Porażka po słabej grze, czyli Man City 2-1 Arsenal

Porażka po słabej grze, czyli Man City 2-1 Arsenal 18.12.2016, 18:02, Łukasz Wandzel 1785 komentarzy

Fatalna gra zespołu Arsene'a Wengera w wyjazdowym meczu przeciwko Manchesterowi City nie mogła skończyć się niczym innym, jak tylko porażką i utratą trzech punktów drugi raz z rzędu. Francuski szkoleniowiec już nie pierwszy raz musiał uznać wyższość Pepa Guardioli, który tym razem poprowadził do zwycięstwa The Citizens. Z pewnością nie był to dzień Arsenalu, ponieważ nie potrafił sobie on poradzić, ani grać jak równy z równym, z osłabioną ekipą gospodarzy. Ci musieli sobie radzić bez zawodników zawieszonych po meczu z Chelsea. Natomiast londyńczycy musieli sobie radzić bez gwiazd, które przebywały na boisku, ale były kompletnie niewidoczne przez większą część spotkania. Gdzie nie istnieje ofensywa Arsenalu, tam nie ma Mesuta Özila. Klub z Londynu gubił się we własnych zagraniach, dając się obracać skrzydłowym rywala. Dodatkowo, nie kreował żadnych okazji dających nadzieję na zmianę obrazu gry.

Na początku grudnia Arsenal otrząsnął się po niefrasobliwym listopadzie i zaserwował kibicom krótką serię zwycięstw, gdzie jego gra naprawdę mogła się podobać. Najwyraźniej, częstotliwość rozgrywanych spotkań, często na wyjeździe, nie służą podopiecznym Wengera. We wtorek zaliczyli oni pierwszą porażkę od inauguracyjnego meczu z Liverpoolem, a dziś ulegli Manchesterowi City. To dopiero trzecia porażka w Premier League w tym sezonie. Jednak w kontekście wielu listopadowych remisów i klasy przeciwników w walce o mistrzostwo, oznacza to bardzo utrudnione zadanie, które The Gunners zafundowali sobie na własne życzenie. Po 17. kolejce spadają oni na czwarte miejsce w ligowej tabeli ze stratą 9. punktów do przodującej Chelsea.

Składy, w jakich oba kluby pokazały się na murawie:

Arsenal: Cech — Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal — Coquelin (75' Giroud), Xhaka — Walcott, Özil, Iwobi (65' Chamberlain, 78' Elneny) – Sanchez

Manchester City: Bravo — Kolarov, Zabaleta, Otamendi, Clichy — Fernando — Sterling, Silva, Toure, Sané (76' Navas) — De Bruyne (84' Iheanacho)

Pierwsze minuty nie zapowiadały tak słabej gry ze strony londyńczyków. Wręcz przeciwnie, były one intensywne z obu stron, lecz to Arsenal zdołał otworzyć wynik meczu. Walcott dał prowadzenie londyńczykom już w 4. minucie. Anglik dostał od Sancheza idealne podanie, które oszukało pięciu zawodników gospodarzy i cała linia defensywy mogła jedynie patrzeć na wykończenie Theo. Z kolei podopieczni Pepa Guardioli mieli pecha, gdy skutecznością nie popisał się Sterling. Kolega z reprezentacji strzelca bramki sprzed chwili nie zdołał trafić głową do siatki. Mimo wszystko, szlagier nie stał na najwyższym poziomie przez całą pierwszą połowę. Piłkarze znacznie spuścili z tonu i oglądaliśmy nieco spokojniejszy mecz. Wciąż można było podziwiać klasowe wyprowadzenia piłki i podania, które prowadziły później do sytuacji pod bramkami obu drużyn. Dobrze, podczas pierwszych 45. minut, wyglądał też Gabriel Paulista. Nie było po nim widać, że jest jedynie zmiennikiem Shkodrana Mustafiego i dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Z przodu nie najgorzej szło młodemu Iwobiemu, potrafiącemu znaleźć się z futbolówką w pobliżu szesnastki przeciwnika. I choć Kanonierom udało się dowieźć prowadzenie do przerwy, to Manchester City prezentował się lepiej, zmuszając gości do pracy w defensywie.

Druga połowa to był już koncert Obywateli, którzy wraz z gwizdkiem sędziego od razu ruszyli po swoje, w celu doprowadzenia do remisu. Nie wiadomo czy to brak skupienia w obronie czy jakieś nieporozumienie, ale Petr Cech był zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki przez nieogarnięcie defensorów własnego zespołu. Tuż po przerwie, Sané uciekł z piłką, wyprzedzając przy tym rywali na granicy spalonego. Zostało mu jedynie wykończyć akcję, a z tym nie miał żadnych kłopotów. Wydawało się, że Arsenal wzmoże ataki i postara się o trzy punkty, ale to złudzenie znikło po chwili. Od tamtej pory to gospodarze starali się o objęcie prowadzenia, całkowicie spychając swojego przeciwnika na własną połowę. To nie było tak, że Kanonierzy kreowali po prostu mniej sytuacji. Nie stwarzali ich w ogóle. Patrząc na murawę, trudno było wskazać, gdzie akurat znajduje się Mesut Özil czy Alexis Sanchez. Chilijczyk popisał się asystą, ale miało to miejsce godzinę wcześniej, a w drugiej części gry nie popisał się w ogóle.

Tak dobrze działający kolektyw City, złożony z rezerwowych, choćby Fernando w środku pomocy, nie potrzebował zmian. Pep Guardiola mógł pozwolić sobie na czekanie z nimi dość długo. Inaczej miała się sprawa po stronie gości, gdzie Arsene Wenger musiał szybko reagować na niekorzystne wydarzenia boiskowe. Iwobi nie pokazał się z tak dobrej strony, jak w pierwszej odsłonie meczu, więc został zmieniony i zastąpił go Alex Oxlade-Chamberlain. Pech chciał, że spędził na murawie tylko 10 minut i już musiał opuścić boisko z powodu urazu. Arsenal stracił na tym dwie zmiany... a w między czasie gola. W 70. minucie, londyńczycy wciąż nie stracili drugiej bramki, choć Manchester City napierał już sporo czasu. W końcu Raheem Sterling popisał się dryblingiem, unikając przewidywalnego zagrania w pole karne, oddał strzał i cieszył się ze swojego trafienia.

Drużyny Wengera nie odratował także Olivier Giroud, wpuszczony na ostatni kwadrans spotkania. Obywatele wycofali się nieco z ataku i zaczęli bronić rezultatu, ale wciąż nie było widać zapału w piłkarzach Arsenalu, a jeszcze bardziej pomysłu na grę. Zaprzepaścili oni zbyt wiele czasu na niecelne podania, żeby starać się o choćby jeden punkt i remis zdobyty rzutem na taśmę. Nie pomogły nawet 4 doliczone minuty, więc Arsene Wenger musiał pogodzić się z drugą porażką z rzędu i trzecią w tym sezonie.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gofer999 komentarzy: 1473219.12.2016, 18:47

Panowie, mam takie nietypowe pytanie. Ponieważ wybiegłem trochę z obiegu przez to że prowadzę własną działalność, na jakich stronach szukacie ofert pracy? Trochę się wypaliłem już tym co robię i chciałbym zmienić coś.

Chętnych do pomocy zapraszam na priva.

simson16 komentarzy: 461419.12.2016, 18:46

meczyki.pl/newsy/niesprawiedliwy-terminarz-w-premier-league-chelsea-odpocznie-najbardziej/44682-n

Żaden James tutaj nie pomoże.
Jednostak nic nie wskóra wobec złego systemu.

Trzeba zmienić trenera. A jako, że nie lubię się powtarzać - nie będę tego więcej pisał.

Zapamiętajcie ten nick żeby przyznać mi rację/wyśmiać mnie na koniec sezonu tego czy następnego.

Kowal96 komentarzy: 1759119.12.2016, 18:30

Kyrtap

:D To czemu nie założyłeś, widzę, że zarejestrowałeś się 2 miechy wcześniej niż ja :P

simson16 komentarzy: 461419.12.2016, 18:29

A gdzie sa Ci co " Zawsze bronia Wengera" teraz? chcialbym uslyszec po meczu z City jakie macie argumenty za Wengerem, zadnych? tak wlasnie myslalem:)

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 219.12.2016, 18:27

Jakie za wcześnie na wnioski? Za wyjątkiem w 2013/14 to od odejścia Fabregasa i Nasriego Wengerball jest znikomy.

ostriket komentarzy: 665619.12.2016, 18:24

może to trochę za wczesne wnioski ale zatraciliśmy swój styl. Kiedyś graliśmy Wengerball i nawet jak dostawaliśmy to był fajny mecz. Dzisiaj jak nam coś wyjdzie to fajnie, a jak nie to męczymy bułę jak jakieś Stoke czy West Brom... Fajnie że zawodnicy wypowiadają się że jest super atmosfera, Wenga jak tata itp ale w takich meczach jak wczoraj potrzeba prawdziwego trenera z jajami który umie odpowiednio zareagować na sytuację na boisku i nie boi się posadzić nawet największych gwiazdeczek na ławie lub zdjąć z boiska

Lucas6Z komentarzy: 182219.12.2016, 18:12

w ogóle tak między nami to takiego gnoju jak gramy od jakiegoś czasu to dawno nie widziałem w Londynie.

PietrasM
99% że nie mówi nic albo mówi "będzie dobrze" lub coś w tym stylu.
Dlatego u nas w zespole nie ma takich graczy jak Zlatan, Aurier, Balotelii bo wyszliby pierwsze co z szatni do dziennikarzy i powiedzieli "ten facet nie potrafi sklecić zdania na temat taktyki i sposobu gry" nie zważając na kary finansowe.
Czuje że Giroud, któregoś dnia tak wybuchnie choć pewnie mają jakieś zapisy w kontraktach, że Wenger to ich Bóg i wiara.

Lucas6Z komentarzy: 182219.12.2016, 17:53

Kyrtap, Kowal96
i wtedy własnie dobry manager wcale nie musi sprzedawać swojej gwiazdy, która od 2 miesięcy gra strasznie tylko sadza ją na ławie i wystawia do gry inny wariant zwłaszcza jak się szczyci taka "szeroką kadrą" jak nasz gadatek.
Upsss,no właśnie "dobry manager" u nas od czasu kiedy Wenger nie przeszedł z resztą kolegów przez wrota nowej ery futbolu takowego brak.
Wiem, mamy stadion i jak budowali 4 miejsce, malym budzetem...wiem wiem

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 119.12.2016, 17:49

Kowal96

Dziwi mnie to, że w przypadku innych graczy jest po prostu mowa o ławce, a w przypadku Niemca od razu sprzedaż.

Btw. Chciałem założyć konto o takim nicku jak Twój :D

Kowal96 komentarzy: 1759119.12.2016, 17:45

Kyrtap

Dobrze powiedziane, chyba nie ma takiego piłkarza, który w czasie sezonu nie miałby słabszego meczu/meczów.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 119.12.2016, 17:43

Komentarze o sprzedaży Oezila po kilku słabych meczach są żałosne. Owszem, Niemiec gra obecnie bardzo słabo, ale każdy piłkarz może być w gorszej dyspozycji. Mesut wielokrotnie udowadniał już swoje umiejętności i tylko skończeni idioci mogą domagać się teraz jego odejścia.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52419.12.2016, 17:41

A przy szybkim napastniku Ozil miał pobić rekord asyst w PL.

PietrasM komentarzy: 250019.12.2016, 17:41

Jest taka kamera z szatni? :D
Chociaż raz w życiu chciałbym zobaczyć jak wygląda to co Wenger mówi w przerwie.

mallen komentarzy: 2123919.12.2016, 17:40

Chelsea już podobno szykuje zastępstwo za Oscara (->Chiny). Ma to być James.

mallen komentarzy: 2123919.12.2016, 17:33

TUNNEL CAM | City 2-1 Arsenal

thide komentarzy: 32389 newsów: 185219.12.2016, 17:32

Bould prpwadzi arsenal xDd
Chyba akers

thegunner4life komentarzy: 905819.12.2016, 17:17

Pamiętam wywiad Cesca Fabregasa, że w Barcelonie jak przegrali mecz to była narada z trenerem i dodatkowe treningi, natomiast w Arsenalu każdy szedł na obiad i żyło się dalej.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88419.12.2016, 17:14

Tevez
Widocznie Wnger ma ogromny wpływ na społeczeństwo kanonierów, bo przed każdym większym meczem poło ludzi spisuje drużyne na straty, część błaga o remis, a malutka grupka ma mentalność zdrowego kibica.

Tevez komentarzy: 408719.12.2016, 17:09

Tutaj nie pomogą kolejne tranafery.
Problem leży w mentalności którą Wenger wpoił piłkarzom. Oni są jak dzieci. Boją się starcia z rywalem. Zero waleczności, zaangażowania, pressingu. Jak słuszę że boiskowy obibok James jest przymierzany do Arsenalu to mnie krew zalewa bo wiem że ta drużyna z takimi piłkarzami będzie jeszcze bardziej delikatna. Ten zespół nie ma kapitana. W tym zespole tylko Alexis Sanchez biegał, walczył, chciał porwać kolegów do pressingu ale oni za nim nie poszli. Oni posłuchali Wenger i się cofneli oddając pole rywalowi. I tak samo będzie z Bayernem. Szkoda sobie robić nadzieję że coś się nagle zmieni z tego trenera.
Będzie jak zawsze...

Craz komentarzy: 359719.12.2016, 17:03

To podnieść jeszcze ceny tych biletow! Wiecej kasy dla Korenke , Gazidisa. Klub to ty sobie zmien na jakis Ajax czy cos. Argumenty masz chlopie mega:)

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976219.12.2016, 17:00

Craz@ haha, nie kupować biletów - co za pomysł, idź zmień klub nie bedziesz oglądał tej ,, żenady" - za dużo filmów, za mało myślenia

Gofer999 komentarzy: 1473219.12.2016, 16:55

@Argudo; Zapytaj użytkownika Gunner012. :D

Arsenal96l komentarzy: 502719.12.2016, 16:55

W innym klubie Wenger dawno by wyleciał .. Tylko my jesteśmy tacy naiwni i dalej go trzymamy myśląc że coś z nim osiągniemy .. I to jest błąd bo Arsene dawno temu przestał się rozwijać jako trener a wręcz zaczął się cofać .

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 619.12.2016, 16:50

"Br-Perin/Donnarumma"

Po co temu klubowi kolejny bramkarz, skoro mamy już trzech na wysokim poziomie?

PietrasM komentarzy: 250019.12.2016, 16:47

Tylko Xhaka wie co on chciał wtedy zrobić. Przy okazji obejrzałem ostatnie 4 minuty spotkania i jeszcze Cech zdążył dostać wpiernicz od Wengera za to podanie do Ozila.

Craz komentarzy: 359719.12.2016, 16:44

Jedziemy po Wengerze ,zawodnikach itd a prawda jest taka ze winni sa tez kibice Arsenalu. Tak kibice bo nic nie robia zeby zaszly w tym klubie jakies zmiany . KOMPLETNIE NIC.Nie kupowac biletow to sie obudzi ten zarzad

Gofer999 komentarzy: 1473219.12.2016, 16:43

Jak dla mnie w lato:
Br-Perin/Donnarumma
Lo-???
Skrzydło-Dembele/Draxler/Brandt
N-Lacazette/Werner

I nwm co z Ozilem. Jeśli odejdzie, można próbować naszych WIlshere'a lub Aarona, albo kupić np. Jamesa.

Tak i 300 mln w jedno okienko. Kogoś zdrowo poniosło.:D

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 319.12.2016, 16:32

Wczoraj leciałem na mecz z wywieszonym ozorem bo chodziliśmy nieco po Liverpoolu i wbijajac na druga połowę było mi zwyczajnie żal tego zespołu i tym bardziej nas kibicow. Brak taktyki u Wengera to norma i to,że nie motywuje zawodników ale ten fatalny brak ambicji i woli walki jest porazający. W lidze gdzie każdy jest w stanie rzucić rękawice liderom, My zespoł z wieloma dobrymi zawodnikami i podobno z chęcią przerwania tej posuchy pucharowej (jeśli chodzi o mistrza kraju) pokazujemy,że przyjechaliśmy jak a ścięcie zamiast walczyć jak było to choćby za Grahama. Pozostaje tylko wiara,że to ostatni sezon Wengera w klubie.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88419.12.2016, 16:10

Oezil ma chyba z 4-5 słabych meczów w tym sezonie a grał najwięcej ze wszystkich. Można mu wybaczyć. Takie mecze ma też Ronaldo. Przypominam Real-Legia. Krystyna była tragiczna. Nastepny mecz zagra co najmniej przyzwoicie i powraca na dobre tory. Nie ma co hejtować turkoniemca.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 119.12.2016, 16:10

włączyć*

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 119.12.2016, 16:09

Polecam wam też włączył powtórkę meczu i zobaczyć, co Xhaka robi w 86:50. Kompromitacja.

Simao12 komentarzy: 775219.12.2016, 16:06

Jest ktoś z trójmiasta posiadający dobre rzeczy?

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 119.12.2016, 16:03

transfermarkt.com/spielbericht/index/spielbericht/2698108

To jest nasz najlepszy skład. Sami widzicie, że to nie Mesut jest problemem, a Xhaka. Nie dość, że jest kompletnie bezproduktywny na pozycji CM, to jeszcze kosztował bardzo dużo, a w najlepszych swoich spotkaniach grał co najwyżej przeciętnie. Wierzę w to, że kiedyś tam będzie świetny, ale my potrzebujemy skill na teraz, póki Alexis jeszcze gra w naszych barwach.

exitpl komentarzy: 595 newsów: 119.12.2016, 15:56

Kolejny mecz z naszej strony gdy pierwsi strzelamy bramkę a potem nie idziemy za ciosem. Taka taktyka? Słaba. Ozil przechodzi obok meczu i za to ma dostać podwyżkę? Już nie mówiąc o kreatywności reszty pomocników i skuteczności skrzydeł. Tylko Sanchez coś gra.

afc4life komentarzy: 478319.12.2016, 15:54

Z czego 6 do 10 asyst to byly wrzutki na glowe Zwira. Kolejny argument, zeby go wystawic na skrzydle i zrezygnowac z 4-2-3-1 tylko przejsc na 4-3-3 :D:D
Chyba, ze kazik wroci to jego na 10-tke dac.

Qarol komentarzy: 1450219.12.2016, 15:51

Aha, czyli skoro rok temu notował tę 16 asystę, no to do końca świata respect i zero krytyki? No i jeśli notował wtedy 16 asystę, a na koniec sezonu miał ich 19, to chyba wskazuje na trochę większy kryzys z jego strony.

afc4life komentarzy: 478319.12.2016, 15:51

Sanchez gra u nas lepsza 10-tke od Ozila pomimo, ze wystawiany jest na ataku.
Moze lepiej tamte okreslenie by brzmialo najlepszy podajacy swiata a nie najlepsza 10-tka swiata choc to moze i tak naduzycie.

Skoro Ozil w takich meczach jak te poprzednie 2 jest polykany w calosci w srodku pola to dalbym go gdzies najdalej od gaszczu zawodnikow, gdzies moze szeroko i wysoko na skrzydle? Skoro gralismy Ramseyami to moze sprobowac i Ozilem. Braki defensywne bylyby bardziej do przelkniecia ale i wrzutki bylyby 100 x lepsze. W formacji 4-3-3 czemu nie.

Trequartista komentarzy: 536619.12.2016, 15:48

I pomyśleć, że jeszcze rok temu Ozil notował mniej więcej swoją 16. asystę w sezonie i nikt nawet nie myślał, żeby coś złego na niego powiedzieć. Chorągiewki.
Oczywiście nikt nie zauważy, że po jego bokach grają jeździec bez głowy i koleś, który chowa się boi wyjść zza obrońców do piłki, oboje w podobnej formie. Dodatkowo za jego plecami zamiast najlepszego technicznie pomocnika ligi ma przecinaka.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 619.12.2016, 15:46

Raczej nie "odpali", tylko wróci do formy. I myślę, że to się wydarzy prędzej, czy później. Przypominam, że Ozil początek sezonu miał dobry. Aktualnie zalicza dołek, ale za miesiąc-dwa znów zacznie zaliczać dobre występy. Od początku pobytu w klubie cały czas ma takie wahania i musimy to po prostu zaakceptować. A pisanie o natychmiastowej sprzedaży jest niepoważne. Gdybyśmy chcieli go zastąpić, musielibyśmy rzucić jakieś 60-70 mln co najmniej.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 219.12.2016, 15:41

Do tej pory byłem zwolennikiem obecnego ładu, ale ten mecz trochę zmienił moje postrzeganie.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 219.12.2016, 15:40