Ostatni taniec Hodgsona na Selhurst Park: Palace vs Arsenal

Ostatni taniec Hodgsona na Selhurst Park: Palace vs Arsenal 18.05.2021, 17:37, Patryk Bielski 784 komentarzy

Jutrzejsze derby Londynu normalnie należałoby traktować raczej jak kolejny mecz do zapomnienia, który zbliża Kanonierów do końca fatalnego sezonu. Spotkanie z popularnymi Orłami ma jednak kilka smaczków, które w środę mogą skutecznie podgrzać atmosferę na Selhurst Park. Jednym z nich będzie pożegnanie przez miejscowych kibiców legendu i jednego z najbardziej charyzmatycznych menadżerów na Wyspach - Roya Hodgsona. Anglik kończy swoją karierę po 45-latach w świecie piłki. W dodatku władze Premier League nie mogły wybrać lepszej pory do powrotu kibiców na stadion, bowiem spotkanie z Arsenalem obejrzy na żywo 6500 osób.

Jak wygląda sytuacja obu drużyn przed meczem? Crystal Palace nie walczy o nic i zajmując 13 pozycję w lidze, jest pewne utrzymania. W ostatnich pięciu meczach Orły zgromadziły sześć punktów, zwyciężając z u siebie z Aston Villą oraz z Sheffield United na wyjeździe. Kanonierzy teoretycznie mają jeszcze szansę na kwalifikację do rozgrywek Conference League, jednak aby tak się stało, muszą liczyć na potknięcia Evertonu oraz West Hamu. Podopieczni Mikela Artety są w stosunkowo dobrej formie i na finiszu rozgrywek mozolnie poprawiają swoją sytuację w tabeli.

Arteta na przedmeczowej konferencji prasowej potwierdził, że w spotkaniu na pewno nie zobaczymy Davida Luiza, który po sezonie pożegna się z Emirates Stadium. Pod znakiem zapytania stoi także występ Granita Xhaki. Gospodarze mają nieco więcej zmartwień. Na Selhurst Park na pewno nie zobaczymy Fergusona, McArthura, Sakho oraz Wickhama, natomiast niepewni gry są też Clyne, Milivojevic oraz Van Aanholt.

Ostatni raz Kanonierzy wygrali na wyjeździe z Crystal Palace w końcówce 2017 roku, gdy o zwycięstwie decydowały trafienia Mustafiego oraz dublet Alexisa Sancheza. Poprzednie pięć spotkań to głównie remisy (4 razy) oraz wygrana Orłów na Emirates Stadium. Czy i tym razem Arsenal może spodziewać się twardo postawionych warunków przez gospodarzy? Biorąc pod uwagę fakt, że będzie to ostatni mecz Roya Hodgsona na Selhurst Park, nie może być inaczej. Początek meczu o godzinie 20:00.

Rozgrywki: 37. kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Londyn, Selhurst Park
Data i godzina: Środa, 19 maja 2021, 20:00 czasu polskiego
Sędzia: Anthony Taylor
Transmisja:CANAL+ Premium

Typ Kanonierzy.com: 1-1 - kurs 4.40 - obstaw teraz w STS!
Przeczytaj więcej o BETFAN kod promocyjny!

Crystal PalacePremier LeagueZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: własne
havoc komentarzy: 1914 newsów: 419.05.2021, 21:34

O Laca sie rozgrzewa, bedzie w sam raz na 96 minute zeby bronic korzystnego rezultatu, czyli naszej porazki 2:1.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.05.2021, 21:34

@Sandbead:

Nie zapomniał. Tylko po prostu tutaj nie ma presji.

Przecież za takie granie w Atletico to by go Simeone w Szatni za te włosy targał.

A tutaj nikt Cię na boisku nie opierdzieli, w szatni Cię nikt nie pojedzie włącznie z trenerem.

Super klubik bo tak właśnie oni wyglądają. Jakby byli na wczasach.

BizoNxd6 komentarzy: 288019.05.2021, 21:33

Nie wiem jak my ostatnie 3 mecze w lidze wygraliśmy, ale na pewno to raczej należało do kwestii szczęścia, i spójrzcie ile bramek było strzelonych :) Naprawdę jeśli chodzi o aspekt ofensywny i generalnie taktyczny to leżymy, i to nie wina zawodników tylko właśnie TRENERA, zawodnicy nie dostają wskazówek i grają jak grają bo po jakigo mieliby się buntować i grać taki piach?

Moegi14 komentarzy: 177419.05.2021, 21:33

Boże i jeszcze następny sezon męczyć się z tą parodią trenera

PietrasM komentarzy: 249519.05.2021, 21:33

Noo. To jeszcze tylko Willian na boisko i Lacazette na ostatnie 2 minuty...

zdyp komentarzy: 456519.05.2021, 21:33

nasi czekaja az benteke 2ga wcisnie..

majormati komentarzy: 191519.05.2021, 21:33

Kolejny mecz "o wszystko" i kolejny mecz położony. Czekam na kretyńskie usprawiedliwienia Artety.

TrueGunner komentarzy: 106019.05.2021, 21:32

Patrzę w statystyki i oddaliśmy tylko jeden strzał na bramkę a jest 72 minuta ... Jak Arteta chce wygrywać spotkania jak jego drużyna jest upośledzona ofensywnie.

Ranczomen komentarzy: 1234119.05.2021, 21:31

Dobra stawiać Gabriela na napadzie i wrzucać lagi w pole karne, może coś wpadnie xD

majormati komentarzy: 191519.05.2021, 21:31

Półtora roku a ten człowiek NIC nie poprawil w tym klubie, kpina.

Kaniecha komentarzy: 8219.05.2021, 21:31

Auba Partey najsłabsi

simson16 komentarzy: 461419.05.2021, 21:31

@Garfield_pl: gdzie ten Twój Arteta???Won z klubu!!!

havoc komentarzy: 1914 newsów: 419.05.2021, 21:31

Szkoda ze Roy konczy z pilka, bylby 2x lepszy od naszego wuefisty.

ostriket komentarzy: 662819.05.2021, 21:31

Dajcie trenera który ma jaja, robić zmiany, opierdzielac slabiakow, rozwijać piłkarzy a nie asystenta który nie wie co się dzieje na boisku jak na drużyna siada Crystal Palace (sic)...

Sandbead komentarzy: 342619.05.2021, 21:31

Partey to serio zapomniał jak się podaje po przyjściu do nas? Elneny to przy nim dzisiaj wygląda jak Pirlo jeśli chodzi o długie podania

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1019.05.2021, 21:30

W której minucie ma zamiar wpuści Lacazetta?

chicken1990 komentarzy: 120919.05.2021, 21:30

@majormati napisał: "Podstawowy argument przeciwko sympatykom Artety jest to, ze przez tyle czasu zespół gra tragiczne w ofensywie, nie potrafi w ogóle tego poprawić, malo strzałów granie asekuracyjne itd."
Nie ma co się dziwić jak pół sezonu męczy kibiców oglądaniem Auby na boisku. Jestem zdania, że powinien go posadzić na ławie na te dwie kolejki. Albo da mu to coś do myślenia albo czas się żegnać.

Moegi14 komentarzy: 177419.05.2021, 21:30

Już skończyły się pomysły na grę

fighterPL komentarzy: 38119.05.2021, 21:30

no nic. Arsenal się zepsuł w II połowie. Jak sędzia nie pomoże, to nie będzie 3 pkt :/

kamo99111 komentarzy: 692519.05.2021, 21:30

Cóż za dokładne podanie Parteya do Tiern... A nie wróć!

losnumeros komentarzy: 1318919.05.2021, 21:30

Polecam zobaczyć statystki z naszego meczu. To tylko utwardza w przekonaniu, że jego już nie powinno być w tym klubie.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52419.05.2021, 21:30

Arsenal w drugiej połowie... nie oddał żadnego strzału. Zero.

Garfield_pl komentarzy: 2820119.05.2021, 21:29

Laca na boisko i to już!!

Rowerinho komentarzy: 225219.05.2021, 21:29

@majormati napisał: "Co na boisku robi dalej Aubameyang?"

Nie widzę żeby coś robił szczerze mówiąc

TrueGunner komentarzy: 106019.05.2021, 21:29

Gdyby Auba nie złamał linii i nie wyskoczył pierwszy do bramki to byłby spalony, tył jest w tak fatalnej formie, że nie dość że nie strzela to jeszcze przeszkadza na boisku.

Gunner915 komentarzy: 282119.05.2021, 21:28

zalosny trener i jego zalosna druzyna. To samo od roku co 3 dni...

BizoNxd6 komentarzy: 288019.05.2021, 21:28

Nasz atak jest zabity nawet z takimi trupami jak CP. ŻENUJĄCY SEZON I ARTETA.

Goooner1 komentarzy: 11119.05.2021, 21:28

Nie da się słuchać Rudzkiego. Strasznie jest wkurzający. Jak można dawać kibica Chelsea na komentowanie meczów rywali jego klubu????

Kaniecha komentarzy: 8219.05.2021, 21:28

nasi piłkarze są tak kochani, że chcą żeby Hodgson miał piękne pożegnanie

Moegi14 komentarzy: 177419.05.2021, 21:28

Arteta ty dzbanie zmień tego Aube co za parodią trenera 3 kontakty z piłką przez 70 min ale dalej go trzyma

lukaszksso komentarzy: 61819.05.2021, 21:27

Wiadomo że gramy kwadratowo a Arteta nie potrafi sobie poradzić z ustawieniem zespołu i jakimiś schematami rozegrania ataku. Nic się tam nie układa ale jestem pewien że Arsenalowi by nie uznano takiej bramki . Ogólnie sędziowie chyba przesadzają.

zdyp komentarzy: 456519.05.2021, 21:27

@axe napisał: "Conference League coś daje"
wygrany ma etap grupowy LE w nast,sez

Kowal96 komentarzy: 1759119.05.2021, 21:27

@axe:

Tak, awans do LE.

Gryzek komentarzy: 379719.05.2021, 21:27

Tak to jest jak się myśli, że wygrywając 1-0 jest już po wszystkim. Chłopaki już chyba w myślach na wakacje wyjeżdżali, a tu gol.

axe komentarzy: 66519.05.2021, 21:26

a zwycięstwo w przyszłorocznej Conference League coś daje ? jakiś awans np do LE ?

TomekO komentarzy: 275019.05.2021, 21:26

Var kpina.

Jak tego nie wygramy to będzie farsa. Kolejna w tym sezonie

majormati komentarzy: 191519.05.2021, 21:25

Co na boisku robi dalej Aubameyang?

losnumeros komentarzy: 1318919.05.2021, 21:25

Pany wiadomo, CP powinno grać w 9. Jednak gramy dalej, a CP nas dominuje w 2 połowie i z taką grą wygrają!

The088 komentarzy: 62119.05.2021, 21:25

Elneny jest tak surowy technicznie, że nawet na tle obecnego Arsenalu wyraźnie odstaje. Przed chwilą po dotknięciu Benteke położył się jak rażony piorunem i mamy wyrównanie. Jak dla mnie jest to (już od dawna) pierwszy piłkarz do odstrzału i nie wyobrażam sobie, żeby w przyszłym sezonie był nawet głębokim rezerwowym.

Oldgunner3 komentarzy: 976919.05.2021, 21:25

To było do łatwe do przewidzenia - przy słabej grze w defensywie zwłaszcza gdy rywal ma stałe fragm. należy unikać takich fauli - nie unikamy i gonga mamy.

sloikskce komentarzy: 23619.05.2021, 21:24

Gramy spoko w pierwszej połowie. To w drugiej od 50 minuty zaczynamy grać na czas...

dolny komentarzy: 265619.05.2021, 21:24