Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal

Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal 11.04.2015, 19:30, Łukasz Wandzel 4389 komentarzy

Wyjazdowe spotkanie, rozgrywane dziś na Turf Moor miało klimat sielankowego spotkania przy grillu. Zawodnicy Arsenalu grając przeciwko drużynie z dołu tabeli wyglądali na co najmniej oszczędzających siły. Szybko zdobyte prowadzenie zamienili na usypiającą grę, która tylko momentami potrafiła przebudzić widza. Podopieczni Wengera w pełni kontrolowali pierwszą część spotkania. Zdobyli zaledwie jedną bramkę, choć wydawało się, że po przerwie szybko dobiją rywala i z pewnością, że zdobędą trzy punkty, dobrną do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety dla widowiska, ale tak się nie stało. Zespoły stające dzisiaj w szranki w ogóle nie zmieniły obrazu gry w drugiej połowie.

Nawet takie, niezachwycające widowisko ma jednak dobre strony. Nasz ulubiony Arsenal po raz kolejny zdobył trzy punkty. Nie przypominał co prawda dominatora z meczu przeciwko piłkarzom z Liverpoolu, ale znowu zwyciężył a liczba oczek ma przecież taką samą wartość.

Składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis (90+3. Chambers) - Giroud (81. Welbeck)

Burnley: Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Boyd, Arfield, Jones (90+3. Taylor), Barnes - Vokes, Ings

Tuż po rozpoczęciu meczu doszło do podyktowania rzutu wolnego dla Kanonierów. Swoich sił, z okolicy dwudziestego metra, spróbował Alexis, lecz piłka wylądowała w rękach golkipera. Kilka minut później, już w polu karnym przeciwnika, Sanchez doszedł do okazji, która również nie zakończyła się golem.

Już w 12. minucie Arsenal prowadził 1-0! Najgłodniejszym gola zawodnikiem był nie kto inny jak Alexis, ale jego strzał po udanym dryblingu został zablokowany. Po nim starał się poprawić Monreal, lecz całe zamieszanie rozstrzygnął dopiero Ramsey!

Pierwszy kwadrans w pełni kontrolowała drużyna The Gunners. Zespół z Londynu nie dawał się zaskoczyć i szybko wyjaśniał nieliczne sytuacje stworzone przez gospodarzy.

W 23. minucie do interwencji zmuszony został David Ospina. A to za sprawą rzutu wolnego, do którego podszedł Trippier. Zawodnik drużyny z Lancashire mierzonym uderzeniem sprzed szesnastki poważnie zagroził bramce Arsenalu. Zaledwie 2. minuty później podobną szansę miał Cazorla. Jednak Hiszpanowi nie udało się trafić w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednocześnie żadna z drużyn nie kwapiła się, by zmienić rezultat.

Sędzia Mike Dean postanowił gwizdkiem zaprosić wszystkich na przerwę. Druga część meczu rozpoczęła się w tym samym, ociężale spokojnym tonie.

Początkowe minuty wyróżniały się jedynie niepotrzebnymi faulami w środku pola.

W 58. minucie niespodziewanym strzałem z dystansu popisał się Alexis, jednakże futbolówkę wędrującą po ziemi pewnie wyłapał Heaton.

Niewiele ponad 10 minut po tym wydarzeniu to gospodarze byli bliscy zdobycia bramki. Gracze Burnley zdołali uśpić Arsenal, dzięki czemu Mee zdołał dośrodkować. Jednak Boyd minął się z zaadresowaną przez partnera piłką. Chwilę później następną, groźną sytuacje stworzył swoim uderzeniem Ings. Na szczęście kolumbijski bramkarz Kanonierów był tam, gdzie być powinien i zażegnał niebezpieczeństwo.

Piłkarze Arsenalu zrozumieli, że jeśli będą nieostrożni, gracze Burnley są w stanie odebrać im punkty. Wzięli się, więc do roboty i w następnych minutach trochę częściej - choć nieskutecznie - zagrażali bramce rywali.

Pierwsza zmiana w całym spotkaniu miała miejsce dopiero w 81. minucie. Danny Welbeck zastąpił Oliviera Girouda.

Koniec spotkania poprzedziły zmiany z obu stron. Za Jonesa wszedł Taylor, z kolei Alexisa zmienił Chambers.

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zakończył mecz.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924316.04.2015, 21:12

@d00myb
Na satelicie Astra w SD na darmowym kanale Eurosport Germany. Na hotbirdzie z niekodowanych niestety nigdzie

@Aaron

Chciał udać grzecznego, a wyszedł na zwykłego szpanera ;)

mar12301 komentarzy: 2313716.04.2015, 21:07

Widzieliście już kolejny 'trailer' nowych SW?

ntn
Jak nie chcesz się chwalić to może się nie chwal..?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 21:04

ntn_17
Akurat tym możesz się chwalić. Tylko masz dopingować.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 21:04

Szymon Marciniak sedziuje to spotkanie lol.

ntn_17 komentarzy: 72016.04.2015, 21:02

panowie nie chcę się chwalić ale lecę na mecz ze Swansea 11.05 ;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 20:59

MaciekGoooner
Całego meczu to Ci nie wymienię ale akcja, która zapadła mi w pamięć i którą pamiętam do dziś (choć była we wcześniejszych latach) to ta:
youtube.com/watch?v=vdPQ3QxDZ1s

Pamiętam też, że na początku stulecia mocno kibicowałem Lakersom. Bryant, O'Neal, Fisher, Horry, na krótko nawet Rodman, Phil Jackson trenerem. To były czasy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.04.2015, 20:54

Co to ja widze.Sky i Claverley?Cuda na kiju...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 20:41

Ja pamiętam czasy, gdy TVN pokazywał NBA. Jako gówniarz w nocy z piątku na sobotę wstawałem i oglądałem.

Gunner48 komentarzy: 792916.04.2015, 20:40

Jano
Spoko luzik. Miałem na myśli satelitę.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 20:35

No jeśli Sky jest rzetelne to coś w tym może być. Tak nagle nie staną się beznadziejnym źródłem w sprawie transferów. Być może zainteresowanie jest ale nie taka kwota

Mihex komentarzy: 2360416.04.2015, 20:33

Po Sky bym się czegoś takiego nie spodziewał :P Przynajmniej w okienku raczej włączają się dopiero przy done dealach. Niektóre gazety powinny co najwyżej potwierdzać :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 20:31

Ale muszę przyznać, że NBA w końcówce lat 90-tych i na początku nowego wieku jakoś bardziej mnie interesowało i pociągało.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 20:25

Może zadziała prawo serii - zdecydowana większość zdobytych mistrzostw SAS była w latach nieparzystych.

JanoAFC komentarzy: 26516.04.2015, 20:24

Gunner48
Ale wydaje mi się, że na polskim jest inny program. Chyba to żaden problem ze próbuje pomóc. Może ktoś szuka transmisji i w ten sposób rozwiazalem jego problem :-)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 20:23

Latem stery w Borussii Dortmund przejmie najprawdopodobniej Thomas Tuchel, który zastąpi odchodzącego z klubu Jurgena Kloppa. Niemiecki szkoleniowiec już teraz zaczyna wykonywać ruchy i miał poprosić włodarzy BVB o sprowadzenie Samiego Khediry. Pomocnik, którego kontrakt z Realem Madryt wygasa w czerwcu tego roku, ma być celem numer jeden dla Borussii w letnim okienku transferowym.
BILD

mic_now komentarzy: 218916.04.2015, 20:19

sky sports takie brednie wypisuje? Jakoś ciężko mi uwierzyć. Zawsze ich miałem za najbardziej rzetelną stacje która podaje tylko już pewne transfery

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 20:17

Wiem, że jeszcze daleko ale jaki jest Twój typ na finał NBA?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 20:15

Jeśli chodzi o nazwiska to tak - drużyna całkiem, całkiem. Harden jednak tanio skóry nie sprzeda.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11716.04.2015, 20:13

Sky Sports w formie. Arsenal daje 41 mln Euro za... Aubameyanga!
To taka 3 razy gorsza wersja Walcotta.

mercol7 komentarzy: 270416.04.2015, 20:12

chce ktoś 150 tys coinsów fo fify world ?
moge przesłać jak sie da ?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 20:07

Z ciekawości sprawdziłem na ich bilans w tym sezonie - 5 meczów i tylko jedna wygrana Dallas.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 20:04

Podajcie jakąś ciekawą muzykę jakiej słuchacie, bo ja sie katuje ciągle tym samym i już mnie to nudzi.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 116.04.2015, 20:03

Widzę, że co do przeciętności Hendersona też się zgadzamy. Jak dla mnie to wysoki poziom wśród angielskich piłkarzy, czyli średni europejski.

Co do Coutinho, to wystarczy wejść na pierwszy lepszy portal ze statystykami i porównać Brazylijczyka z konkurencją. Zarówno Fabregas, Oezil jak i Silva masakrują go w każdym apekcie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.04.2015, 20:02

Ashburton, słuchaj uchem, a nie brzuchem. To o Hendersinho.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11716.04.2015, 20:02

Coutinho, a nie ma Fabregasa. Nie mam pytań.

kaziu874 komentarzy: 673516.04.2015, 20:01

pauleta19 --> Henderson drewniakiem to byl z 2 lata temu, teraz sie ogarnal i wykonuje dobra robote w srodku pola Live. No ale jak juz ktos sobie wyrobi zdanie o jakims pilkarzu to ciezko je zmienic ;> dla mnie osobiscie w tym momencie (pod wzgledem czysto sportowym) Jordan jest lepszy od naszego Jacka.

Ashburton komentarzy: 450816.04.2015, 20:01

Fabregas to drewno?

Co za plugawe herezje.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.04.2015, 19:58

kaziu874, nie, nie zapomniałem o tym drewniaku.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.04.2015, 19:57

AaronJamesRamsey, lubię Coutinho, ale gadasz bzdury

Fabregas 28 meczów 3 gole i 16 asyst
Coutinho 29 meczów 4 gole i 4 asysty

kaziu874 komentarzy: 673516.04.2015, 19:56

pauleta --> zapomniales o Hendo ;> a co do Cana to nie wiem, niby ma warunki na PL, ale poki co to jest wielka niewiadoma.

Gunner48 komentarzy: 792916.04.2015, 19:54

JanoAFC
Nie trzeba mieszkać w Niemczech by mieć Eurosport ;p Finał też pokażą.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.04.2015, 19:54

Kyrtap, a co tu do rozumienia. Na tle tego szrotu w LFC Coutinho wygląda jak nowy Maradona. Ilu tam piłkarzy można byłoby ściągnąć z Liverpoolu do Arsenalu bez wstydu? 5? 6? Sterling, Sturridge, Coutinho, Sakho i Can.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 19:52

pauleta19
Pewnie chodzi o pierwszą "20" w krajowym rankingu UEFA.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 19:52

Fabs niszczy Coutinho? Chyba w robieniu tostów na czas.

JanoAFC komentarzy: 26516.04.2015, 19:51

Jeśli ktoś z Was mieszka w Niemczech to na niemieckim Eurosporcie będzie transmisja półfinału :-)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.04.2015, 19:49

Mnie bardziej ciekawi, co kryje się pod pojęciem "20 najsilniejszych lig Starego Kontynentu" :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 19:49

Arsenal pojawił się dwukrotnie:
meczyki.pl/top_20_goli_zespolowych,46077,filmik.html

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 116.04.2015, 19:48

lays

Nie rozumiem fenomenu Coutinho... Gra na prawdę dobrze, ale Fabregas i Oezil niszczą go pod każdym względem...

100kgarmata komentarzy: 34116.04.2015, 19:48

Fc porto super bayern BUUUUUUUUUU

Bayern we frajerskim stylku przegrał 3:1 z fc porto na estadio dragao.

Skoro takie porto może ograćbayern to i arsenal może zdobyć lige mistrzów tylko musząregularnie punktowaćz najsilniejszymi a nie tylko z ogórkami. i Przede wszystkim wyeliminować notoryczne ciężkie kontuzje, w zespole