Pepe odwraca losy spotkania! Arsenal 3-2 Victória SC

Pepe odwraca losy spotkania! Arsenal 3-2 Victória SC 24.10.2019, 22:03, Łukasz Wandzel 974 komentarzy

Do meczu z Vitórią SC piłkarze Arsenalu podeszli jak do rozgrzewki i zlekceważenie rywala bardzo szybko się na nich zemściło. Klub z Portugalii w ostatnich dwóch spotkaniach Ligi Europy nie zdobył ani jednego punktu, tymczasem na The Emirates przyjechał jako drużyna bez kompleksów i niemal przez cały mecz prezentowała się lepiej od londyńczyków. Emery i spółka prawdopodobnie musieliby uznać porażkę i stracić pierwsze punkty w fazie grupowej europejskich rozgrywek. Skórę uratował im jednak były gracz Lille, zaliczając do tej pory najlepszy występ z armatką na piersi. Iworyjczyk dwa razy wykorzystał szansę z rzutu wolnego. Pierwszym trafieniem doprowadził do wyrównania, a drugim - w doliczonym czasie gry - sprezentował kolegom zwycięstwo.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi, Holding, Tierney - Willock (46' Ceballos), Torreira - Maitland-Niles (46' Guendouzi), Smith-Rowe, Martinelli - Lacazette (75' Pepe).

Vitória: Joao Miguel - Garcia, Venancio, Tapsoba, Hanin - Almeida (64 Pepe), Ndubusi Agu, Poha - Edwards (70' Pereira), Duarte, Davidson (87' Rochinha).

Drugi garnitur Arsenalu wziął przykład od kolegów grających regularnie w Premier League, ponieważ szybko dał się zdominować teoretycznie słabszej drużynie. Podczas gdy londyńczycy próbowali grać na stojąco, ekipa z Portugalii atakowała bez kompleksów. Zaledwie druga składna akcja zaowocowała golem i goście już w 9. minucie otworzyli wynik spotkania. Marcus Edwards nie przestraszył się gęsto ustawionych defensorów w polu karnym, zamarkował strzał, po czym pewnie uderzył na bramkę Martineza.

Kanonierom nie szło i z przodu, i z tyłu. Ponad kwadrans zajęł im skonstruowanie jakiegoś sensownego ataku. Wtedy Emile Smith Rowe ładnie obrócił się z futbolówką na szesnastym metrze, ale przeciwnicy nie zostawili mu wystarczająco dużo miejsca, by mógł trafić do siatki. Z kolei defensorzy Arsenalu zupełnie się gubili, niejednokrotnie spóźniając się z kryciem czy nie radząc sobie z odebraniem piłki. Szczególnie słabo wszedł w mecz Hector Bellerin. Hiszpan zawodził w defensywie, ale rehabilitował się napędzaniem akcji prawym skrzydłem.

To jednak nie on, a Kieran Tierney zaliczył asystę przy wyrównującym trafieniu. Szkot znowu potwierdził, że potrafi celnie dośrodkowywać. Gabriel Martinelli z kolei pokazał klasę, wpisując się na listę strzelców dzięki uderzeniu głową. Chwilę później powinno być 2-1 dla Arsenalu, ale swoją szansę zmarnował Emile Smith Rowe. Niewykorzystana sytuacja się zemściła i minutę później było już 2-1 dla Vitórii SC! Ainsley Maitland-Niles fatalnie stracił piłkę w środku pola, dzięki czemu goście przeprowadzili szybką kontrę. Futbolówka po strzale Davidsona odbiła się od słupka, ale poprawić zdołał Bruno Duarte.

Unai Emery błyskawicznie zareagował na to, co dzieje się na boisku i nie czekał ze zmianami. Na drugą połowę nie wyszli już Joe Willock i Ainsley Maitland-Niles. Zastąpili ich Dani Ceballos i Matteo Guendouzi. Większy wpływ na grę miała późniejsza, trzecia zmiana. Ten wieczór z pewnością nie należał do Alexandre'a Lacazette'a. Francuz bardziej niż grą zajmował się prowokowaniem rywali i dyskusjami z sędzią. Zastąpił go Nicolas Pepe, który... wciąż nie zdobył dla Arsenalu gola z gry.

Ale jest niekwestionowanym bohaterem tego spotkania! Iworyjczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, uderzając futbolówkę z rzutu wolnego. W 80. minucie doprowadził do wyrównania, dając impuls całej drużynie, by poszukała zwycięskiej bramki. Dzięki temu grę Kanonierów w końcówce oglądało się z przyjemnością. Ostatecznie to właśnie Pepe zagwarantował Arsenalowi wygraną, notując trafienie ze stałego fragementu gry w doliczonym czasie gry!

Liga EuropyRaport pomeczowyVitoria SC autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lordoftheboard komentarzy: 823024.10.2019, 22:51

No odblokował się chyba :D

Jogurt komentarzy: 168124.10.2019, 22:51

Kiedy ostatnio jakis zawodnik strzelil dwie bramk z rzutu wolnego w jednym meczu?

DontCry komentarzy: 760824.10.2019, 22:51

Ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Pepe ma "quality" i "just need time"?

sickstick komentarzy: 279624.10.2019, 22:51

@RahU: Ty masz gościu jakieś problemy osobowościowe czy jak?

ZielonyLisc komentarzy: 2028924.10.2019, 22:51

Ooo wygrali

mitmichael komentarzy: 4924324.10.2019, 22:51

I koniec, wejscie Smoka, jedyna dobra decyzja Emeryego dzisiaj, wpuscic w koncu Pepe ale ten mecz to i tak zart

Leehu komentarzy: 1049624.10.2019, 22:51

Pepe z abonamentem na 3 miechy w wykonywaniu rzutów wolnych dobry mecz naszego skrzydłowego.

super_frog komentarzy: 47824.10.2019, 22:51

No i rewelacja :D

JacOsc komentarzy: 93624.10.2019, 22:51

XDDDS

mateusz19191010 komentarzy: 130424.10.2019, 22:51

Coś niebywałego, Pepe mistrz wolnych, a Emery zdegustowany jakby chciał przegrać.

Ranczomen komentarzy: 1235624.10.2019, 22:50

Pepe strzelił pewnie w tym meczu więcej bramek z wolnych niż Arsenal w tamtym sezonie :X

@FabsFAN napisał: "24.10.2019
Zapiszcie sobie te date gdzies w notesie. Wlasnie Pepe sie odblokowal."

Spejsik komentarzy: 343424.10.2019, 22:50

@MarioG napisał: "ale się jaracie koleś gra z drużyną która jest na poziomie no Legii"
Z tą Legią to żeś nieźle przesadził

PrzeArs komentarzy: 278424.10.2019, 22:50

Jakie okno . Boże kochany . !!!! Pepe love !!!

al_jazeera1 komentarzy: 42124.10.2019, 22:50

i pepe :D a tu dalej szczekanie

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214324.10.2019, 22:50

@sickstick napisał: "Tierney w 88 minucie ma skurcze, a wy tutaj i tak będziecie oburzeni że nie gra jeszcze w Premier League"

"@sickstick napisał: "Na początku przygody Xhaki na Emirateś kibice regularnie na niego buczeli, czym Szwajcar odpowiedział chwilową zwyżką formy"