Nudne spotkanie w Londynie - Crystal Palace 0:2 Arsenal

Nudne spotkanie w Londynie - Crystal Palace 0:2 Arsenal 26.10.2013, 14:39, Łukasz Kęczkowski 2128 komentarzy

Byliśmy świadkami niezbyt emocjonującego, by nie powiedzieć nudnego spotkania w Londynie. Co prawda gracze Arsenalu wygrali ten mecz, jednak nie można go nazwać porywającym. Gra była toczona w niezbyt szybkim tempie, nie było zbyt wielu sytuacji bramkowych, jednak najważniejsze, że udało się zdobyć kolejne trzy punkty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Moxey - Jedinak, Dikgacoi, Guedioura - Bannan, Thomas - Chamakh

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Flamini - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud.

Od samego początku meczu to podopieczni Wengera utrzymywali się przy piłce i starali się zdominować rywala, jednak ich starania nie przyniosły skutku i w trakcie pierwszych minut nie wydarzyła się żadna ciekawa akcja.

Przez pierwsze dziesięć minut meczu najciekawszym wydarzeniem była kontuzja Flaminiego. W 8. minucie Francuz musiał opuścić boisko z powodu urazu uda. Na szczęście pomocnikowi udało się zejść o własnych siłach, więc możemy mieć nadzieję, że nie jest to nic poważnego. W jego miejsce na boisku zameldował się Gnabry.

W 13. minucie miała miejsce pierwsza akcja Crystal Palace. Po kontrataku, wrzutce z lewej strony Thomasa strzałem głową próbował pokonać Szczęsnego Bannan, jednak uderzył onad bramką.

Pięć minut później Özil ładnie wyszedł na wolne pole, jednak jego podanie do Girouda nie było zbyt dokładne.

W 24. minucie lekkomyślnym zagraniem popisał się Per Mertesacker. Niemiec próbował odegrać głową do Szczęsnego, jednak zrobił to tak niefortunnie, że do piłki prawie dopadł Chamakh. Na całe szczęście polski golkiper był szybszy i zdołał wybić futbolówkę.

Już trzy minuty później znowu aktywny był Chamakh. Marokańczyk wykorzystał zamieszanie i znalazł się niekryty przed szesnastką, skąd oddał ładny, celny strzał. Na szczęście Wojtek Szczęsny bez trudu wyłapał jego uderzenie. Kilka minut później po podaniu Chamakha groźny strzał oddał Guedioura, jednak i tym razem górą był polski golkiper.

W 35. minucie bliski pokonania Speroniego był Cazorla, jednak jego strzał z ostrego kąta minął dalszy słupek bramki Palace.

W 41. minucie ponownie swoją szansę na gola miał Chamakh, jednak wyskoczył minimalnie zbyt nisko i nie sięgnął szybującej z lewego skrzydła piłki.

W 46 minucie Arsenal otrzymał rzut karny! Guedioura sfaulował dryblującego Gnabry'ego, a Arteta pewnie pokonał Speroniego strzałem w lewą stronę bramki. 1:0 dla Arsenalu!

Kilka minut później bliski zdobycia bramki był właśnie Gnabry, jednak jego strącenie piłki nie było wystarczająco celne i futbolówka poszybowała minimalnie obok słupka.

W 54. minucie ładną wrzutką popisał się Bacary Sagna, jednak strzał Girouda nie był już tak dokładny, przez co nie udało mu się podwyższyć prowadzenia.

Dziesięć minut później za taktyczny faul na Chamakhu czerwoną kartkę obejrzał Mikel Arteta. Hiszpan w bezpardonowy sposób zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Marokańczyka. Od 65. minuty Arsenal będzie grał w 10.

W 69. minucie Gnabry'ego zastąpił Wilshere, natomiast dwie minuty później na boisko wszedł Jimmy Kebe, który zmienił Guediourę, a za Cazolę pojawił się Monreal.

W 74. minucie bardzo ładną akcją kombinacyjną popisali się gracze Crystal Palace. Najpierw strzał Moxeya Szczęsny sparował na poprzeczkę, a piłka opuściła boisko. Po rzucie rożnym na bardzo groźny strzał z dystansu zdecydował się Jedinak, jednak i tym razem górą był polski bramkarz.

Dziesięć minut później w wymarzonej pozycji znalazł się Chamakh. Marokańczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową na 5 metrze, jednak w ostatniej chwili Mertesacker zdołał wybić ją znad buta snajpera Palace.

W 87. minucie szansę na bramkę miał Mesut Ozil, jednak jego ekwilibrystyczny strzał poszybował ponad bramką.

Co się odwlecze, to nie uciecze! Już minutę później ładnym rajdem z lewej strony popisał się Aaron Ramsey, który idealnie dośrodkował na głowę Oliviera Girouda. Francuz nie miał problemów z pokonaniem Speroniego i mamy już 2:0 dla Arsenalu!

@koxiarz14
7 mln może być. Piłkarz z pół rocznym kontraktem nie jest więcej wart.
Lewy albo Rossi i można fapować (bo Suarez to teraz jedynie marzenie ściętej głowy).

Mariusz28 komentarzy: 495227.10.2013, 17:29

****si atakują ^^

Thierry77 komentarzy: 340327.10.2013, 17:28

koxiarz14

Zwykłe plotki. BVB nie puści Lewego dla 7 mln i do tego w połowie sezonu.
Zastanawiam się czy byłby potrzebny Arsenalowi.

Thierry77 komentarzy: 340327.10.2013, 17:26

Chciałbym remis, wtedy odskoczymy i jednym i drugim.
Ale patrząc na te pierwsze 25 minut to City wygra mecz.

lucasnoline komentarzy: 541627.10.2013, 17:25

"nie urósł zbyt wysoko"

Ci jak coś yebną, to szok.

asnl14fan komentarzy: 32527.10.2013, 17:25

willian się chowa za bandami rekl. :)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35527.10.2013, 17:24

express.co.uk/sport/football/439519/Man-Utd-Arsenal-and-Chelsea-told-to-pay-7m-for-Robert-Lewandowski

Co o tym myślicie?

LoveTheGunners komentarzy: 914027.10.2013, 17:24

hahaah "A co to Willian?" epic :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.10.2013, 17:24

Vorm niszczy system. Prawie mu strzelili bezpośrednio po rzucie wolnym z 50 metrów.Refleks ma bajeczny, ale to mijanie się z piłką w powietrzu jest wkurzające.

Mariusz28 komentarzy: 495227.10.2013, 17:24

City ładnie gra, stawiam 2-1 ewentualnie 2-0 dla nich :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.10.2013, 17:24

A ja czuje, że Chelsea wygra typowo po swojemu, city będzie atakować a Ci 2 bramki z kontry strzela.

ArseneAl komentarzy: 2341727.10.2013, 17:16

City na bank tego nie wygra. Będzie remis lub wygrana Chelsea.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.10.2013, 17:16

@xfam0us

Pisał tak fan WHU na twitterze, oglądając też widzę, że stoją wszyscy w linii. Jest napastnikiem, ale gra w linii pomocy.

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 17:15

Remis lub wygrana City będzie ok.

xfam0us komentarzy: 645 newsów: 127.10.2013, 17:11

@Shinev Coś ci nie wyszło bo Vaz Te jest napastnikiem i własnie on gra na tej pozycji 0, a jak schodzi na skrzydło do Nolan gra na szpicy bo on zajmuje pozycje zwaną 10

Maverick7 komentarzy: 52927.10.2013, 17:09

barti89-> my po odejsciu naszego asa z wielkim czolem jestesmy liderem :D

Koroniarz komentarzy: 1023027.10.2013, 17:08

Poratuje ktos linkiem do meczu CFC-MC, moze byc słaba jakosc ale zeby sie nie zacinał ?

barti89 komentarzy: 62027.10.2013, 17:04

Roma odzyla bo zasilila sklad pewnym bardzo zdolnym iworyjczykiem.;)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.10.2013, 17:02

WHU ustawieniem 4-6-0, śmiesznie to wygląda.

polishbrigadesx komentarzy: 1022427.10.2013, 16:59

Chelsea dzisiaj wygra lub będzie wysoki remis.

asnl14fan komentarzy: 32527.10.2013, 16:58

w londynie jasno a u nas już ciemno

RPZLDZ komentarzy: 99027.10.2013, 16:57

E, chłopaki!

Po co Legia się pchała do LM jak oni na LE są zbyt żałośni? O.o

lucasnoline komentarzy: 541627.10.2013, 16:56

Co za rasizm, wszyscy w czołówce byli czarni!

Qarol komentarzy: 1450227.10.2013, 16:56

Kurcze, już 9 kolejka, a mi nadal brakuje "Fire".

maciekbe komentarzy: 1245827.10.2013, 16:55

@A23 faktycznie trzeba być mega znawcą, żeby to stwierdzić

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 427.10.2013, 16:55

Kolejna wygrana Romy, tym razem z mocnym u siebie Udinese. Idą jak burza w tym sezonie i mam nadzieję że zdobędą scudetto.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.10.2013, 16:52

City bez Kompany'ego. Będzie im ciężko coś ugrać.

Alonso komentarzy: 1282427.10.2013, 16:51

Qarol
ja stawiam na MC

Qarol komentarzy: 1450227.10.2013, 16:51

Jak typujecie mecz Chelsea - City?

Moim zdaniem wygra ekipa Mourinho, chociaż liczę na remis.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.10.2013, 16:48

Ja kupowałem Barkleya w FIFIE jak was jeszcze na świecie nie było :P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.10.2013, 16:38

afcforever,

Czyje to słowa?

Theo44 komentarzy: 427927.10.2013, 16:38

A ja ciagle czekam na dobry mecz Ramseya z topowym klubem. Najblizsze 4-5 meczow bedzie autentycznym testem dlla niego jak i calego zespolu.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 127.10.2013, 16:34

Postawiłem na Sunderland, jestem znaffcą.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320727.10.2013, 16:29

RPZLDZ,

Chyba nie wiesz o co chodzi z objawieniem sezonu...

Osobę taką można nazwać, kiedy tak naprawdę nikt o nim nie słyszał i nagle przebija się do 1 składu i gra bardzo dobrze...

Przecież Ramsey gral pod koniec zeszlego sezonu dobrze oraz ogólnie od 2 lat prawie co tydzień oglądało się go... więc jakie to objawienie?

No Townsend w sumie to samo, ale on już w zeszłym sezonie w QPR się wyróżniał.

Morisson w sumie także dobrze się spisuje.

Barkley póki co ma ten sam problem co Wilshere, czyli mija 2-3 zawodników jak tyczki i dalej nie wie co zrobić. Jak poprawi ten aspekt to za 2 lata zgłoszą się po niego elity BPL.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 327.10.2013, 16:28

No no, pierwsza wygrana Sunderlandu w sezonie. Dla nich dodatkowa satysfakcja, bo akurat z NUFC. Ta bramka Boriniego ładna.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.10.2013, 16:19

Gdybym nie wiedział jak ten sędzia się nazywa, to byłbym pewny że Leep Robert. Chyba źle spację robią.

FreeWay komentarzy: 34927.10.2013, 16:19