Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal

Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal 11.04.2015, 19:30, Łukasz Wandzel 4389 komentarzy

Wyjazdowe spotkanie, rozgrywane dziś na Turf Moor miało klimat sielankowego spotkania przy grillu. Zawodnicy Arsenalu grając przeciwko drużynie z dołu tabeli wyglądali na co najmniej oszczędzających siły. Szybko zdobyte prowadzenie zamienili na usypiającą grę, która tylko momentami potrafiła przebudzić widza. Podopieczni Wengera w pełni kontrolowali pierwszą część spotkania. Zdobyli zaledwie jedną bramkę, choć wydawało się, że po przerwie szybko dobiją rywala i z pewnością, że zdobędą trzy punkty, dobrną do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety dla widowiska, ale tak się nie stało. Zespoły stające dzisiaj w szranki w ogóle nie zmieniły obrazu gry w drugiej połowie.

Nawet takie, niezachwycające widowisko ma jednak dobre strony. Nasz ulubiony Arsenal po raz kolejny zdobył trzy punkty. Nie przypominał co prawda dominatora z meczu przeciwko piłkarzom z Liverpoolu, ale znowu zwyciężył a liczba oczek ma przecież taką samą wartość.

Składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis (90+3. Chambers) - Giroud (81. Welbeck)

Burnley: Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Boyd, Arfield, Jones (90+3. Taylor), Barnes - Vokes, Ings

Tuż po rozpoczęciu meczu doszło do podyktowania rzutu wolnego dla Kanonierów. Swoich sił, z okolicy dwudziestego metra, spróbował Alexis, lecz piłka wylądowała w rękach golkipera. Kilka minut później, już w polu karnym przeciwnika, Sanchez doszedł do okazji, która również nie zakończyła się golem.

Już w 12. minucie Arsenal prowadził 1-0! Najgłodniejszym gola zawodnikiem był nie kto inny jak Alexis, ale jego strzał po udanym dryblingu został zablokowany. Po nim starał się poprawić Monreal, lecz całe zamieszanie rozstrzygnął dopiero Ramsey!

Pierwszy kwadrans w pełni kontrolowała drużyna The Gunners. Zespół z Londynu nie dawał się zaskoczyć i szybko wyjaśniał nieliczne sytuacje stworzone przez gospodarzy.

W 23. minucie do interwencji zmuszony został David Ospina. A to za sprawą rzutu wolnego, do którego podszedł Trippier. Zawodnik drużyny z Lancashire mierzonym uderzeniem sprzed szesnastki poważnie zagroził bramce Arsenalu. Zaledwie 2. minuty później podobną szansę miał Cazorla. Jednak Hiszpanowi nie udało się trafić w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednocześnie żadna z drużyn nie kwapiła się, by zmienić rezultat.

Sędzia Mike Dean postanowił gwizdkiem zaprosić wszystkich na przerwę. Druga część meczu rozpoczęła się w tym samym, ociężale spokojnym tonie.

Początkowe minuty wyróżniały się jedynie niepotrzebnymi faulami w środku pola.

W 58. minucie niespodziewanym strzałem z dystansu popisał się Alexis, jednakże futbolówkę wędrującą po ziemi pewnie wyłapał Heaton.

Niewiele ponad 10 minut po tym wydarzeniu to gospodarze byli bliscy zdobycia bramki. Gracze Burnley zdołali uśpić Arsenal, dzięki czemu Mee zdołał dośrodkować. Jednak Boyd minął się z zaadresowaną przez partnera piłką. Chwilę później następną, groźną sytuacje stworzył swoim uderzeniem Ings. Na szczęście kolumbijski bramkarz Kanonierów był tam, gdzie być powinien i zażegnał niebezpieczeństwo.

Piłkarze Arsenalu zrozumieli, że jeśli będą nieostrożni, gracze Burnley są w stanie odebrać im punkty. Wzięli się, więc do roboty i w następnych minutach trochę częściej - choć nieskutecznie - zagrażali bramce rywali.

Pierwsza zmiana w całym spotkaniu miała miejsce dopiero w 81. minucie. Danny Welbeck zastąpił Oliviera Girouda.

Koniec spotkania poprzedziły zmiany z obu stron. Za Jonesa wszedł Taylor, z kolei Alexisa zmienił Chambers.

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zakończył mecz.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2015, 16:28

@simple, oczywiście. w połączeniu z czapeczką był dosłownie bajeczny.

Czapkę Roxy

czyli polecieli sobie w wacława, ale zegarek fajny.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 16:21

Waskitcz
Co do Reusa, przejdzie do Bayernu, bo tam na skrzydłach staruchy goszczą.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 16:18

Jak już o Rudzkim mowa, to powiem wam, że kupiłem "gracza" jego autorstwa i się nie zawiodłem. Ciekawa książka.

songoku95 komentarzy: 2348616.04.2015, 16:05

kupiłem numer z marca i super się go czytało. Teraz właśnie za tydzień mam długą podróż autobusową i co polecacie czytać coś na wzór ,,Meczu"?

Waskitcz komentarzy: 449216.04.2015, 16:02

Songoku
Tak Mecz wycofany, Rudzki się połasił na kibiców Barcy i Realu i mu się odbiło, a była prawdziwa Biblia Premier League, fajne artykuły, cudowne odpowiedzi Twarowskiego na sprytne pytania i kawałek historii.
Potem dowalili inne ligi, sporo kibiców angielskiej kopa ej odeszło a Rudzki nie uwzględnił ze większość kibiców La Ligi to info czerpie z Bravo Sportu :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.04.2015, 15:57

AaronJamesRamsey
Internet to nie jest to samo. Poza tym te numery zbieram i kolekcjonuje.

Waskitcz komentarzy: 449216.04.2015, 15:56

Panowie prawda jest taka może was zaskocze, jeśli kibicujesz Arsenalowi to twoją uwagę przykuje news że Wenger daje za Reusa 40 mln, mówię to koledze który kibicuje Realowi i mnie wyśmiewa mówiąc że Reus po końcu kontraktu przejdzie za darmo do Realu, następny fanatyk Barcy powie że w styczniu Reus w pakiecie z Pogbą przejdą na Camp Nou.
Każdy widzi i wierzy w co chce, nie zauważyliscie jak wiele plotek pojawiających sie na K.com mija sie z prawda, na pewno jest w nich całkiem sporo prawdy jak kiedyś z Matą czy Demba Bą, ale w tych wielkomilionowych sprawch prawda jest taka że jest zainteresowanie prawie każdego wielkiego klubu, przejście do Arsenału niestety nie jest już szczytem marzeń :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2015, 15:56

ja kupowałem Focus, Focus historia, Świat wiedzy i inne tego typu, ale jakoś przestałem

songoku95 komentarzy: 2348616.04.2015, 15:53

ja kupuje ,,Mecz" z tego co mi wiadomo to chyba jest wycofany, prawda? A kupuje go na różnego rodzaju podróże autobusowe.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 15:52

Ciekawi mnie ile osób jeszcze kupuje takie gazety. Wszystko jest w necie, więć według mnie to sensu nie ma

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.04.2015, 15:51

Jeśli o gazety chodzi tylko właśnie "Piłka nożna" jest kupowana. Najpierw w środę, teraz we wtorek. Taka juz tradycja.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 15:51

FadeIn
Zgadzam się.Piłka i sędziowanie w LM idą w złym kierunku. Psują to dwa kluby: Barcelona i Real.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2015, 15:47

@simple, nie pamiętam, ale w skrócie napiszę, że miałem tego od groma. średnio raz na rok-półtora roku opróżniałem sporą szafkę z gazet. później doszły też top geary

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.04.2015, 15:46

thide
Ile numerów "Piłki Nożnej"?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2015, 15:36

jeszcze pamiętam, ze miałem od cholery gazet typu komputer świat, cdaction, bravo sport (heheheheheh), futbol, przegląd sportowy, motor, auto świat, tylko piłka, piłka nożna. gdybym dziś to sprzedał to wyszłoby około 1000-2000zł D:

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 15:34

lays

co jakis czas trafiam na reus- AFC ostatnio w brukowcach.

Konoplyanka w lato bedzie free agentem, ciekawe kto go pozyska. Watpie aby został na Ukrainie. Łakomy kasek.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 116.04.2015, 15:32

Rivaldo700
Sanchez ma w tym sezonie 31 o ile sie nie myle. 10 asyst i 21 bramek.

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 15:27

R700

Gdzie '' coraz wiecej '' tych plotek, bo nie widze ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 15:23

jako, ze coraz wiecej plot AFC-Reus , ciekawa info.

Reus w sezonie 13/14 w lidze byl numerem 1 pod wzgledem brania udziału przy golu - 29 , zaden inny pilkarz nie nabił wiecej w BL.

16 goli, 13 asyst

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2015, 15:16

pamiętacie te krążki z chipsów? tazosy, spinnery, pokemony? kurde, tyle tego miałem, a dziś mógłbym to opylić spokojnie za kilkaset złotych.

gothegunners1886 komentarzy: 309816.04.2015, 14:53

A da się podłączyć z tego modemu do telefonu z wifi?

gothegunners1886 komentarzy: 309816.04.2015, 14:52

schnor25

Modem to słabo..

schnor25 komentarzy: 1854616.04.2015, 14:44

got

no najłatwiej na stronie producenta tego cacka, ale tak jak mówię, nie ma żadnej wzmianki o sianiu sieci w b/g/n etc. więc to sam modem musi być

FadeIn komentarzy: 354716.04.2015, 14:40

gothe

A to są routery bez wifi ?

To co pokazałeś to wygląda na zwykły modem. A tu faktycznie są bez wifi. Routery z tego co wiem to wszystkie mają wifi bo poto są :-)

Ziebka komentarzy: 265916.04.2015, 14:40

W rankingu za rok 2015 drugie miejsce zajął, z majątkiem ocenianym na 14,6 mld dolarów, Michaił Fridman (współwłaściciel Alfa-Group). Na trzecim miejscu jest oligarcha Aliszer Usmanow (14,4 mld dol.), który przez poprzednie trzy lata otwierał listę najbogatszych.

prosze jest i Usmanow, przed Abramoviciem :)

Reus i 40 baniek ?

To byłaby najdroższa zastawa z porcelany w historii Arsenalu.

FadeIn komentarzy: 354716.04.2015, 14:27

Znalazłem fajny komentarz na wp. dotyczący zawieszenia Zlatana po jego słownej wypowiedzi co myśli o arbitrze ostatniego chyba ligowego spotkania.

"Proponuje, aby od dziś piłkarze używali słów typu : kurczę (w największym zdenerwowaniu) lub motyla noga (w zdenerwowaniu mniejszym). Proponuję również, aby zakażać walki bark w bark, piłkarze powinni generalnie chodzić. Każdy strzał powinien być uprzedzony słownie, nie dopuszczalne są strzały z zaskoczenia. Piłkarz, który ma zamiar odebrać piłkę (przejąć) od przeciwnika, powinien poprosić, a najlepiej jak by przed meczem było ustalone, kto kiedy będzie przy piłce, jak długo i kiedy będą strzały na bramkę. Wtedy nie będzie groźnych emocji na boisku i poza nim, dziennikarze będą mieli świetny, kulturalny materiał, porównywalny z obradami sejmu nad sprawą krzywizny ogórków w ue."

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 14:25

lord

gale ogolnie oceniam na w skali 1 do 5 sportowo na maks 2. To nie byly walki na poziom ufc ja dla mnie.

Blachowicz mnie szczegolnie rozczarowal, zbyt defensywnie walczył.

Mihex komentarzy: 2360416.04.2015, 14:19

Wenger powiedział, że jednak najszybszym u nas nadal jest Walcott. :P Widać jednak te rekordy Hectora są tylko na bardzo krótkim dystansie :p

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.04.2015, 14:17

Rivaldo---> Mam :D Fajnie, że mają prawa. Tylko komentatorzy słabi jak barszcz.
Jak po polskim UFC? Trochę pokazali miejsce w szeregu naszym. Niektórzy zawodnicy z Polski w UFC to nieporozumienie.

koczan_4 komentarzy: 330216.04.2015, 14:15

W obliczu odejścia Kloppa myślę, że Reus też będzie chciał odejść. Może Wenga się polakomi i sypnie za Niemca dużym hajsem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 14:10

lord

masz w tv extreme sports?, 40 gal ufc pokaza przez 4 lata, main cardy.

Rosomak komentarzy: 254816.04.2015, 14:08

arsenal159

Jakbyśmy kupili 3 dobrego bramkarza to ktoś z dwójki Szczesny/Ospina sam by chciał odejść. Czasami trzeba się pozbyć sentymentów i zacząc myśleć przede wszystkim o dobrze klubu, a nie zawodników.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 14:06

metro wlosnie na tt puscilo plote, ze AFC wykłada 40 mln na Reusa.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.04.2015, 14:05

Heryk---> Nie zawsze tak jest. O Alexisie było głośno dużo wcześniej, że może nas zasilić.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 14:04

arsenal159
No sam jestem ciekawy jednak mysle ze walka nie powinien wywalic. Jednak wszystko wyjdzie w "praniu"

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 14:03

Kanonier:Dobra idę zrobić przelew, zobaczymy czy gość uczciwy będzie, hehe :)

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2015, 14:02

bbb

Już wczoraj był na ZDF

Henryk14 komentarzy: 84916.04.2015, 14:02

Wenger zawsze sprowadza dość niespodziewane nazwiska z którymi media nas zaczynają koajrzyć dopiero, gdy transfer jest niemal dopięty. Zatem na bank nie przyjdzie do nas żaden reus, czy Lacazette. Pewnie wbije ktoś z ulubionej przez papcia La Lipy, obstawiam Benzeme lub Khedire :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 14:01

Rosomak: Ja do gry Ospiny nic nie mam, może faktycznie czasem brakuje mu cm. Ale jeśli Wojtek by został, to nie widzę miejsca dla 3 tak dobrych bramkarzy.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11716.04.2015, 14:00

Dybala będzie wymiatał w przyszłości, mówię wam :D Chciałbym go u nas.

Rosomak komentarzy: 254816.04.2015, 13:58

arsenal159 - a Ty nie wziałbyś np. Cecha? Jeśli byłby do wyciagnięcia jakiś bramkarz z najwyższej półki to czemu nie bo bedac szczery to nasi obecni bramkarze do klasy światowej się nie zaliczają Ospinie czasami brakuje cm przy interwnecjach co widać, a Szczęsny to jak narazie wieczny talent, który nie potrafi ustabilizować wysokiej formy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 13:57

No wlasnie TYLKO. Jednak dawno mnie tak zadna gra nie wciagnela :D myslalem zeby moze jeszcze raz przejsc ale czasu i checi nie ma ; p