Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal

Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal 11.04.2015, 19:30, Łukasz Wandzel 4389 komentarzy

Wyjazdowe spotkanie, rozgrywane dziś na Turf Moor miało klimat sielankowego spotkania przy grillu. Zawodnicy Arsenalu grając przeciwko drużynie z dołu tabeli wyglądali na co najmniej oszczędzających siły. Szybko zdobyte prowadzenie zamienili na usypiającą grę, która tylko momentami potrafiła przebudzić widza. Podopieczni Wengera w pełni kontrolowali pierwszą część spotkania. Zdobyli zaledwie jedną bramkę, choć wydawało się, że po przerwie szybko dobiją rywala i z pewnością, że zdobędą trzy punkty, dobrną do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety dla widowiska, ale tak się nie stało. Zespoły stające dzisiaj w szranki w ogóle nie zmieniły obrazu gry w drugiej połowie.

Nawet takie, niezachwycające widowisko ma jednak dobre strony. Nasz ulubiony Arsenal po raz kolejny zdobył trzy punkty. Nie przypominał co prawda dominatora z meczu przeciwko piłkarzom z Liverpoolu, ale znowu zwyciężył a liczba oczek ma przecież taką samą wartość.

Składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis (90+3. Chambers) - Giroud (81. Welbeck)

Burnley: Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Boyd, Arfield, Jones (90+3. Taylor), Barnes - Vokes, Ings

Tuż po rozpoczęciu meczu doszło do podyktowania rzutu wolnego dla Kanonierów. Swoich sił, z okolicy dwudziestego metra, spróbował Alexis, lecz piłka wylądowała w rękach golkipera. Kilka minut później, już w polu karnym przeciwnika, Sanchez doszedł do okazji, która również nie zakończyła się golem.

Już w 12. minucie Arsenal prowadził 1-0! Najgłodniejszym gola zawodnikiem był nie kto inny jak Alexis, ale jego strzał po udanym dryblingu został zablokowany. Po nim starał się poprawić Monreal, lecz całe zamieszanie rozstrzygnął dopiero Ramsey!

Pierwszy kwadrans w pełni kontrolowała drużyna The Gunners. Zespół z Londynu nie dawał się zaskoczyć i szybko wyjaśniał nieliczne sytuacje stworzone przez gospodarzy.

W 23. minucie do interwencji zmuszony został David Ospina. A to za sprawą rzutu wolnego, do którego podszedł Trippier. Zawodnik drużyny z Lancashire mierzonym uderzeniem sprzed szesnastki poważnie zagroził bramce Arsenalu. Zaledwie 2. minuty później podobną szansę miał Cazorla. Jednak Hiszpanowi nie udało się trafić w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednocześnie żadna z drużyn nie kwapiła się, by zmienić rezultat.

Sędzia Mike Dean postanowił gwizdkiem zaprosić wszystkich na przerwę. Druga część meczu rozpoczęła się w tym samym, ociężale spokojnym tonie.

Początkowe minuty wyróżniały się jedynie niepotrzebnymi faulami w środku pola.

W 58. minucie niespodziewanym strzałem z dystansu popisał się Alexis, jednakże futbolówkę wędrującą po ziemi pewnie wyłapał Heaton.

Niewiele ponad 10 minut po tym wydarzeniu to gospodarze byli bliscy zdobycia bramki. Gracze Burnley zdołali uśpić Arsenal, dzięki czemu Mee zdołał dośrodkować. Jednak Boyd minął się z zaadresowaną przez partnera piłką. Chwilę później następną, groźną sytuacje stworzył swoim uderzeniem Ings. Na szczęście kolumbijski bramkarz Kanonierów był tam, gdzie być powinien i zażegnał niebezpieczeństwo.

Piłkarze Arsenalu zrozumieli, że jeśli będą nieostrożni, gracze Burnley są w stanie odebrać im punkty. Wzięli się, więc do roboty i w następnych minutach trochę częściej - choć nieskutecznie - zagrażali bramce rywali.

Pierwsza zmiana w całym spotkaniu miała miejsce dopiero w 81. minucie. Danny Welbeck zastąpił Oliviera Girouda.

Koniec spotkania poprzedziły zmiany z obu stron. Za Jonesa wszedł Taylor, z kolei Alexisa zmienił Chambers.

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zakończył mecz.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 21:59

bbb
Jest tak, bo w LM robią wszystko czego nie należy robić w piłce żeby wygrać. A w LE gra jest bardziej fair play, i gra się widowiskowo.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 21:52

igiszu
Bo mnie LM juz nudzi dlatego wole ogladac LE.

Mihex komentarzy: 2360416.04.2015, 21:52

Ale parada. Mecz niezły trzeba przyznać.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 21:50

Patrząc na dzisiejsze mecze LE i mecze wtorkowe i środowe LM, stwierdzam, że Liga Europy prezentuje ciekawsze mecze. LM stała sie pucharem od czajenia się, symulowania, przeciagania itd itp

mitmichael komentarzy: 4924316.04.2015, 21:49

Dawac Lorda Bendtnera i Wolfsburg wroci do gry :D

schnor25 komentarzy: 1854616.04.2015, 21:49

simplle

no jak to co, Bronek kłaniałby się mu w pas ;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 21:47

schnor25
Ciekawe co by się działo, gdyby chciał przyjechać do Polski na ten mecz.

schnor25 komentarzy: 1854616.04.2015, 21:47

O ile w fazie grupowej mecze mogą być siermiężne, o tyle już w dalszych fazach rozgrywek LE naprawdę jest ciekawa, mniej tutaj kalkulowania, więcej piłki w piłce :)

padoks komentarzy: 33316.04.2015, 21:44

Przyznać się, kto dzisiaj prawdopodobnie wtopi hajs przez Wolfsburg?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 21:43

Dominik1990
Ze względu na kołnierzyk mi się nie podobają.

igiszu komentarzy: 44616.04.2015, 21:43

Kanonier204
Widzę, że Lige Europejską oglądasz chętniej niż Champions League.

schnor25 komentarzy: 1854616.04.2015, 21:43

kamilo

nie żartuj, nikt chłopa do niedawna nie traktował poważnie, zaliczył fajną serię niczym Dawid Jarka w Zabrzu (a gdzie teraz jest? tuła się po 2-3 ligach chyba), ale to by było chyba na tyle

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 21:41

A Dost trochę się zaciął - ostatniego gola strzelił 1 marca. To już 8 meczów.

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.04.2015, 21:39

Stawiałem na to, że Wilki dzisiaj pożrą Napoli, a tu taka miła niespodzianka jak dla mnie.Wydaje mi sie, że jeszcze bramki w tym meczu dla Neapolu wpadną

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 21:38

Witsel dobry jest.

schnor25 komentarzy: 1854616.04.2015, 21:38

Schurrle co teraz odał strzał jakiego Ramos by się nie powstydził ze stojącej piłki :d

Dominik1990 komentarzy: 32016.04.2015, 21:37

co o nich sądzicie fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11159472_808653525856771_4731732875384643625_n.jpg?oh=3e760fcc0942c4574a5151610479e9d9&oe=55A2F4BC&__gda__=1437325877_086b8713ea718ac99ac5539d551c4ea0

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 21:37

Fiore ladnie teraz. Zabraklo niewiele

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 21:34

Nie ma się co dziwić, że przegrywają skoro Bendtner na ławce.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 21:33

No, Wolfsburg w ciężkiej sytuacji się znalazł.

amadeo komentarzy: 514916.04.2015, 21:33

@ Mihex
Też mi się w pierwszej chwili wydawało, że to był Mertens, a UEFA podawała Hamsika...jednak wyszło na moje haha

Mihex komentarzy: 2360416.04.2015, 21:32

O a teraz nagle UEFA podaje, że jednak Mertens asystował Higuainowi :P Muszę się przyznać, że przegapiłem gola, bo nie patrzyłem, więc wierzyłem internetom :C Nie warto.

Higuain oddał Hamsikowi :P
Coś Wilki dzisiaj się nie popisują. Mówię, duńska maszyna na boisko!

2:0 Napli

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 21:28

Nic nie gra poki co. Dynamo slabo sobie radzi.

amadeo komentarzy: 514916.04.2015, 21:27

Jak tam Teodorczyk sobie radzi, ogląda ktoś ?

Napoli 1-0.
Gonzalo. Niezła bramka, choć chyba był spalony.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 21:19

No mnie to akurat dziwi ze Polacy sedziuja - oczywiscie pozytywnie ;p

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 21:17

Borski, Frankowski, Gil, Marciniak, Musiał, Raczkowski, Stefański Chyba nikogo nie ominąłem. To nasi sędziowie międzynarodowi, więc nie powinno być zdziwienia, że jakiś Polak sędziuje mecz na tym szczeblu.