Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

new_star
A wielu piłkarzy nie może nauczyć się jednego.

AaronLieber27 komentarzy: 612716.11.2015, 22:21

Pomyslec tylko ze 31 sierpnia 2011 roku Pjanic mogl do nas trafić. A tak musieliśmy zadowolić sie Arteta

new_star komentarzy: 6853 newsów: 916.11.2015, 22:19

Wyguglałem Pjanica i okazało się, że mówi biegle w pięciu językach. Jak dla mnie szacun.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 916.11.2015, 22:17

Mihex
Skoro obstawiałeś, że strzelą z wolnego, to dlaczego nie oglądałeś? Nie byłeś ciekaw jak?

AaronLieber27 komentarzy: 612716.11.2015, 22:17

Szkoda tylko Pjanica, ktory traktuje Francje jako druga ojczyzne i bardzo chcial zagrac na EURO

AaronLieber27 komentarzy: 612716.11.2015, 22:15

Irlandia 2:0

Mihex komentarzy: 2360416.11.2015, 22:14

Patrzę: "O Irlandia wolny, pewnie strzelą" odwróciłem wzrok w stronę komputera coś tam oglądam, nagle patrzę na tv, gol xO

new_star komentarzy: 6853 newsów: 916.11.2015, 22:11

Jeżeli Bellerin i Coquelin utrzymają taką formę, to brak ich powołania, a w przypadku Francuza brak gry, to duże zaskoczenie.

michalm1 komentarzy: 702016.11.2015, 22:07

Podejrzewam ze i tak na Euro beda incydenty z terrorystami. Oni nie przepuszcza takiej okazji...

michalm1 komentarzy: 702016.11.2015, 22:06

jak dla mnie to Bellerina powinien grać w pierwszym składzie na Euro.

Simao12 komentarzy: 775216.11.2015, 22:05

Co do euro to jakby Deschamps wziął Coqa to sądze, że są faworytami.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.11.2015, 22:03

InArseneWeTrust123
Tylko nie mów, że idzie do lokalnego rywala.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 916.11.2015, 22:01

Myślicie, że Bellerin ma szanse pojechać na Euro?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267216.11.2015, 21:51

Dziewczyna oznajmiła mi, że odchodzi do innego mężczyzny, ponieważ ja mam za dużą obsesję na punkcie piłki nożnej. Zapytałem ją czy idzie na wypożyczenie, czy jest to transfer definitywny.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267216.11.2015, 21:46

facebook.com/apsf14/photos/a.395612137216790.1073741828.393441240767213/815773211867345/?type=3&theater

Też mi coś. Ja kiedyś biegałem w koszulce Barcy ze spodenkami Realu i nikt mnie za jaja na latarni nie powiesił.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.11.2015, 21:43

michalm1
Tak.

michalm1 komentarzy: 702016.11.2015, 21:42

Akpom strzelil bramke ze Szwajcarią. Było ?

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267216.11.2015, 21:41

Co sądzicie o cichym wielkim interesie Flaminiego?

Czy posiada ktoś streama do Irl-BiH?
Mój stream dzisiaj mocno laguje, zależałoby mi żeby nie cięło :)

AaronLieber27 komentarzy: 612716.11.2015, 21:15

Michalm

Wedlug mnie nie

michalm1 komentarzy: 702016.11.2015, 21:13

Krycha swoją karierę zaczynał od tego numeru. Grał na napadzie i lądował mase bramek, sumie jak dzisiaj na niego patrzę to zmieniła się tylko pozycja na boisku i fryzura.

losnumeros komentarzy: 1319016.11.2015, 21:12

karny taki z kapelussza

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.11.2015, 21:10

No i 1-0.

Mihex komentarzy: 2360416.11.2015, 21:09

Karny dla Irlandii, no nieźle. No, ale w sumie wolę ich od Bośniaków.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.11.2015, 21:08

Gol Akpoma

snappytv-a.akamaihd.net/video/magnum/importasset/85670/clip/928000.mp4?token=1447705224_c31145a9191d30597150f9e2fa03a8f1

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.11.2015, 20:55

michalm1
Tak jak pisałem niżej - jest mi to obojętne. Najważniejsze by dobrze grał. Bez znaczenia z jakim numerem na plecach.

michalm1 komentarzy: 702016.11.2015, 20:53

Krychowiak nie powinien mieć 10 według was?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.11.2015, 20:50

Akpom to powinien dostac zawiasy w lidze za sedziego.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.11.2015, 20:49

Giroud ostatnio strzela rocznicowe bramki:

"1400 - In netting against Germany, Olivier Giroud has scored France's 1400th goal of all-time."

AaronLieber27 komentarzy: 612716.11.2015, 20:40

*Anglii U21

Akpom strzelil wlasnie bramke dla Angli u21

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267216.11.2015, 20:39

AaronLieber27
To nie przypadek, że człowiek z takim nazwiskiem wybrał sobie taki numerek.

navy
To był raczej żart, ten z gatunku kiepskich ale wydaje mi się, że rzadko są takie sytuacje w której dzieciaki biorą takie numery.

AaronLieber27 komentarzy: 612716.11.2015, 20:39

Petr Cech na konferencji prasowej przed meczem Polski z Czechami zastanawiał się, w jaki sposób Polska dorobiła się tylu klasowych golkiperów.

- Nie wiem, jak to Polacy robią, że udało im się wychować tylu bardzo dobrych bramkarzy. Praca z golkiperami jest naprawdę dobra. Przyszedłem do Arsenalu, Wojciech Szczęsny odszedł do Rzymu. Myślę jednak, że jest on zadowolony że może grać we Włoszech - przyznał bramkarz Arsenalu.

R4d3k99 komentarzy: 169016.11.2015, 20:38