Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal

Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal 11.04.2015, 19:30, Łukasz Wandzel 4389 komentarzy

Wyjazdowe spotkanie, rozgrywane dziś na Turf Moor miało klimat sielankowego spotkania przy grillu. Zawodnicy Arsenalu grając przeciwko drużynie z dołu tabeli wyglądali na co najmniej oszczędzających siły. Szybko zdobyte prowadzenie zamienili na usypiającą grę, która tylko momentami potrafiła przebudzić widza. Podopieczni Wengera w pełni kontrolowali pierwszą część spotkania. Zdobyli zaledwie jedną bramkę, choć wydawało się, że po przerwie szybko dobiją rywala i z pewnością, że zdobędą trzy punkty, dobrną do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety dla widowiska, ale tak się nie stało. Zespoły stające dzisiaj w szranki w ogóle nie zmieniły obrazu gry w drugiej połowie.

Nawet takie, niezachwycające widowisko ma jednak dobre strony. Nasz ulubiony Arsenal po raz kolejny zdobył trzy punkty. Nie przypominał co prawda dominatora z meczu przeciwko piłkarzom z Liverpoolu, ale znowu zwyciężył a liczba oczek ma przecież taką samą wartość.

Składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis (90+3. Chambers) - Giroud (81. Welbeck)

Burnley: Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Boyd, Arfield, Jones (90+3. Taylor), Barnes - Vokes, Ings

Tuż po rozpoczęciu meczu doszło do podyktowania rzutu wolnego dla Kanonierów. Swoich sił, z okolicy dwudziestego metra, spróbował Alexis, lecz piłka wylądowała w rękach golkipera. Kilka minut później, już w polu karnym przeciwnika, Sanchez doszedł do okazji, która również nie zakończyła się golem.

Już w 12. minucie Arsenal prowadził 1-0! Najgłodniejszym gola zawodnikiem był nie kto inny jak Alexis, ale jego strzał po udanym dryblingu został zablokowany. Po nim starał się poprawić Monreal, lecz całe zamieszanie rozstrzygnął dopiero Ramsey!

Pierwszy kwadrans w pełni kontrolowała drużyna The Gunners. Zespół z Londynu nie dawał się zaskoczyć i szybko wyjaśniał nieliczne sytuacje stworzone przez gospodarzy.

W 23. minucie do interwencji zmuszony został David Ospina. A to za sprawą rzutu wolnego, do którego podszedł Trippier. Zawodnik drużyny z Lancashire mierzonym uderzeniem sprzed szesnastki poważnie zagroził bramce Arsenalu. Zaledwie 2. minuty później podobną szansę miał Cazorla. Jednak Hiszpanowi nie udało się trafić w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednocześnie żadna z drużyn nie kwapiła się, by zmienić rezultat.

Sędzia Mike Dean postanowił gwizdkiem zaprosić wszystkich na przerwę. Druga część meczu rozpoczęła się w tym samym, ociężale spokojnym tonie.

Początkowe minuty wyróżniały się jedynie niepotrzebnymi faulami w środku pola.

W 58. minucie niespodziewanym strzałem z dystansu popisał się Alexis, jednakże futbolówkę wędrującą po ziemi pewnie wyłapał Heaton.

Niewiele ponad 10 minut po tym wydarzeniu to gospodarze byli bliscy zdobycia bramki. Gracze Burnley zdołali uśpić Arsenal, dzięki czemu Mee zdołał dośrodkować. Jednak Boyd minął się z zaadresowaną przez partnera piłką. Chwilę później następną, groźną sytuacje stworzył swoim uderzeniem Ings. Na szczęście kolumbijski bramkarz Kanonierów był tam, gdzie być powinien i zażegnał niebezpieczeństwo.

Piłkarze Arsenalu zrozumieli, że jeśli będą nieostrożni, gracze Burnley są w stanie odebrać im punkty. Wzięli się, więc do roboty i w następnych minutach trochę częściej - choć nieskutecznie - zagrażali bramce rywali.

Pierwsza zmiana w całym spotkaniu miała miejsce dopiero w 81. minucie. Danny Welbeck zastąpił Oliviera Girouda.

Koniec spotkania poprzedziły zmiany z obu stron. Za Jonesa wszedł Taylor, z kolei Alexisa zmienił Chambers.

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zakończył mecz.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
koczan_4 komentarzy: 330216.04.2015, 13:17

Aubameyang to potrafi tylko szybko biegać, nie chciałbym go w Arsenalu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 13:16

O Giovinco*

Arsenal159
I co ogarniasz ta fife?

MarcinQT komentarzy: 260416.04.2015, 13:16

Jak nie kupimy Schneiderlina to zrobi to Chelsea i będą mieć środek Morgan-Matic i będzie znowu pozamiatane :/

Master10
No i trzeba tez sie postarac na Giovinco ; ]

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:15

Kanonier: Marzenia się jednak spełniają :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 13:15

schnor
Z tego co pamietam to PP. Jednak czy gral na LP to nie wiem. To Walcott zostanie i bedzie "PEJS" ; d

No ale lubie takie ploty. I tak Metro dalo mi zaciesz z tekstem "Liverpool zainteresowany Ibrahimoviciem za 25 mln i w druga strone Balotelli"

Wrightwawa komentarzy: 4716.04.2015, 13:15

mowilem o aubameyangu :) ze za drogo. no mi sie nie wydaje zeby byl lepszy od maticia. no ale kazdy ma swoje zdanie...

FadeIn komentarzy: 354716.04.2015, 13:14

Master

Szkoda.

Co do Szneda to jego wartość rynkowa opiewa na 25 baniek więc faktycznie za tyle albo pod 30 trza za niego wywalić. Papa zrobi po swojemu. Ja bym chyba takiej kasy nie wydał. Chociaż środek pola byłby kompletny. Pytanie tylko czy CQ by wtedy nie ucierpiał. Chyba lepiej dać Artecie kontrakt na rok i zobaczyć jak się potoczą sprawy. Bo CQ nie da się Artecie a z Sznedem mogłoby być ciężko. Ale zobaczymy. Gdybać to sobie można. My się zastanawiamy kto przyjdzie ale nie mówimy kto odejdzie.l ;-)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 13:14

K204

Dodamy do tego Cleverleya o czym wspominalo SKy, a na deser Kalou i juz jest sklad na LM ;]

Fabsfan - a Ty nie jestes kibicem Barcelony przypadkiem i nie za bardzo stronniczy w tym tasku :)?

MarcinQT komentarzy: 260416.04.2015, 13:13

@Wrightwawa

Morgan to nie średniak, wg mnie jest lepszy niż Matic.

schnor25 komentarzy: 1854616.04.2015, 13:12

K204

chyba za Theo i OX`a razem :D Jego nominalna pozycja to wgl jaka jest? Lewo, prawo-skrzydłowy?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 13:12

Ney niedlugo bedzie najlepszy strzelcem w historii w reprze brazylii , facet jest lerpszy od H10, bo w tej grze licza sie gole , a ten tym nokautuje belga.

MarcinQT komentarzy: 260416.04.2015, 13:12

Sam fakt, że tamtych sprzedali bez zawahania, a Morganowi za nic nie pozwolili odejść pokazuje kto był ważniejszy dla klubu.

Wrightwawa komentarzy: 4716.04.2015, 13:12

nie wydaje mi sie zeby byl wart takich pieniedzy ... moim zdaniem to sredniak, za taka kwote to sie juz kupi kogos polke wyzej

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 13:11

arsenal159
No skoro mamy 50 mln na wydanie to juz wiemy na co je wydamy xD

MarcinQT komentarzy: 260416.04.2015, 13:11

@Master10

Porównujesz Lovrena i Lallanę, którzy byli średniakami to prawdziwego wymiatacza jak Morgan?

Wrightwawa komentarzy: 4716.04.2015, 13:10

chyba ktos tu poprostu nie trawi hazarda i nie jest obiektywny :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:10

Kanonier: 41 mln euro za TAKIEGO ŚWIETNEGO GRAJKA, to żadne pieniądze!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 13:09

Master10
Pewnie mu je licza tak jak dryblingi ^.^

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 13:07

Pierre Emerick Aubameyang również może opuścić Borussię Dortmund. Napastnik jest kuszony przez Arsenal, który, według podań "Bilda" chce za niego zapłacić aż 41 milionów euro!

xDDDD

Wrightwawa komentarzy: 4716.04.2015, 13:07

heh, kazdy inne zdanie :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 13:06

Fabsfan - a Hazard nie jest w czolowce key passow na mecz?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 13:06

Neymar jest lepszy od Hazarda, co tu dużo gadać.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 13:05

Fadein - no to faktycznie sie pomylilem, aczkolwiek liczylem te 4-5 mln za tego zawodnika ;]

Schneiderlin za 30 mln?

to ja podziekuje ;]

ja moim fachowym okiem powiedzialbym, ze Schneiderlin to 20-25 mln, Lallana i Lovren tez odchodzili jako gwiazdy klub i byla to podobna cena wg mnie

Wrightwawa komentarzy: 4716.04.2015, 13:05

jak dla mnie to zdecydowanie hazard, nie umiejszajac neymarowi, ktory tez jest swietnym zawodnikiem.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 13:05

Ja wyzej cenie NEymara za to, ze gra genialnie w repce, gdzie kolegow nie dobieraja dyrketorzy sportowi, ale sa tacy, jacy sa.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 13:04

Ja jakos nie widze tych "genialnych passow" Hazarda. To chyba jakis stereotyp, ktory sie utarl.

FadeIn komentarzy: 354716.04.2015, 13:01

Hazard=Neymar

Nie ma tu co wskazywać zwycięzcę bo obaj panowie mają genialne możliwości i staty. Obaj wygrywają czasem mecze w pojedynkę i obaj mają słabsze dni jak każda kobieta. Takie życie

@Master10

Sam Morgan jest poziomem World Class i kosztowałby 30mil+. Zostaje więc 20mil na dodatki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 12:56

Z podolem to ciekawi mnie kwestia czy kiedys naperawde zagra w gorniku zabrze o czym mowi czesto. Szczerze dla mnie juz dzis moglby tam trafic. Swiat na tym nie straci.

FadeIn komentarzy: 354716.04.2015, 12:55

Master

Tak

Do czerwca 2015 więc możemy sobie darować dopisywanie kasy do konta.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 12:54

fadein jestes pewny, ze teraz mu sie konczy kontrakt?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.04.2015, 12:53

Jamie Carragher zartownis , wczoraj na tt.

,,Srodkowi obroncy za ponad 80 mln wczoraj nie powsztymali w 2 polowie Suareza. Martin Kelly i ja zrobilismy to 2 tygodnie temu podczas meczu towarzyskiego. Ja jestem za darmo, Kelly jest wyceniany na 3 mln.''

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.04.2015, 12:52

Ciężko porównać, bo Hazard to bardziej pomocnik, a Neymar napastnik. W większości zespołów myślę, że Neymar by pełnił ważniejszą rolę. Hazard=Neymar z lekkim wskazaniem na Gejmara.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 12:52

Mimo wszystko wole ogladac Neymara - szczegolnie w reprezentacji. Jako kibic The Red Devils to Edena najbardziej nie trawie w reprze.

Co do klubow to sie wstrzymam bo nie lubie jednych i drugich. Pilkarsko jednak cenie Neymara bardziej oczywiscie.

DavidSilva21 komentarzy: 338216.04.2015, 12:52

Hazard > Neymar

FadeIn komentarzy: 354716.04.2015, 12:52

Master

Jak ty chcesz Poldiego sprzedać skoro gra straszny kał i nikt normalny się nim nie zainteresuje wiedząc, że w czerwcu kończy mu się kontrakt i bedzie mógł go wyciągnąć za darmo. Tho to tak ale nie Podol. Theo moim zdaniem odejdzie tego lata. Jak już kogoś szukać na skrzydla to kogoś pokroju Griza

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 12:49

ale zgadzam sie z przedmowcami, ze w sumie sa na bardzo podobnym poziomie i Hazard rownie dobrze ma szanse wejsc poziom wyzej

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 12:47

Fabsfan - Hazard nie ma wykonczenia i choc drybling jest podobny, a Hazard jest zwrotniejszy i ma dobre passy, to jednak tak dlugo jak nie bedzie strzelal tych patelni, ktore ma to nie ma szans na ZP w przyszlosci, a Najman strzela gole w klubie i w reprezentacji.

Najmana pilkarsko cenie wyzej

SirAlex komentarzy: 100016.04.2015, 12:47

Jak dla mnie to Hazard=Neymar.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.04.2015, 12:46

FabsFAN
Gdybym oglądał ich grę częściej niż raz czy dwa razy w sezonie to bym Ci odpowiedział.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 12:44

Jestem ciekawy , jak sadzicie?

Hazard > Neymar czy
Hazard < Neymar?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.04.2015, 12:43

Też bym postawił na tercet z Barcy mimo atletycznych atutów ofensywnej trójki Realu. W ogóle ciekawe czasy, że Real ma lepszy środek pomocy od Barcy. Myślałem, że tych czasów mogę nie dożyć, a nadeszły dość szybko.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 12:38

Prosze mi tu nawet nie porownywac drewna bale do Messiego.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 12:38

Z drugiej strony Schneiderlin + Lacazette/Dybala + jakis mlodziak typu Chambers i byloby calkiem niezle okienko

A jeszcze RM ma wiecej karnych.

Tak w ogole to MNS brakuje z 10 goli do pobicia najlepszego rekordu goli trojki Messi-Henry-Eto.