Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Doktor komentarzy: 770618.11.2015, 23:15

akurat Arsenal x Arsenal to iloczyn kartezjański ;x

gunners007 komentarzy: 954318.11.2015, 23:15

michalm1-----> W tym co Gazidis powiedział chodzi raczej o to, że Arsenal nie będzie się włączał w wojny transferowe o innych piłkarzy z bogatszymi klubami, mając na myśli sytuacje Sterlinga bo nie ma sensu się licytować z Man City, tak jak mówi tylko przepuścilibyśmy ciężko zarobione pieniądze czy też Martiala i przebijanie już za wysokich ofert Man United, którzy podobnie jak City są finansowo w innej lidze.
On nie wyklucza, że nikogo nie kupi tylko daje do zrozumienia, że Arsenal nadal ogląda kilka razy każdy grosz i nie ma zamiaru przepłacać, a zakupu dokona tylko jeśli pojawi się okazja pozyskania piłkarza wysokiej klasy, ale tylko gdy cena będzie odzwierciedlać jego faktyczne umiejętności.
Co do zimowego okienka to wątpię w transfery bo DM'a nie kupimy ze względu na obecność Artety i Flama w kadrze, a na pozycję napastnika nadal nikt wystarczająco dobry nie będzie dostępny, a Wenger będzie już miał w perspektywie powrót po kontuzji Welbecka oraz Walcotta (jeśli przez ten czas nie zdążą się jeszcze kilka razy połamać bo nas takie rzeczy to żadna nowość).

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.11.2015, 23:14

Widzę że źródło kijowe ale już są ploty że Juventus oferuje 20 milionów euro za Praeta.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 23:13

A ten Turek (?) co o naszych celach transferowych tyle pisał wciąż ma twittera i wygłasza swoje opinie?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 918.11.2015, 23:10

Co do transferów w ten styczeń, to jest kilka opcji. Przede wszystkim gracze nie z Europy, np Cavani, który zastanawia się nad opuszczeniem Francji. Sam go chyba bym nie chciał, ale jest co najmniej kliku innych z poza Europy grajków. No i są jeszcze gracze, którzy nie pojadą na Euro. Tu jest mniejsze pole manewru, ale taki Pjanic to bardzo ciekawa opcja. No i Ribery jako wypożyczenie na pół roku jak tu wspomniał AL27.

lays komentarzy: 3987118.11.2015, 22:54

A co do Gazidisa, to pierdo... :) Latem mielsimy kogos kupic tez po Cechu klasowego i nikt nie doszedl.

lays komentarzy: 3987118.11.2015, 22:52

michalm

Po co mi to wyslales? Pisalem ci, ze to skaut

Mihex komentarzy: 2360418.11.2015, 22:47

Nie chcę wyjść na marudę, bo ogólnie nie jestem typem "transfery hurr albo won durr", ale ten tekst o głębokiej kadrze mnie powalił :V Ta głęboka kadra to albo u19, albo emeryci którzy nie załapaliby się do kadry Sunderlandu. No i jest Campbell, który nie jest emerytem, ale szczytem marzeń też nie.

michalm1 komentarzy: 702018.11.2015, 22:43

Ivan Gazidis, dyrektor Arsenalu, zapowiedział, że jego klub nie weźmie nigdy udziału w wielomilionowych wojnach transferowych, w jakich celują inne angielskie kluby.

- Wiemy z całą pewnością, że nie będziemy w stanie wygrać z naszymi rywalami w wyścigu zbrojeń na rynku transferowym. Byłoby to więc marnowanie ciężko zarobionych pieniędzy - stwierdził.

- Byliśmy bardzo aktywni na rynku w poprzednich sezonach, kupowaliśmy za rekordowe sumy. Przebudowaliśmy nasz skład, w tym sezonie mamy relatywnie młodą, bardzo utalentowaną i głęboką kadrę - dodał.

- Obecnie jesteśmy zdyscyplinowani w naszej strategii opartej na talentach, nie na pieniądzach. Wydajemy na zawodników, którzy coś wniosą do zespołu, a nie dlatego, że mamy środki do wydania. Wszyscy piłkarze zatrudnieni w poprzednich latach, poza Podolskim, ciągle są z nami - kontynuował.

- Nie mam zamiaru przepraszać za mówienie, że jesteśmy na bardzo mocnej finansowej pozycji do przyszłych inwestycji w piłkarzy, ale nie będziemy robić transferów tylko po to, by uspokoić komentatorów - zakończył.

michalm1 komentarzy: 702018.11.2015, 22:40

lays

- Menedżer nie wyda pieniędzy, chyba że uzna to za absolutnie konieczne - powiedział McDermott cytowany przez portal standard.co.uk.

- Nikt w Arsenalu nie chce kupować piłkarzy tylko dla samego kupowania. Chcemy, żeby zainwestowane pieniądze sprawiły, że klub stanie się silniejszy - podkreślił.

- Arsenal posiada silny skład i tylko jeden, może dwa transfery wzmocniłyby zespół i zwiększyły szanse na tytuł mistrzowski - stwierdził skaut "Kanonierów".

- Doskonale wiemy, jacy napastnicy są najlepsi na świecie. Czy można ich sprowadzić? Oni nie będą dostępni podczas styczniowego okna transferowego, to pewne - odniósł się do spekulacji łączących Edinsona Cavaniego i Karima Benzemę z Arsenalem Londyn.

AaronLieber27 komentarzy: 612718.11.2015, 22:25

Gunner

Dzieki

Jesli wroci w grudniu, to raczej szybko miejsca w pierwszym skladzie nie odzyska (przy takiej formie Costy, no i co by nie mowiac dobrej grze Robbena).Mozna byloby sie pokusic o jego wypozyczenie albo transfer definitywny. Skrzydla Ribery i Sanchez to byloby cos, nawet patrzac na wiek Francuza.

Gunner48 komentarzy: 792918.11.2015, 22:19

Ribery wg transfermarktu miał problemy ze stawem skokowym. Od grudnia ma powrócić do gry.

Wiktor_20 komentarzy: 36718.11.2015, 22:17

zimowe okienko będzie lipne w tym roku (a raczej juz przyszły) zawodnicy bedą bać sie zmienić otoczenie tracąc przy tym miejsce w skladzie i nie pojechac na euro

AaronLieber27 komentarzy: 612718.11.2015, 22:13

Ktos wie kiedy Ribery wraca? I tak ogolnie co mu sie stalo ze tak dlugo jest poza gra

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 22:07

Latem nie było wielkich zakupów to zimą też ich nie ma się co zbytnio spodziewać.

Mihex komentarzy: 2360418.11.2015, 21:48

Jednak nie da się ukryć, że nie ma się co nastawiać na wielkie zakupy w zimę, na jakiekolwiek w sumie też. Tu nawet nie chodzi o pesymizm, a znajomość Bossa, wielkiego wroga zimowego okienka.

AaronLieber27 komentarzy: 612718.11.2015, 21:47

Slowa zarzadu sa tak wiarygodne co slowa Delpha. Pamietacie jak Wenger bawil sie z dziennikarzami i twierdzil ze nie wie kto to jest Santi Cazorla, a po kilku dniach ten sam pilkarz zostal ogloszony jako nowy napytek Arsenalu.

lays komentarzy: 3987118.11.2015, 21:43

michalm

NIkt tego nie ogłaszał. Scaut Arsenalu powiedział tylko, że przypuszcza, że Wenger nikogo nie kupi.

Takich rzczy się nie ogłasza. Są nagłe wypadki, bądz ich nie ma i tyle... są przypadki gdzie Wenger kupuje jak Monreala, to byl akurat swietny ruch, a nie wydawał się

michalm

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.11.2015, 21:35

E tam. To było słabe. Do Arsenalu tylko Hassan!

michalm1 komentarzy: 702018.11.2015, 21:32

Nie będzie transferu nawet Kalsztrema to juz oficjalnie zarząd klubu ogłosił jakiś czas temu.

AaronLieber27 komentarzy: 612718.11.2015, 21:32

facebook.com/Sportpl/photos/a.319660827240.148873.298331982240/10153736060912241/?type=3&theater

AaronLieber27 komentarzy: 612718.11.2015, 21:31

Dancer

Do Arsenalu go, napastnik na lata :D

lays komentarzy: 3987118.11.2015, 21:29

illklucznikpadrino

No to co nasi maja przestac grac? I oddac walke? CHodzi mi o to, że Wenger nikogo nie kupi, nie dlatego, że ja tak chcę, bo ja bardzo chcę wzmocnień i latem też narzekałem, że nie doszedł napastnik lub bramksotrzelny skrzydłowy, ale zimą Wenger nikogo nie kupi. Chyba, że wypozyczy Kalsztrema.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.11.2015, 21:29

Przyznam szczerze ze tych dwóch bramek nie pamietalem ale jak zobaczyłem ten ostatni gol to już owszem.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40018.11.2015, 21:28

facebook.com/KochamFootball/videos/1177198682294561/

Wow

new_star komentarzy: 6852 newsów: 918.11.2015, 21:28

Niech klub da te 200k, a resztę niech spróbują kibice zebrać.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 918.11.2015, 21:27

Dancer
I to nie taki głupi pomysł.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40018.11.2015, 21:21

Ja dopiero teraz zobaczyłem o tym finansowaniu Messiego :D Ciekawa sprawa.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 918.11.2015, 21:10

Było, że jakiś kibic Arsenalu ogłosił akcje zbierania kasy na tygodniówkę dla Messiego?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2015, 21:10

Pamiętacie może taką bramkę, którą straciliśmy X lat temu po pośrednim rzucie wolnym (ze środka pola karnego) po tym, jak Fabiański złapał piłkę podaną od obrońcy? Nie mogę znaleźć, w którym to było meczu, pamięta ktoś?

AaronLieber27 komentarzy: 612718.11.2015, 20:52

Typowy latynos

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.11.2015, 20:48

Lays

Po jakiego Majstra... Tym co jest.. Boże Boże...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 20:44

InArseneWeTrust123
Neymar piłkarzem jest znakomitym ale to jego zachowanie...

mar12301 komentarzy: 2313618.11.2015, 20:30

Hej wam wszystkim. Wiadomo coś o kontuzjach, nic nie doszło po reprezentacjach? Podobno Ramsey, Bellerin i OX wrócili już do treningów? Może któryś z nich dostanie 5 minut z WBA.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.11.2015, 20:28

Mihex
Gdzieś czytałem, że nawet chcą przełożyć El Clasico.

Neymar chciał dać koszulkę sędziemu.
youtube.com/watch?v=Fieh4E_pa-g
Kolejny raz pokazał, że jest głupi.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 20:13

AaronLieber27
Zgadza się. I tak można być trochę zaskoczonym, że utrzymywał się tyle lat, bo znaczących sukcesów jednak nie było. Ale do historii Olsen przeszedł i tego mu nikt nie odbierze.

Mihex komentarzy: 2360418.11.2015, 20:08

IAWT
Przy El Clasico trochę panikują, wzmacniają zdecydowanie ochronę itp. Jak na razie strach panuje.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.11.2015, 20:04

Ciekaw jestem jak będzie wyglądała Europa w weekend. Strach, panika, przerażenie czy może spokój jak na wakacjach?

AaronLieber27 komentarzy: 612718.11.2015, 20:00

Jakos nie wyobrazam sobie Nolito w BPL

Mihex komentarzy: 2360418.11.2015, 19:58

MaciekGoooner
Z tym, że ryzyko ściągnięcia zawodnika jest, a przy młodym piłkarzu mniejsze, bo ma czas się ograć, taki 29 latek jak jeden sezon nie da rady to w drugim może go już nie być.

kamilo_oo komentarzy: 2356718.11.2015, 19:58

Lord powinien teraz zostać selekcjonerem Duńczyków ;)