Podział punktów w derbach Londynu!

Podział punktów w derbach Londynu! 26.04.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 4538 komentarzy

Dzisiejsze derby można nazwać meczem o dwóch obliczach, z których żadne nie doprowadziło do zmiany wyniku. Byliśmy świadkami pierwszej, zapowiadającej niesamowite wrażenia połowy oraz drugiej, całkowicie spuszczonej z tonu. Oba te obrazy nie przyniosły nam dzisiaj bramek.

Starcie Kanonierów z ekipą Chelsea w pierwszej połowie było niezwykle zacięte, charakterystyczne dla derbowych spotkań. Jedynym brakującym elementem były bramki. Okazji do ich zdobycia wcale nie brakowało i wydawały się one jedynie kwestią czasu. Mieliśmy okazję oglądać przyjemne dla oka 45 minut między zespołami z górnej części tabeli. Jeśli drużyny kontynuowałyby tempo, jak z pierwszej połowy, cały mecz byłby wyśmienity.

Niestety druga okazała się być znacznie spokojniejsza. Zespoły ciągle szukały swoich okazji, lecz ich grze towarzyszyła znacznie mniejsza dawka intensywności. W pewnych chwilach mecz przypominał spotkanie towarzyskie. Żadna z drużyn na pewno nie dążyła do remisu, choć zadowolenie Johna Terry'ego po ostatnim gwizdku sędziego mówiło co innego.

Składy, w jakich oba zespoły pokazały się na murawie:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (76. Welbeck), Cazorla - Ramsey, Özil, Alexis - Giroud (84. Walcott)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas (90. Zouma) - Ramires, Oscar (45. Drogba), Willian (90+4. Cuadrado) - Hazard

Rozpoczęcie meczu przez graczy The Blues zostało poprzedzone minutą ciszy, poświęconą tragicznemu pożarowi na stadionie w Bradford.

Już na samym początku zauważalne było prawdziwe oblicze derbów. Londyńskie drużyny walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Dodatkowo, agresywnej gry nie brakowało z obu stron.

W 8. minucie, Oscar upadł w szesnastce Arsenalu. Wszystko za sprawą potyczki z Bellerinem. Sędzia, naprzeciw domaganiom podopiecznych Mourinho, nie dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy.

Cesc Fabregas, kilka minut później, zaadresował świetne, długie podanie do Oscara. Jednak Brazylijczyk został pokiereszowany w starciu z Ospiną. Na rzut rożny zmuszony był wybić piłkę Bellerin.

Zawodnicy gości chyba za bardzo szukali rzutu karnego. Za symulowanie, w polu karnym, został ukarany żółtą kartką... Fabregas.

W 34. minucie realną szansę na gola zdobyli The Gunners. Bellerin próbował dograć piłkę z prawej strony do Cazorli. Uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez Cahilla, który będąc w polu karnym dotknął futbolówki ręką. Sędzia i tym razem nie zdecydował się podyktować jedenastki.

Chwilę później sytuację stuprocentową zmarnowali piłkarze Chelsea. Zbliżający się do pola karnego Willian podał futbolówkę do Ramiresa. Ten był zaledwie kilka metrów przed bramką i przed sobą miał tylko Ospinę, ale oddany strzał wylądował w rękach kolumbijskiego golkipera.

Ostatnie minuty tej części spotkania należały do Kanonierów, którzy nacierali na skupionych w defensywie graczy The Blues.

Sędzia postanowił zakończyć pierwszą połowę. Na drugą Jose Mourinho przygotował zmianę. Miejsce Oscara zajął Drogba.

W 51. minucie piłkę rękami na szesnastym metrze próbował zebrać David Ospina. Z kolei na blokującego dostęp do futbolówki Koscielnego napierał Fabregas, co przyczyniło się do niegroźnego poturbowania kolumbijskiego bramkarza.

Niewielką przewagę przez kilka następnych minut wypracowali sobie The Gunners, lecz bez rezultatu.

W 61. minucie w starciu fizycznym z Drogbą ucierpiał Coquelin, lecz po chwili kontynuował grę razem z drużyną.

W następnych chwilach Arsenal wydawał się być zespołem oblegającym przeciwnika, mimo że ciągle z mniejszym posiadaniem piłki.

W 69. minucie niespodziewanie sprzed szesnastego metra uderzył...Per Mertesacker. Całkowicie zaskoczył swoim strzałem, lecz niestety uderzył niecelnie.

W 76. minucie jedną z lepszych sytuacji miał Santi Cazorla. Dostał piłkę w pole karne, lecz nie udało mu się skierować jej do bramki. Tuż po tej akcji zszedł z boiska Coquelin zastąpiony Welbeckiem.

W 82. minucie niezłym rajdem odznaczył się właśnie Welbeck, który wykorzystał piłkę zagraną przez Özila. Z ostrego konta oddał strzał, lecz piłka wylądowała w rękach bramkarza The Blues. Jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny.

Okazję na strzelenie gola w doliczonym czasie gry zmarnowali Kanonierzy. Monreal zagrał z lewej strony lecz wykończyć sytuacji nie zdołał ani Özil, ani Welbeck, którzy praktycznie minęli się z futbolówką.

Chwilę później mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bobslej22 komentarzy: 834403.05.2015, 11:44

Nie żebym brak pod uwagę United. No ale na OT nie gramy za dobrze. Ostatnio pierwsza wygrana od ilu lat? Głupio by było stracić punkty o drugie miejsce.

bobslej22 komentarzy: 834403.05.2015, 11:43

No to ekstra. Prawie zawsze nasze mecze były w sobotę a jak grają z United to akurat w niedzielę i to jeszcze w dzień komunii mojej siostrzenicy. Fuck. Mam nadzieję że nasi zapewnia sobie drugie przed tym meczem. Kto wie.

A ogladasz wgl Tottki?

Mozna ich cisnac, ale Kane dobry. Gdy tottki nie moga nic ugrac to pila na kane leci. Sam na sam tez juz troche wypracowal

michalm1 komentarzy: 702003.05.2015, 11:27

lays

Ja mam inne odczucia.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.05.2015, 11:24

17.05 jest naszym szczęśliwym dniem, w tym roku też się okaże takim miejmy nadzieję

lays komentarzy: 3987103.05.2015, 11:20

Michalm

Kane to nie tylko wykonczenie. Duzo tez kreuje.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 303.05.2015, 11:19

Dissault
Tak jak i mi pasuje. Szkoda ze mecz z United w niedziele i z WBA tak samo. Jedynie z Sunderlandem w srode.

04.05 poniedzialek z Hull A
11.05 poniedzialek z Swansea H
17.05 niedziela z United A
20.05 sroda z Sunderlandem H
24.05 niedziela z WBA

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.05.2015, 11:18

3.50 na Spurs, a dzięki temu wysoki kurs na bramkę w całym meczu, co mnie bardzo cieszy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.05.2015, 11:17

Zapowiada się bardzo dobry mecz - obie drużyny grają o dużą stawkę.

dissault komentarzy: 326803.05.2015, 11:15

poważnie to nie jest fake?

dissault komentarzy: 326803.05.2015, 11:13

patrząc na ostatnie mecze city na wyjazdach to dzisiaj max remis mogą wyciągnąć i tak też bym stawiał

bobslej22 komentarzy: 834403.05.2015, 11:01

Ostatnio dobrze typuje. Może dlatego że nie za kasę ;). Dziś obstawiam przegrana City :) . Dla nas idealne rozwiązanie. Nie rozumiem ludzi którzy piszą że Kfc musi dostać. Przecież oni się już nie liczą w niczym. Zawsze są pod naszą drużyną. No a przecież z City walczymy o drugie miejsce.

ziomek1245 komentarzy: 106703.05.2015, 10:58

Tak się zastanawiam, czy to jest prawda czy też jakiś fake, bo nie chce mi się wiedzieć aby ktoś mógł popełniać takie gafy.

wykop.pl/ramka/2521917/wszyscy-jestesmy-pod-ogromnym-wrazeniem-katastrofy-w-nepalu/