Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke

Pewne zwycięstwo: Arsenal 3-0 Stoke 11.01.2015, 15:35, Łukasz Wandzel 4894 komentarzy

Niedzielne popołudnie udane dla każdego kibica Arsenalu. Zdobyta pełna pula punktów z rywalem ze środka tabeli w sposób, jakiego życzylibyśmy sobie za każdym razem. Zdominowany mecz przez podopiecznych Arsene'a Wengera na czele z fantastycznie dysponowanym Alexisem Sanchezem. Mimo utraty Mathieu Debuchy'ego, który przedwcześnie musiał opuścić murawę, cieszący powrót Theo Walcotta i Mesuta Ozila. Dodatkowo czyste konto zachowane przez Davida Ospinę.

Arsenal po prostu nie mógł pozwolić sobie na przegraną ze słabszym rywalem. Dzięki szybko strzelonej pierwszej bramce cel mógł zostać osiągnięty bez niepotrzebnie podejmowanego ryzyka oraz nerwowej końcówki. Londyńczycy rozstrzygnęli dzisiejsze spotkanie już na początku drugiej połowy strzelając trzecią bramkę.

Arsenal: Ospina, Debuchy (13. Bellerin), Mertesacker, Koscielny, Monreal, Coquelin, Oxlade-Chamberlain (68. Walcott), Rosicky, Cazorla, Alexis, Giroud (73. Ozil).

Stoke: Begovic, Cameron, Wollscheid, Shawcross, Pieters (46. Muniesa), Nzonzi (46. Sidwell), Whelan, Arnautovic, Bojan (72. Ireland), Walters, Crouch.

Zaczęło się od bezkompromisowego przejścia do ofensywy przez Arsenal. Efektownymi strzałami, które zmusiły Begovicia do wysiłku popisali się Alexis a chwilę później Rosicky.

Rzut rożny po strzale Czecha pozwolił wykorzystać dotychczasową dominację! Sanchez po stałym fragmencie gry posłał piłkę wprost na głowę Koscielnego, który się nie pomylił! 1-0!

Zaledwie po dziesięciu minutach poturbowany w walce o piłkę został Debuchy. Okazało się, że Francuz nie mógł kontynuować gry, więc w jego miejsce pojawił się Bellerin.

Tymczasem Arsenal nie zwalniał tempa. W kolejnych minutach swobodne rozgrywanie piłki kończyli strzałami Chamberlain, Alexis i Giroud. Po tych próbach The Gunners oddali trochę pola. Dzięki temu nieskutecznie swoich szans szukał zespół Stoke.

Londyńczycy przebudzili się w 33. minucie! Świetną wymianą podań między sobą odznaczyli się na lewej stronie boiska Rosicky z Sanchezem. Niezawodny Chilijczyk szybko znalazł się w polu karnym i oddał strzał w pobliżu trzech zawodników rywala, 2-0!

W 41. minucie po znakomitym dośrodkowaniu Camerona do futbolówki przed Crouchem dopadli zawodnicy Arsenalu. Kilka minut później Crouch mijając obrońcę znalazł szansę na strzelenie bramki, lecz oddał niegroźny strzał.

Sędzia po 5. doliczonych minutach zakończył pierwszą połowę.

Niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy oglądaliśmy bramkę! Rzut wolny dla Arsenalu na gola zamienił...oczywiście, Alexis Sanchez. Najlepszy piłkarz na boisku umieścił piłkę między słupkiem a ręką golkipera, który nieskutecznie interweniował! 3-0!

The Gunners przy korzystnym wyniku uspokoili grę. Przez kolejne 10 minut oba zespoły tworzyły niegroźne sytuacje. W porównaniu do poprzedniej połowy szczególnie ospały futbol prezentował Arsenal.

Kanonierzy wnioskując z postawy zespołu Stoke City zaczęli dążyć do strzelenia kolejnej bramki. Przebłyskami talentów popisywali się Chamberlain czy Cazorla. Tymczasem na boisko za tego pierwszego wszedł Walcott. Ostatnią zmianą Arsene'a Wengera było wejście Ozila za Girouda w 73. minucie.

W 77. minucie goście byli blisko zdobycia bramki honorowej. Futbolówka nawet wylądowała w siatce, lecz Cameron znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później piłkę na wolną pozycję otrzymał Walcott, lecz Anglik uderzył z okolic szesnastego metra bardzo niecelnie.

Po spokojnej końcówce sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450216.01.2015, 21:02

W sumie to tak 50/50. Od początku Argentyna nie wyglądała źle, ale kwestią czasu wydawało się odskoczenie Duńczyków. Tak się stało i właściwie było po sprawie, tymczasem coś się zacięli i Argentyna ich dogoniła w samej końcówce.

Myślę, że Dania za bardzo uwierzyła w pewnym momencie, że już luzik i wygra się samo, skoro było prowadzenie. A to jest jednak ręczna i trzeba grac do końca ; p

dissault komentarzy: 326816.01.2015, 20:59

właśnie, co z tą Danią?

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 20:55

Qarol
Co Dania remis ;O To Dania tak słabo czy Argentyna mecz życia ?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185216.01.2015, 20:52

Ale watpie by byl nasza ostoja na lata

zdanie klucz

Welbeck>Sanogo, a wiadomo, że blokuje transfer lepszego strikera. to samo byłoby z przyjściem takiego Reida

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.01.2015, 20:49

youtube.com/watch?v=B5oxHfW0UnI

Jesli ktos nie widzial to polecam ;D

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2216.01.2015, 20:45

na pewno Reid > Per. Ale watpie by byl nasza ostoja na lata

shark31 komentarzy: 601316.01.2015, 20:43

skysports.com/football/news/15130/9646885/is-west-hams-winston-reid-the-answer-to-arsenals-defensive-problems

SkySports porownalo Reida z naszymi obroncami.

Qarol komentarzy: 1450216.01.2015, 20:42

Ciężko opisać to, co się przed chwilą stało. Olbrzymia sensacja w meczu Danii.

Paniu76 komentarzy: 1246416.01.2015, 20:14

AJR
Na siłownię nie uczęszczam, ale jak biegam to tylko rap :D

lays komentarzy: 3987116.01.2015, 20:13

LORD KOŃCZY DZIŚ 27 LAT!

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34116.01.2015, 20:08

Podobno Wenger jest zainteresowany Reidem.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 216.01.2015, 20:08

KOL
No spokojnie mógłby teraz zagrać w lepszym klubie. Zdecydowanie prezentuje wysoki poziom.

Może Juve, na zastępstwo Lichsteinera.
Jak się Everton nie pozbiera to napewno odejdzie w lato.

keisyrAFC komentarzy: 22416.01.2015, 20:06

@lays
No źródło mierne, ale od jakiegoś czasu ludzie wrzucają grafiki witające Morgana w AFC. Mam nadzieję, że uzasadniona jest ta radosna twórczość, chociaż nie potrafię zdecydować, czy wolałbym Morgana czy W. Carvalho.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.01.2015, 19:59

Everton's Kevin Mirallas has refused to sign a new contract, alerting a number of Europe's top clubs. (Daily Mirror)

Qarol komentarzy: 1450216.01.2015, 19:38

Dziwnie się ogląda Duńczyków bez Wilbeka na ławce.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11716.01.2015, 19:34

AJR---> Coś ciężkiego najlepiej. Ja lubię Eluveitie jak Anna Murphy śpiewa. Czasami też rap.

simplemann---> To zacznij słuchać. Lepsze efekty treningowe są.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 216.01.2015, 19:23

@lays
Wcześniej o tym Metro pisało.
Co jednak nic a nic nie dodaje temu wiarygodności, bo oba źródła równie kiepskie :/

Transfer Centre ‏@CentreTransfer 2 min2 minuty temu
BREAKING: Arsenal have reportedly agreed terms with Southampton over a £25 million deal for Morgan Schneiderlin. (Daily Express)

Lipa, że takie zrodlo ;/

lays komentarzy: 3987116.01.2015, 19:10

Fabregas będzie miał drugie dziecko :P

lays komentarzy: 3987116.01.2015, 19:09

Nom

City trafi 1 gola i Arsenal nie będize juz obsrany :D Albo ruszy i trafi na 1-1, albo się za bardzo odsłonimy i pykną nam drugą ;D TO jest realny scenariusz

Ja dziś poszedłęm do buka i za 2 zł dzikuska pusciłem :D DO wygrania tam mam 81 zl

lays

heh, może wreszcie będzie inny scenariusz. Niestety podany przez Ciebie jest bardzo prawdopodobny i częsty w meczach Arsenalu z dobrymi rywalami.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.01.2015, 19:03

MarcinQT
Towarzyski mecz do jednej bramki.

lays komentarzy: 3987116.01.2015, 19:03

mar

W 2 połowach gramy lepiej xD Będziemy pewnie gonić wynik!

MarcinQT komentarzy: 260416.01.2015, 19:01

livesports.pl/mecz/zT7WRVHF/#szczegoly-meczu WTF?

mar12301 komentarzy: 2313916.01.2015, 19:01

A mnie osobiście akurat ta niedziela nie pasuje. Obejrzeć powinienem większość 2. połowy, ale wolałbym, abyśmy grali w poniedziałek, choć wiem że takiego meczu w poniedziałek FA by nie wybrało nigdy.

Trzeba się pogodzić, lepsza 2. połowa niż w ogóle brak możliwości obejrzenia meczu.

Czeczenia komentarzy: 1248916.01.2015, 19:00

Aż przykro patrzeć na zjazd Wolskiego. Fiorentina miała być przystankiem, a najprawdopodobniej to był jego ostatni wielki klub w życiu.

Może tam w Belgii zbijać piątki z Chuksem Aneke.

lays komentarzy: 3987116.01.2015, 18:57

W sumie dobrze, że z City gramy w niedziele.

Jak gramy z topem w sobote to najczesciej mam caly weekend to piz.... i jestme strasznie zly :D

top 5 head-to-head

Biednie tutaj wygladamy,ale to żadna nowość. Wygrana z Soton i remis z City.

Czeczenia komentarzy: 1248916.01.2015, 18:50

scarface

Za dużo czytasz forów bukmacherskich :)

scarface komentarzy: 15616.01.2015, 18:50

Postawiłem na to że Bielecki strzeli więcej niż 2,5 bramki i trener zdjął go po 10 minutach i już chyba nie wpuścił. Ale mnie wydymali. Wspomne, że zagrałem all in, za ostatnie 50 zł.

Czeczenia komentarzy: 1248916.01.2015, 18:49

I podobno Legia znalazła następcę Bielika, a ma być nim... Dominik Furman.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.01.2015, 18:48

youtube.com/watch?v=y27aVfrk1as

jeszcze ciepłutka kompilacja z Kosa.

sebastix11 komentarzy: 599516.01.2015, 18:48

kamilo_oo

jakbysmy grali ze Szecją to akurat spoko,
Kim Ekdahl Du Rietz zrezygnował z gry w reprezentacji wiec rozegranie maja mizernie wygladajace bez niego

Czeczenia komentarzy: 1248916.01.2015, 18:47

Dostać lanie w meczu otwarcia, z zespołem który nawet się nie zakwalifikował - bezcenne. Ba, sami ich wywalili. Litości...

Qarol komentarzy: 1450216.01.2015, 18:46

Szkoda. Myślałem, że jak dojdziemy na remis to dalej pójdzie. Na własne życzenie trochę utrudniliśmy sobie sprawę, gdy już mieliśmy odrobione straty,

Porażka boli, ale Niemcy to silny zespół i nie ma co rozpaczać. Zwłaszcza, że nie wiadomo jak się ułożą inne spotkania, to dopiero początek.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.01.2015, 18:41

Ogólnie średnio to widzę z grupy i tak pewnie wyjdziemy bo nie wyobrażam sobie porażki z Argentyną czy Arabia Saudyjską ale później możemy trafić na Szwecję, Islandię, Francję ( o ile nie będzie w tamtej grupie niespodzianek)

zly_kanonier komentarzy: 511116.01.2015, 18:39