Obowiązkowe zwycięstwo: Arsenal 3-0 Bournemouth

Obowiązkowe zwycięstwo: Arsenal 3-0 Bournemouth 09.09.2017, 17:05, Łukasz Wandzel 1767 komentarzy

Przerwa reprezentacyjna za nami, co ucieszyło pewnie każdego fana rozgrywek Premier League. Jednym ze starć 4. kolejki była dziś rywalizacja o punkty między zespołem Arsenalu i drużyną Bournemouth. Być może chwila oddechu i gra w barwach narodowych pomogła The Gunners otrząsnąć się po koszmarnym występie przeciwko Liverpoolowi oraz pechowej przegranej ze Stoke, ponieważ piłkarze Arsene'a Wengera, bezdyskusyjnie, byli lepsi w tym spotkaniu, co potwierdzili zdobytymi bramkami, a także zachowanym czystym kontem. Szkoda jedynie, że to dopiero pierwsze ligowe czyste konto w tym sezonie. Gospodarze mogli także popisać się większą skutecznością, gdyż rezultat 3-0 to najniższy możliwy wymiar kary dla przyjezdnych.

Trudno wyciągnąć jakiekolwiek wnioski po wygranej z rywalem, który na początku sezonu 2017/2018 prezentuje się jeszcze gorzej niż Arsenal. Ekipa Bournemouth nie stanowiła żadnej przeszkody dla londyńczyków, jednak to dopiero kolejne mecze zweryfikują formę The Gunners. Na razie można powiedzieć tylko tyle, że spełnili oni swój obowiązek - zdobyli 3 punkty w meczu, po którym każdy tego od nich oczekiwał. Pewnie wywalczone zwycięstwo, mimo wszystko, nie oznacza, że Kanonierzy mogą zapomnieć o meczu z Liverpoolem. Dzisiejszego popołudnia odpowiedzieli oni jedynie na porażkę, o czym zapewne wspomni na konferencji prasowej Arsene Wenger. To niestety nie równa się pełnej rehabilitacji, a tylko jednemu z kroków w jej kierunku.

Arsenal: Čech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Bellerín, Ramsey (67' Coquelin), Xhaka, Kolasinac - Özil, Welbeck (75' Alexis) - Lacazette (75' Giroud).

Bournemouth: Begovic - Cook, Ake, Mings - Smith, Gosling, Arter, Daniels - King, Defoe (71' Mousset), Fraser (37' Ibe).

Jeśli Eddie Howe liczył na to, że jego podopieczni zdołają wykorzystać słabą dyspozycję Arsenalu z ostatnich tygodni, to po ostatnim gwizdku sędziego musi być bardzo rozczarowany. W obronie popularnych Wiśni należy zwrócić uwagę na to, że nie stały one przed najłatwiejszym zadaniem. Choć, podobnie jak Kanonierzy, fatalnie weszły w sezon, to jednak dzisiaj grały na wyjeździe. Londyńczycy mieli ten komfort, że występowali przed własną publicznością, co pozwoliło im w pełni kontrolować to spotkanie i zgarnąć 3 punkty za zwycięstwo.

Zespół Bournemouth nie powalczył nawet kilka minut. Od początku do końca to gospodarze byli stroną przeważającą. Dowodzi tego choćby otwarcie wyniku, które nastąpiło już w 6. minucie meczu, kiedy Danny Welbeck, po wrzutce Seada Kolasinaca, posłał futbolówkę głową w stronę bramki rywala. Drugi gol Arsenalu miał miejsce nieco ponad 20 minut później. Wtedy to Alexandre Lacazette po raz kolejny w tym sezonie pokazał, że jest piłkarzem najwyższej klasy. Francuz pewnym strzałem z okolicy szesnastego metra sprawił, że Begovic nie miał nic do powiedzenia.

Nie jest tajemnicą, że nawet prowadzenie 2-0 do przerwy nie uspokoiło wielu kibiców Arsenalu. Faktem jest jednak, że ich ulubieńcy rzadko dopuszczali rywala do sytuacji, które naprawdę zagrażały bramce Petra Cecha. Najlepszą z nich miał chyba Jermain Defoe na początku drugiej części spotkania. Najczęściej Wiśnie dostawały prezenty od Kanonierów w postaci darmowych piłek, z którymi mogli wbiec przed ich pole karne. Stąd też teza, że środek pola Arsenalu nie zachwycił. W pewnych momentach niecelność podań aż raziła w oczy.

W 2. i 3. kolejce Premier League raził także Danny Welbeck, głównie swoją nieskutecznością. A tu proszę, 2 trafienia i asysta. Niektórzy drwili ostatnio z Anglika, lecz tak naprawdę, przy znakomitej umiejętności dochodzenia do sytuacji strzeleckich, brakowało u niego jedynie wykończenia. Tego dnia udało mu się pokonać bramkarza, ale samo spotkanie powinien zakończyć przynajmniej z hat-trickiem. Może był to jednorazowy pokaz umiejętności Danny'ego, a może Arsene Wenger ma powód, dla którego wystawia go w wyjściowej jedenastce co tydzień.

Nie da się ukryć, że po objęciu trzybramkowego prowadzenia The Gunners nie parli już tak do przodu. Obrona Bournemouth wydawała się być odkryta, ale niedokładność każdego zagrania sprawiała, że Arsenalowi gra nie wychodziła tak jak wcześniej. Później na boisku pojawili się Alexis Sanchez i Olivier Giroud, ale obaj panowie nie odmienili gry ofensywnej zespołu. Gospodarze zwycięstwo mieli w kieszeni, ale mogli wygrać nawet dwa razy wyższym wynikiem. Jednak to nie ma już znaczenia. Prawdziwym sprawdzianem będzie mecz przeciwko Chelsea, który odbędzie się już w przyszłą niedzielę.

schnor25 komentarzy: 1854612.09.2017, 22:32

Paryż ściga Londyn, ciekawe kto dzisiaj więcej bramek zdobędzie.

Mihex komentarzy: 2360412.09.2017, 22:31

Anderlecht na AA w 10 2-0.
Arsenal na AA w 10 5-2. :V
Anderlecht > Arsenal.

schnor25 komentarzy: 1854612.09.2017, 22:31

@mistiqueAFC: Trochę przerysowany serial, ale dosyć fajny klimat. Skorumpowana prowincja, czyli Polska w całej okazałości xD

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.09.2017, 22:28

@schnor25: Boję się właśnie tego "jak na polską produkcję" :D seriali tonę już widziałem i mogę mieć za duże wymagania.
Pierwszy odcinek odpalę za chwilę i zobaczę co się tam dzieje

schnor25 komentarzy: 1854612.09.2017, 22:28

Ribery widzę, że przyjął zmianę w stylu Patryka Małeckiego. Cisnął koszulką o ławkę rezerwowych.

Mihex komentarzy: 2360412.09.2017, 22:27

Rzeźniczak widzę poczuł ligę mistrzów ponownie. Z BvB 6-0, dzisiaj też 6-0.

schnor25 komentarzy: 1854612.09.2017, 22:26

@ares765: Zabawka dla bogoli.

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.09.2017, 22:26

@ares765: Drogo ale ten z 64 gb jak najbardziej do kupienia.Będę musiał przejść się do Orange i zapytać czy w październiku będą już go u siebie mieli

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29712.09.2017, 22:25

Jak się nazywa ta stronka, gdzie można telewizje online oglądać? :D

schnor25 komentarzy: 1854612.09.2017, 22:25

@mistiqueAFC: Belfer spoko, momentami nieco irytuje, ale jak na polską produkcję to warto.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10312.09.2017, 22:24

Wcześniej rozmawialiśmy iPhonie X: wersja 64gb kosztuje, uwaga, 4979zł, a za 256gb przyjdzie nam zapłacić 5729 polskich, pięknych złotych.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52412.09.2017, 22:24

@Mihex
Mecz w Azerbejdżanie nie musi już być taki łatwy dla Chelsea.

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.09.2017, 22:21

Zastanawiam się nad odpaleniem jakiegoś polskiego serialu ale boję się, że do połowy sezonu nie wytrzymam nawet.Wataha i Belfer wchodzą w grę i sam nie wiem

Mihex komentarzy: 2360412.09.2017, 22:21

No to Rzeźniczak z kolegami pokazali widzę, że "nie są ogórami zza gór" xd

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 512.09.2017, 22:20

@mitmichael:

a widze, dzieki bardzo

schnor25 komentarzy: 1854612.09.2017, 22:19

Dobrze, niech wysoka wygrana CFC uśpi ich czujność przed weekendowym starciem z Nami xD

schnor25 komentarzy: 1854612.09.2017, 22:18