Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal

Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal 11.04.2015, 19:30, Łukasz Wandzel 4389 komentarzy

Wyjazdowe spotkanie, rozgrywane dziś na Turf Moor miało klimat sielankowego spotkania przy grillu. Zawodnicy Arsenalu grając przeciwko drużynie z dołu tabeli wyglądali na co najmniej oszczędzających siły. Szybko zdobyte prowadzenie zamienili na usypiającą grę, która tylko momentami potrafiła przebudzić widza. Podopieczni Wengera w pełni kontrolowali pierwszą część spotkania. Zdobyli zaledwie jedną bramkę, choć wydawało się, że po przerwie szybko dobiją rywala i z pewnością, że zdobędą trzy punkty, dobrną do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety dla widowiska, ale tak się nie stało. Zespoły stające dzisiaj w szranki w ogóle nie zmieniły obrazu gry w drugiej połowie.

Nawet takie, niezachwycające widowisko ma jednak dobre strony. Nasz ulubiony Arsenal po raz kolejny zdobył trzy punkty. Nie przypominał co prawda dominatora z meczu przeciwko piłkarzom z Liverpoolu, ale znowu zwyciężył a liczba oczek ma przecież taką samą wartość.

Składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis (90+3. Chambers) - Giroud (81. Welbeck)

Burnley: Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Boyd, Arfield, Jones (90+3. Taylor), Barnes - Vokes, Ings

Tuż po rozpoczęciu meczu doszło do podyktowania rzutu wolnego dla Kanonierów. Swoich sił, z okolicy dwudziestego metra, spróbował Alexis, lecz piłka wylądowała w rękach golkipera. Kilka minut później, już w polu karnym przeciwnika, Sanchez doszedł do okazji, która również nie zakończyła się golem.

Już w 12. minucie Arsenal prowadził 1-0! Najgłodniejszym gola zawodnikiem był nie kto inny jak Alexis, ale jego strzał po udanym dryblingu został zablokowany. Po nim starał się poprawić Monreal, lecz całe zamieszanie rozstrzygnął dopiero Ramsey!

Pierwszy kwadrans w pełni kontrolowała drużyna The Gunners. Zespół z Londynu nie dawał się zaskoczyć i szybko wyjaśniał nieliczne sytuacje stworzone przez gospodarzy.

W 23. minucie do interwencji zmuszony został David Ospina. A to za sprawą rzutu wolnego, do którego podszedł Trippier. Zawodnik drużyny z Lancashire mierzonym uderzeniem sprzed szesnastki poważnie zagroził bramce Arsenalu. Zaledwie 2. minuty później podobną szansę miał Cazorla. Jednak Hiszpanowi nie udało się trafić w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednocześnie żadna z drużyn nie kwapiła się, by zmienić rezultat.

Sędzia Mike Dean postanowił gwizdkiem zaprosić wszystkich na przerwę. Druga część meczu rozpoczęła się w tym samym, ociężale spokojnym tonie.

Początkowe minuty wyróżniały się jedynie niepotrzebnymi faulami w środku pola.

W 58. minucie niespodziewanym strzałem z dystansu popisał się Alexis, jednakże futbolówkę wędrującą po ziemi pewnie wyłapał Heaton.

Niewiele ponad 10 minut po tym wydarzeniu to gospodarze byli bliscy zdobycia bramki. Gracze Burnley zdołali uśpić Arsenal, dzięki czemu Mee zdołał dośrodkować. Jednak Boyd minął się z zaadresowaną przez partnera piłką. Chwilę później następną, groźną sytuacje stworzył swoim uderzeniem Ings. Na szczęście kolumbijski bramkarz Kanonierów był tam, gdzie być powinien i zażegnał niebezpieczeństwo.

Piłkarze Arsenalu zrozumieli, że jeśli będą nieostrożni, gracze Burnley są w stanie odebrać im punkty. Wzięli się, więc do roboty i w następnych minutach trochę częściej - choć nieskutecznie - zagrażali bramce rywali.

Pierwsza zmiana w całym spotkaniu miała miejsce dopiero w 81. minucie. Danny Welbeck zastąpił Oliviera Girouda.

Koniec spotkania poprzedziły zmiany z obu stron. Za Jonesa wszedł Taylor, z kolei Alexisa zmienił Chambers.

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zakończył mecz.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
carlosV komentarzy: 8701 newsów: 117.04.2015, 00:26

allord

Czyli jak? Zachować się jak gbur? :)

Doktor komentarzy: 770617.04.2015, 00:02

W Monachium sa idiotycznie zapatrzeni w Guardiolę. Gość dostał ogromny budżet transferowy i drużynę niemal kompletną, a teraz wystawia komiczne taktyki, sprzedał takiego kozaka jak Kroos oraz przyczynił się do zwolnienia szefa szatbu medycznego, który w klubie pracował... 33 lata i znany jest m. in. z tego, że postawił Robbena na nogi, a przecież wszyscy pamiętamy, jak niegdyś Holender się łamał, teraz zdecydowanie rzadziej słychać o jego wizytach w gabinecie, choć akurat w obecnej chwili na kontuzje.

Niech Guardiola pierw przyjdzie i zacznie budować drużynę, bo dwa razy dostał już mannę z nieba.

Rosomak komentarzy: 254216.04.2015, 23:52

bbb

kiepska zagadka trzech gości wydało po 9 zł na wódkę (25 zł) i napiwek kelnera (2zł) pozostałe 3 zł dostali do kieszeni (każdy po złotówce), więc żadnej złotówki nie brakuje: 30 zł = 25 zł (wódka)+2 zł (napiwek kelnera) + 3 zł (reszta)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 23:47

bbb
zadane.pl/zadanie/144130
zapytaj.onet.pl/Category/026,001/2,12432559,Czy_podacie_mi_rozwiazanie_do_tej_zagadki.html

AaronLieber27 komentarzy: 612716.04.2015, 23:33

Co jak co ale Bendtner mimo ze nie dostaje zbyt wielu minut to potrafi strzelac bramki. Ostatnio chyba 3 bramki w reprze strzelil

schnor25 komentarzy: 1854616.04.2015, 23:32

bbb

hehe to by był dopiero cios dla Borussi :d

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.04.2015, 23:30

Widzę, że Bendtner gol. Jego bramki powinny być liczone razy trzy.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2015, 23:05

Haha ładne jaja w tym Bayernie oskarżyli sztab medyczny o porażkę z Porto przez co stracili jednego z najlepszych specjalistów na świecie

Verminator97 komentarzy: 1490016.04.2015, 23:03

Traitor > Nie ma pewniaków! :D A co tam miałeś jeszcze?

mar12301 komentarzy: 2313716.04.2015, 23:03

Mnie tam LE interesuje dopiero od finału :D Wcześniej jakoś tak nawet nie oglądam.

veron komentarzy: 459216.04.2015, 23:02

Chciałem dać na kuponie Wolfsburg ale w ostatniej chwili zmieniłem na +2,5 gola w meczu, co za fart, stówka weszła :p

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2416.04.2015, 23:02

@Verminator97
Łączony kupon na caly tydzien, ale 3 pozostałe to były pewniaki! : D

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 23:02

O co chodzi z tym Guardiola?

Mihex komentarzy: 2360416.04.2015, 23:01

Właśnie zauważyłem, że jest spora szansa na to, że w 1/2 nie będzie żadnej Niemieckiej drużyny, ani w LM, ani w LE. A z Angoli się śmieją!
Dobra żartowałem z tymi anglikami, ale dla Niemców to raczej wstyd tak odpaść.

Verminator97 komentarzy: 1490016.04.2015, 23:01

Traitor > Tylko ten mecz? :(

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 23:00

AA myślałem, że Kanonier ma ich na kuponie, haha.

Verminator
Nie. Jednak liczylem na Fiore i cieszy mnie ten gol.

No Babacar nieźle to wykończył

No i Fiorentina rzutem na taśmę remis. :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 22:54

Babacar!!!!!!!!!!

1-1!!!

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 22:54

same kolory sa do dupy.

Mogliby wrzucić takie żywe te kolory. Żóły i fajny niebieski, a nie. Wyjazdowki rok tem uto majstersztyk

Verminator97 komentarzy: 1490016.04.2015, 22:53

Wczoraj kumpel z klasy (fan LFC) postawił 30 zł na wygraną 3:1 Barcy z PSG. :D Wszyscy z niego bekę cisnęli, a dzisiaj przyszedł zadowolony jak nigdy. :D Miał do wygrania 390 zł bo był kurs 13.0, ale zamknął zakład w którejś tam minucie i zgarnął 290 zł bo stwierdził, że nie był w stanie czekać do końca meczu. :D Za duże nerwy... :P

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 22:53

arsenallord: haha, nie dziwie się!

maciekbe komentarzy: 1245816.04.2015, 22:53

przecież te koszulki wyglądają kapitalnie, trzymam kciuki, żeby taki komplecik wyjazdowy wleciał na następny sezon

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2015, 22:52