Nudne spotkanie w Londynie - Crystal Palace 0:2 Arsenal

Nudne spotkanie w Londynie - Crystal Palace 0:2 Arsenal 26.10.2013, 14:39, Łukasz Kęczkowski 2128 komentarzy

Byliśmy świadkami niezbyt emocjonującego, by nie powiedzieć nudnego spotkania w Londynie. Co prawda gracze Arsenalu wygrali ten mecz, jednak nie można go nazwać porywającym. Gra była toczona w niezbyt szybkim tempie, nie było zbyt wielu sytuacji bramkowych, jednak najważniejsze, że udało się zdobyć kolejne trzy punkty.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Moxey - Jedinak, Dikgacoi, Guedioura - Bannan, Thomas - Chamakh

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Flamini - Özil, Ramsey, Cazorla - Giroud.

Od samego początku meczu to podopieczni Wengera utrzymywali się przy piłce i starali się zdominować rywala, jednak ich starania nie przyniosły skutku i w trakcie pierwszych minut nie wydarzyła się żadna ciekawa akcja.

Przez pierwsze dziesięć minut meczu najciekawszym wydarzeniem była kontuzja Flaminiego. W 8. minucie Francuz musiał opuścić boisko z powodu urazu uda. Na szczęście pomocnikowi udało się zejść o własnych siłach, więc możemy mieć nadzieję, że nie jest to nic poważnego. W jego miejsce na boisku zameldował się Gnabry.

W 13. minucie miała miejsce pierwsza akcja Crystal Palace. Po kontrataku, wrzutce z lewej strony Thomasa strzałem głową próbował pokonać Szczęsnego Bannan, jednak uderzył onad bramką.

Pięć minut później Özil ładnie wyszedł na wolne pole, jednak jego podanie do Girouda nie było zbyt dokładne.

W 24. minucie lekkomyślnym zagraniem popisał się Per Mertesacker. Niemiec próbował odegrać głową do Szczęsnego, jednak zrobił to tak niefortunnie, że do piłki prawie dopadł Chamakh. Na całe szczęście polski golkiper był szybszy i zdołał wybić futbolówkę.

Już trzy minuty później znowu aktywny był Chamakh. Marokańczyk wykorzystał zamieszanie i znalazł się niekryty przed szesnastką, skąd oddał ładny, celny strzał. Na szczęście Wojtek Szczęsny bez trudu wyłapał jego uderzenie. Kilka minut później po podaniu Chamakha groźny strzał oddał Guedioura, jednak i tym razem górą był polski golkiper.

W 35. minucie bliski pokonania Speroniego był Cazorla, jednak jego strzał z ostrego kąta minął dalszy słupek bramki Palace.

W 41. minucie ponownie swoją szansę na gola miał Chamakh, jednak wyskoczył minimalnie zbyt nisko i nie sięgnął szybującej z lewego skrzydła piłki.

W 46 minucie Arsenal otrzymał rzut karny! Guedioura sfaulował dryblującego Gnabry'ego, a Arteta pewnie pokonał Speroniego strzałem w lewą stronę bramki. 1:0 dla Arsenalu!

Kilka minut później bliski zdobycia bramki był właśnie Gnabry, jednak jego strącenie piłki nie było wystarczająco celne i futbolówka poszybowała minimalnie obok słupka.

W 54. minucie ładną wrzutką popisał się Bacary Sagna, jednak strzał Girouda nie był już tak dokładny, przez co nie udało mu się podwyższyć prowadzenia.

Dziesięć minut później za taktyczny faul na Chamakhu czerwoną kartkę obejrzał Mikel Arteta. Hiszpan w bezpardonowy sposób zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Marokańczyka. Od 65. minuty Arsenal będzie grał w 10.

W 69. minucie Gnabry'ego zastąpił Wilshere, natomiast dwie minuty później na boisko wszedł Jimmy Kebe, który zmienił Guediourę, a za Cazolę pojawił się Monreal.

W 74. minucie bardzo ładną akcją kombinacyjną popisali się gracze Crystal Palace. Najpierw strzał Moxeya Szczęsny sparował na poprzeczkę, a piłka opuściła boisko. Po rzucie rożnym na bardzo groźny strzał z dystansu zdecydował się Jedinak, jednak i tym razem górą był polski bramkarz.

Dziesięć minut później w wymarzonej pozycji znalazł się Chamakh. Marokańczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową na 5 metrze, jednak w ostatniej chwili Mertesacker zdołał wybić ją znad buta snajpera Palace.

W 87. minucie szansę na bramkę miał Mesut Ozil, jednak jego ekwilibrystyczny strzał poszybował ponad bramką.

Co się odwlecze, to nie uciecze! Już minutę później ładnym rajdem z lewej strony popisał się Aaron Ramsey, który idealnie dośrodkował na głowę Oliviera Girouda. Francuz nie miał problemów z pokonaniem Speroniego i mamy już 2:0 dla Arsenalu!

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.10.2013, 18:49

w ogóle jak się skończą tak mecze, to wskakują na 3 miejsce, a strzelili 9 bramek, my czy City 2 razy tyle, nawet Newcastle jest lepsze od nich

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.10.2013, 18:47

KFC się wypompuje, długo na takim farcie nie zajadą, już za tydzień nie wygrają z Evertonem

Sanchoo komentarzy: 153827.10.2013, 18:47

Z dzisiejszym juz 4. 3 z karnych - 1 z gry =/

Berczi komentarzy: 125227.10.2013, 18:47

@dami494
poprawka: 3 z karnych, jeden z akcji

grand92 komentarzy: 793727.10.2013, 18:46

KFC to chyba gra systemem zero jedynkowym , i to na dodatek zawsze jak zdobędą gola to z karniaka , co za załosny klub

zwierz komentarzy: 163027.10.2013, 18:46

Eurosport: It has to be said that that was a harsh penalty and Hull really don’t deserve this.

Sopel123 komentarzy: 90527.10.2013, 18:46

karny raczej zasłużony, ciężko mi ocenić, piłka trafiła w rękę El Mohamadiego po dośrodkowaniu Vertonghena

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 227.10.2013, 18:44

Soldado w PL chyba tylko 3 gole strzelił. Wszystkie z karnych. Looserham jak zwykle na farcie.

Theo10 komentarzy: 832327.10.2013, 18:43

@Berczi

Pewnie nikt nie ogląda tej ich kopaniny (oprócz kibiców Tottenhamu i Hull) więc nie wiadomo ;p.

Koroniarz komentarzy: 1024227.10.2013, 18:43

kfc znow karniak

Berczi komentarzy: 125227.10.2013, 18:42

Co to ma być? Zasłużony ten karny, czy tak zwany "z d*py"?

Theo10 komentarzy: 832327.10.2013, 18:41

Ci to zawsze muszą coś z karnego zasadzić, bo z gry sieroty nie potrafią. Co najmniej 1/3 swoich goli strzelili z 11 metra.

Sanchoo komentarzy: 153827.10.2013, 18:40

Który to już karny dla nich w tym sezonie 3-4?

Theov47 komentarzy: 108127.10.2013, 18:39

już 1:0 :/

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068727.10.2013, 18:39

Tottenshity 1:0... I jak? Oczywiście po karnym...

Bellers,
Aguero 41 bramek na 72 spotkania w BPl. Suarez 40 na 68... Różnica minimalna. Wiec z ta bramkostrzelnoscia nie przesadzalbym...

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.10.2013, 18:38