Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal

Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal 11.04.2015, 19:30, Łukasz Wandzel 4389 komentarzy

Wyjazdowe spotkanie, rozgrywane dziś na Turf Moor miało klimat sielankowego spotkania przy grillu. Zawodnicy Arsenalu grając przeciwko drużynie z dołu tabeli wyglądali na co najmniej oszczędzających siły. Szybko zdobyte prowadzenie zamienili na usypiającą grę, która tylko momentami potrafiła przebudzić widza. Podopieczni Wengera w pełni kontrolowali pierwszą część spotkania. Zdobyli zaledwie jedną bramkę, choć wydawało się, że po przerwie szybko dobiją rywala i z pewnością, że zdobędą trzy punkty, dobrną do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety dla widowiska, ale tak się nie stało. Zespoły stające dzisiaj w szranki w ogóle nie zmieniły obrazu gry w drugiej połowie.

Nawet takie, niezachwycające widowisko ma jednak dobre strony. Nasz ulubiony Arsenal po raz kolejny zdobył trzy punkty. Nie przypominał co prawda dominatora z meczu przeciwko piłkarzom z Liverpoolu, ale znowu zwyciężył a liczba oczek ma przecież taką samą wartość.

Składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis (90+3. Chambers) - Giroud (81. Welbeck)

Burnley: Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Boyd, Arfield, Jones (90+3. Taylor), Barnes - Vokes, Ings

Tuż po rozpoczęciu meczu doszło do podyktowania rzutu wolnego dla Kanonierów. Swoich sił, z okolicy dwudziestego metra, spróbował Alexis, lecz piłka wylądowała w rękach golkipera. Kilka minut później, już w polu karnym przeciwnika, Sanchez doszedł do okazji, która również nie zakończyła się golem.

Już w 12. minucie Arsenal prowadził 1-0! Najgłodniejszym gola zawodnikiem był nie kto inny jak Alexis, ale jego strzał po udanym dryblingu został zablokowany. Po nim starał się poprawić Monreal, lecz całe zamieszanie rozstrzygnął dopiero Ramsey!

Pierwszy kwadrans w pełni kontrolowała drużyna The Gunners. Zespół z Londynu nie dawał się zaskoczyć i szybko wyjaśniał nieliczne sytuacje stworzone przez gospodarzy.

W 23. minucie do interwencji zmuszony został David Ospina. A to za sprawą rzutu wolnego, do którego podszedł Trippier. Zawodnik drużyny z Lancashire mierzonym uderzeniem sprzed szesnastki poważnie zagroził bramce Arsenalu. Zaledwie 2. minuty później podobną szansę miał Cazorla. Jednak Hiszpanowi nie udało się trafić w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednocześnie żadna z drużyn nie kwapiła się, by zmienić rezultat.

Sędzia Mike Dean postanowił gwizdkiem zaprosić wszystkich na przerwę. Druga część meczu rozpoczęła się w tym samym, ociężale spokojnym tonie.

Początkowe minuty wyróżniały się jedynie niepotrzebnymi faulami w środku pola.

W 58. minucie niespodziewanym strzałem z dystansu popisał się Alexis, jednakże futbolówkę wędrującą po ziemi pewnie wyłapał Heaton.

Niewiele ponad 10 minut po tym wydarzeniu to gospodarze byli bliscy zdobycia bramki. Gracze Burnley zdołali uśpić Arsenal, dzięki czemu Mee zdołał dośrodkować. Jednak Boyd minął się z zaadresowaną przez partnera piłką. Chwilę później następną, groźną sytuacje stworzył swoim uderzeniem Ings. Na szczęście kolumbijski bramkarz Kanonierów był tam, gdzie być powinien i zażegnał niebezpieczeństwo.

Piłkarze Arsenalu zrozumieli, że jeśli będą nieostrożni, gracze Burnley są w stanie odebrać im punkty. Wzięli się, więc do roboty i w następnych minutach trochę częściej - choć nieskutecznie - zagrażali bramce rywali.

Pierwsza zmiana w całym spotkaniu miała miejsce dopiero w 81. minucie. Danny Welbeck zastąpił Oliviera Girouda.

Koniec spotkania poprzedziły zmiany z obu stron. Za Jonesa wszedł Taylor, z kolei Alexisa zmienił Chambers.

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zakończył mecz.

arsenal159
Jak to mowia - wszystko jest pieknie ladnie ale do czasu. Najwyzej zaplaca za fife lub bfa i pograja sobie na necie. Oczywiscie w jaka wersje to juz ich sprawa o ile beda chcieli.

Juz GTA testowane czy jeszcze nie? ; >

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:51

songoku: No wtedy to tak, ale póki jest Wojtas i Ospina to jest dobrze. Obaj są na wysokim poziomie. David nieraz już dupe uratował :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 13:51

Widziałem Dybale na YT xDDDDDDDDD i grał niezle. Ale dobry filmik to można nawet Illaramendiemu zmontowac.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:50

Obejrzałem tylko bramki jakie padły, dwie bramki to takie błędy obrony, że masakra jakaś :D

songoku95 komentarzy: 2348616.04.2015, 13:50

a159
zależy, jeżeli Wojtek zdecyduje się opuścić nasze skromne progi (co jest po prostu nierealne w letnim okienku, być może w zimowym) to wtedy tak.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:49

kamilo_oo: No i super, może obejrzę. Wczoraj nie mogłem, bo musiałem zadania z matmy robić, żałuję. Bo meczyk ciekawy był ponoć.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2015, 13:46

Pięknie, rewanż Bayern - Porto na nSport+

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 13:46

lays - dlatego mozna sobie nagrac mecz na dekoderze Vectry, obejrzec Arsenal, a pozniej odpalic mecz United Chelsea :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:46

Kanonier: Dziwne, w Fife World z tego co wiem, t gra sporo ludzi. Przynajmniej grało jakiś czas temu.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:45

Rosomak: Taa, bramkarza to szczególnie potrzeba...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 13:44

Electronic Arts poinformowało, że niebawem wyłączy serwery, które dotyczą czterech, darmowych tytułów, a mianowicie:

Battlefield Heroes;
Battlefield Play4Free;
FIFA World;
Need For Speed World.

Darmowe serwery, a nazywane również modelami free-to-play zostaną wyłączone 14 lipca. W Battlefieldzie Heroes oraz Battlefieldzie Play4Free już została wyłączona możliwość tworzenia nowych kont oraz zablokowano opcję kupowania wirtualnych monet. Powodem takiej decyzji jest spadająca popularność powyższych produkcji.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 13:44

Zeby dodac smaku na mecz bayern-porto

Porto jest jedynym klubem,ktore nie przegralo chocby 1 meczu w tegorocznej LM.

Rosomak komentarzy: 254916.04.2015, 13:43

Biorąc pod uwagę nasz skład to weług mnie są maks 3 pozycje, które można by było wzmocnić: środkowy napstnik (ale musielibyśmy sprzedać/wyporzyczyć Sanogo i wyporzyczyć Akpoma), defensywny pomocnik (tu dla Coq nie ma poważnej konkurencji w zespole), bramkarz (ale tylko bramkarz światowej klasy bo inaczej nie ma to sensu). I to by było na tyle chyba że odejdzie ktoś poza Campbellem, Podolskim, Wellingtonem, Abou, Flaminim.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 13:41

lays
A dokladnie spotkanie z Reading jest 10 min przed hitem BPL.

arsenal159
Spoko.

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 13:39

Dali dupy w weekend.

FA CUP o tej samej godzinie co hicior CFC-MU...

songoku95 komentarzy: 2348616.04.2015, 13:37

Ciężko cokolwiek powiedzieć o Dybali. Na chwile obecną licząc zawdoników na wypożyczeniu w ataku nie potrzebujemy wzmocnień. Musimy koniecznie kupić DP i na tym powinniśmy się skupić. Osobiście chciałbym Dybale, ale jestem realistą i wątpię żeby do Nas przyszedł.

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 13:37

Według "The Guardian" Jürgen Klopp nie jest rozważany przez działaczy Manchesteru City jako ewentualny następca Manuela Pellegriniego.

Klopp po zakończeniu sezonu rozstanie się z Borussią Dortmund. Zaraz po ogłoszeniu decyzji pojawiły się spekulacje o możliwym przejęciu posady przy zespole "The Citizens".

Szejkowie z City są jednak rzekomo innego zdania - wciąż ich marzeniem pozostaje zatrudnienie Pepa Guardioli po zakończeniu jego umowy z Bayernem Monachium latem 2016 roku. W tym kierunku działa dobry przyjaciel szkoleniowca z Barcelony, aktualnie pełniący rolę dyrektora sportowego City, Txiki Begristain.

Trudno też podejrzewać, żeby Klopp zgodził się na roczną umowę, więc może okazać się, iż miejsce jego przeprowadzki będzie zupełnie inne niż pierwotnie zakładano.

Angielski dziennik informuje również, że kandydatem do ewentualnego przejęcia City po Pellegrinim nie jest Rafa Benitez.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 13:37

Jak sie czyta niemiecka prase to ma sie wrazenie, ze w bvb za rok bedzie tylko 5 grajków i sprzataczka.

FadeIn komentarzy: 354716.04.2015, 13:37

arsenal159

Chyba Diabyala :-)

youngboy komentarzy: 198716.04.2015, 13:37

arsenal159

Oferta pewnie poszła z znaszej strony, ale on sam twierdzi, że póki co woli grać w Serie A. Tak więc najpewniej zobaczymy w koszulce Juventusu

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:35

A myślicie, że z tym Dybala jest coś na rzeczy?

FadeIn komentarzy: 354716.04.2015, 13:35

Macie rację co do Griezmanna. Zapomniałem :-)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:34

Co myślicie o takim zegarku?
allegro.pl/zegarek-meski-gino-rossi-lazzaro-zegarki-5kolor-i4919136585.html

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 13:33

Terry nie głosował na Sancheza bo będzie on zagrażał hazardowi. TO nie przypadek, że dał tylu z Soton :P

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 13:32

Wenger nie kupi skrzydłowego.

Jedynie może być to okazja jak Reus, aczkolwiek podpisał on nowy kontrakt, a my na letnie okienko bd mieli 50 mln funtow + sprzedaz paru graczy, wiec zobaczymy.

Wenger powinien sciagnad drugiego DM, a dalej to szczerze mowiac nie wiem co wzmacniac.

Chcialbym napastnika. Pasowalby do nas Martinez, silny, szybszy od Giroud i dobre warunki fizyczne.

Lacazette i Dybala tez fajni, inny styl gry.

Aczkolwiek wtedy to juz bd za duzy tłok w ataku.

Gnabry wyp.

Tego Walcotta jeszcze gdzies upchac :P A jest jeszcze OX itp itd, ciezko.

FadeIn komentarzy: 354716.04.2015, 13:32

Hazard biega za dwóch. Neymar za jednego.

Nie mozna oceniać tak samo gościa który zapierdziela jak samochód po boisku oddalając czasem i tytaniczna pracę w obronie do gościa który w zasadzie (przyslowiowo) nie wychodzi z połowy przeciwnika.

Gdyby Neymar taka robote wykonywal to staty radykalnie by się zmniejszyly nie wspominając, że kondycyjnie by nie wyrabial jak Pudzianowski.

Wszyscy wiemy, że gra w obronie Neymara to dla drużyny czysty Hazard

youngboy komentarzy: 198716.04.2015, 13:31

FadeIn

No nie wiem czy obrona jest kompletna. Per w tym sezonie dołował i niestety będzie grał już coraz gorzej. IMO przydałby się nowy ŚO (może Glik?). Co do reszty się zgadzam. Morgan lub Khedira na ŚP i jakiś skrzydłowy/napastnik. Aczkolwiek Griezmann jest chyba nierealny, bo gra dopiero rok w Atletico i wątpię by go już teraz puścili.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:31

Kanonier: Ok, kupiłem na allegro. Teraz czekam aż gość wejdzie na gg i powie mi czy dane do przelewu są właściwe :D

Wrightwawa komentarzy: 4716.04.2015, 13:30

tez mi sie tak wydaje, moga go jedynie wykupic z jakiegos psg czy city za gruba kase, a o lacazette bedzie moim zdaniem walka, duzo klubow bedzie go chcialo.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 13:28

Griezmann na 90% zostanie w Atletico

Nie widze sensu, aby opuszczal swoj zespol

FadeIn komentarzy: 354716.04.2015, 13:26

W Arsenalu potrzebne są dwa wzmocnienia.

LaGazette/Griezmann

Morgan

Obrona jest kompletna. W razie sraczki Bielik na rezerwę i
wielkiej tragedyji nie będzie

Wrightwawa komentarzy: 4716.04.2015, 13:24

no moje zdanie jest zueplnie inne, neymar to nurek jakich malo, panienka, hazard na poczatku w anglii tez sie nie trzymal dobrze na nogach, ale teraz ciezko go przepchac bark w bark, jest najbardziej faulowanym zawodnikiem w europie. gra w kazdym meczu chelsea, zadnych odpoczynkow. w fantasy widziaalem ze kazdy mecz po 90 min. wiec o czyms to swiadczy, a aleksis sie zameczyl i nie gra tego co na poczatku, ostatnio sie lekko obudzil ale przez 3 miechy gral piach. wiec nie uwazam ze jest lepszy, mial lepszy moment ktory sie juz skonczyl. neymar ma bajeczna technike, ale nie tylko to sie liczy.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 13:24

R700 wiemy ;]

w jedenastce umiescil tez Kose na obronie ;]

wiadomo, kazdy moze podac swoj typ, a Coutinho gral dobrze przeciwko CFC, wiec to jest nawet logiczne, ze zapadl mu w pamiec

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 13:22

schnor25
Bardzo mozliwe. Na bank na PP gra jednak mysle ze na LP to mu nie robi roznicy bo to i tak skrzydlowy. Gabonczyk poza bieganiem to w niczym szczegolnie sie nie wyroznia. Postawic na pare LP - Obama / PP - Walcott i mozna byc pewnym ze poza sprintem nic nie pokaza ; d
No ale mam nadzieje ze Theo w nowym sezonie sie ogarnie po tej dlugiej kontuzji.

arsenal159
To masz na licytacji czy kup teraz?

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2015, 13:22

Co tak mało za Aubameyanga :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 13:21

Najman ma jeszcze jeden plus nad Hazardem

W meczach na szczyscie Brazyliczyk potrafi pociagnac zespol do przodu, a Hazard w w meczach na szczycie LM czy reprezentacji nieco gasnie i nie daje tyle zespolowi co Najman

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2015, 13:21

14henry14

Żadna polska stacja nie pokazuje FA cup, finału też nie bedzie

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 13:21

Aha, a co do dyskusji na temat Papcia i Klopa. 1 kryzys i Klopa nie ma. Papcio wytrzymuje od hohoh, oddajac najlepszych zawodnikow i radzi sobie z tym. Nawet nie ma porownania. Wenger jest o wiele lespzy!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 13:21

wiecie, ze terry ujawnil swoj glos na najlepszego grajka ligi, bo głosowanie juz trwa/ nie mozna glosowac na kolege z klubu/ i wybrał ...couinho.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:19

Kanonier204: No chyba kupie :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 13:18

MAster10
Jestem, ale Hazarda oceniam z innej perspektywy. On wedlug mnie nie jest kluczowy i nie rozumiem jego fenomenu. Dryblingi mu naliczaja za wycofanie pilki, kluczowe podania to ja sam nie wiem. Koles jest ultra przehajpowany i szkoda, ze taki ktos jest niby najlepszy w BPL. Alexis jest od niego lepszy -.-' .

youtube.com/watch?v=7lOCHoTdT-M

Jakby ktos nie widzial ;D

14henry14 komentarzy: 14516.04.2015, 13:18

czy ktos wie czy mecz z reading bedzie mozna obejrzec w polskiej tv, jezeli tak to na jakiej stacji? Bede wdzieczny za pomoc, szukalem na eurosporcie ale niestety nie pokaza

schnor25 komentarzy: 1854616.04.2015, 13:18