Pozostało walczyć. Arsenal - Manchester United

Pozostało walczyć. Arsenal - Manchester United 31.12.2019, 18:24, Kamil Garczorz 2453 komentarzy

Spotkanie z Chelsea przyniosło wiele emocji. Z początku pozytywnych, z których przerodziły również te negatywne w końcówce meczu. Jakże długo na te emocje musieliśmy czekać. Pomimo tego, że Arsenal doznał porażki w derbach, niecierpliwie czekamy na kolejny mecz Arsenalu. W Nowy Rok rywalem Kanonierów będzie Manchester United, a zwycięstwo będzie miłym rozpoczęciem kolejnego roku oraz szansą na zapomnienie tego, co już za nami.

Piłkarze Arsenalu w dwóch poprzednich meczach wlali w kibiców trochę nadziei na lepszą przyszłość, co prawda żadnego z tych starć nie udało się wygrać, ale mogliśmy dostrzec zalążek drużyny, a piłkarze, którzy byli już spisywani na straty, jako ci, którzy z klubu powinni odejść, przebudzili się i pokazali, że można jeszcze wiele od nich oczekiwać. Problemy jednak pozostały w obronie, bo po dwóch indywidualnych błędach w defensywie, Arsenal musiał uznać wyższość Chelsea. Grudzień nie był dobry miesiącem dla piłkarzy i kibiców Arsenalu. W ostatnim miesiącu w roku The Gunners wygrali tylko... jeden mecz. 9 grudnia podopieczni, wtedy jeszcze, Ljungberga pokonali West Ham 3-1. Do tego rezultatu londyńczycy dorzucili 4 remisy, a 3 mecze przegrali. Wskutek czego podopieczni, już, Artety zajmują odlegle 12. miejsce w ligowej tabeli.

Czerwone Diabły mają więcej powodów do pozytywnego nastawienia. Po nie najlepszym starcie sezonu, piłkarze Manchesteru United zajmują piątą pozycję w tabeli, tracąc tylko cztery punkty do czwartej Chelsea. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera mają realne szanse na zakwalifikowanie się przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Arsenal w grudniu wygrał jedno spotkanie, piłkarze z Manchesteru znajdują się przeciwnym biegunie, bo tylko jedno przegrali- z Watfordem 0:2- a na początku miesiąca ich rywalami byli Tottenham oraz Manchester City, oba te mecze kończyły się wynikiem 2-1 na korzyść Manchesteru United.

Wydawało się, że przy kontuzji Chambersa będziemy modlić o to, by stracić jak najmniej goli, ale do treningów powrócili już Sokratis oraz Rob Holding. Nie wiadomo jednak, czy Arteta będzie chciał już ich pomocy skorzystać. Oprócz tej dwójki, do treningów wrócili także Dani Ceballos oraz Granit Xhaka, który opuścił mecz z Chelsea. W Manchesterze United lista kontuzjowanych jest nie krótsza niż u gospodarzy. Poza składem znajdą się Rojo, Bailly, Fosu-Mensah, Tuanzebe oraz McTominay. Nie wiadomo co z Paulem Pogbą, brytyjscy dziennikarze informują, że nie udał się wraz z drużyną do Londynu.

Oba zespoły już raz w tym sezonie się spotkały. We wrześniu byliśmy świadkami podziału punktów. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzom mocnym uderzeniem zza pola karnego dał McTominay. Po niespełna godzinie gry do wyrównania doprowadził najlepszy strzelec Arsenalu, Aubameyang, i mecz zakończył się remisem 1:1.

Mikel Arteta jako trener Arsenalu jeszcze nie wygrał, ale dwa poprzednie mecze mogły wlać nadzieję na lepsze jutro. Morgan Rice pisała: "Największą bitwę przyjdzie ci stoczyć we własnym wnętrzu." Oczywiście, piłkarze muszą wychodzić na boisko i tam walczyć o dobre rezultaty, ale Arteta i jego współpracownicy mają do wykonania sporo pracy wewnątrz. Miejmy nadzieję, że Nowy Rok rozpoczniemy udanie.

Czas: 01.01.2020, 21:00 czasu polskiego
Stadion: Emirates Stadium, Londyn
Sędzia: Chris Kavanagh

Typ Kanonierzy.com: 3:2 - Kurs 2.82 - obstaw teraz w STS!
Więcej typów bukmacherskich znajdziecie na Zagranie.com

Manchester UnitedPremier LeagueZapowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Kiepomen komentarzy: 432901.01.2020, 23:05

Wszyscy zagrali na piątke tak naprawdę oprócz Auby, który do 60 minuty miał głupie straty i mało co z niego było. Wyróżnić trzeba Kolasiniaca, gość jest gladiatorem po prostu i daje mega dużo w ofensywie gdy jest w optymalnej formie.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466901.01.2020, 23:05

Gratulacje Kanonierzy coprawda meczu ogladalem tylko 20 minut "i cale szczescie" czyli za pol roku zarowno Arsenal jak i United nie zagraja w LM

czarnykruk komentarzy: 69901.01.2020, 23:05

Nasz sztab zbudował wreszcie zespół, który ma walczaków i liderów w każdym sektorze boiska. Tutaj potrzebowaliśmy tylko iskry w postaci trenera. Bardzo wzruszające były momenty, gdy Luiz pokrzykiwał do kibiców aby głośniej dopingowali, gdy Auba jeździł na du*ie, gdy Torreira był wszędzie i gdy Ozil cieszył się grą. Tyle haryzmy w jednym zespole nie mieliśmy od czasów Henrego, więc niech nasza iskra w postaci Artety ułoży z tego zespołu Armatę nie do powstrzymania :D

KapitanJack10 komentarzy: 5387 newsów: 401.01.2020, 23:05

@Baronesko napisał: "Teraz mam pytanie, jednak nie mamy gównianych piłkarzy i nie musimy sprzedawać 80% skladu? : )"

Mnie kusi, żeby napisać, że Ozil powinien zostać, ale zagrał 3 dobre mecze a rozczarowywał przez 3 lata, więc się wstrzymam.
Co do transferów, to i tak potrzeba ze 2 w zimie gości, bo jest możliwość, że Arteta to po prostu nowa miotła, a jak entuzjazm zejdzie i wrócą stare koszmary to będziemy żałować, że daliśmy kolejną szansę Papie, Luizowi czy Xhace

MajorSuchodolski komentarzy: 8601.01.2020, 23:05

Arsenal wciąż nie pokonany w 2020

Nomad (zawieszony) komentarzy: 268301.01.2020, 23:04

Ważne 3 punkty ale umiejętności niektórych graczy na boisku naprawdę nie powinny być brane pod uwagę na poziomie Premier ligi.

Cieszy wygrana ale to 3-4 punkty na 3 mecze Artety. Cudotwórstwa to ja tu nie widzę poza motywacyjnym kopniakiem w zadek.
Tym, którzy nie pamiętają tego przy Emerym (zwłaszcza na początku jego pracy) współczuje..
Można kogoś lubić lub nie ale oceniać trzeba sprawiedliwie..

pawel94 komentarzy: 122001.01.2020, 23:04

Brawo! Najważniejsze, że w końcu wpadły 3 punkty i mamy dobre wejście w 2020 rok. Nie byłem jakimś wielkim fanem zatrudnienia Mikela w Arsenalu, ale bardzo się cieszę, że się myliłem. Przede wszystkim widać zmianę podejścia. Na boisku istnieje drużyna, a nie zbieranina przypadkowych kopaczy którym się nic nie chce. Nawet po nieudanych akcjach widać wzajemnie wspieranie się. Niebo a ziemia w porównaniu z erą Unaia. 3 spotkania pod wodzą Artety, a już widać pracę która wykonał w tak krótkim czasie. Liczę w przyszłości na spokojniejsze drugie połowy, trochę to siada kondycyjnie i jest nerwówka. Liczę też na powrót Gabiego i jego świetną skuteczność, Laca pod bramką niestety zawodzi. Nic tylko dalej wjeżdżać na pełnej w kolejne spotkania.

arturo komentarzy: 61401.01.2020, 23:04

Po kapitalnej pierwszej połowie i bardzo mądrej drugiej, pokonujemy bezradne muły! Taki Arsenal chcę oglądać co mecz! COYG

Kowal96 komentarzy: 1758901.01.2020, 23:03

Ale szambo wybiło na DP.

Arsenal96l komentarzy: 501701.01.2020, 23:03

@Redzik: No nie wiem czy Niles zagrał dobrze . Na tle Luiza czy Sokratesa zagrał słabiutko i był najmniej pewnym punktem w obronie .

kkam195 komentarzy: 138001.01.2020, 23:03

No i ku**a gdyby Jorginho dostał zasłużoną drugą żółtą kartkę to najpewniej bylibyśmy teraz dużo wyżej w tabeli ze stratą 3 pkt do czwartej Chelsea! Ale nie ma co rozpamiętywać tylko trenować dalej. 9pkt do czwartego miejsca, kto wie, może ugramy to z Artetą.

kwiatinho komentarzy: 1312801.01.2020, 23:03

Teraz to każdy następny mecz jest jak finał LM
Chelsea wygrała z nami a straciła punkty z Brighton i nic im po tym zwycięstwie nad Arsenałem.

Każdy mecz to inna historia. 9 dni przerwy do nastepnego ligowego spotkania. Czas na regenerację i powrót do zdrowia. Niech zarząd pracuje nad wzmocnieniami a Arteta nad drużyną.

Dzisiaj niech świętują a od jutra do roboty

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 301.01.2020, 23:03

@Fabri4:

Właśnie chyba nie ja. lol.

Alonso komentarzy: 1282401.01.2020, 23:03

Nudy w drugiej połowie ale w pierwszej świetnie się bawiłem. Pepe i Laca nieźle pokręcili Shawem i Maguierem, Torreira uwalniający się czterem piłkarzom United i oddający groźny strzał kozak akcja, kolejny dobry mecz Urugwajczyka i wracają nadzieje do jego umiejętności. Fredowi psycha siadła po 30 minutach jak Xhaka z Torreirą wzięli go w kleszcze, środek zdominowany i w obronie był względny spokój. Auba miał ciężko z Bissaką ale ciągnął ten wózek od września więc do wybaczenia. Ozila chwalić nie będę, niech tak pogra do końca sezonu.

pumeks komentarzy: 2080801.01.2020, 23:03

UWAGA!

Arsenal nie przegrał jeszcze meczu w CAŁYM, 2020 roku !!

ZielonyLisc komentarzy: 2028201.01.2020, 23:02

@johnnycage1909: pije by zapomnieć *mem

ars111 komentarzy: 25301.01.2020, 23:02

@Marcinafc93: on gral wczesniej specjalnie zle zeby pozegnac emeryta proste

lordpat komentarzy: 336501.01.2020, 23:02

I teraz kluczowe pytanie.

Ile Manchester United przez caly mecz mial 100% okazji ?

mitmichael komentarzy: 4924301.01.2020, 23:02

W koncu bedzie sie przyjemnie spało :D

2020 rok będzie rokiem The Invicibles ^^

Montoya komentarzy: 64001.01.2020, 23:02

@BizoNxd6: Faktycznie i on się lansuje na dziennikarza sportowego, parodysta.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.01.2020, 23:02

Zawsze byłem pierwszy do krytykowania Maitlanda, Xhaki i Luiza. Dziś wszyscy zagrali dobrze lub bardzo dobrze. Ukłony dla tych panów.

silvano95 komentarzy: 980501.01.2020, 23:02

Arteta pokazał Ole gdzie jego miejsce.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.01.2020, 23:02

Cieszy wynik, ale jest jeszcze dużo do poprawy. Sił starczyło na 45 minut meczu, chociaż w drugiej połowie i tak mieliśmy lepsze szanse do podwyższenia wyniku niż diabełki.

johnnycage1909 komentarzy: 107301.01.2020, 23:02

Gdzie jest reddevils?

Oldgunner3 komentarzy: 969801.01.2020, 23:01

Najlepszy jest komentarz spikera na stadionie tym przeciągłym angielskim - ''asenal tuu manczster nyl'' - to miód na uszy dla wszystkich naszych kibiców tak ostatnio ciężko doświadczanych .Żeby jednak powiedzieć,że wychodzimy na prostą to jednak za wcześnie.W każdym razie dobry zwiastun noworoczny.

Prokocim (zawieszony) komentarzy: 7201.01.2020, 23:01

Jak mozna pisac, ze druga polowa slaba xd muly przegrywaly, to logiczne, ze przyspieszyli i przycisneli. Tylko byli grozni do szesnastki, potem pelne porty. Nie cofnelismy sie tak gleboko jak z Chelsea.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 101.01.2020, 23:01

Nie wierzę, że to piszę, ale Xhaka zagrał dziś perfekcyjnie xd

afrojohn komentarzy: 19501.01.2020, 23:01

Widać że Emery nie przygotował drużyny fizycznie i to będzie nasz największy problem. Ciekawe mnie tylko nagły wzrost formy u Ozila i Luiza. Mam wrażenie że jednemu i drugiemu podoba się wizja którą wprowadza Arteta.

KapitanJack10 komentarzy: 5387 newsów: 401.01.2020, 23:01

Zauważcie, że Pepe zszedł po chyba 3 prostych stratach z rzędu, więc jak na faceta, który raczej mniej broni, a bardziej atakuje, to jest niepokojące, bo akurat jesteśmy cofnięci, a nie możemy wyjść z atakiem, bo Pepe traci. Może zmęczenie, może brak koncentracji, ale Arteta podjął słuszną decyzję.
Nelson zmarnował tę ostatnią okazję, ale ogólnie walczył i wracał do obrony, a na ostatnie 25min przy prowadzeniu 2:0, chyba więcej nie potrzeba.

Koroniarz komentarzy: 1013901.01.2020, 23:01

@Kiepomen: no dobra. w sumie nie ma tego złego. Napewno tamten mecz nauczył naszych duuuuzo

Baronesko komentarzy: 133201.01.2020, 23:01

Brawo Arteta, oby tak dalej. Pierwsza świetna połowa, bardzo dobra druga połowa w defensywie.

M1eszko komentarzy: 36701.01.2020, 23:01

Nketiah akurat na poniedziałek na Leeds do 1 składu:D

Castillo komentarzy: 219101.01.2020, 23:01

Jak ja tęskniłem za takim Arsenalem, żebym po meczu dopiero się ogarniał, że żyję

helzing komentarzy: 327301.01.2020, 23:01

widać że coś się zmieniło. Wcześniej piłkarze byli źli jak byli zmieniani. A teraz tak biegają po całym boisku że aż nie mają sił i proszą o zmiane

Kowal96 komentarzy: 1758901.01.2020, 23:00

Tymczasem Arsenal dalej niepokonany w 2020 roku!

Kiepomen komentarzy: 432901.01.2020, 23:00

@Koroniarz: nie wspominaj bo mi się bardzo nieprzyjemnie robi :/

Marcel90 komentarzy: 812401.01.2020, 23:00

Bardzo ciesza 3 punkty, widac ze Mikel duzo zmienil. Kolejny raz zagralismy slabiutka druga polowe, na plus ze potrafilismy fajnie z kontrami wychodzic jak UTD sie odslonilo ( niestety skutecznosc zawiodla i tutaj duza szpilka w Lacazetta, gosc od jakiegos czasu ma tragiczne strzaly). Nelson zepsul wiecej w 30 minut niz reszta druzyny przez caly mecz, nie wiem czy mial chociaz jedno dobre zagranie.

kubex komentarzy: 575201.01.2020, 23:00

@hot995: Emery go zmuszał ale nie słuchał :)

Slaviola komentarzy: 1237701.01.2020, 23:00

Brawo Arsenal!

Brawo Arteta!

Może i nie stać Nas na dwie świetne połówki, jednak i tak Mikel zrobił już w drużynie świetną robotę!

Oby tak dalej, oby do przodu!

Do boju Arsenal!

COYG!

ProroK komentarzy: 86101.01.2020, 23:00

Wreszcie zwycięstwo z mułami, przez ostatnie 12 spotkań wygraliśmy tylko raz z nimi.
Brawo chłopaki brawo Mikel .

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12601.01.2020, 23:00

Duuużo pozytywów dzisiaj. Mocny kolektyw, taktycznie solidnie. W drugiej połowie mniej sytuacji, ale to było wiadomo, że nie zagramy na tak dużej intensywności. Defensywnie i tak wyglądaliśmy dobrze, jedynie był słaby moment jak Saka wszedł i nie mógł się ustawić.

MOTM? Pan Torreira.

Gabi niech wraca za Nelsona, Koli zaserwować jakąś turbo terapię i można budować. Na TOP4 raczej nie starczy, ale na przyszły sezon można wiele rzeczy przygotować.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 101.01.2020, 23:00

Już płaczą na debilpage xd. Chu.. im na... xd

silvano95 komentarzy: 980501.01.2020, 22:59

Pepe ma więcej goli w 2020 niż Ronaldo,Messi i Salah a ktoś gadał że przepłacony ;d

TakKrzysiu komentarzy: 893601.01.2020, 22:59

Co mecz, to gramy lepszą piłkę. Tylko te drugie połowy trzeba trochę ogarnąć, mamy wówczas już niewiele sił i dajemy rywalowi szanse na tworzenie akcji.
W końcu widać pomysł na grę, już myślałem że nie doczekam.

mallen komentarzy: 2123901.01.2020, 22:59

Luiz w wywiadzie mówi, że fizycznie jesteśmy tragiczni.

Montoya komentarzy: 64001.01.2020, 22:59

Widać dobrą zmianę gry dzięki Artecie, ale sędzia był dziś stronniczy.
United powinno dostać ze dwie żółte kartki. a już akcja Wan-Bissakki i jego synulka w polu karnym gdzie domagał się karnego i za to nie dostaje żółtej kartki to coś tu jest nie tak.

ars111 komentarzy: 25301.01.2020, 22:59