Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MarcinQT komentarzy: 260417.11.2015, 13:48

Nie wiem czy orginał jest wart swojej ceny, nawet nie dają prawdziwych twarzy, herbów, nazw itd. itp. Trzeba wszystko samemu śćiągać dodatkowo.

MarcinQT komentarzy: 260417.11.2015, 13:43

Ja mam za 1 zł na allegro dostęp do czyjegoś konta.

gunner1704 komentarzy: 131917.11.2015, 13:43

Warto kupic FM16 ?

MarcinQT komentarzy: 260417.11.2015, 13:27

tylko nie pytaj gdzie są Mertesacker i Giroud bo są wywaleni, byli za wolni i zbyt mało zwinni na moją taktykę :P

MarcinQT komentarzy: 260417.11.2015, 13:20

bo wypadł*

Takie staty, Ramsey 3 gry po wypadł od razu, więc nie wiem jak by wyglądało jakby grał, staty Cazorli nie przekonują więc chyba go wywalę :D

MarcinQT komentarzy: 260417.11.2015, 13:10

@new_star

Ja taki miałem zamiar, Ozil tam grał ale jak wypadł jeden z nich to OX tak szalał, że żal wywalać.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 917.11.2015, 13:09

MarcinQT
Zrób to co zrobiłby Wenger, daj na skrzydło jakiegoś pomocnika.

MarcinQT komentarzy: 260417.11.2015, 13:07

Hehe mam dylemat w FM'ie 16, grałem naraz Cazorlą i Ramseyem ale Ramsey wypadł na 3 miechy i w tym czasie OX strzelał i asystywał jak szalony, teraz Ramsey wrócił i nie wiem kogo odstawić :D

Tomassini komentarzy: 272017.11.2015, 13:02

moze i tak, ale od dawna nie stwarzalismy takie zagrozenia po stalych fragmentach gry. Nie wiem co na to statystki, ale wedlug whoscored jest to nasza mocna strona wiec zapewne ma to potwierdzenie statystyczne

new_star komentarzy: 6853 newsów: 917.11.2015, 13:00

Tomassini
Fakt, ostatnio zdobywamy sporo bramek po SFG albo nawet dośrodkowaniach. Cieszy to.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.11.2015, 12:55

Tomassini
Ale bramki z wolnych to wciąż pojedyncze rodzynki niż oszałamiające serie.

Tomassini komentarzy: 272017.11.2015, 12:53

simpllemann
apropo Arsenalu to wreszcie sie doczekalismy specjalistow.
Cazorla swietnie wrzuca z dalekich wolnych. ozil dosrodkowania i bezposrednie strzaly i sila wolnych sancheza. Dawno nie mielismy takiej paki. No i strzly z dystansu Sancheza, ktory robi to chyba lepiej niz van Persie

new_star komentarzy: 6853 newsów: 917.11.2015, 11:57

Ale brameczkę trafił wczoraj Robert Janicki w meczu U19. Miodzio.

ja8pl komentarzy: 296617.11.2015, 11:46

bolomaster28

troche ciezko ocenic wiadomo ze to wielki talent ale jak narazie na wypozyczeniu w maladze rozegral tylko 1 spotkanie

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.11.2015, 11:45

szybko ten czas leci

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52417.11.2015, 10:31

Dokładnie 3 lata temu Arsenal pokonał Tottenham po golach Mertesackera, Girouda, Podolskiego, Cazorli i Walcotta.

losnumeros komentarzy: 1319017.11.2015, 09:41

ten chłopak to przyszłosc piłki

polishbrigadesx komentarzy: 1022117.11.2015, 05:24

Dzisiejsze spotkanie Belgii z Hiszpanią, które miało zostać rozegrane w Brukseli, zostało odwołane przez zagrożenie terrorystyczne.

Fanatic komentarzy: 599117.11.2015, 03:57

Doktor

Chambers to sie może nie umywać do Koscielnego ale nie do Ruganiego.... Można mówić, że Rugani nieco lepiej rokuje niż Calum albo odwrotnie bo jak dotąd zagrał mniej dla juve niż calum dla afc w tym sezonie jak na kogoś, do kogo niby to calum się nie umywa....

Slaviola komentarzy: 1237716.11.2015, 23:57

A ja wlaśnie oglądam powtórkę meczu z Kurakami na canal+ sport2 HD... zaraz będzie druga połowa :D

bolomaster28 komentarzy: 118016.11.2015, 23:53

co sadzicie o Hahimie Mastourze ?
Myslicie ze nadalby sie do Arsenalu?

Doktor komentarzy: 770616.11.2015, 23:44

Nie no, Chambers jakiś tam talent ma, ale do Ruganiego się nie umywa.

Kosa/Gabriel/Rugani - naprawdę, byłaby bardzo fajna mieszanka młodości i doświadczenia w kadrze.

paniczAFC komentarzy: 188316.11.2015, 23:05

takze mam pytanko, czy moze ktos z was wracal samochodem, np z UK do Polski na przedawnionym paszporcie?

Simao12 komentarzy: 775216.11.2015, 22:50

Mam pytanko, czy piłkarz może palić marihuanę?
Tak z ciekawości

paniczAFC komentarzy: 188316.11.2015, 22:50

youtube.com/watch?v=MyfqRZgr0nU

AaronLieber27 komentarzy: 612716.11.2015, 22:41

Chodziło mi o baraże MS 2010, ME 2012 i tegoroczne. Bośnia trzy razy brała udział w barażach i 3 razy je przegrała. Teraz już sprawdzone info (zródło: Wikipedia)

TW_Szczepan
Posługuje się biegle pięcioma językami obcymi: luksemburskim, francuskim, angielskim, niemieckim i włoskim.

simpllemann
No jeśli kilka lat, to już jakieś podstawowe zwroty powinien znać. Chyba, że przy codziennych sytuacjach miał z kim załatwiać sprawy w swoim języku.

Mihex komentarzy: 2360416.11.2015, 22:29

new_star
Na powtórki się załapałem, bardziej chciałem zobrazować moje zdziwienie z mojej celnej oceny sytuacji.

AaronLieber27 komentarzy: 612716.11.2015, 22:28

O ile sie nie mylę to BiH gra trzeci raz z rzędu w barażach o ME lub MS i po taz trzeci nie moze sie zakwalifikować

TW_Szczepan komentarzy: 188416.11.2015, 22:28