Pepe odwraca losy spotkania! Arsenal 3-2 Victória SC

Pepe odwraca losy spotkania! Arsenal 3-2 Victória SC 24.10.2019, 22:03, Łukasz Wandzel 974 komentarzy

Do meczu z Vitórią SC piłkarze Arsenalu podeszli jak do rozgrzewki i zlekceważenie rywala bardzo szybko się na nich zemściło. Klub z Portugalii w ostatnich dwóch spotkaniach Ligi Europy nie zdobył ani jednego punktu, tymczasem na The Emirates przyjechał jako drużyna bez kompleksów i niemal przez cały mecz prezentowała się lepiej od londyńczyków. Emery i spółka prawdopodobnie musieliby uznać porażkę i stracić pierwsze punkty w fazie grupowej europejskich rozgrywek. Skórę uratował im jednak były gracz Lille, zaliczając do tej pory najlepszy występ z armatką na piersi. Iworyjczyk dwa razy wykorzystał szansę z rzutu wolnego. Pierwszym trafieniem doprowadził do wyrównania, a drugim - w doliczonym czasie gry - sprezentował kolegom zwycięstwo.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi, Holding, Tierney - Willock (46' Ceballos), Torreira - Maitland-Niles (46' Guendouzi), Smith-Rowe, Martinelli - Lacazette (75' Pepe).

Vitória: Joao Miguel - Garcia, Venancio, Tapsoba, Hanin - Almeida (64 Pepe), Ndubusi Agu, Poha - Edwards (70' Pereira), Duarte, Davidson (87' Rochinha).

Drugi garnitur Arsenalu wziął przykład od kolegów grających regularnie w Premier League, ponieważ szybko dał się zdominować teoretycznie słabszej drużynie. Podczas gdy londyńczycy próbowali grać na stojąco, ekipa z Portugalii atakowała bez kompleksów. Zaledwie druga składna akcja zaowocowała golem i goście już w 9. minucie otworzyli wynik spotkania. Marcus Edwards nie przestraszył się gęsto ustawionych defensorów w polu karnym, zamarkował strzał, po czym pewnie uderzył na bramkę Martineza.

Kanonierom nie szło i z przodu, i z tyłu. Ponad kwadrans zajęł im skonstruowanie jakiegoś sensownego ataku. Wtedy Emile Smith Rowe ładnie obrócił się z futbolówką na szesnastym metrze, ale przeciwnicy nie zostawili mu wystarczająco dużo miejsca, by mógł trafić do siatki. Z kolei defensorzy Arsenalu zupełnie się gubili, niejednokrotnie spóźniając się z kryciem czy nie radząc sobie z odebraniem piłki. Szczególnie słabo wszedł w mecz Hector Bellerin. Hiszpan zawodził w defensywie, ale rehabilitował się napędzaniem akcji prawym skrzydłem.

To jednak nie on, a Kieran Tierney zaliczył asystę przy wyrównującym trafieniu. Szkot znowu potwierdził, że potrafi celnie dośrodkowywać. Gabriel Martinelli z kolei pokazał klasę, wpisując się na listę strzelców dzięki uderzeniu głową. Chwilę później powinno być 2-1 dla Arsenalu, ale swoją szansę zmarnował Emile Smith Rowe. Niewykorzystana sytuacja się zemściła i minutę później było już 2-1 dla Vitórii SC! Ainsley Maitland-Niles fatalnie stracił piłkę w środku pola, dzięki czemu goście przeprowadzili szybką kontrę. Futbolówka po strzale Davidsona odbiła się od słupka, ale poprawić zdołał Bruno Duarte.

Unai Emery błyskawicznie zareagował na to, co dzieje się na boisku i nie czekał ze zmianami. Na drugą połowę nie wyszli już Joe Willock i Ainsley Maitland-Niles. Zastąpili ich Dani Ceballos i Matteo Guendouzi. Większy wpływ na grę miała późniejsza, trzecia zmiana. Ten wieczór z pewnością nie należał do Alexandre'a Lacazette'a. Francuz bardziej niż grą zajmował się prowokowaniem rywali i dyskusjami z sędzią. Zastąpił go Nicolas Pepe, który... wciąż nie zdobył dla Arsenalu gola z gry.

Ale jest niekwestionowanym bohaterem tego spotkania! Iworyjczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, uderzając futbolówkę z rzutu wolnego. W 80. minucie doprowadził do wyrównania, dając impuls całej drużynie, by poszukała zwycięskiej bramki. Dzięki temu grę Kanonierów w końcówce oglądało się z przyjemnością. Ostatecznie to właśnie Pepe zagwarantował Arsenalowi wygraną, notując trafienie ze stałego fragementu gry w doliczonym czasie gry!

Liga EuropyRaport pomeczowyVitoria SC autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ars111 komentarzy: 25324.10.2019, 22:32

@tomawwa: srodek sezonu mial dobry ale tak to w 1 skladzie nie grywal tym bardziej kiedy ramsey byl do gry

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102024.10.2019, 22:32

Przeciętnie dzisiaj Laca

Ranczomen komentarzy: 1236224.10.2019, 22:32

DexteR_000 komentarzy: 764324.10.2019, 22:32

Dajcie linka na koncowke, popatrze sobie czy faktycznie padaka.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.10.2019, 22:32

Lakazet nic nie gra i jeszcze sie z sedzia kloci

Ranczomen komentarzy: 1236224.10.2019, 22:31

@Gunner915 napisał: "panowie dajcie link!!!"

Elastico07 komentarzy: 1256824.10.2019, 22:31

Ceballos oprócz 1 meczu to jest bardzo mierny

Kowal96 komentarzy: 1759124.10.2019, 22:31

Co ten Laca ;x

Smolek komentarzy: 34024.10.2019, 22:31

Po raz pierwszy wyłączam telewizor, tego się nie da oglądać. Porażka....

Spejsik komentarzy: 343824.10.2019, 22:31

O wchodzi Pepe. Pewnie na środek obrony

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214324.10.2019, 22:31

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214324.10.2019, 22:30

@MarioG napisał: "napewno jakiś pacjent zakładu psychiatrycznego"
Angielski Pacjent...

MarkOvermars komentarzy: 915024.10.2019, 22:30

Jest i Pepe, pewnie i tak nie trafi xd

Ech0z komentarzy: 1043124.10.2019, 22:30

Ale ta nowa Fifa jest realistyczna, nie umiem w nią grać i każdy mnie klepie. A jak teraz patrzę to czuję się jakbym grał Arsenalem

tomawwa komentarzy: 39424.10.2019, 22:30

@ars111:Człowieku od kiedy Ty oglądasz mecze z udziałem Torreiry ? Pąmietasz poprzedni sezon co chwila był MOTM albo jednym z najlepszych grał na swojej pozycji w rytmie meczowy.Lucas potrzebuje minut a porównywanie go z typem który gra w podstawie od początku jest bezsensu.

Sztofort komentarzy: 260024.10.2019, 22:30

Lacazette macha tymi lapami dzisiaj a jak ma pile to sie zesral. Z takim nastawieniem lepiej to Ty strzelac nie bedziesz dzisiaj..

Adi17 komentarzy: 301524.10.2019, 22:30

Czy tylko Martinelli gra w tym meczu? Gość jest prze kotem. Szybkość, wydolność, walecznosc, skuteczność. Uwielbiam go!

Mickeylo komentarzy: 278024.10.2019, 22:30

No Laca dziś słabiutko, kompletnie nie wszedł w mecz.

Ranczomen komentarzy: 1236224.10.2019, 22:28

@DoomSlayer: Spoko, widocznie niektórzy nie mogą w to uwierzyć nawet jak zobaczą :X

Siller komentarzy: 174724.10.2019, 22:28

@knedel999: Nie nazwałbym Ceballosa typową dziesiątką. Ale to, że Torreira gra wyżej od Daniego to jest kpina i śmiech na sali.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.10.2019, 22:28

Ale byliśmy dwa punkty za City, hehe

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1024.10.2019, 22:28

25 minut drugiej połowy, przegrywamy 1-2, a my akcji nie potrafimy skleić z drużyną, która ostatni raz na wyjeździe w europejskich pucharach wygrała z Wisłą Kraków w 2005 roku

Freo98 komentarzy: 647624.10.2019, 22:28

Tylko teraz Torreira powinieen biegac obok Matteo a ceballos przed nimi i wteddy by to mialo sens

Pepe Pan Dziobak moglby wejsc

bobslej22 komentarzy: 836224.10.2019, 22:28

Tak wolno jak gra Arsenal to nawet ja nie grałem kiedyś w PESA jak napity pomyliłem guzik szybkiego biegu ...

Mickeylo komentarzy: 278024.10.2019, 22:27

Panowie my nie potrafimy skleić jednej konkretnej akcji z jakąś Vitorią na swoim stadionie więc z czym do ludzi, u Lamparda już po paru meczach widać styl i jakąś taktyke i zaczyna mieć to ręce i nogi a u Drakuli po 48 meczach co widać ? A no gówno, ehh..

losnumeros komentarzy: 1319024.10.2019, 22:27

@RahU: Dziękuje bardzo za propozycję,obejrzę "czwarta władza" prawdopodobnie, ponieważ nie dawno zacząłem oglądać serial "El Chapo". Jednak opis tego filmu daję szansę na bardzo dobry film.

knedel999 komentarzy: 37824.10.2019, 22:27

jak ceballos ma grac w odbiorze jak to typowa 10.... xD wogole jak my z nimi przegrywamy to my z tej grupy nie wyjdziemy ...

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.10.2019, 22:27

To jest nie pomyślenia.

ars111 komentarzy: 25324.10.2019, 22:26

@tomawwa: a czyli dlatego torreira powinien grac w 1 skladzie w lidze angielskiej bo nie ma minut? Dostaje szanse i nic tak samo jak z liege. Martinelli tez raczej malo grywa a gra calkiem niezle. To samo tierney mimo tego ze po kontuzji

kamil47 komentarzy: 268524.10.2019, 22:26

bardzo długo broniłem Emeryego ale powoli mam już tego dosyć. Co to ma być?z czym to się je co Hiszpan nam serwuje? Chyba że piłkarze zaczęli grać przeciwko niemu, to ok rozumiem. Dno totalne.

madej komentarzy: 58924.10.2019, 22:26

Pisalem o tym ostatnio ze to sie niczym nie rozni od naszej reprezentacji.