Porażka po słabej grze, czyli Man City 2-1 Arsenal

Porażka po słabej grze, czyli Man City 2-1 Arsenal 18.12.2016, 18:02, Łukasz Wandzel 1785 komentarzy

Fatalna gra zespołu Arsene'a Wengera w wyjazdowym meczu przeciwko Manchesterowi City nie mogła skończyć się niczym innym, jak tylko porażką i utratą trzech punktów drugi raz z rzędu. Francuski szkoleniowiec już nie pierwszy raz musiał uznać wyższość Pepa Guardioli, który tym razem poprowadził do zwycięstwa The Citizens. Z pewnością nie był to dzień Arsenalu, ponieważ nie potrafił sobie on poradzić, ani grać jak równy z równym, z osłabioną ekipą gospodarzy. Ci musieli sobie radzić bez zawodników zawieszonych po meczu z Chelsea. Natomiast londyńczycy musieli sobie radzić bez gwiazd, które przebywały na boisku, ale były kompletnie niewidoczne przez większą część spotkania. Gdzie nie istnieje ofensywa Arsenalu, tam nie ma Mesuta Özila. Klub z Londynu gubił się we własnych zagraniach, dając się obracać skrzydłowym rywala. Dodatkowo, nie kreował żadnych okazji dających nadzieję na zmianę obrazu gry.

Na początku grudnia Arsenal otrząsnął się po niefrasobliwym listopadzie i zaserwował kibicom krótką serię zwycięstw, gdzie jego gra naprawdę mogła się podobać. Najwyraźniej, częstotliwość rozgrywanych spotkań, często na wyjeździe, nie służą podopiecznym Wengera. We wtorek zaliczyli oni pierwszą porażkę od inauguracyjnego meczu z Liverpoolem, a dziś ulegli Manchesterowi City. To dopiero trzecia porażka w Premier League w tym sezonie. Jednak w kontekście wielu listopadowych remisów i klasy przeciwników w walce o mistrzostwo, oznacza to bardzo utrudnione zadanie, które The Gunners zafundowali sobie na własne życzenie. Po 17. kolejce spadają oni na czwarte miejsce w ligowej tabeli ze stratą 9. punktów do przodującej Chelsea.

Składy, w jakich oba kluby pokazały się na murawie:

Arsenal: Cech — Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal — Coquelin (75' Giroud), Xhaka — Walcott, Özil, Iwobi (65' Chamberlain, 78' Elneny) – Sanchez

Manchester City: Bravo — Kolarov, Zabaleta, Otamendi, Clichy — Fernando — Sterling, Silva, Toure, Sané (76' Navas) — De Bruyne (84' Iheanacho)

Pierwsze minuty nie zapowiadały tak słabej gry ze strony londyńczyków. Wręcz przeciwnie, były one intensywne z obu stron, lecz to Arsenal zdołał otworzyć wynik meczu. Walcott dał prowadzenie londyńczykom już w 4. minucie. Anglik dostał od Sancheza idealne podanie, które oszukało pięciu zawodników gospodarzy i cała linia defensywy mogła jedynie patrzeć na wykończenie Theo. Z kolei podopieczni Pepa Guardioli mieli pecha, gdy skutecznością nie popisał się Sterling. Kolega z reprezentacji strzelca bramki sprzed chwili nie zdołał trafić głową do siatki. Mimo wszystko, szlagier nie stał na najwyższym poziomie przez całą pierwszą połowę. Piłkarze znacznie spuścili z tonu i oglądaliśmy nieco spokojniejszy mecz. Wciąż można było podziwiać klasowe wyprowadzenia piłki i podania, które prowadziły później do sytuacji pod bramkami obu drużyn. Dobrze, podczas pierwszych 45. minut, wyglądał też Gabriel Paulista. Nie było po nim widać, że jest jedynie zmiennikiem Shkodrana Mustafiego i dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Z przodu nie najgorzej szło młodemu Iwobiemu, potrafiącemu znaleźć się z futbolówką w pobliżu szesnastki przeciwnika. I choć Kanonierom udało się dowieźć prowadzenie do przerwy, to Manchester City prezentował się lepiej, zmuszając gości do pracy w defensywie.

Druga połowa to był już koncert Obywateli, którzy wraz z gwizdkiem sędziego od razu ruszyli po swoje, w celu doprowadzenia do remisu. Nie wiadomo czy to brak skupienia w obronie czy jakieś nieporozumienie, ale Petr Cech był zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki przez nieogarnięcie defensorów własnego zespołu. Tuż po przerwie, Sané uciekł z piłką, wyprzedzając przy tym rywali na granicy spalonego. Zostało mu jedynie wykończyć akcję, a z tym nie miał żadnych kłopotów. Wydawało się, że Arsenal wzmoże ataki i postara się o trzy punkty, ale to złudzenie znikło po chwili. Od tamtej pory to gospodarze starali się o objęcie prowadzenia, całkowicie spychając swojego przeciwnika na własną połowę. To nie było tak, że Kanonierzy kreowali po prostu mniej sytuacji. Nie stwarzali ich w ogóle. Patrząc na murawę, trudno było wskazać, gdzie akurat znajduje się Mesut Özil czy Alexis Sanchez. Chilijczyk popisał się asystą, ale miało to miejsce godzinę wcześniej, a w drugiej części gry nie popisał się w ogóle.

Tak dobrze działający kolektyw City, złożony z rezerwowych, choćby Fernando w środku pomocy, nie potrzebował zmian. Pep Guardiola mógł pozwolić sobie na czekanie z nimi dość długo. Inaczej miała się sprawa po stronie gości, gdzie Arsene Wenger musiał szybko reagować na niekorzystne wydarzenia boiskowe. Iwobi nie pokazał się z tak dobrej strony, jak w pierwszej odsłonie meczu, więc został zmieniony i zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain. Pech chciał, że spędził na murawie tylko 10 minut i już musiał opuścić boisko z powodu urazu. Arsenal stracił na tym dwie zmiany... a w między czasie gola. W 70. minucie, londyńczycy wciąż nie stracili drugiej bramki, choć Manchester City napierał już sporo czasu. W końcu Raheem Sterling popisał się dryblingiem, unikając przewidywalnego zagrania w pole karne, oddał strzał i cieszył się ze swojego trafienia.

Drużyny Wengera nie odratował także Olivier Giroud, wpuszczony na ostatni kwadrans spotkania. Obywatele wycofali się nieco z ataku i zaczęli bronić rezultatu, ale wciąż nie było widać zapału w piłkarzach Arsenalu, a jeszcze bardziej pomysłu na grę. Zaprzepaścili oni zbyt wiele czasu na niecelne podania, żeby starać się o choćby jeden punkt i remis zdobyty rzutem na taśmę. Nie pomogły nawet 4 doliczone minuty, więc Arsene Wenger musiał pogodzić się z drugą porażką z rzędu i trzecią w tym sezonie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dewry komentarzy: 8101 newsów: 219.12.2016, 21:23

Francuzi i jakieś prośby z zawartym słowem "nie"?

Dziwna wojna i drukowanie ulotek "Prosimy nie strzelać. My nie strzelamy".

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 119.12.2016, 21:22

kibicarsenalu123

Dla mnie najlepsze było to z tymi opaskami oraz drugie wydarzenie również, a gdzieżby było inaczej, ze Szwecji. Poseł został zgwałcony i bronił tego ciemnoskórego przybysza twierdząc ze to nie jego wina i że tak mężczyźni z Afryki zaznaczają swoje terytorium.

tnij.org/saywhattttt

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 119.12.2016, 21:20

Błagam was...jeszcze przypomnieć można klasycznie filmiki Francuzów jak lali sobie na twarz farbę na znak protestów, już nie mówiąc o słynnych flagach ustawianych na zdjeciu profilowym na fanpage'ach. Ten kraj sam siebie degraduje do poziomu dna i wodorostów.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88419.12.2016, 21:16

polandblood
Jednak najlepsze z tego wszystkiego były słowa Hollande "Francja będzie musiała nauczyć się żyć z terroryzmem". To jakby ojciec powiedział do rodziny "nasrałem w salonie. Nie sprzątamy tylko podziwiamy i wąchamy"

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 119.12.2016, 21:13

W Brukseli przecież było to samo. Najlepszą "walką" z terroryzmem było mazanie kredą po asfalcie "Make love not war"

maciekbe komentarzy: 1245819.12.2016, 21:10

ale tempo, fajnie się to póki co ogląda

kamilo_oo komentarzy: 2356719.12.2016, 21:10

Ruch Chorzów ukarany odjęciem ośmiu punktów

Orandzo komentarzy: 338019.12.2016, 21:09

Ta ciężarówka o której wcześniej pisałem była na polskich tablicach rejestracyjnych.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88419.12.2016, 21:09

polandblood
Albo w Nicei napis kredą "nie rozjeżdżaj mnie?.

Gofer999 komentarzy: 1473119.12.2016, 21:06

Ale tam jest głośno. Zazdroszczę im tego dopingu.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 119.12.2016, 21:05

A pamiętacie tę akcje Policji w Szwecji z opaskami "nie dotykaj mnie"?

mitmichael komentarzy: 4924319.12.2016, 21:04

Mecz z CP na pewno pokaza, z Bournemouth pewnie tez.

@simpllemann
porzadnego bramkarza to nie maja ani jednego

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.12.2016, 21:03

mitmichael
Który grał, bo błędy popełniał Mignolet. Takie u nich błędne koło na bramce.

Soorki, ucielo mi pol komentarzu - dkonoczenie

Tak jak kiedys mowilem, to nie Giroud byl u nas problemem. Bo teraz gra "world class" Alexis na szpicy, a kiedys ten francuski "drewniak, łamaga", a i tak tkwimy na 4 miejscu. Glownym problemem w tym zespole od dawna jest mentalność przegrywów i brak woli walki - motywują ich tylko pieniądze, a wyniki maja głęboko w .....

Traitor komentarzy: 10320 newsów: 2419.12.2016, 20:55

Te uczucie, gdy ludzie zaczynają tęsknić za Giroudem w 1 skladzie

kibicarsenalu123 komentarzy: 88419.12.2016, 20:50

Orandzo
Tak się kończy przyjmowanie biednych uchodźców, którzy są de facto okupantami islamskimi. Ci ludzie nie chcą się asymilować a takie szczególne przypadki jak mordercy na zachodzie są uznawane za chorych psychicznie. W Danii ludzi powiązanych z dzihadystami nie wsadza się do więzienia tylko próbuje ich resocjalizować i asymilować ze społeczeństwem, a kobieta walcząca przeciwko ISIS po powrocie do kraju ma problem z normalnym życiem.

Oto do czego doprowadza degradacja kulturowa. Państwo kocha bardziej obcych od własnych obywateli.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.12.2016, 20:47

lewaki won od władzy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.12.2016, 20:46

@kibic, masz pewność, że zabije wszystkie bakterie

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 119.12.2016, 20:43

Orandzo

Przecież kilka dni temu, też w Niemczech, na jakimś jarmarku zatrzymano małolata i znaleziono bombę.

"Policja zatrzymała 12-letniego chłopca. Podejrzany jest Irakijczykiem i przebywa w Niemczech jako azylant. Teraz przewieziono go do ośrodka dla trudnej młodzieży "

kibicarsenalu123 komentarzy: 88419.12.2016, 20:42

thide
Jeśli próbowałeś na sobie to jestem ciekawy gdzie kupiłeś protezę.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 319.12.2016, 20:39

thide

Too much for Wengah.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.12.2016, 20:38

Arsenal nie jest poważnym klubem. nie po tym, gdy wystawia Walcottów, Ramsejuf, Ozilów, Okslejdów Czemberlenów i innych miki myszków, kiedy na ławce siedzi zdrowy, silny, gotowy do walki Olivier Giroud. wystarczyłoby przesunąć Alexisa na 10, gdzie dawałby olbrzymi power, a przed nim Giroud. Cech wybija te piłki na oślep na Sancheza, który nie przeskoczy zawodników 195cm wzrostu i tracimy piłkę, a tak wybiłby na Giroud, a ten mógłby zgrac do Sancheza. ponadto byłby ktoś w ataku, a Sanchez mógłby się w końcu kurna cofnąć...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.12.2016, 20:36

@kibicarsenalu Kret

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.12.2016, 20:33

thegunner4life
7 remisów.

Orandzo komentarzy: 338019.12.2016, 20:32

Ponoć ciężarówka wjechała w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie, a z 2h wcześniej postrzelono ambasadora Rosji w Turcji. Potworny dzień

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1419.12.2016, 20:32

kibicarsenalu123,
jak dotąd w tym sezonie również bez porażki.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88419.12.2016, 20:30

thegunner
Za to w LM żadnej porażki, oprócz tej finałowej oczywiście.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88419.12.2016, 20:26

Mógłby ktoś polecić jakiś środek antybakteryjny do butów?

luis008 komentarzy: 19119.12.2016, 20:25

Fajnie jak by się udało LM wygrać

thegunner4life komentarzy: 905019.12.2016, 20:16

Nie wiem czy kojarzycie, ale ten sezon w którym doszliśmy do finału LM to był jeden z najgorszych w lidze 11 porażek 8 remisów. Może znowu powtórka?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.12.2016, 19:46

Southampton to dopiero będzie zapracowany - 28, 31 i 2. A już 7 stycznia mecz w FA Cup.

thegunner4life komentarzy: 905019.12.2016, 19:44

Gunnerrsaurus
Jedź do zachodniego Londynu i tam to powiedz. Nasi nawet z 1/8 nie wychodzą.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190919.12.2016, 19:41

Nie przesadzajcie z tym Champions League. Arsenal to poważny klub, ale nie pokroju Realu, Bayernu czy Barcy, nie trzeba wymagać od nich wygrywania Champions League.

Gofer999 komentarzy: 1473119.12.2016, 19:20

@Arsenal96l; No w sumie to w Indiach żyje gość który je cegły, to może i ja bym na takiej diecie pociągnął. :D

fabregas1987 komentarzy: 2582419.12.2016, 19:20

meczyki.pl/newsy/niesprawiedliwy-terminarz-w-premier-league-chelsea-odpocznie-najbardziej/44682-n

widzieliście? Nie dość, że nie grają w pucharach europejskich to jeszcze mają najbardziej przychylny terminarz w BPL. My też najgorszego co prawda nie mamy, ale jednak te 6 meczy więcej w nogach już zawodnicy mają.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.12.2016, 19:19

Wojtek Szczęsny w Romie.

Arsenal96l komentarzy: 502619.12.2016, 19:12

Simson16

Dokładnie :) Ten gość to miał umiejętności .

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 119.12.2016, 19:10

Zagadka: Czyja to wina, że Arsenal nigdy w swojej historii nie wygrał Champions League?

TerrorMachine komentarzy: 126219.12.2016, 19:04

9 pkt ładnie Chelsea odjechała i ten ich terminarz a Arsenal jak zwykle musi dać ciała wtedy kiedy trzeba wygrać i ten Ozil niewidoczny gdy drużynie nie idzie.

Arsenal96l komentarzy: 502619.12.2016, 19:02

Oglądałem dzisiaj asysty i bramki Bergkampa. . Özil to mógł by mu buty nosić . Gość miał tak bajeczną technike i klase ..

Gofer999 komentarzy: 1473119.12.2016, 19:00

@ChatCrapGetBanged; Obecnie, prowadzę sklep spożywczy i hurtownie odzieży używanej. Założyłem je jeszcze za czasów studenta troszkę z konieczności, ale już mam tego dość.heh. A z wykształcenia jestem tłumaczem (j.angielski).

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492519.12.2016, 18:56