Pepe odwraca losy spotkania! Arsenal 3-2 Victória SC

Pepe odwraca losy spotkania! Arsenal 3-2 Victória SC 24.10.2019, 22:03, Łukasz Wandzel 974 komentarzy

Do meczu z Vitórią SC piłkarze Arsenalu podeszli jak do rozgrzewki i zlekceważenie rywala bardzo szybko się na nich zemściło. Klub z Portugalii w ostatnich dwóch spotkaniach Ligi Europy nie zdobył ani jednego punktu, tymczasem na The Emirates przyjechał jako drużyna bez kompleksów i niemal przez cały mecz prezentowała się lepiej od londyńczyków. Emery i spółka prawdopodobnie musieliby uznać porażkę i stracić pierwsze punkty w fazie grupowej europejskich rozgrywek. Skórę uratował im jednak były gracz Lille, zaliczając do tej pory najlepszy występ z armatką na piersi. Iworyjczyk dwa razy wykorzystał szansę z rzutu wolnego. Pierwszym trafieniem doprowadził do wyrównania, a drugim - w doliczonym czasie gry - sprezentował kolegom zwycięstwo.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi, Holding, Tierney - Willock (46' Ceballos), Torreira - Maitland-Niles (46' Guendouzi), Smith-Rowe, Martinelli - Lacazette (75' Pepe).

Vitória: Joao Miguel - Garcia, Venancio, Tapsoba, Hanin - Almeida (64 Pepe), Ndubusi Agu, Poha - Edwards (70' Pereira), Duarte, Davidson (87' Rochinha).

Drugi garnitur Arsenalu wziął przykład od kolegów grających regularnie w Premier League, ponieważ szybko dał się zdominować teoretycznie słabszej drużynie. Podczas gdy londyńczycy próbowali grać na stojąco, ekipa z Portugalii atakowała bez kompleksów. Zaledwie druga składna akcja zaowocowała golem i goście już w 9. minucie otworzyli wynik spotkania. Marcus Edwards nie przestraszył się gęsto ustawionych defensorów w polu karnym, zamarkował strzał, po czym pewnie uderzył na bramkę Martineza.

Kanonierom nie szło i z przodu, i z tyłu. Ponad kwadrans zajęł im skonstruowanie jakiegoś sensownego ataku. Wtedy Emile Smith Rowe ładnie obrócił się z futbolówką na szesnastym metrze, ale przeciwnicy nie zostawili mu wystarczająco dużo miejsca, by mógł trafić do siatki. Z kolei defensorzy Arsenalu zupełnie się gubili, niejednokrotnie spóźniając się z kryciem czy nie radząc sobie z odebraniem piłki. Szczególnie słabo wszedł w mecz Hector Bellerin. Hiszpan zawodził w defensywie, ale rehabilitował się napędzaniem akcji prawym skrzydłem.

To jednak nie on, a Kieran Tierney zaliczył asystę przy wyrównującym trafieniu. Szkot znowu potwierdził, że potrafi celnie dośrodkowywać. Gabriel Martinelli z kolei pokazał klasę, wpisując się na listę strzelców dzięki uderzeniu głową. Chwilę później powinno być 2-1 dla Arsenalu, ale swoją szansę zmarnował Emile Smith Rowe. Niewykorzystana sytuacja się zemściła i minutę później było już 2-1 dla Vitórii SC! Ainsley Maitland-Niles fatalnie stracił piłkę w środku pola, dzięki czemu goście przeprowadzili szybką kontrę. Futbolówka po strzale Davidsona odbiła się od słupka, ale poprawić zdołał Bruno Duarte.

Unai Emery błyskawicznie zareagował na to, co dzieje się na boisku i nie czekał ze zmianami. Na drugą połowę nie wyszli już Joe Willock i Ainsley Maitland-Niles. Zastąpili ich Dani Ceballos i Matteo Guendouzi. Większy wpływ na grę miała późniejsza, trzecia zmiana. Ten wieczór z pewnością nie należał do Alexandre'a Lacazette'a. Francuz bardziej niż grą zajmował się prowokowaniem rywali i dyskusjami z sędzią. Zastąpił go Nicolas Pepe, który... wciąż nie zdobył dla Arsenalu gola z gry.

Ale jest niekwestionowanym bohaterem tego spotkania! Iworyjczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, uderzając futbolówkę z rzutu wolnego. W 80. minucie doprowadził do wyrównania, dając impuls całej drużynie, by poszukała zwycięskiej bramki. Dzięki temu grę Kanonierów w końcówce oglądało się z przyjemnością. Ostatecznie to właśnie Pepe zagwarantował Arsenalowi wygraną, notując trafienie ze stałego fragementu gry w doliczonym czasie gry!

Liga EuropyRaport pomeczowyVitoria SC autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Wisnia44 komentarzy: 75824.10.2019, 22:48

Chyba dlatego Tierney nie gra w Premier League jeszcze. Niecałe 90 minut i skurcze. :P
Potrzebuje czasu na powrót do formy fizycznej.

Mickeylo komentarzy: 277124.10.2019, 22:48

Dawaj Pepe drugiego

Kowal96 komentarzy: 1759124.10.2019, 22:48

Guendo teraz świetnie.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214324.10.2019, 22:48

@ares765 napisał: "@RahU: Ty kurna oglądasz mecz czy piszesz komentarze na k.com xD"
Piszę komentarzę hejtuję komentuję

sickstick komentarzy: 280024.10.2019, 22:47

Tierney w 88 minucie ma skurcze, a wy tutaj i tak będziecie oburzeni że nie gra jeszcze w Premier League

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.10.2019, 22:47

"Czemu Tierney nie gra w Premier Liga"?!?!?!

pumeks komentarzy: 2080824.10.2019, 22:47

no patrz...jednak potrafią szybko grać i cały czas do przodu....

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.10.2019, 22:47

@RahU: Ty kurna oglądasz mecz czy piszesz komentarze na k.com xD

Siller komentarzy: 174724.10.2019, 22:46

@MarioG napisał: "ale się jaracie koleś gra z drużyną która jest na poziomie no Legii"
Skoro Vitoria jest na poziomie Legii, to co to mówi o Arsenalu, który nie potrafi z nią wygrać na Emirates?

Freo98 komentarzy: 646224.10.2019, 22:46

@FabsFAN: potwierdzam ale smiesznie zabrzmialo :D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.10.2019, 22:46

@RahU napisał: "Ty kurna oglądasz mecz czy odświeżasz twittera i wyłapujesz jakieś durne cytaty?"

A to się wyklucza?

Patriko komentarzy: 530124.10.2019, 22:45

@D14: W sumie to nie kartka tylko bardziej plakat, no ale mniejsza

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214324.10.2019, 22:45

@ares765 napisał: "Pepe has gone from Adidas, to Puma, and now Nike. Has he finally found his lucky boots?"

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.10.2019, 22:45

@Freo98:
:D Mozna sie smiac, ale Pepe Pan Dziobak dzis gra swietnie po golu

lucasnoline komentarzy: 541624.10.2019, 22:45

@MarioG:

A my jesteśmy obecnie tak na poziomie Odry Wodzisław.

ELAdzik komentarzy: 250924.10.2019, 22:44

Jak nie Laca i Auba to teraz Pepe ratuje du.. emerytowi. I tak ciągle będziemy liczyć na jakiś cud.

@Patriko:
Serio? XDD zayebongo! i to mi się podoba. Jutro zdjęcie pewnie obiegnie cały świat =D dobrze!

kubeczek85 komentarzy: 88424.10.2019, 22:43

wielki holding hahahaa mustafi juz lepszy

lays komentarzy: 3987124.10.2019, 22:43

Pepe show, cały czas to zrobiłem i czekałem na to

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.10.2019, 22:42

24.10.2019
Zapiszcie sobie te date gdzies w notesie. Wlasnie Pepe sie odblokowal.

Siller komentarzy: 174724.10.2019, 22:42

@D14: Banery Emery Out już były, natomiast otwierających podań nie widziałem.

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 124.10.2019, 22:42

Pepe miałby asystę, no ale Holding w ziemię

Patriko komentarzy: 530124.10.2019, 22:42

@D14: Jeden dzieciak namalował ma dużej kartce farbami Emery out xD

Elastico07 komentarzy: 1256624.10.2019, 22:42

Niesamowite ile nasi rywale oddają strzałów co mecz.Pomoc i brak pressingu leży i płacze

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.10.2019, 22:41

No nie Gabi

D14 komentarzy: 436624.10.2019, 22:41

Panowie, nie oglądałem pierwszej połowy, bo miałem trening, ale mam 2 krótkie pytanka, otóż czy:

1. Były w pierwszej połowie jakiekolwiek otwierające podania?
2. Czy są już banery #emeryOUT, czy jeszcze trzeba poczekać ze dwie kolejki?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.10.2019, 22:41

Zobaczcie, ze odkad wrocil Lakazet, to Arsenal nic nie gra. To nie jest przypadek

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.10.2019, 22:41

Możemy tutaj nawet wygrać 4:2, ale to nic nie zmieni. Ten człowiek musi odejść. Skoro Nasmalcowany wybiera zawodników patrząc na ich formę, to jakim cudem grał dziś Lacazette? XD No, ale taki Özil nie zasługuje nawet na ławkę haha

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1024.10.2019, 22:40

Niestety, jeśli remis się utrzyma będziemy jeden mecz dalej od zwolnienia Emerego, ale nie można życzyć porażki swojemu Klubowi.

Siller komentarzy: 174724.10.2019, 22:40