Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal

Ospale do celu: Burnley 0-1 Arsenal 11.04.2015, 19:30, Łukasz Wandzel 4389 komentarzy

Wyjazdowe spotkanie, rozgrywane dziś na Turf Moor miało klimat sielankowego spotkania przy grillu. Zawodnicy Arsenalu grając przeciwko drużynie z dołu tabeli wyglądali na co najmniej oszczędzających siły. Szybko zdobyte prowadzenie zamienili na usypiającą grę, która tylko momentami potrafiła przebudzić widza. Podopieczni Wengera w pełni kontrolowali pierwszą część spotkania. Zdobyli zaledwie jedną bramkę, choć wydawało się, że po przerwie szybko dobiją rywala i z pewnością, że zdobędą trzy punkty, dobrną do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety dla widowiska, ale tak się nie stało. Zespoły stające dzisiaj w szranki w ogóle nie zmieniły obrazu gry w drugiej połowie.

Nawet takie, niezachwycające widowisko ma jednak dobre strony. Nasz ulubiony Arsenal po raz kolejny zdobył trzy punkty. Nie przypominał co prawda dominatora z meczu przeciwko piłkarzom z Liverpoolu, ale znowu zwyciężył a liczba oczek ma przecież taką samą wartość.

Składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis (90+3. Chambers) - Giroud (81. Welbeck)

Burnley: Heaton - Trippier, Duff, Shackell, Mee - Boyd, Arfield, Jones (90+3. Taylor), Barnes - Vokes, Ings

Tuż po rozpoczęciu meczu doszło do podyktowania rzutu wolnego dla Kanonierów. Swoich sił, z okolicy dwudziestego metra, spróbował Alexis, lecz piłka wylądowała w rękach golkipera. Kilka minut później, już w polu karnym przeciwnika, Sanchez doszedł do okazji, która również nie zakończyła się golem.

Już w 12. minucie Arsenal prowadził 1-0! Najgłodniejszym gola zawodnikiem był nie kto inny jak Alexis, ale jego strzał po udanym dryblingu został zablokowany. Po nim starał się poprawić Monreal, lecz całe zamieszanie rozstrzygnął dopiero Ramsey!

Pierwszy kwadrans w pełni kontrolowała drużyna The Gunners. Zespół z Londynu nie dawał się zaskoczyć i szybko wyjaśniał nieliczne sytuacje stworzone przez gospodarzy.

W 23. minucie do interwencji zmuszony został David Ospina. A to za sprawą rzutu wolnego, do którego podszedł Trippier. Zawodnik drużyny z Lancashire mierzonym uderzeniem sprzed szesnastki poważnie zagroził bramce Arsenalu. Zaledwie 2. minuty później podobną szansę miał Cazorla. Jednak Hiszpanowi nie udało się trafić w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali wydarzenia na boisku. Jednocześnie żadna z drużyn nie kwapiła się, by zmienić rezultat.

Sędzia Mike Dean postanowił gwizdkiem zaprosić wszystkich na przerwę. Druga część meczu rozpoczęła się w tym samym, ociężale spokojnym tonie.

Początkowe minuty wyróżniały się jedynie niepotrzebnymi faulami w środku pola.

W 58. minucie niespodziewanym strzałem z dystansu popisał się Alexis, jednakże futbolówkę wędrującą po ziemi pewnie wyłapał Heaton.

Niewiele ponad 10 minut po tym wydarzeniu to gospodarze byli bliscy zdobycia bramki. Gracze Burnley zdołali uśpić Arsenal, dzięki czemu Mee zdołał dośrodkować. Jednak Boyd minął się z zaadresowaną przez partnera piłką. Chwilę później następną, groźną sytuacje stworzył swoim uderzeniem Ings. Na szczęście kolumbijski bramkarz Kanonierów był tam, gdzie być powinien i zażegnał niebezpieczeństwo.

Piłkarze Arsenalu zrozumieli, że jeśli będą nieostrożni, gracze Burnley są w stanie odebrać im punkty. Wzięli się, więc do roboty i w następnych minutach trochę częściej - choć nieskutecznie - zagrażali bramce rywali.

Pierwsza zmiana w całym spotkaniu miała miejsce dopiero w 81. minucie. Danny Welbeck zastąpił Oliviera Girouda.

Koniec spotkania poprzedziły zmiany z obu stron. Za Jonesa wszedł Taylor, z kolei Alexisa zmienił Chambers.

Po kilkudziesięciu sekundach sędzia zakończył mecz.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 22:46

Verminator
Przez chwile zastanawialem sie czy nie zrobilem Faila :D ale jednak dobrze myslalem. No Napoli zaskoczylo chyba wszystkich. Ja jednak ogladam Fiore.

Verminator97 komentarzy: 1490016.04.2015, 22:44

K204 > Teraz to już po herbacie bo na tym kuponie była czysta 1 na VFL. Chociaż Lord się rozkręca, więc czekam. :D

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2015, 22:44

Racja żeby wyłonić gospodarzy pierwszych spotkań

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 116.04.2015, 22:44

Spokojna głowa, jeszcze Lord strzeli, potem zostanie wystawiony w wyjściowym składzie w rewanżu i wtedy Napoli pożałuje, że tak wysoko wygrało.

mrsomebody komentarzy: 602116.04.2015, 22:44

Super śmieszne żarciki o Bendtnerze już za chwilę! Nie mogę się doczekać :)

lays komentarzy: 3987116.04.2015, 22:41

Paulo Dybala zostanie sprzedany jeszcze w kwietniu – komentuje właściciel Palermo, Maurizio Zamparini. Napastnik jest czołowym graczem włoskiej drużyny – w tym sezonie zdobył już 13 bramek.

Zamparini wycenia transfer 21-latka na około 31 milionów euro.

- Sprzedamy Dybalę do końca kwietnia. We Włoszech drużynami najbardziej zainteresowanymi piłkarzem są Juventus oraz Roma. Chłopak na pewno by im pomógł. Kluby z zagranicy również liczą się w tej walce – komentował Zamparini.

- Jego agent ma ode mnie zielone światło i wybiera się do Paryża i Londynu, aby wysłuchać propozycji. Razem podejmiemy decyzję. Spotkamy się również z Guiseppe Marottą [Juventus Turyn – przyp. red.]. Być może on zechce podwyższyć swoją ofertę - mówił właściciel Palermo.

hahahah ten prezes Palermo to jest as :D To się nazywa sępienie.

Tak pieprzy :D Jakby Dybala to by była jakaś rzecz...

mitmichael komentarzy: 4924316.04.2015, 22:39

Wolfsburgowi to juz nawet Bendtner teraz nie pomoze :D Dzisiaj Napoli gra perfekcyjnie

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 116.04.2015, 22:38

Napoli gwałci Wolfsburg

Mihex komentarzy: 2360416.04.2015, 22:38

Myślałem przed tym meczem, że Wolfsburg to drużyna na finał LE, może na fazę pucharową LM, Napoli zweryfikowało moje poglądy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 22:34

Ja pierdziele co te Fiore! tyle sytuacji juz i dalej gola nie moga strzelic..

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 22:33

Verminator nie pocieszony bo Brugge nie wygrywa polowy no ale moze jeszcze strzela ; d

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 22:27

Brawo Napoli!

Teraz tylko Fiore :(

schnor25 komentarzy: 1854616.04.2015, 22:26

Wolfsburg jak jakiś zespół ze strefowy spadkowej Bundesligi, a nie wicemistrz.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11716.04.2015, 22:25

Trochę szkoda, że mecz Chelsea - United jest o tej samej godzinie co nasz. Trzeba będzie go nagrać i później obejrzeć.

Mihex komentarzy: 2360416.04.2015, 22:23

Ej coś mi neta zlagowało :C posta napisałem kilka minut temu, dzięki dostawco, dzięki.

No i wchodzi ktoś kto zakończy nadzieje Napoli na finał.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 22:18

A juz tak na powaznie to chetnie bym chcial zobaczyc Fiore znowu w Warszawie. Jednak z kim to mi szczerze obojetne.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.04.2015, 22:16

Rosja v Ukraina w Polsce.

No ta :>

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11716.04.2015, 22:13

Chciałbym Napoli - Sevilla w Warszewie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.04.2015, 22:12

Świetnie Higuain się uwolnił, jednak on to jest klasa napadzior.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.04.2015, 22:11

Aj powinno być 3:0

Mihex komentarzy: 2360416.04.2015, 22:10

Higuain co zrobił xO
Podanie z kosmosu do Hamsika zrobił, a tu sete zmarnował.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11716.04.2015, 22:06

Dla mnie LM traci 70% wartości jak odpadamy. Szkoda, że ostatnio zawsze tak wcześnie. Ale to cały czas świetne rozgrywki.

simson16 komentarzy: 461416.04.2015, 22:05

AaronJamesRamsey
??????czego nauczyc???bo nie rozumem;Dw wtorek i srode pzrewidizlem wszystkie mecze w Lidze mistzrow trohce kasy wpadlo;D nie wiem czego mam sie uczyc?na pewno nie Poziomu Ligi Mistzrow do LE bo smiech na sali;D;D;D

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.04.2015, 22:03

simson16
Słaba prowokacja. Musisz się jeszcze wiele nauczyć. Takich jak ty było juz wielu...

simson16 komentarzy: 461416.04.2015, 22:01

Ogladam Sevilla-zenit, jak kots mowi ze LE jest ciekawsza od Ligi Mistrzow to ladnie ma niepokolei w glowie;D maskarf co slaby mecz a Sevilla ladnie odpuscila Lige Europy;D;D;D

praptak komentarzy: 882116.04.2015, 21:59

Jest ktoś biegły w internetach? Próbuje zassać torrenta ale nie moge póżniej otworzyc. Końcówki to: DLC, CCF, RSDF, ewentualnie CNL2. Nie wiem o co chodz i jak temu zaradzić.

igiszu komentarzy: 44616.04.2015, 21:59

Czytając wasze komentarze coraz bardziej rozważam obejrzenie jakiegoś meczu.