Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
tyson880 komentarzy: 1049617.11.2015, 21:53

pauleta19

Dokładnie tak.

Czeczenia komentarzy: 1248917.11.2015, 21:52

Ale ten mecz ENG-FRA to nie jest za ciekawy. Cóż, z Gignaciem, Cabayem i Ben Arfą musi to tak wyglądać. Ale spokojnie, są na ławce Diarra i Sissoko.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.11.2015, 21:47

Beka z Belgów, Francuzów i Niemców. Tak byli otwarci na świat, że teraz boją się zrobić mecz we własnym państwie.

AaronLieber27 komentarzy: 612717.11.2015, 21:46

Szok.... Anglia prowadzi

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.11.2015, 21:44

Jak to była ręka Kosy przy rykoszecie to on chyba głowe gdzie zazwyczaj ma sie tyłek :)

Marcin

Czercesow powiedział ze do Euro zrobi z Jodły piłkarza wartego 15 mln. Oczywiscie zartowal

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 117.11.2015, 21:36

Jodlowiec 15 mln? Nie przesadzajmy, 30 na karku juz jest

mar12301 komentarzy: 2313717.11.2015, 21:35

bolomaster28

Każdy robi co chce, wolny kraj.

Mihex komentarzy: 2360417.11.2015, 21:35

Jeśli się nie mylę to Anglia leci na Eleven.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30917.11.2015, 21:35

Bomba na stadionie w Hannoverze, mecz Niemcy - Holandia odwołany.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.11.2015, 21:34

Nie pojawił się ze względu na erupcję islandzkiego wulkanu Eyjafjallajökull.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 917.11.2015, 21:33

Były Kanonier ze Szwecji zanotował dziś asystę :D

bolomaster28 komentarzy: 118017.11.2015, 21:29

nie rozumiem tej nagonki na zmiane profilu na fb na francuskie barwy. Czy francuzi zmienili na polskie jak prezydent zginal w Smolensku??
Nie! ! nawet nie pojawil sie na pogrzebie ich prezydent.
Z nas sie tylko smieja na calym swiecie a my mamy byc wg nich solidarni??
Nawet na swieto niepodleglosci polacy nie zmienili profila na fb na polskie barwy a na francuskie od razu po zamachach.
Wiadomo ze im wspolczuje ale bez przesady zeby ich barwy ustawiac na fb.

Resoviak77 komentarzy: 155317.11.2015, 21:28

Jodlowiec faktycznie moze byc wart 15 mln .Chlopak strzela ,asystuje .

marimoshi komentarzy: 472817.11.2015, 21:27

Po raz enty wybicie z dupy. Tym razem to się zemściło.

Resoviak77 komentarzy: 155317.11.2015, 21:27

Ale wsadzil Krejci

michalm1 komentarzy: 702017.11.2015, 21:26

Leci gdzieś Anglia czy tylko stream?

M4rcin komentarzy: 155317.11.2015, 21:25

Wystąpiło zagrożenie na obszarze całego miasta. Był konkretny plan doprowadzenia do eksplozji - mówi szef hanowerskiej policji, który dodał, że znaleziono również urządzenie przeznaczone do zdalnego zdetonowania bomby znajdującej się na stadionie.

marimoshi komentarzy: 472817.11.2015, 21:25

Moim zdaniem wynik lepszy niż gra. Przecież nie potrafią skleić dobrej akcji. W obronie to paniczne wybicia.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.11.2015, 21:23

Kanonier204
2:0 dla nas, gra dobra.

Resoviak77 komentarzy: 155317.11.2015, 21:23

Pazdan czysci dzis jak nie jedna sprzataczka.

Przykro mi, to nie moja wina!

Parę słabszych zespołów wygrywało na turniejach z tymi "mocniejszymi". Generalnie obie nie znaczą zbyt wiele obecnie.

tyson880 komentarzy: 1049617.11.2015, 21:08

W tym meczu widać ile daje pressing na przeciwnika. Polacy na razie biegają jak p....ni. To przynosi efekty.

tyson880 komentarzy: 1049617.11.2015, 21:06

Pięknie ! Dania - Szwecja 0:1

tyson880 komentarzy: 1049617.11.2015, 21:05

Dokładnie. Cech w klubie broni świetnie i to się liczy. Moim zdaniem Petr jest postacią nr 2 w Arsenalu biorąc pod uwagę cały ten sezon do tej pory.

MarkOvermars komentarzy: 913917.11.2015, 21:04