Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal

Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal 11.04.2015, 19:30, Łukasz Wandzel 4389 komentarzy

Wyjazdowe spotkanie, rozgrywane dziś na Turf Moor miało klimat sielankowego spotkania przy grillu. Zawodnicy Arsenalu grając przeciwko drużynie z dołu tabeli wyglądali na co najmniej oszczędzających siły. Szybko zdobyte prowadzenie zamienili na usypiającą grę, która tylko momentami potrafiła przebudzić widza. Podopieczni Wengera w pełni kontrolowali pierwszą część spotkania. Zdobyli zaledwie jedną bramkę, choć wydawało się, że po przerwie szybko dobiją rywala i z pewnością, że zdobędą trzy punkty, dobrną do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety dla widowiska, ale tak się nie stało. Zespoły stające dzisiaj w szranki w ogóle nie zmieniły obrazu gry w drugiej połowie.

Nawet takie, niezachwycające widowisko ma jednak dobre strony. Nasz ulubiony Arsenal po raz kolejny zdobył trzy punkty. Nie przypominał co prawda dominatora z meczu przeciwko piłkarzom z Liverpoolu, ale znowu zwyciężył a liczba oczek ma przecież taką samą wartość.

Składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis (90+3. Chambers) - Giroud (81. Welbeck)

Burnley: Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Boyd, Arfield, Jones (90+3. Taylor), Barnes - Vokes, Ings

Tuż po rozpoczęciu meczu doszło do podyktowania rzutu wolnego dla Kanonierów. Swoich sił, z okolicy dwudziestego metra, spróbował Alexis, lecz piłka wylądowała w rękach golkipera. Kilka minut później, już w polu karnym przeciwnika, Sanchez doszedł do okazji, która również nie zakończyła się golem.

Już w 12. minucie Arsenal prowadził 1-0! Najgłodniejszym gola zawodnikiem był nie kto inny jak Alexis, ale jego strzał po udanym dryblingu został zablokowany. Po nim starał się poprawić Monreal, lecz całe zamieszanie rozstrzygnął dopiero Ramsey!

Pierwszy kwadrans w pełni kontrolowała drużyna The Gunners. Zespół z Londynu nie dawał się zaskoczyć i szybko wyjaśniał nieliczne sytuacje stworzone przez gospodarzy.

W 23. minucie do interwencji zmuszony został David Ospina. A to za sprawą rzutu wolnego, do którego podszedł Trippier. Zawodnik drużyny z Lancashire mierzonym uderzeniem sprzed szesnastki poważnie zagroził bramce Arsenalu. Zaledwie 2. minuty później podobną szansę miał Cazorla. Jednak Hiszpanowi nie udało się trafić w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednocześnie żadna z drużyn nie kwapiła się, by zmienić rezultat.

Sędzia Mike Dean postanowił gwizdkiem zaprosić wszystkich na przerwę. Druga część meczu rozpoczęła się w tym samym, ociężale spokojnym tonie.

Początkowe minuty wyróżniały się jedynie niepotrzebnymi faulami w środku pola.

W 58. minucie niespodziewanym strzałem z dystansu popisał się Alexis, jednakże futbolówkę wędrującą po ziemi pewnie wyłapał Heaton.

Niewiele ponad 10 minut po tym wydarzeniu to gospodarze byli bliscy zdobycia bramki. Gracze Burnley zdołali uśpić Arsenal, dzięki czemu Mee zdołał dośrodkować. Jednak Boyd minął się z zaadresowaną przez partnera piłką. Chwilę później następną, groźną sytuacje stworzył swoim uderzeniem Ings. Na szczęście kolumbijski bramkarz Kanonierów był tam, gdzie być powinien i zażegnał niebezpieczeństwo.

Piłkarze Arsenalu zrozumieli, że jeśli będą nieostrożni, gracze Burnley są w stanie odebrać im punkty. Wzięli się, więc do roboty i w następnych minutach trochę częściej - choć nieskutecznie - zagrażali bramce rywali.

Pierwsza zmiana w całym spotkaniu miała miejsce dopiero w 81. minucie. Danny Welbeck zastąpił Oliviera Girouda.

Koniec spotkania poprzedziły zmiany z obu stron. Za Jonesa wszedł Taylor, z kolei Alexisa zmienił Chambers.

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zakończył mecz.

TheInvincibles komentarzy: 130416.04.2015, 18:09

Z kim ostatnio przegraliśmy, i kiedy to było?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 17:45

Gracie jeszcze w FPL? Czy już sie znudziło?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2015, 17:45

no ja też w 1.6 grałem sporo. przynajmniej była w miarę normalna społeczność. w go to już dzieci, które podniecają się nożami za 1000zł. i jeszcze te serwery, na których rozgrywa się mecze rankingowe. uwaga, mają całe 64 tickrate, czyli tyle, co nic.

nawet 128 nie wystarcza prosom. kiedyś był filmik jak jeden z ich strzela z AWP. widać, że trafia, ale serwer tego nie rejestruje, bo opóźnienie zrobiło swoje.
tr64 na serwerach rankedowych to porażka, bo strzelając w głowę trafiasz tak naprawdę w ramię. rzadko wchodzą dobre pestki. +masa cziterów na tych serwerach. najgorzej ma szeryf, lem, supreme i global

Czeczenia komentarzy: 1249716.04.2015, 17:39

A to ja się nie znam. W 1.6 kiedyś dużo grałem, dalej na dysku, ale od dzwona grane.

Pasio komentarzy: 10216.04.2015, 17:33

Panowie jakieś zakłady już obstawialiście na ten weekend ?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2015, 17:30

ktoś tam pisał pod newsem z Cazorlą, że super fajnie, ale i tak odejdzie do Atletico.
tylko Atletico nie ma miejsca dla niego. ewentualnie musieliby kogoś sprzedać

Oliver Torres, Saul, Koke, Tiago, Gabi, Mario Suarez, Raul Garcia, Correa, Guilavogui, Ruben Perez (pełna lista CAM/CM/DM na dziś)

jak widzicie jest na bogato. Perez raczej odejdzie, Guilavogui niepewny, Tiago powoli się żegna.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2015, 17:24

z prawej strony. tu gdzie masz okienko od komentarza to w prawo i zmień sonda na zawodnik miesiąca

AaronLieber27 komentarzy: 612716.04.2015, 17:23

gdzie mozna glosowac ?

kamo99111 komentarzy: 693116.04.2015, 17:22

heh jak by wszystko się odpowiednio ułożyło to City może jeszcze wypaść poza t4... Byłby to nawet niezły prztyczek w nos dla Szejków...

Najpierw kary związane z FFP, a teraz nawet do LM by nie weszli...

Ciekaw jestem tylko co by było w takiej sytuacji. Bo przewiduje 2 wyjścia:

1)Szejki się wkurzają i zostawiają City
2)Szejki się wkurzają i zaczynają kupować jeszcze bardziej niż do tej pory(FFP by im nie groziło bo nie grają w LM)

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2015, 17:20

I na kogo tu zagłosować Frimpong czy Ryo

Mihex komentarzy: 2360416.04.2015, 17:15

Dobrze widzę w zawodnikach miesiąca Frimponga :D?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 17:11

Kamilo
Przeciez wspomnialem o nich tyle ze chodzilo mi o te spinery. Oczywiscie ze ogladalem ale to bylo fuzo duzo pozniej.

Digimony wolalem :D

DavidSilva21 komentarzy: 338216.04.2015, 17:06

Najgorsze jest to że tam rzeczywiście można zagłosować na Carla. Nasz zawodnik no ale jest na wypożyczeniu. Poprawcie :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2015, 17:02

spójrzcie na zawodnika miesiąca obok sondy. Jenkinson :D

Mihex komentarzy: 2360416.04.2015, 16:58

OptaJoe ‏@OptaJoe 5 min.5 minut temu

17 - If the PL season had started on Boxing Day then Man City would be ninth, 17 points behind leaders Arsenal. Horribilis.

Najgorsze jest to, że my bylibyśmy w podobnej sytuacji w zeszłym roku xO

DavidSilva21 komentarzy: 338216.04.2015, 16:57

Pamiętam Beyblade! Uwielbiałem Kai'a badass'a :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.04.2015, 16:57

thide - strona czewonki jak najbardziej sprawna ;]

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 16:51

Fabs

Taa, rok temu też mieliśmy pyknąć Wigan... 1-1 w koncowce i karne na nasza korzysc.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.04.2015, 16:50

z ciekawości wszedłem na stronę lfc i dostaję error

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2015, 16:49

A pamięta ktoś Beyblade ? Na Polsacie też kiedyś leciało :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.04.2015, 16:49

Rozbawiła mnie ta informacja o Super Mario.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 16:49

Ja chyba obejrze chelska - united, bo z Reading i tak sie skonczy wygrana 3-0.

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 16:48

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 16:47

Ostatnio rozbil mnie komentarz. Ktoś napisał '' Panowie co byscie wybrali Arsenal, czy mecz Virtusów '' :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.04.2015, 16:47