Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal

Pewne rzeczy się nie zmieniają: Man City 3-0 Arsenal 17.06.2020, 22:15, Łukasz Wandzel 968 komentarzy

Po ponad 3 miesiącach drużyny z Anglii w końcu mogą dokończyć sezon. Arsenal po powrocie na boiska Premier League rozpoczął swoje zmagania na Etihad, gdzie pojechał zmierzyć się z Manchesterem City. I choć sytuacja na świecie wymusiła na piłkarzach The Gunners przerwę od gry w piłkę, to udowodnili oni, że pewne rzeczy po prostu się nie zmieniają. Piłkarze Mikela Artety mimo słabej gry zarówno w obronie, jak i w ataku, przegrali ten mecz dopiero na początku drugiej połowy, kiedy to David Luiz nie pierwszy już raz osłabił drużynę, otrzymując czerwoną kartkę za bezmyślny faul. Arsenal zagrał dziś pierwszy mecz od kilku miesięcy, ale zaliczył ogromny falstart.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mari (23' Luiz), Mustafi, Tierney - Xhaka (7' Ceballos), Guendouzi (67' Maitland-Niles) - Aubameyang, Saka, Willock (68' Nelson) - Nketiah (67' Lacazette).

Manchester City: Ederson - Walker, Garcia, Laporte (70' Fernandinho), Mendy - D. Silva (65' Bernardo), Gündoğan, De Bruyne (70' Rodri) - Mahrez (65' Foden), Jesus (80' Aguero), Sterling.

Nie najlepiej rozpoczęło się to starcie dla przyjezdnych. Już w pierwszych minutach Pablo Mari faulował tuż przed polem karnym, przez co Bernd Leno był zmuszony interweniować po strzale Kevina De Bruyne. Następnie murawę opuścił Granit Xhaka z powodu kontuzji, a zastąpił go Dani Ceballos. Mięśniowe problemy sprawiły, że przed 25. minutą Mikel Arteta wykorzystał też drugą zmianę, a David Luiz zmienił na środku obrony Pablo Mariego.

Co się tyczy samej gry, pierwsza połowa nie charakteryzowała się szalonym tempem. Wyraźną przewagę mieli podopieczni Pepa Guardioli, którzy ustawiali się wyżej i raz po raz stwarzali zagrożenie w polu karnym Arsenalu. Piłkarze The Citizens potrafili w odpowiednim momencie przyspieszyć akcję i sprawić, że defensywa Kanonierów nie nadążała. Zespół Mikela Artety miał problemy z grą w środku pola i mógł liczyć jedynie na posyłanie futbolówki za plecy obrońców. Hiszpań desygnował do wyjściowego składu sporo młodych zawodników, u których widać było zacięcie. Mimo to plan na strzelenie gola Edersonowi wydawał się niejasny.

Jedynym godnym pochwały zawodnikiem Arsenalu był Bernd Leno. Niemiecki golkiper dał pokaz formy, jednak jego koledzy zbyt często dawali się ogrywać rywalom. Słaba gra w obronie w końcu musiała skończyć się utratą bramki. Tuż przed przerwą Raheem Sterling, który nie pierwszy raz był blisko zdobycia gola, w końcu otworzył wynik spotkania. Niepilnowany Anglik dostał piłkę za plecy defensorów, a Leno w końcu skapitulował.

Arsenal nie mógł gorzej rozpocząć drugiej połowy. David Luiz sfaulował w polu karnym Riyada Mahreza, a za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Rzut karny bardzo pewnie wykorzystał Kevin De Bruyne. Kanonierzy przegrywali już 0-2 i od tej pory zmuszeni byli grać w osłabieniu. Jeszcze przed przerwą londyńczycy nie istnieli w ofensywie, ale po straceniu nie tylko kolejnego gola, ale i jednego zawodnika, marzenia o jakichkolwiek punktach się oddalały. Jedynym zawodnikiem, który pozostał w skupieniu był Bernd Leno. Pozostali piłkarze Arsenalu grali za wolno względem swoich oponentów, a ich podania były często za lekkie.

Tymczasem Manchester City nie narzucał wysokiego tempa i urządził sobie trening, co jakiś czas tworząc okazję pod bramką gości. Sytuacji Arsenalu nie poprawiły zmiany na ofensywnych pozycjach. Z boiska zeszli Eddie Nketiah i Joe Willock, a zastąpili ich Alexandre Lacazette i Reiss Nelson. Przyjezdni opuścili Etihad Stadium bez celnego strzału na bramkę Edersona.

Pod koniec meczu w starciu z własnym bramkarzem ucierpiał młody Eric Garcia. Zawodnikowi długo była udzielana pomoc medyczna, a ostatecznie opuścił murawę na noszach. Z powodu przerwy w grze sędzia doliczył do meczu 11 minut. W tym czasie na listę strzelców wpisał się jeden z piłkarzy City. Sergio Aguero otrzymał dobre podanie, po którym w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Strzał Argentyńczyka dobił jednak Phil Foden, czym ustalił wynik spotkania, 3-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28851 newsów: 317.06.2020, 22:44

@illpadrino: Kiedy? Chyba odbiła się mu od pleców. Tak czy siak ten gracz nie powinien już wracać. Przy nim nawet Mustafi wygląda jak profesor.

kylo100 komentarzy: 372617.06.2020, 22:43

Nie jest zle zawsze to lepiej niz 0-5 :P

mateusz19191010 komentarzy: 130417.06.2020, 22:43

Pepe nawet nie powącha murawy.

Alonso komentarzy: 1282417.06.2020, 22:43

Arteta wyświadcza Lacazette przysługę by ten mógł przedłużyć złą passe na wyjazdach.

kkam195 komentarzy: 138017.06.2020, 22:43

@illpadrino napisał: "Ale ja nie piszę, że nie popełnił błędu, jest trzpieniem, chodzi o wymiar kary."
a ja mówię, że jeżeli zawodnik na którym jest popełniany faul jest zawodnikiem najwyżej wysuniętym, najbliżej mu do linii końcowej to należy się czerwona kartka zawodnikowi, który ten faul popełnia.

Simao12 komentarzy: 775217.06.2020, 22:43

Luiza nie będzie 3 mecze.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1017.06.2020, 22:42

Ahh, czekasz 100 dni na mecz swojego ukochanego klubu, żeby pachoł z Chelsea zaprzepaścił wszystko po pół godzinie swojej gry, najpierw waląc babola, a następnie prokurując karnego i dostając czerwo. Ze sp ile rdolonym humorem idziesz na drugi dzień do roboty, a taki uśmiechnięty bralizyjczyk zgarnie 100 koła funtów za to.

Maciekkk10 komentarzy: 258317.06.2020, 22:42

Zło meczu szło stroną Tierneya? Jak bardzo trzeba być krótkowidzem, żeby napisać, że to wina Tierneya, że De Bruyne rzuca piłkę spod linii z 40 (!!!) metrów i to na dodatek złą piłkę i to się kończy golem? A potem, że przegrywa walkę o głowę z Walkerem, który wygrałby z nabiegu głowę z 95% ligi, bo ma niesamowity dosiężny, a beznadziejny Luiz źle się ustawia i osłabia drużynę? Tierney gra naprawdę niezły mecz, jak na to, że gramy beznadziejnie.

Gofer999 komentarzy: 1473217.06.2020, 22:42

Chlopaki schodza w tempie Czapi/Catarro....

enrique komentarzy: 1933317.06.2020, 22:41

W ogóle nie podoba mi się ten mecz i nawet nie o wynik chodzi. Jak dla mnie to mogliby zebrać kapitanów wszystkich drużyn i rzucać kostką wyniki poszczególnych meczów.
Nie ma w tym żadnych emocji czy funu. Ot co transmisja byle sponsor zapłacił i kasa się zgadzała.

Arsenal2004 komentarzy: 380417.06.2020, 22:41

Luiz nas dzisiaj dobił nie dość że 2 kontuzje to jeszcze w 10 trzeba grać.

jurasmolas44 komentarzy: 184917.06.2020, 22:41

Arteta widział se ten mecz i tak w papsko więc wystawił co wystawił a w następnym meczu wchodzą poważne nazwiska

Mickeylo komentarzy: 278017.06.2020, 22:41

Kolejne stracone 90 minut z życia poza kontrolą

M4RJANO komentarzy: 69917.06.2020, 22:40

Jak utrzymamy te 0-2 to bedzie jak remis

Dawid04111 komentarzy: 13298 newsów: 1417.06.2020, 22:40

@NineBiteWolf: powiedziałbym że nawet motm w naszej drużynie dzisiaj.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 317.06.2020, 22:40

Tak a propos to Luiz nie miał żadnego kontaktu z piłką a spieprzył dwie bramki. To jest talent.

W sumie ta czerwona kartka to jakiś pozytyw. Przynajmniej sabotażysty nie obejrzymy w kolejnych 2 meczach.

dolny komentarzy: 265717.06.2020, 22:39

Z tego skladu to bym zostawil leno i aube

Elastico07 komentarzy: 1256817.06.2020, 22:39

@Simpllemann napisał: "50 minut wystarczyło, by ekscytacja ze wznowienia sezonu zmieniła się w totalną niechęć."
Mi się ekscytacja zakończyła po zobaczeniu składu.

Wajdos komentarzy: 163517.06.2020, 22:39

Bijemy dziś rekordy beznadziei. I to nawet nie chodzi o klasę City, my byśmy dziś z nikim nie dali rady.

Kanonier8 komentarzy: 198317.06.2020, 22:39

Po co ten mecz w ogóle trwa ? Przecież my nawet nie umiemy na nich usiąść. Przegrywamy 2-0 a nawet nie ma odbioru...

Arsenal2004 komentarzy: 380417.06.2020, 22:39

Po prostu tęskniłem za tą padaką.

Dziadyga komentarzy: 838617.06.2020, 22:38

A po co to dyskutowac czy czerwo należne czy nie? Nawet Taylor miał kolesia dosyc to go w**ebał w p**du! :D miał racje łysol! Taylor pewnie mysli,ze mógł w noge grac a nie sędziowac.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 317.06.2020, 22:38

Będzie z 5.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.06.2020, 22:38

@Gofer999:
Pepe, Tierney oraz #madness xD zabojcze trio

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 117.06.2020, 22:38

Geniusz Artety wyreżyserował te spotkanie Luiza, udowadniając zarządowi klubu, że konieczne będzie wzmocnienie środka obrony Upamecano.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 317.06.2020, 22:38

@kkam195:

Ale ja nie piszę, że nie popełnił błędu, jest trzpieniem, chodzi o wymiar kary.

Paul77 komentarzy: 990417.06.2020, 22:38

A ja panowie wierzę iż wejdziemy do LM. Nadzieja umiera ostatnia. Do końca z Arsenalem.

losnumeros komentarzy: 1319017.06.2020, 22:38

Oglądałem kilka razy powtórkę przyjęcia piłki przez Mahreza i wydaje mi się, że delikatnie pomógł sobie ręką przy przyjęciu.

polishbrigadesx komentarzy: 1022617.06.2020, 22:38

@FaxingBerlin:

Nie spinaj się synek.

ostriket komentarzy: 665617.06.2020, 22:37

Mając przed każdym meczem wybór między Ozilem a Willockiem to bym chyba na miejscu Mikela wznowił karierę...

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 317.06.2020, 22:37

Przynajmniej nie będą musieli przepraszać kibiców na stadionie.

Kanonier8 komentarzy: 198317.06.2020, 22:37

Elastico07,
Naprawdę uważasz ze my mamy dobry skład ? To ja chyba jestem slepy

Ranczomen komentarzy: 1236317.06.2020, 22:37

@marcingus1: Podobno jesteśmy zainteresowani pewnym doświadczonym Francuzem, który grał w Strasburgu na obronie.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 517.06.2020, 22:37

Nawet nie jestem zły XD

Baronesko komentarzy: 133217.06.2020, 22:37

Człowiek czeka 3 miesiące na powrót swojego ulubionego klubu, a po 50 minutach zastanawia się na co tak naprawdę czekał i w sumie dochodzi do wniosku, że przerwa mogła potrwać jednak dłużej, minimum rok.

Alonso komentarzy: 1282417.06.2020, 22:37

No niestety, nie zakłamiesz tabeli nawet długą przerwą. Oba kluby są tam gdzie na to zasługują.

Gofer999 komentarzy: 1473217.06.2020, 22:37

@FabsFAN: Cicho. Na YT wygladal na walczaka. Pepe tez mistrz YT. Ale ten to juz nie pamietam czy sie odblokowal czy jeszcze nie. :D:D:D

Elastico07 komentarzy: 1256817.06.2020, 22:37

@Kanonier8 napisał: "My będziemy coraz większym średniakiem, co my mamy w ogóle za skład, przecież to jest jakas kpina. Tam nie ma komu grać, komu biegać."
Skład mamy nie zły tylko nie wiedzieć czemu gramy jakimiś wilkokaki i nkhetiami którzy się w leeds nie złapali i 27 latkami z ligi brazylijskie co się łamią po 20 minutach

marcingus1 komentarzy: 117817.06.2020, 22:36

a tearz taki pytanie, kto będzie grał na środku obrony w następnym meczu? Tylko Mustafi zdrowy(chociaz i tak kuleje) czy o kimś zapomnialem?