Odprawić Orły z kwitkiem - Arsenal v Crystal Palace

Odprawić Orły z kwitkiem - Arsenal v Crystal Palace 13.01.2021, 21:03, Bartłomiej Leszner 967 komentarzy

Wyczerpujące spotkanie z Newcastle za nami, czas na powrót do Premier League. Do północnego Londynu przyjeżdża Crystal Palace. W starciach z zespołami ze stolicy Anglii drużyna Mikela Artety radzi sobie w tym sezonie całkiem nieźle – w 4 spotkaniach Arsenal okazał się lepszy trzykrotnie. Miejmy nadzieję, że tym razem nie będzie inaczej i 3 punkty pozostaną na Emirates.

Kanonierzy są w formie – od porażki z Manchesterem City, Arsenal wygrał 3 spotkania ligowe oraz dołożył do tego zwycięstwo w Pucharze Anglii. Drużyna z północnego Londynu nabiera wiatru w żagle i z pewnością będzie chciała potwierdzić swoją dobrą dyspozycję. Crystal Palace ostatnio również zaliczyło progres. Po druzgocącej klęsce u siebie (0-7) z Liverpoolem i wyjazdowej porażce z Aston Villą, popularne Orły zdołały urwać punkty Leicester (1-1) oraz pokonali Sheffield United (2-0). Pokonanie Szabli nie jest może wielkim osiągnięciem, ale zwycięstwo na pewno poprawiło nastroje drużyny Roya Hogdsona. Na kogo trzeba będzie zwrócić uwagę? Na pewno na Wilfreda Zahę – niedoszły transfer Unai’a Emery’ego zdobył w tym sezonie już 8 bramek i dołożył do tego dwie asysty. Zawodnikiem wartym obserwacji jest również Eberechi Eze, jednak młody zawodnik może w czwartek w ogóle nie wystąpić – nadal nie wiadomo, czy FA ukaże gracza za wizytę na stadionie jego byłego zespołu – Queens Park Rangers.

Kibice Arsenalu wstrzymali oddech gdy, podczas rozgrzewki przed meczem z Newcastle, Gabriel Martinelli musiał opuścić boisko i ostatecznie nie zagrał ze Srokami. Komentarz Mikela Artety po spotkaniu również nie napawał optymizmem. Skończyło się tylko na strachu i Brazylijczyk najprawdopodobniej wróci do pełnych treningów z drużyną za kilka dni. Do gry po chorobie wraca Gabriel Magalhaes, natomiast stan Thomasa Parteya zostanie oceniony przed meczem z Crystal Palace. W drużynie Roya Hodgsona nie zobaczymy Wayna Hennessey, Martina Kelly, Mamadou Sakho, Jeffreya Schluppa oraz Conora Wickhama. Pod znakiem zapytania stoją występy Garego Cahilla i Scotta Danna.

Faworytem jutrzejszego spotkania będzie Arsenal – drużyna Mikela Artety jest w formie i pnie się w górę tabeli. Po słabym początku sezonu widać poprawę w grze Kanonierów. Powiew świeżości w postaci Emile Smith-Rowa oraz doskonała forma Bukayo Saki i Alexa Lacazette’a dają nadzieję, że gospodarze odniosą 4 z rzędu zwycięstwo w lidze. Na ich drodze stanie jednak zespół, którego nie udało się pokonać w ostatnich 4 spotkaniach w lidze. Czy uda się przerwać złą passę przeciwko Crystal Palace i jednocześnie podtrzymać dobrą formę w lidze? Tego dowiemy się już jutro. Początek spotkania na Emirates już o 21:00!

Rozgrywki: 18. Kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Data: Czwartek, 14.01.2021, godzina 21:00 czasu polskiego
Sędzia: Andre Marriner

Przewidywany skład Arsenalu: Leno – Bellerin, Holding, Mari, Tierney – Ceballos, Xhaka – Saka, Smith-Rowe, Aubameyang – Lacazette.

Typ Kanonierzy.com: 2-1 - kurs 1.57 - obstaw teraz w STS!
Więcej typów bukmacherskich znajdziecie na Zagranie.com.

Crystal PalacePremier LeagueZapowiedź autor: Bartłomiej Leszner źrodło: własne
berno90 komentarzy: 72914.01.2021, 22:13

@coooyg11: nie od dziś wiem, ze duży % ludzi tutaj nie ma pojęcia o piłce.
Co do Cebuli to nie, nie jest najlepszym. Przez niego gramy jednego zawodnika mniej.

coooyg11 komentarzy: 317114.01.2021, 22:11

@berno90: przecież on jest najlepszym naszym zawodnikiem dzisiaj ...

paciu06 komentarzy: 10814.01.2021, 22:10

Kurde ale brakuje Tiernaya

berno90 komentarzy: 72914.01.2021, 22:09

Cebula zamiast wystawić się do podania to pokazuje Luizowi gdzie ma zagrac. Mam nadzieje, ze szybo zostanie zmieniony przez Parteya.

coooyg11 komentarzy: 317114.01.2021, 22:09

I to jest cały Xhaka, może nas oszukiwać i dobrze grać, żeby nagle wyłączyć mózg i stracić piłkę w najgorszy możliwy sposób, ehhh ...

djmacius komentarzy: 377914.01.2021, 22:09

Dlatego Xhaka będzie zawsze Xhaką.
Gra naprawdę porządną pierwszą połowę, żeby na początku drugiej zrobić idiotyczne wejście w pomocy i stracić piłkę, narażając zespół na groźną kontrę.

Craz komentarzy: 356214.01.2021, 22:08

Gdzie jest Joe Joseph Jorge Wilkok? Już czas najwyższy żeby pojawił się na murawie, bo wynik nadal nie jest korzystny

Catalonczyk komentarzy: 519814.01.2021, 22:08

Ile tu głosów „brakuje Tierney’a” ... jeszcze niedawno był cisniety równo z gleba xD

Było nie podpisywać kontraktu z Auba to chłop by dalej ladowal bramę za brama :D

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1014.01.2021, 22:08

Nie przesadzajcie z tym, że wróciła gra sprzed meczu z Chelsea. Wtedy nawet nie tworzyliśmy akcji, nie było strzałów na bramkę. Teraz i jest szybsze tempo i są okazje. Przestańcie marudzić, jeszcze 40 minut meczu.

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72414.01.2021, 22:04

Mała pretensja do Mikela. Skoro trener wybiera najlepsza 11 przed meczem i stawia AMN czy Aube w takiej formie to aż strach pomyśleć czy reszta naszych grajków była gorsza od tej dwójki na treningach, czy może ta dwójka była na treningach w świetnej formie, a teraz sabotują swojego trenera taka grą. Nie wiem, ale nie wyglada to obiecująco po 1 połowie, ciekawe czy coś zmienia w 2

XandeR komentarzy: 965314.01.2021, 22:03

Dawać Parteya bo potrzeba przebojowości

kuade komentarzy: 73714.01.2021, 22:03

Co się dziwić, że palace tyle akcji jak dwóch najlepszych def. zawodników z ostatnich meczy poza składem

thegunners101 komentarzy: 247314.01.2021, 22:01

Po pierwsze mecz się jeszcze nie skończył. Po drugie Niles gra na trochę trudnej dla siebie pozycji, więc nie wiem czego tu od niego oczekiwać. Słabo to dziś gra Saka i trzeba pomyśleć, gdzie coś zmienić.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141914.01.2021, 21:59

Gdzie te naiwniaki co pisały, że Auba się odblokował w pucharze i teraz będzie seryjnie strzelał gole?

Dziadyga komentarzy: 824214.01.2021, 21:59

Taką grą jak w pierwszej połowie to nawet szybciej przegramy niż zremisujemy a co dopiero o naszej wygranej mówić.Muszą ruszyć dupe w drugiej połowie obowiązkowo.

MCX018 komentarzy: 138814.01.2021, 21:59

Warto pamiętać, że im więcej porażek i słabszej gry, tym zwiększa się szansa na zwolnienie Artety :)

A taki Nuno Espirito Santo, który z Wolves zbudował ciekawy zespół mógłby tu pasować.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11714.01.2021, 21:59

To z WBA już więcej nie zagramy?

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 114.01.2021, 21:58

AMN nie ma rytmu meczowego, więc co wy od niego oczekujecie, niema godnych zmienników w Arsenalu.

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72414.01.2021, 21:58

Niestety wróciła ta gra co przed meczem z Chelsea. AMN ciężko się nie pastwić nad nim, ale jest tak nerwowy, że póki co to można go liczyć jako pół zawodnika CP, bo na pewno nie gra dla Arsenalu. Auba też średnio, na prawdę po 1 połowie wolałbym Pepe od Auby

adikovski_ komentarzy: 31014.01.2021, 21:57

Nasi popili wczoraj

tomash473 komentarzy: 211514.01.2021, 21:57

Prawda jest taka, że gdyby nie fura szczęścia i Leno to byłoby 0:2. Zero konkretów ze strony Arsenalu, słabe rozegranie

luko_PL komentarzy: 109814.01.2021, 21:56

HT: Arsenal (0.06) 0-0 (0.61) C Palace

XandeR komentarzy: 965314.01.2021, 21:55

45min i żadnej akcji. Brawo

mario1323 komentarzy: 8914.01.2021, 21:55

Jak nie będzie porządnej suszarki w przerwie to słabo to widzę. Wszyscy grają na stojąco. Doskonale widać ile znaczy Tierney bo kompletnie brak lewej strony w ataku

Sztofort komentarzy: 259514.01.2021, 21:54

Jakby Tierney był to by z Auba coś tam mieszali, ale co zrobić jak amn ma problem z podaniem i zachowaniem koncentracji.. Poza tym spoko, oprócz naszych śo przy wrzutach i ostatniego podania.

berno90 komentarzy: 72914.01.2021, 21:54

Nie rozumiem gry naszych dwóch środkowych pomocników. Cebula powinien grać trochę wyżej, a nie jak debil cofa się po piłkę do obrońców przez co brakuje typowego box2box na boisku. Takim graczem był Elneny w ostatnich meczach.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 314.01.2021, 21:54

Każdy się śmiał jak pisałem, że te 20mln za AMN to z pocałowaniem ręki brać bo to był jednorazowy wyskok.

Teraz się okazuje, że za bardzo mu poluzowało kable i gra jak jakiś półprofesjonalny grajek.
Nie wiem czym on jest bardziej zainteresowany, zapierdzielaniem na boisku, czy robieniem show.

Kiepomen komentarzy: 429514.01.2021, 21:54

Nie wiem co nie gra. Pierwsze 25 minut na nich siedliśmy, potem oddaliśmy inicjatywę. Xhaka i Ceballos grają dobrze. Xhaka czyści a Cebula gra do przodu. Dziś nasza trójka z przodu niestety poniżej oczekiwań

kaman17 komentarzy: 497814.01.2021, 21:53

Szczerze? Nie mam za bardzo pomysłu. Niby jest ok, ale brakuje konkretów.
Może Pepe za Aube, żeby trochę zamieszania wprowadzić...
CP bez Zahy to nawet strzału by nie oddało mam wrażenie.

kwiatinho komentarzy: 1312614.01.2021, 21:53

BTW Xhaka dzisiaj prawdziwy lider. Sporo przechwytów i gryzie trawę. Takiego Xhaki nam trzeba.

W drugiej połowie trzeba zagrać 3x lepiej

ELAdzik komentarzy: 250814.01.2021, 21:53

Szkoda tej sytuacji co Baleron ściągnął piłkę Lace.

mallen komentarzy: 2123914.01.2021, 21:53

Brakuje Tierneya.

Placio komentarzy: 255414.01.2021, 21:52

Zmiany zobaczymy od 70 minuty i w pierwszej kolejności wejdzie Willock , przecież Arteta nie umie w zmiany

FanekAFC komentarzy: 511214.01.2021, 21:52

Luiz jest beznadziejny, drugi mecz z rzędu gdzie przeciwnik ma bardzo groźne sytuacje i to ma być ten lider w obronie. Mari albo Gabriel na Newcastle koniecznie.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 114.01.2021, 21:51

Za mało szybkich podań. Może Gervinho za Aube w drugiej

Oldgunner3 komentarzy: 967514.01.2021, 21:51

Niestety w pierwszej połowie najsłabiej wyglądał u nas AMN następny w kolejności to niezawodny ślimak-Xhaka.W raz upływem czasu inicjatywa zaczęła przechodzić na stronę gości.Trzeba jakiegoś impulsu z ławki w 2 połówce.To spotkanioe pokazuje ile dla nas znaczy Tierney;fajnie żeby już dać na dłużej odpocząć Xhace no i niech wraca Gabriel.

AaronRambo komentarzy: 128014.01.2021, 21:51

Faktycznie Sake można by było za AMN na lewe wahadło. I dać szansę Pepe.

bizooon komentarzy: 687014.01.2021, 21:51

@Craz napisał: "Znowu grają piach"
Nie jest tak zle. Znowu psujemy w finalnej fazie podejmujac zle decyzje widac brak Tierneya

Marcel90 komentarzy: 809614.01.2021, 21:51

Pepe za Aube powinien wejsc od poczatku drugiej polowy

bizooon komentarzy: 687014.01.2021, 21:50

@majormati napisał: ", AMN i"
Dzisiqj stary słaby AMN niestety poki co

djmacius komentarzy: 377914.01.2021, 21:50

Jak dla mnie to szkoda Saki na lewej obronie, zbyt dużo może zaoferować w ofensywie. Może Cedrica wpuścić.

Craz komentarzy: 356214.01.2021, 21:50

Znowu grają piach

bizooon komentarzy: 687014.01.2021, 21:49

Thomas za kogo Pany w 60" ? Chyba trzeba Ceballosa zdjac bo Xhaka w def lepszy od niego albo Aube i dac ESRowi i slabemu dzisiqj AMNowi smigac na boku

AaronRambo komentarzy: 128014.01.2021, 21:49

Gdyby nie genialna parada i poprzeczka to byłoby w plecy. CP bez błędu w obronie. Oby coś weszło.

majormati komentarzy: 191414.01.2021, 21:49