Piłkarskie widowisko na Anfield: Liverpool 2-2 Arsenal

Piłkarskie widowisko na Anfield: Liverpool 2-2 Arsenal 09.04.2023, 18:32, Łukasz Wandzel 2049 komentarzy

W 30. kolejce Premier League udał się na Anfield, by zdać kolejny z wielu testów, w których wyznaczaniu lubują się, bądź nie, piłkarscy eksperci. Teraz już jednak celem egzaminów nie jest udowodnienie, czy Kanonierów należy traktować poważnie, a to, czy stać ich na pokonanie Obywateli Pepa Guardioli w wyścigu o tytuł mistrzowski.

Pierwsza odsłona starcia na stadionie Liverpoolu dobrze potoczyła się dla Arsenalu, który trafił do siatki w dwóch odpowiednich momentach. Najpierw w swoim ulubionym stylu szybko otworzył wynik spotkania, a później podwyższył na 2-0, gdy Liverpool zaczął się rozpędzać i częściej atakować pole karne londyńczyków. To finalnie jedynie spowolniło gospodarzy, którzy zdobyli gola na 1-2 jeszcze w pierwszej połowie. Planem Arsenalu na drugą połowę najwyraźniej była obrona rezultatu, co się nie udało, a mogło skończyć się bez ani jednego punktu.

Składy obu drużyn

Liverpool: Alisson – Trent, Konate, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho (78' Firmino), Jones (60' Thiago) – Salah, Gakpo, Jota (60' Nunez)

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Zinczenko (88' Tierney) – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard (80' Kiwior), Martinelli – Jesus (80' Trossard)

Stwierdzenie, że Arsenal rozpoczął na Anfield strzelanie, to trochę za dużo, bo Gabriel Martinelli „tylko dziubnął” futbolówkę, która minęła Alissona. Do wspomnianej akcji bramkowej doszło już w 8. minucie. Piłce zagranej do przodu przez gości dopomogll gospodarze, bo w trakcie szybkiej akcji Kanonierów najpierwi poślizgnął się Andrew Robertson, a po chwili piłkę pechowo zagrał Virgila van Dijk. Martinellemu pozostało wykorzystać błędy rywali i pokonać stojącego na bramce rodaka.

Po zdobytym golu Kanonierzy przez dłuższą chwilę grali pewnie. Z dystansu strzelał Zinczenko, a Gabrielowi Jesusowi niewiele brakowało do zamknięcia celnego dośrodkowania. Alisson na początku meczu zdawał się nie być pewnym punktem ekipy Liverpoolu, która gubiła krycie w obronie. Gospodarze próbowali jednak odpowiedzieć. Szczególną okazję miał Robertson, którego strzał minął dalszy słupek. Gdy zawodnicy Jurgena Kloppa zaczęli nabierać wiatru w żagle, Arsenal zdobył gola na 2-0. Kolejne dłuższe podanie i szybkie przeniesienie piłki na połowę rywali wykorzystał Martinelli. Brazylijczyk zdobył asystę, wrzucając piłkę na głowę Gabriela Jesusa, który wpisał się na listę strzelców.

Jak przystało na klasową drużynę, Liverpool był daleki od zrezygnowania i wciąż stwarzał pojedyncze akcje, dzięki którym mógłby błyskawicznie wrócić do gry. Jeden błąd i celne podanie sprawiło, że Mohamed Salah o mało nie pokonał Aarona Ramsdale'a. Lecz niedługo potem, w 42. minucie, Egipcjanin i tak zdobył bramkę kontaktową, po pierwszej składnej akcji z udziałem większej liczby graczy Liverpoolu. W końcówce pierwszej połowy The Reds przycisnęli. W doliczonym czasie Ramsdale popisał się interwencją, dzięki której drużyna Arsenalu schodziła na przerwę, nadal prowadząc.

Jak przystało na klasową drużynę, Liverpool był daleki od zrezygnowania i wciąż stwarzał pojedyncze akcje, dzięki którym mógłby błyskawicznie wrócić do gry. Jeden błąd i celne podanie sprawiło, że Mohamed Salah o mało nie pokonał Aarona Ramsdale'a. A niedługo potem, w 42. minucie, Egipcjanin w końcu i tak zdobył bramkę kontaktową, po pierwszej składnej akcji drużyny Liverpoolu. W końcówce pierwszej części meczu Ramsdale popisał się jeszcze interwencją, dzięki której drużyna Arsenalu schodziła na przerwę, nadal prowadząc.

Prawie całą drugą połowę Arsenal dążył do utrzymania wyniku, a rozpoczął ją fatalnie. W 52. minucie gorącą atmosferę na Anfileld jeszcze bardziej podgrzał podyktowany rzut karny. Sędzia wskazał na wapno dla Liverpoolu za przewinienie Roba Holdinga na Diogo Jocie. Piłkę z 11 metrów uderzał Salah i nie trafił w bramkę. Futbolówka uderzona po ziemi powędrowała tuż obok słupka. Kanonierzy polegali niemal tylko na kontratakach.

Kanonierzy oddali rywalom kontrolę nad spotkaniem i polegali niemal tylko na kontrach. Przez większość czasu potrafili powstrzymać gospodarzy. Jednak to końcówka należała do najbardziej emocjonujących. Mikel Arteta wpuścił na boisko Jakuba Kiwiora za Martina Odegaarda, czym wzmocnił defensywę kosztem ataku. Tuż po wejściu Polaka na murawę, dużą szansę na gola miał Darwin Nunez, powstrzymany przez fenomenalnego Ramsdale'a.

W 87. minucie jednak Liverpool dopiął swego i zdobył wyrównujące trafienie. Trent na skrzydle ograł Ołeksandra Zinczenkę i wrzucił piłkę w pole karne, gdzie wchodzący z ławki Roberto Firmino skierował ją do siatki. Ostatnie minuty należały do Liverpoolu, który miał ogromne szanse na zupełne odwrócenie losów meczu, ale było to też show w wykonaniu Ramsdale'a. Angielski golkiper dwoił się i troił, by jego zespół nie przegrał. W samej końcówce opuszkami palców wybronił m.in. strzał Salaha, kiedy to piłka po rykoszecie zmierzała prosto do bramki.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
NaZawszeArsenal komentarzy: 123812.04.2023, 22:42

Hernandez dodaje sporo od siebie to i naiwny sędzia się łapie...

executer1 komentarzy: 268412.04.2023, 22:37

Te mecze w Lidze Mistrzów dla Realu są niemal jak sparingi. City też po dupie dostanie. Jedynie szansę widzę w drużynach z Mediolanu

Marcel90 komentarzy: 817812.04.2023, 22:37

Ta czerwona kartka to zart jakis

xndrhmng komentarzy: 6712.04.2023, 22:36

@enrique: dziekówa ;)
zarzucilem over 3,5 bramek myslalem ze cielsi gdzies z 4 dostanie lekko :

Trempa (redaktor) komentarzy: 1147 newsów: 12312.04.2023, 22:32

@enrique napisał: "Ciekawe czy Lampard ustanowi jakiś nowy rekord w ilości przegranych spotkań."

enrique komentarzy: 1932412.04.2023, 22:25

Ciekawe czy Lampard ustanowi jakiś nowy rekord w ilości przegranych spotkań.

Wisnia44 komentarzy: 75912.04.2023, 22:23

@sWinny napisał: "Chelsea przypomina mi Arsenal na początku ery Mikela. Gra bez celu. Parcie na bramkę rywala to była abstrakcja."
Tylko w Arsenalu wyglądało na to że był jakiś plan. Stopniowe pozbywanie się szrotu i kupowanie młodych grajków.

W Chelsea póki co ogromne zakupy, a nawet trenera na stałe nie mają.

enrique komentarzy: 1932412.04.2023, 22:22

@xndrhmng: Sane jechał Mane za zmarnowane sytuacje, ten się wkurzył i mu przywalił. Potem zrobiło się ostro i ich rozdzielono, a Sane został wyprowadzony z szatni. Tyle ze stron związanych z FCB :)

sWinny komentarzy: 785912.04.2023, 22:16

xndrhmng komentarzy: 6712.04.2023, 22:11

Coś wiadomo więcej o tym że Sane na japę wyłapał, konkretny powód? Mane czołówka jeśli chodzi o buraków na boiskach pl w ostatnich latach

ArsenalChampion komentarzy: 812212.04.2023, 22:10

@arsenallord napisał: "Słabe to Napoli co ich widzie. Nie ta liga co my. Kvicha może jest niezły, ale to nasz Gabi jest lepszy a nie mówię już o Bukayo"
Tylko ze Napoli ostatnio wpadło w dołek formy, jeszcze są bez swojej najwieksze gwiazdy Osihena. No ale po tobie i twoim wybiórczym ocenianiu to czego sie spodziewać

Armata500 komentarzy: 4372 newsów: 13012.04.2023, 22:05

@arsenallord napisał: "Słabe to Napoli co ich widzie. Nie ta liga co my."

Myślę, że dokładnie to samo zdanie co Ty na temat Napoli, mogło mieć multum kibiców nie oglądających na co dzień Premier League, a którzy włączyli taki mecz ze Sportingiem w LE... Nie taki mocny ten Arsenal, ale czy na pewno?

Tak, wiem, że to była LE, a nie LM, więc graliśmy na pół gwizdka, olaliśmy te rozgrywki, nie ta motywacja, co w LM... taaaaa. Tylko Napoli też wychodzi bokiem granie praktycznie jednym składem cały sezon. Mistrza nikt im już nie odbierze, bo tyle punktów nastukali, ale w LM być może jakaś zadyszka już jest, która utrudni im awans. Zobaczymy.

Slaviola komentarzy: 1237712.04.2023, 22:05

@Dziadyga:

Tam wszyscy udawają,
Że się na piłce znają.

Dziadyga komentarzy: 837612.04.2023, 22:02

@zwierz napisał: "Feddek robiący analizy w studiu Ligi Mistrzów... Kuźwa, gdzie ja żyję?"

Z tą Chylewska to się dobrali idealnie xD Feddek wielki "ekspert" i mało śmieszny typ,i ona też udająca,że jest śmieszna i,że się zna xd

zwierz komentarzy: 162512.04.2023, 22:01

Feddek robiący analizy w studiu Ligi Mistrzów... Kuźwa, gdzie ja żyję?

ksowa90 komentarzy: 147212.04.2023, 21:58

@arsenallord: kurde jak mnie męczy to ostatnie podanie Gabiego...

Dziadyga komentarzy: 837612.04.2023, 21:56

Kurde byłby półfinał/finał LM w tym sezonie jakbyśmy grali..

XD

No bo po golu Realu zrobiło się meczycho.

Jest jakiś filmik jak Mane uderza w twarz Sane?

NaZawszeArsenal komentarzy: 123812.04.2023, 21:26

@TlicTlac napisał: "Ale wolny ten mecz Real-Chelsea - w porównaniu do tego wczorajszego."

@Slaviola napisał: "Ale meczycho zrobiło się w Madrycie."

Zdania ekspertów są podzielone xD

Slaviola komentarzy: 1237712.04.2023, 21:25

Ale meczycho zrobiło się w Madrycie.

Garfield_pl komentarzy: 2829912.04.2023, 21:24

@RIVALDO700: przepustka za dobre sprawowanie w święta? xD

TlicTlac komentarzy: 602512.04.2023, 21:24

Ale wolny ten mecz Real-Chelsea - w porównaniu do tego wczorajszego.

polishbrigadesx komentarzy: 1022412.04.2023, 21:23

Brawo Real

arkoreus komentarzy: 20312.04.2023, 21:22

@ksowa90: to samo
Miałem pytać gość powiedział ze występy koulibaliego były na wysokim poziomie w tym sezonie hahaha beka

ksowa90 komentarzy: 147212.04.2023, 21:22

Kto komentuje Real dzisiaj?

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 112.04.2023, 21:13

@Wisnia44 napisał: "W sumie to nigdy nie słyszałem, żeby Mane był grzeczny gościem.
A to, że udziela się społecznie to inna bajka i oszczędza na pierdołach to inna sprawa."