Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125103.05.2015, 09:39

Ale mnie zaskoczyły wczorajsze wyniki. A United to już w ogóle ;o

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52403.05.2015, 09:36

A Sevilla przegrała wczoraj pierwszy domowy mecz od 9 lutego 2014 roku.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457303.05.2015, 09:25

United bez De Gea, my bez Alexisa, Chelsea bez Hazarda, City bez Aguero... Każdy ma kogoś mocnego w składzie. Bez tego zawodnika mogłoby być gorzej ale mogło by też pójść lepiej bo jakiś zawodnik zaliczyłby zwyżkę formy i wymiatał.

@mari
Wiem ale tak patrze ile dały Mułom transfery Moyesa (Fella/Mata) i de gea a 200M LVG.

marimoshi komentarzy: 472803.05.2015, 09:09

Takie gdybanie nie ma sensu. Tak samo można uderzyć w drugą stronę. Gdzie bylibyśmy,gdyby nie Alexis.

Novazzy komentarzy: 351003.05.2015, 09:06

btw
Ciekawe ja wysoko byliby MU bez DeGei...

Alonso komentarzy: 1282403.05.2015, 09:04

Ja prawie wcale nie oglądam boksu ale słaba była ta walka stulecia. Murzyn ciągle uciekał przed mniejszym Filipińczykiem i jeszcze wygrał, nie ogarniam.

Te mieszane sztuki walki robią na mnie o wiele większe wrażenie nawet jak walczą jacyś średniacy.

Oldgunner3 komentarzy: 978103.05.2015, 09:04

Taki boks to naprawdę dla koneserów - 65 kg to tak z grubsza ok. 50/60% wagi poważnych pięściarzy jak niegdyś Lennoxa Lewisa czy teraz Kliczków.To trochę tak jakby porównać oglądanie finału mś świata meczu futsalu do finału piłki nożnej na tzw. zielonej trawie. Przechodząc więc do rzeczy poważnych czyli do piłki to należy chyba podziękować van zdrajcy za pięknie wykonany rz.k. gdyż znacznie przybliżył nam top3 do którego wystarczy nam 8 pkt..A diabełkom życzyłbym żeby pomęczyli się z Lazio bądź Romą .Swoją drogą to mozemy mieć niebawem nie 3,a 4 bramkarzy o ile Białkowski wraz z Ipswich T. skutecznie przebrną przez baraże choć faworytami nie są.Dzisiaj wyjątkowo będę trzymał kciuki za ekipą spod znaku drobiu ;póki co końcówka sezonu nieźle się układa.

tyson880 komentarzy: 1049603.05.2015, 09:02

A co do komentarza, to zgadzam się. Bardzo słabo, a co najgorsze... Jednostronnie. Rozumiem zachwyty nad Mayweather'em, bo to geniusz, ale Pacman też miał swoje momenty.

tyson880 komentarzy: 1049603.05.2015, 08:56

Mayweather wykorzystuje najbardziej swoje predyspozycje. Ma talent defensywny, więc w taki sposób walczy. Jak widać po jego karierze, bardzo mu się to opłaca. Z kolei Pacquiao to efensywny zawodnik.

Ci, którzy piszą, że walka była słaba, nie mają pojęcia o boksie. Nie była porywająca, ale dobra. Widać było talent i geniusz obu bokserów.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52403.05.2015, 08:24

Mnie podobnie się skojarzyło jak napisał kolega michalm1 - Mayweather jest jak Chelsea: najważniejsze to zero z tyłu a z przodu zawsze coś się trafi.

LeBob komentarzy: 152303.05.2015, 07:57

Proszę. Macie odpowiedź dlaczego Manny przegrał.

LeBob komentarzy: 152303.05.2015, 07:53

Walka cieniutka? Taktycznie Money roz****ł system. Zostańcie co niektórzy tylko przy oglądaniu meczów, bo na boksie to się nie znacie :D

LeBob komentarzy: 152303.05.2015, 07:50

polandblood- jak to za co? Manny nie zrobił mu żadnej krzywdy. Był jak dziecko we mgle. Nie miał pomysłu, żeby się do niego dobrać.

KArooo23 komentarzy: 190303.05.2015, 07:16

Eh, zaspalem...
Mówicie, że wiele nie straciłem?
Jeśli tak, to przynajmniej będę miał jakieś pocieszenie :p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 07:04

michalm1, bo taki jest ich styl boksowania... Mayweather był szybszy i miał większy zasięg to wygrał. Simple as that.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.05.2015, 07:03

Komentatorzy do tarcia chrzanu, widowisko jak na okręgówce, Pacquiao bez heroizmu w oczach,a zdetonowany i skonfundowany, a Floyd bezpretensjonalny.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 07:02

polandblood, punkty przyznaje się za trafione ciosy, a nie chęć do walki. Manny po prostu mało trafiał.

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 07:01

Manny walczyl jak druzyne grajaca otwarty futbol. Floyd walczyl z kolei jak Chelsea... obrona i kontry.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 103.05.2015, 06:55

Za co dostaję wygraną Floyd? Za co? Mówiłem, tak jak wiele komentarzy było, jak Pacman go nie znokautuje zwycięstwo dostanie Floyd.

Vendeful komentarzy: 236803.05.2015, 06:55

Boks to nie ulica,wiatraki paca nie mogly nic dac.
Zero pomysłu,skrepowane ruchy. albo wiek dał znać,albo pac przegrał tę walkę zanim się jeszcze zaczęła.

lukasz845 komentarzy: 455403.05.2015, 06:53

beznadzieja

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.05.2015, 06:53

Trafiłem wynik :-) Walka cieniutka, komentarz równie słaby. Wygrali ci co poszli spać.

Ten komentarz to niczym na meczach legii w ekstraklasie

Przy dobrym prostym Pacmana nawet nic nie powiedzieli, dla mnie porażka komentarz.

lukasz845 komentarzy: 455403.05.2015, 06:49

115:113 dla Floyda, żeby aż tak uciekać w królewskich rundach i to w "walce stulecia"... Gdzie tu porównywać do Ali vs Frazier

polishbrigadesx komentarzy: 1020903.05.2015, 06:48