4 miejsce.
Na 7 będzie Soton, na 8 Everton, a na 9 Swansea.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.10.2013, 20:00

Też to właśnie chciałem pisać - pierwsze 8 drużyn walczy o europejskie puchary, reszta o utrzymanie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.10.2013, 19:59

Kowalczyk11, Daily Star o tym pisało, wiec nawet szkoda komentować. A BVB nie sprzeda Lewego w styczniu jezeli nadal bedzie grac w LM.

Kowalczyk11 komentarzy: 325327.10.2013, 19:58

Jak patrze na kluby premier leauge to nie widze dla niego innego wyjścia niż Arsenal

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 19:56

Kowalczyk11
Podpisze kontrakt z tym kto da mu więcej kasy pewnie. Jak BVB nie odpadnie z LM to zimą na pewno go nie puszczą.

Kowalczyk11 komentarzy: 325327.10.2013, 19:50

Widzieliście zapewne wszędzie te pogłoski o chęci sprzedaży lewego za 7mln. Wiem ze to głupie i malo prawdopodobne ale pytanie mam tego rodzaju , nawet jeśli bvb chciałaby go puścić za to 7mln i powiedzmy któryś klub z PL je zaoferował to lewy chyba nie ma obowiązku podpisywać z nikim kontraktu bo się tak borussi zawidziało ? Jak to wygląda waszym zdaniem

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50327.10.2013, 19:50

O fak, ale mnie ząb napierdziela.

ArseneAl komentarzy: 2341727.10.2013, 19:50

@pauleta19
Chodzi mi o to, że nie ma co czekać do lata tylko go kupić w zimie za wszelką cenę. Napastnik, który idealnie uzupełniałby się z Giroud.
W tym sezonie w 9 meczach Serie A już 8 bramek i 3 asysty.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11727.10.2013, 19:49

Arsenal23---> IMO można też przypisać już ostatnie miejsce w tabeli.

Alonso komentarzy: 1282427.10.2013, 19:48

a było tak blisko by ****sy straciły punkty :(

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11727.10.2013, 19:48

Trequartista---> 5 punktów może być, ale pod warunkiem, że wygramy z LFC i zremisujemy w dwóch pozostałych meczach, a nie np. remis z LFC i zwycięstwo z Soton.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.10.2013, 19:47

Tabela się stabilizuje, na sto procent będzie taki skład top 8 jaki jest teraz.

RPZLDZ komentarzy: 99027.10.2013, 19:45

Jestem ekspertem!!

Trequartista komentarzy: 536627.10.2013, 19:45

Słuchając Mielcarskiego mam wrażenie, jakbym sobie puścił komentarz prowarszawski
arsenallord
7pkt? Mistrz, najlepsza dotychczas defensywa w lidze i obecny wicelider, odważnie. Ja z 5 będę zadowolony

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.10.2013, 19:43

ArseneAl, popraw mnie jeśli się mylę, ale okienko jest zamknięte. A o kupieniu Rossiego pisałem jak tylko Villarreal spadł do Seguna Division.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 427.10.2013, 19:42

Przeczuwam jeden z dwóch scenariuszy na najbliższe 2 mecze:

1. Eliminujemy Cfc, pompujemy bańkę oczekiwań i strata punktów z Lfc
2. Odpadamy z Cfc i kolejny raz podnosimy się z kolan wygrywając z Lfc.

Ten drugi oczywiście lepszy, bo COC to gówno.

ArseneAl komentarzy: 2341727.10.2013, 19:40

Kupujem tego Rossiego zanim zdrożeje na całego.
Dzisiaj dla odmiany 2 asysty.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 19:39

arsenallord
Soton pokazało, że punkty urywać potrafi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.10.2013, 19:39

kiedys slyszalem cytat w filmie chyba jakims ,,trzeba skopac pare tyłków''

i ten czas nadchodzi LFC /brendanowi/ i chelsea /mou/

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11727.10.2013, 19:37

dami494---> Nie wiem. IMO Równie dobrze możemy stracić punkty z United i Soton.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 19:36

arsenallord
Masz na myśli remis LFC?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.10.2013, 19:35

Tottenham znów 1-0 po karnym. Chelsea jak zdobędzie mistrzostwo to przez takich frajerów jak ci z City - Nastić/Hart. Słaba ta niedziela :/

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 19:35

CFCB10
Jakby mu na grze zależało to by więcej na boisku robił.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11727.10.2013, 19:34

Następne 3 mecze w lidze: Liverpool, United, Soton - 7 punktów w pełni mnie usatysfakcjonuje.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.10.2013, 19:34

adrian12543

madry komentarz , bo niektorzy juz widza chelsea na tronie i ,ze zgniotło city dzis. A to bzdura , city cisneło wiecej i madrzej , ale prezent city i tyle.

Masz racje straszny mix farta na SB jest jak do tej pory

CFCB18 komentarzy: 29527.10.2013, 19:33

@adrian12543 znowu po prezencie ?? a kiedy ostatni raz taki prezent Chelsea dostała ? Przeciez City procz posiadania nci nie zrobili, Chelsea miałą konkretniejsze akcje. Gdyby był remis tez nikt niemialby do nikogo pretensji ;)
@dami494 Etoo w Chelsea zarabia prawie 3x mniej niż w Rosji :) Tak przyszedł dla kasy :)

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 19:32

RPZLDZ
Zajebiste Ty to masz podejście do tego :D

RPZLDZ komentarzy: 99027.10.2013, 19:30

A ja Wam powiem, że wygramy cały ten maraton trudnych meczów. Komplet punktów i awans w COC!