Pogrom na Emirates! Arsenal 5:0 Chelsea

Pogrom na Emirates! Arsenal 5:0 Chelsea 24.04.2024, 17:17, Mateusz Rosłoń 1576 komentarzy

Co za wynik! W meczu 34. kolejki Premier League w derbach Londynu Arsenal pokonał Chelsea aż 5:0. Kanonierzy zagrali jak z nut, kontrolowali całe spotkanie i zupełnie zdominowali rywali. Taki Arsenal chcielibyśmy oglądać co tydzień!

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu (72' Zinczenko); Partey (72' Jorginho), Ødegaard, Rice; Saka (82' Vieira), Havertz (72' Jesus), Trossard (72' Martinelli)

Chelsea: Petrović; Gilchrist (78' Thiago Silva), Disasi, Badashile, Cucurella; Enzo Fernandez (67' Chalobah), Caicedo; Madueke (79' Casadei), Gallagher, Mudryk (66' Sterling); Jackson

Podopieczni Mikela Artety rozpoczęli strzelanie już w 4. minucie, kiedy to po podaniu Rice'a piłkę w siatce umieścił Trossard. Do końca pierwszej połowy nie uświadczyliśmy już goli, ale Arsenal ciągle atakował i kontrolował mecz. Worek z bramkami rozsypał się za to w drugiej odsłonie. W 52. minucie dobitkę po strzale z dystansu Rice'a wpakował do siatki White. Pięć minut później cudowne długie podanie Ødegaarda zamienił na bramkę Havertz. W 65. minucie Niemiec wpisał się na listę strzelców po raz drugi - asystował mu Bukayo Saka. Również White zdołał skompletować dublet - w 70. minucie wykonał, jak sam przyznał, centrostrzał, który zakończył się niepospolitej urody golem. Chelsea natomiast przez cały mecz zdołała oddać tylko jedno celne uderzenie na bramkę Rayi - strzał Sterlinga z rzutu wolnego, który nie sprawił hiszpańskiemu bramkarzowi żadnych kłopotów.

Dzięki temu zwycięstwu Kanonierzy wciąż zajmują fotel lidera Premier League, choć należy pamiętać, że drugi Liverpool i trzeci Manchester City mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkania. Kolejne wyzwanie przed Arsenalem już w niedzielę - ponownie będą to derby Londynu, tym razem z odwiecznym rywalem zza miedzy, Tottenhamem.

Skrót meczu:

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
FlameDood komentarzy: 147628.04.2024, 16:04

Strzelić na 4-0 i zabić najmniejsze marzenia kurczaków na powrót w tym meczu.

executer1 komentarzy: 268428.04.2024, 16:04

To jest taki mecz, że pomimo prowadzenia 3-0 nie masz pewności o zwycięstwo. Zawodnicy Spurs dzisiaj grają jak naćpani i nie poddadzą się jak Chelsea tylko do końca będą próbować

Smazony komentarzy: 75928.04.2024, 16:03

@szermi: Może nie o styl ale taktykę mi bardziej chodziło ;) spisuje się w 100%

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 128.04.2024, 16:03

Ten mecz się układa super pod wejście Martinellego w 70~ minucie

timiiiii komentarzy: 198028.04.2024, 16:03

To co że nie gramy idealnego meczu. Wykorzystujemy wszystkie słabości Tottenhamu i w porę kasujemy błędy.

W takich meczach się zapisujesz do walki o mistrzostwo właśnie.

OrtixD komentarzy: 29228.04.2024, 16:03

Oby tylko nie było cudu ^^^^^ mam na myśli 3:3 lub inny wynik

Gunner27 komentarzy: 52228.04.2024, 16:03

@arsenallord: To byłby rewanż za te pamiętne 8-2 na Old Trafford w sezonie 2011/12

praptak komentarzy: 883828.04.2024, 16:02

Havertz to może być dzisiaj nawet MOTM bo bramka bramką, ale wszystkie decyzje rozsądne a podanie do Saki ozdobą meczu.

Partey gra kolejny mecz i o kolejne poziomy lepiej, potrzebował regularności po tak długiej przerwie i dziś daje taki spokój i inteligencję boiskową że naprawdę jest bezcennym zawodnikiem w dobrym zdrowiu.

Trossard tym razem czasami trochę zagubiony, waleczność na plus ale decyzje trochę nie zawsze rozsądne. Przy takim wyniku pokusiłbym się dosyć wcześnie o Martinelliego za Belga bo będzie mógł pobiegać.

Generalnie kury grajo a Armaty strzelajo

Gunner27 komentarzy: 52228.04.2024, 16:02

Nottingham Forest ma jeszcze o co walczyć więc liczę, że zabiorą jakieś punkty Man City

Koroniarz komentarzy: 1023028.04.2024, 16:01

Dotrzymać teraz, kilka prostopadłych podań i wypadów, może nawet podwyższyć i zakończyć ten wspaniały dla nas mecz wygrana i 3pkt

3rdpitch komentarzy: 456728.04.2024, 16:01

Smieszne to było jak przy rożnym White szczypał bramkarza xdd

Dziadyga komentarzy: 838628.04.2024, 16:00

Tylko niech przychodzi teraz Artecie na myśl żaden Jesus czy Zinczenko nawet w 75 min.Tu musi być czyste konto!

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11728.04.2024, 15:59

Manchester United 1-12 Arsenal czuję

gbn komentarzy: 380528.04.2024, 15:59

Teraz będzie zmiana taktyki i kontrola meczu ;)

szermi komentarzy: 17628.04.2024, 15:59

@Smazony: z tą piękną grą to nie szalej. gra wygląda na bardzo szarpaną i jest sporo niedokładności.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 528.04.2024, 15:58

Najlepsze, że taki świetny sezon prawdopodobnie zakończymy na drugim miejscu. Ale i tak brawo dla Artety, bo jest poziom wyżej druzyna.

ozzy95 komentarzy: 1996 newsów: 128.04.2024, 15:58

@Rynkos7: no ja właśnie myślę, że taki plan jest, mecz bliźniaczo podobny do tego z City. Tam zabrakło okazji, tutaj wykorzystujemy wszystko jak leci, no szczęście też jednak dopisuje. Arteta dostosowuje taktykę do przeciwnika, nie gra tego co Ange czy Klopp, czyli zawsze jedno i to samo bez względu na okoliczności. A dominacja? Cóż tak z ręką na sercu, czy Tottenham dzięki tej dominacji w posiadaniu piłki dominuje rywala? Nic podobnego..my mamy niecałe 30% i kontrolujemy wszystko totalnie a Tottenham wykręca niższe xg od nas.

Smazony komentarzy: 75928.04.2024, 15:58

Piękny mecz, idealna gra, nie gadajcie głupot.

Goooner1 komentarzy: 11328.04.2024, 15:57

Szczęście nam dopisuje.
Oddaliśmy im piłkę i ich kontrujemy.
We got super Mik Arteta!!!!!!!!!!
COYG!!!!!

Castillo komentarzy: 219828.04.2024, 15:57

Yebiemy Tottenham na ich stadionie 3:0 do przerwy, a tutaj nastroje jakby było 0:0 po lepszej grze Tottenhamu. Walić to posiadanie, my tu mamy dzisiaj 3 punkty zgarnąć, a nie się z nimi bawić, na razie idzie perfekcyjnie

Paul77 komentarzy: 990428.04.2024, 15:57

Kiedyś chciałem parę Partey/Bissouma, a jest lepsza Partey/Rice.

kylo100 komentarzy: 372628.04.2024, 15:56

@Oldgunner3: Timber jest przekotem, on zrobi różnicę. Może już z Bournemouth dostanie szanśe w podstawie.

fabregas1987 komentarzy: 2582728.04.2024, 15:56

Dobrze, ze nie puscili im tej bramki bo moglby byc zupelnie inny wyniak teraz

aguero10 komentarzy: 860728.04.2024, 15:55

Twardy mecz . Sędzia na wiele pozwala .
Oby chłopaki nie odpuścili drugiej połowy ...

Oldgunner3 komentarzy: 982628.04.2024, 15:55

Simeone byłby dziś dumny z naszej ekipy.

pablofan komentarzy: 201528.04.2024, 15:54

Generlanie wynik super, ale to jak niepotrzebnie oddajemy piłkę totkom jest słabe. Mamy kilka minut do końca 1 polowej, a nasi się bawią w bezpośrednie starcie i biegają od 1 bramki do drugiej.
Totki atakują wysoko i ok, pozwalamy im na to, bo dzięki temu mają dziury w obronie, z której m.in. Dziś skorzystał Saka, ale mając piłkę nie możemy im jej w tak prosty sposób, jak miało to miejsce do tej pory, oddawać. Gramy mocno niespokojnie, ale wynik ogromnie cieszy! Oby bez zmian!

Oldgunner3 komentarzy: 982628.04.2024, 15:54

@Koroniarz: Saka robi robotę - nikt tak u nas nie gra 1 na 1 .Dzięki niemu brama.A Tomi pokazuje,że chociaż nie jest najgorszy,dlaczego tęsknimy za Timberem albo kimkolwiek kto ogarnia lewa flankę.

Sandbead komentarzy: 342628.04.2024, 15:54

@Oldgunner3 napisał: "Żeśmy odstawili w tej połowie Atletico 2.0,a może i lepiej."
I bardzo dobrze, ważne że zadziałało bo różnie to u nas bywało z takim graniem w przeszłości

sWinny komentarzy: 786128.04.2024, 15:54

Dużo szczęścia mieliśmy. Ale tak tez czasem trzeba.

Na pewno nie można odpuścić drugiej połowy. KFC będzie cisnąć

daniken komentarzy: 351728.04.2024, 15:53

Dlaczego oni tak zmaścili ten mecz z ekipą Ebninga.... echhh,nie mogę tego przeboleć :(

Paul77 komentarzy: 990428.04.2024, 15:53

Zdrowy Partey jest mega zawodnikiem. Razem z Rice robią różnice w środku pola.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2428.04.2024, 15:53

Jeju zeby Partey byl zdrowy, oby dostal nowy kontrakt..

Oldgunner3 komentarzy: 982628.04.2024, 15:52

Żeśmy odstawili w tej połowie Atletico 2.0,a może i lepiej.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 328.04.2024, 15:52

Havertz czyści,asystuje,strzela,zmywa podłogę, piecze kurczaki.

Bialyx94 komentarzy: 30028.04.2024, 15:52

Havertz w tym sezonie spojrzał na Leverkusen i sobie powiedział, stąd jestem wstydu nie przyniosę. Gra tak jak od niego oczekiwały smerfy, tylko że wiedział, że nie warto się starać dla niewłaściwej drużyny w Londynie

Koroniarz komentarzy: 1023028.04.2024, 15:52

Sory Panowie ale w defie Saka i Tomiyasu bardzo niepewnie

OrtixD komentarzy: 29228.04.2024, 15:52

Liczyć tylko, że City sie potknie, ale to będzie ciężkie :S

Dziadyga komentarzy: 838628.04.2024, 15:52

A co pisałem przed meczem? Że spokojnie 2-3 gole strzelimy..a tu już do przerwy :D

Rynkos7 komentarzy: 689628.04.2024, 15:52

@Boondzo napisał: "ale po co? Nie trzeba mieć piłki przy nodze by wygrywać, rozbijamy ich pięknie i jak dla mnie to może tak wyglądać ten mecz, byle bez kontuzji"

Ale bezsensowny argument. Oczywiście, że nie trzeba, ale lepiej ją mieć. Na tym polega ta gra i sam Arteta zawsze dąży do dominacji nad rywalem. Posiadanie na poziomie 28% to jest bardzo mało a Tottenham swoje okazje też miał, zwłaszcza na początku. Są takie mecze jak dzisiaj, że wpada prawie wszystko a są też takie, że można bić głową w mur. Wynik jest dzisiaj lepszy niż gra i jest mimo wszystko sporo do poprawy.

Thierry_H komentarzy: 1027 newsów: 128.04.2024, 15:51

Oby się City dzisiaj w lesie zgubiło w tym Nottingham, to by było coś pięknego.

pablofan komentarzy: 201528.04.2024, 15:51

Mamy 3 0. Zamiast uspokoić grę i dociągnąć do końca połowy, to pochopnie atakujemy

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 328.04.2024, 15:50

Trzymajcie ta linie a takie mecze gdy przeciwnik ma piłkę są ważne w kontekście nabywania doświadczenia i zastosowania innych założeń taktycznych.

miki9971 komentarzy: 6612 newsów: 228.04.2024, 15:49

Kai już 1G 1A(piękna) - jaki Jesus, jaki Gabriel.

pablofan komentarzy: 201528.04.2024, 15:49

Za to powinna być żółta!

Boondzo komentarzy: 5828.04.2024, 15:49

@Rynkos7: ale po co? Nie trzeba mieć piłki przy nodze by wygrywać, rozbijamy ich pięknie i jak dla mnie to może tak wyglądać ten mecz, byle bez kontuzji

minio7 komentarzy: 276028.04.2024, 15:49

Ten mecz mnie trochę smuci, patrzàc na Tottenham przypomina mi się jak wyglądały nasze starcia z City z poprzedniego sezonu, kiedy gra się nawet kleiła a wynik już niekoniecznie

Gofer999 komentarzy: 1473228.04.2024, 15:49

@Rynkos7: Z tym że to wynika z naszego planu gry. Co widać po tym jak się organizuje defensywa. Wciągamy ich i szybko punktujemy.

Gorrann komentarzy: 213928.04.2024, 15:49