Pewna wygrana i awans do 1/4 Carabao Cup: Arsenal 2-0 Leeds

Pewna wygrana i awans do 1/4 Carabao Cup: Arsenal 2-0 Leeds 26.10.2021, 21:46, Patryk Bielski 575 komentarzy

Kanonierzy po dobrym występie awansowali do ćwierćfinału Carabao Cup. Londyńczycy zwyciężyli na własnym stadionie z Leeds 2-0 dzięki bramkom Caluma Chambersa i Eddiego Nketiaha.

Zarówno Marcelo Bielsa, jak i Mikel Arteta zdecydowali się w tym meczu na roszady kadrowe. O ile w zespole Leeds wymusiły to liczne kontuzje, to szkoleniowiec Kanonierów dał odpocząć wielu podstawowym piłkarzom, mając na uwadze najbliższe ligowe spotkanie z Leicesterem. Oto składy, w jakich grały obie drużyny:

Arsenal: Leno, Cedric Soares, White (55' Chambers), Holding (76' Tavares), Kolasinac, Maitland-Niles, Elneny (72' Lokonga), Pepe, Smith Rowe (72' Lacazette), Martinelli, Nketiah.

Leeds: Meslier, Drameh, Llorente (59' Cooper), Struijk, Dallas, Phillips, Forshaw (46' Klich), James (70' Summerville), Roberts (53' Gelhardt), Harrison, Rodrigo (70' Greenwood).

Arsenal dobrze wszedł w ten mecz i częściej utrzymywał się przy piłce. Z przewagi londyńczyków niewiele jednak wynikało. Wśród Kanonierów wyróżnić można było Roba Holdinga i Bena White'a, którzy świetnie wyprowadzali piłkę z szeregów defensywnych. Aktywny był także Nicolas Pepe - niestety najczęściej przegrywał pojedynki na prawej stronie z dobrze dysponowanym Stuartem Dallasem. A bywało i tak, że reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej przewracał się przy próbie dryblingu bez udziału rywala. Najlepsze sytuacje do zdobycia bramki mieli jednak goście. W 18. minucie sam na sam z Berndem Leno po świetnym długim podaniu Llorente wyszedł James, ale Walijczyk źle przyjął piłkę i Niemiec zdążył interweniować. Dziesięć minut później znowu górą był bramkarz Arsenalu. Tym razem Leno instynktownie obronił na linii uderzenie Harrisona po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu w polu karnym. W końcówce pierwszej części gry swoją szansę miał jeszcze Emile Smith Rowe. Anglik nie potrafił uderzyć jednak celnie, będąc niepilnowanym na szesnastym metrze.

W drugiej połowie Kanonierzy podkręcili tempo. W 55. minucie Mikel Arteta zdecydował się zdjąć z boiska Bena White'a (defensor narzekał na złe samopoczucie), za którego na murawie pojawił się Calum Chambers. Anglik niespełna minutę po zameldowaniu się na placu gry zdobył bramkę na 1-0! Po rzucie rożnym piłkę z długiego słupka zgrał do środka Nicolas Pepe, a 26-latek głową dał prowadzenie swojej drużynie. Arsenal poszedł za ciosem i w 69. minucie podwyższył wynik spotkania. Fatalny błąd w defensywie popełnił Cooper, który zbyt lekko zagrywał do swojego bramkarza, co skrzętnie wykorzystał Nketiah. Młody Anglik dopadł do piłki, przerzucił ją nad Meslierem i z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Mało bramkowało, by napastnik Arsenalu zaliczył fatalne pudło, gdyż uderzył nieczysto, ale ostatecznie "liczy się to, co w sieci". Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Mikel Arteta wraz z drużyną mogli świętować siódme zwycięstwo w ostatnich dziewięciu meczach. Kolejny przystanek: King Power Stadium.

Paul77 komentarzy: 982326.10.2021, 22:14

Nketiah, Willock, Guendouzi, Saka, Martinelli, Sliba, AMN, Smith Rowe, miało być złote pokolenie, a narazie średnio, oprócz może dwóch chłopaków.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.10.2021, 22:13

Ta bramka nie zmienia nic w jego hierarchii w klubie.

OUT.

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 326.10.2021, 22:13

ktos predzej pisal - Eddie jakby jakos mniej drewniany.
Popieram w 100% po samej mowie ciala zdaje sie inny.

Brawo, mozna kogos lubic bardziej, lub mniej, ale zasluzyl sobie dzisiaj na bramke

mruw komentarzy: 413426.10.2021, 22:13

Tylko na farcie z tego nie wyszło dośrodkowanie xD Piłka mu zjechała po bucie całkiem na zewnątrz xD

Gofer999 komentarzy: 1470426.10.2021, 22:13

Marlo jak zwykle strzelił platfusa. Ale ten był dobry. :D

zanny komentarzy: 46926.10.2021, 22:13

Pepe odbiera energię ale swoim...Podczas pierwszej połowy było jedno takie zagranie ESR do Pepe za plecy gdzie jakby chciał mu pokazać gdzie ma grać, bo za bardzo się pcha w pole karne i jest mocno ograniczony do lepszej nogi.

Calyn komentarzy: 191626.10.2021, 22:13

@Rowerinho: oj tam znowu kanonierzy .com ludzie w polsce w 40% uważa że władza to najlepsze co nas spotkało, reszta nie. Taka skrajna różnica opinii jest normalna

AR14 komentarzy: 130726.10.2021, 22:13

Widać po Eddim, że przepracował okres przygotowawczy, chyba największy progres patrząc na ostatni rok. Świetnie się porusza i widać zupełnie innego zawodnika niż wcześniej. Ciekawy jestem jego przyszłości, bo byłem za jego sprzedażą ;d

Rowerinho komentarzy: 225226.10.2021, 22:11

@Paul77 napisał: "Obecnie Pepe najlepszy w ofensywie."

@MuodyWenger napisał: "Pepe dziś jest bezproduktywny jak Ukrainiec po weekendzie"

ostriket komentarzy: 662826.10.2021, 22:09

Marinelli bieda, Nketaja w ogóle gra? Elneny mierny jak zawsze, Pepe bezmyślny i irytujący. Nasi rezerwowi to bieda na championship....

Paul77 komentarzy: 982326.10.2021, 22:02

Pepe zostanie, odejdzie Lacazette i Nketiah. Cholera wie co z Auba, więc chyba aż tak bardzo nie będą wymieniać ataku.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1426.10.2021, 22:02

Chambers :O

Jakie czasy taki Bendtner xd

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.10.2021, 22:01

Zauważyliście fakt, że po raz kolejny po bramce z różnego większość zawodników i sztabu gratuluje temu naszemu 'guru' od rożnych? Widać gościu robi dobrą robotę.

alexis1908 komentarzy: 360326.10.2021, 22:00

Ben schodził dosyc normalnie nie kulał nic może nic poważnego oby bo niezle wyglada ostatnio

mruw komentarzy: 413426.10.2021, 22:00

Z Benem chyba dmuchanie na zimne. Nie wyglądał na mocno kontuzjowanego, nie wydawał się też być zmartwiony ani nie było widać po nim bólu, więc może będzie git. I brawo Czambers, wejście smoka

Placio komentarzy: 255526.10.2021, 21:59

Pepe asysta, Chambers gol. Liczby to liczby :)

Alonso komentarzy: 1282426.10.2021, 21:59