Pogrom na Emirates! Arsenal 5:0 Chelsea

Pogrom na Emirates! Arsenal 5:0 Chelsea 24.04.2024, 17:17, Mateusz Rosłoń 1576 komentarzy

Co za wynik! W meczu 34. kolejki Premier League w derbach Londynu Arsenal pokonał Chelsea aż 5:0. Kanonierzy zagrali jak z nut, kontrolowali całe spotkanie i zupełnie zdominowali rywali. Taki Arsenal chcielibyśmy oglądać co tydzień!

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu (72' Zinczenko); Partey (72' Jorginho), Ødegaard, Rice; Saka (82' Vieira), Havertz (72' Jesus), Trossard (72' Martinelli)

Chelsea: Petrović; Gilchrist (78' Thiago Silva), Disasi, Badashile, Cucurella; Enzo Fernandez (67' Chalobah), Caicedo; Madueke (79' Casadei), Gallagher, Mudryk (66' Sterling); Jackson

Podopieczni Mikela Artety rozpoczęli strzelanie już w 4. minucie, kiedy to po podaniu Rice'a piłkę w siatce umieścił Trossard. Do końca pierwszej połowy nie uświadczyliśmy już goli, ale Arsenal ciągle atakował i kontrolował mecz. Worek z bramkami rozsypał się za to w drugiej odsłonie. W 52. minucie dobitkę po strzale z dystansu Rice'a wpakował do siatki White. Pięć minut później cudowne długie podanie Ødegaarda zamienił na bramkę Havertz. W 65. minucie Niemiec wpisał się na listę strzelców po raz drugi - asystował mu Bukayo Saka. Również White zdołał skompletować dublet - w 70. minucie wykonał, jak sam przyznał, centrostrzał, który zakończył się niepospolitej urody golem. Chelsea natomiast przez cały mecz zdołała oddać tylko jedno celne uderzenie na bramkę Rayi - strzał Sterlinga z rzutu wolnego, który nie sprawił hiszpańskiemu bramkarzowi żadnych kłopotów.

Dzięki temu zwycięstwu Kanonierzy wciąż zajmują fotel lidera Premier League, choć należy pamiętać, że drugi Liverpool i trzeci Manchester City mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkania. Kolejne wyzwanie przed Arsenalem już w niedzielę - ponownie będą to derby Londynu, tym razem z odwiecznym rywalem zza miedzy, Tottenhamem.

Skrót meczu:

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
tom8203 komentarzy: 151128.04.2024, 17:04

Jeszcze tylko Forest niech zawalczy i wszystko by było w naszych rękach !

Oldgunner3 komentarzy: 977128.04.2024, 17:01

Qpę zdrowia straciłem przez Rayę dziś;dobrze,że nie na darmo.

SMAEY komentarzy: 5028.04.2024, 16:52

Naprawdę, tylko ten Son to jest pożądny zawodnik. Jak patrzę na te szmiry dziadowskie i ich krnąbrne, debilne zachowania to aż mi jest wstyd. Kiwior wyjaśnić tam sytuację :)

Oldgunner3 komentarzy: 977128.04.2024, 16:48

Nasi są wolniejsi i to widac,bałem się tego scenariusza.Cóż jeszcze parę minut może się uda.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 328.04.2024, 16:48

O tym mówię. Tyle błędów to się w głowie nie mieści.

ArekKanonier komentarzy: 191228.04.2024, 16:22

Tross bardzo dużo pracuje. Jest z przodu, z tyłu, w środku. Nie ma co go zmieniać dopóki ma siłę.

pablofan komentarzy: 195228.04.2024, 16:21

@ArekKanonier: a w życiu. Nic takiego nie twierdzę. Nikt tak nie kontroluje piłki i tempa w ataku jak on

pablofan komentarzy: 195228.04.2024, 16:20

Co niby tam było?!

ArekKanonier komentarzy: 191228.04.2024, 16:19

@pablofan napisał: "jakbyś przyjął 3 ciosy na głowę od romera i kilka pożądnych kopniaków na nogi, to też byś miał mniej siły"
Ale nawet bez tego argumentu po dwóch złych zagraniach od razu go zmieniać? Facet robi w tym meczu tyle dobrego że nie zdziwię się jak motm dostanie.

pablofan komentarzy: 195228.04.2024, 16:18

Za Toniego nie ma kto wejść, ale za Trossarda mamy GM11 i myślę, że warto coś zmienić na tej stronie bo ona funkcjonuje dziś najsłabiej

pablofan komentarzy: 195228.04.2024, 16:17

@Oldgunner3: jakbyś przyjął 3 ciosy na głowę od romera i kilka pożądnych kopniaków na nogi, to też byś miał mniej siły

ArekKanonier komentarzy: 191228.04.2024, 16:17

@Oldgunner3 napisał: "Ode dziś najsłabszy u nas.Facet potrzebuje odpoczynku."
Dawno takiej głupoty nie przeczytałem

pablofan komentarzy: 195228.04.2024, 16:15

Saka przy tym strzale zachował się jakby pierwsze macanko miał zaliczyć :/ szkoda

ArekKanonier komentarzy: 191228.04.2024, 16:15

Ależ fenomenalna obrona. Aż się za głowę złapałem.

Oldgunner3 komentarzy: 977128.04.2024, 16:15

Ode dziś najsłabszy u nas.Facet potrzebuje odpoczynku.

Oldgunner3 komentarzy: 977128.04.2024, 16:08

Jeszcze jeden korner i zamykamy mecz.Bez kontuzji i jaj.

szermi komentarzy: 16128.04.2024, 16:08

wchodzisz na meczyki, a tam na głównej 0 info nt. meczu. :D

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 328.04.2024, 16:07

@executer1: Nie szkodzi,że tak grają. Pójdą dwie kontry i skończy się 6:1.

Paul77 komentarzy: 985228.04.2024, 16:07

@Szogun: chłopak chyba w kolejnym sezonie dostanie szansę w pierwszym składzie.

Arsenal2004 komentarzy: 374628.04.2024, 16:07

Mi ten mecz przypomina trochę wczorajszy mecz Villi z Chealse. Smerfy miały piłke i nic z tego nie było, ale widomo jak to sie skończyło w 2 połowie. Oby dograć na spokojnie i może coś jescze dorzucić

Paul77 komentarzy: 985228.04.2024, 16:06

Teraz Panowie, koncentracja, koncentracja.... Dojechały z tym wynikiem.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 328.04.2024, 16:06

Co to za młody ten Chibo-Obi który zezłomowal wczoraj Norwich I zapakował im 7 bramek? Trzeba by zwrócić na niego uwagę.

lukasz845 komentarzy: 455428.04.2024, 16:06

Jak to się w ogóle stało, że nie ma newsa na dzisiejszy mecz i to tak ważny?

Arsenal2004 komentarzy: 374628.04.2024, 16:05

Havertz dzisiaj naprawdę bardzo dobry mecz. I już pomijając bramkę, to on świetnie się dzisiaj zastawia i nie traci głupio piłek. No i ta cudowna asysta do Saki.