Przebudzenie Kanonierów! Arsenal 3-0 Bolton

Przebudzenie Kanonierów! Arsenal 3-0 Bolton 24.09.2011, 17:10, Sebastian Czarnecki 2652 komentarzy

Pomimo słabej gry Arsenalu w pierwszej części spotkania, Kanonierzy wzięli się w garść i ostatecznie pokonali Bolton 3:0. Druga połowa meczu była jak na razie najlepszym okresem gry Kanonierów w tym sezonie, bowiem zespół nareszcie pokazał to, czego brakowało w ostatnich kilku spotkaniach - finezję, polot i przede wszystkim chęć walki i żądza zwycięstwa. Warto jednak zaznaczyć, że gdyby nie kapitalna postawa Jussi Jaaskelainena, wynik byłby przynajmniej dwukrotnie wyższy.

Arsenal przystąpił do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w 2. minucie Kłusaki mogli wyjść na prowadzenie. Kolejny błąd popełniła defensywa gospodarzy przy stałym fragmencie gry, w związku z czym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła prosto pod nogi Pratleya, który z pierwszej piłki huknął w światło bramki Wojtka Szczęsnego. Na całe szczęście polski golkiper utrzymuje równy wysoki poziom i z wielkim trudem sparował uderzenie na rzut rożny.

Pięć minut później groźną akcję przeprowadzili The Gunners. Kapitalnym podaniem popisał się Mikel Arteta, który idealnie dograł futbolówkę do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk miał jednak ogromne problemy z przejęciem piłki i nie zdołał ani oddać strzału na bramkę, ani nawet podać do lepiej ustawionego Walcotta. Jaaskelainen jak gdyby nigdy nic po prostu przechwycił bezpańską futbolówkę.

W 9. minucie na ciekawe rozegranie rzutu wolnego zdecydowali się Robin van Persie i Mikel Arteta. Akcja zakończył się strzałem tego pierwszego, jednak kapitan Arsenalu nie miał szczęścia, gdyż nie trafił w światło bramki.

Kolejne minuty to dominacja Kanonierów w środku pola, jednak nie zakończona żadną składną akcją mogącą przynieść korzyść bramkową. Zawodnicy z Boltonu cechowali się solidną grą i dobrą współpracą w defensywie, a gospodarze mieli ogromne problemy z przedostaniem się w pole karne przeciwnika i zagrożenie bramce Jaaskelainena.

W 32. minucie solową akcją popisał się Gervinho, który najpierw świetnie odnalazł się w polu karnym gości, a następnie uderzył... nad bramką fińskiego bramkarza.

Ostatnią akcję w pierwszej połowie nieudanym strzałem zakończy Van Persie po dobrej akcji Theo Walcotta, który wyłożył Holendrowi piłkę jak na tacy. Niestety uderzenie zostało zablokowane przez defensorów.

Początek drugiej połowy spotkania był zabójczy. Już 30 sekund po wznowieniu gry Aaron Ramsey odnalazł w polu karnym rywali Robina van Persiego, który zszedł z futbolówką na lewo i uderzył tuż przy krótkim słupku bramki Jaaskelainena. 1-0!

Trzy minuty później kapitan The Gunners mógł podwoić swój dorobek bramkowy, jednak na jego przeszkodzie stanął fiński bramkarz, który w dobrym stylu zatrzymał jego uderzenie.

W 54. minucie świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który natychmiast rozpoczął rajd w stronę bramki. Akcja ta z pewnością zakończyłaby się strzałem bramkowym i niewykluczone, że także golem, jednak w ostatniej chwili nieprzepisowo powstrzymał go Wheater, który ukarany został czerwonym kartonikiem.

Trzy minuty po tymże faulu Robin van Persie oddał strzał po ziemi z rzutu wolnego, który ostatecznie zakończył się na interwencji Jaaskelainena. Minutę później po dobrej akcji Gervinho futbolówka trafiła pod nogi Artety, którego strzał został zablokowany przez defensorów.

Ataki The Gunners nie ustępowały, a Jussi Jaaskelainen dwoił się i troił, byle tylko nie dopuścić do kolejnych strat bramkowych. Fin w 61. minucie najpierw wybił dośrodkowanie z lewej strony boiska, a następnie obronił strzał Mikela Artety.

Minutę później Kłusaki mogli doprowadzić do wyrównania. Fantastycznie uruchomiony został Chris Eagles, który samotny rajd zakończył strzałem w środek bramki Wojtka Szczęsnego. Polak na szczęście pewnie interweniował, a następnie wyrzutem rozpoczął kontratak swojej drużyny. Futbolówka trafiła pod nogi Robina van Persiego, który nie zdołał jednak umieścić futbolówki w bramce Jaaskelainena.

W 66. minucie podopieczni Arsene'a Wengera kolejny raz przetestowali refleks Jaaskelainena, który znowu okazał się nienaganny. Dośrodkowanie Theo Walcotta z prawej strony boiska zakończyło się mocnym strzałem głową Van Persiego, jednak fiński golkiper w fantastyczny sposób wybił piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry zakończył się przejęciem piłki przez Koscielnego i strzałem z dystansu z jego strony. Próba ta mogła okazać się naprawdę skuteczna, gdyby nie kolejna kapitalna interwencja Fina.

Kolejne ataki opłaciły się w 71. minucie. Kolejny raz akcję prawą stroną boiska przeprowadził Theo Walcott, który wystawił piłkę jak na tacy świetnie ustawionemu Van Persiemu. Holender w świetny sposób dostawił nogę i nie pozostawił żadnych szans świetnie dysponowanemu golkiperowi gości. 2-0!

W 77. minucie mogło już być po meczu. Świetnie uruchomiony został - tym razem środkiem boiska - Theo Walcott, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Jussi Jaaskelainenem. Anglik chyba przedwcześnie zdecydował się na uderzenie, ale i tak należy pochwalić wysiłek fińskiego golkipera, który kolejny raz stanął na wysokości zadania.

89. minuta ostatecznie dobiła drużynę Owena Coyle'a. W polu karnym Boltonu świetnie odnalazł się Alex Song, który niczym rasowy snajper stworzył sobie idealne miejsce do strzału, po czym uderzył w lewy górny róg bramki Jaaskelainena, nie pozostawiając mu żadnych szans na obronę.

Cztery minuty później rozległ się ostatni gwizdek sędziego, który zakończył bardzo dobre spotkanie - a zwłaszcza drugą połowę - w wykonaniu Arsenalu, które było dotąd najlepsze w tym sezonie tejże ekipy. Kanonierzy zasłużenie wygrali ten pojedynek i powoli zaczynają wychodzić na zero w liczbie zdobytych i straconych bramek. Tych drugich jest na razie o pięć więcej, ale mamy nadzieję, że już niedługo po tej kolosalnej różnicy nie pozostanie ani jeden ślad.

Premier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.09.2011, 12:01

w sumie co Wy na wykladach robicie? to juz nie ma zadnej knajpy od rana czynnej :D

sebastianf komentarzy: 331827.09.2011, 11:55

no ładnie... doniosę na Was...

concrete13 komentarzy: 869827.09.2011, 11:46

Theos - > nudny to jest 6 godzinny wykład :) ..umierałem..

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 327.09.2011, 10:45

Ja tam zawsze uważałem,że Naszemu klubowi przydałby się ktoś w stylu Raula czy Del Piero ktoś kto umie się ustawić skierować piłkę do bramki po dobitce lub zdecydować się na strzał sytuacyjny a nie na kolejne podanie.
Owen byłby nie za dobrym nabytkiem. Lata świetności minęły w Liverpoolu a teraz to już nie ten sam gracz.
Ja u Nas bardzo widziałbym Cavaniego albo Sowa ale to kwestia zarządu czy lepiej sprowadzić kogoś kto realnie może pomóc drużynie czy kogoś takiego jak Park którego nie mieliśmy okazji nawet zobaczyć.

concrete13 komentarzy: 869827.09.2011, 10:21

za mln czy za darmo ..pytanie w jakiej "Majkel" jest teraz formie..? ktoś do nas przyszedł za darmo a potem zgasł ( ze względu na problemy osobiste czy co tam go bolało) ...no i jak tam u Niego teraz z urazami..żeby się nie okazało, że razem z RVP będą grać w PES11/12 na PS3 podczas pobytu w szpitalu..

afckonrad9101 komentarzy: 783427.09.2011, 09:53

Michael Owen 17 mln?! Za niego obecnie nie dalbym 5 mln, za takie pieniadze mozna kupic gracza o wiele lepszego i bardziej perspektywicznego przede wszystkim...

concrete13 komentarzy: 869827.09.2011, 09:36

rafal - > nie wiem w czym On miałby nam pomóc..zresztą przypomnij sobie na kogo wydaliśmy najwyższą kwotę i popatrz jeszcze raz na te 17 mln :)

Kanonier_14 komentarzy: 63727.09.2011, 09:06

Ale się uśmiałem, heh.

mitmichael komentarzy: 4924327.09.2011, 09:00

W trakcie wizyty na Emirates Stadium, dziennikarz "Polska The Times" - nie mogąc doszukać się Fabianskiego w Arsenalu - poprosił o pomoc Szczęsnego.

- Wojtku, gdzie jest "Fabian"? - zapytał dziennikarz.

- Tam, gdzieś na dole, rozmawia z trenerem - odpowiedział Szczęsny.

- Aha, no widzę - przytaknął dziennikarz wskazując na mężczyznę koszącego trawę po meczu z Boltonem.

- No, do czegoś przecież Łukasz musi się przydać - przyciął Szczęsny.

hahahaha

sebastianf komentarzy: 331827.09.2011, 08:47

Wow... jakie tutaj dyskusje... poważne.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3027.09.2011, 00:26

@Cudny
Nie, że wreszcie przyznałeś, że "jara Cię to i nic na to nie poradzisz". Proste. Mnie nie jara i jest mi z tym cholernie dobrze, a to właśnie chciałem Ci przekazać.

I nie umierasz, nie możesz mi tego zrobić -,^ ;*

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.09.2011, 00:23

Jesteś usatysfakcjonowany, że umieram? Dzięki. :(

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3027.09.2011, 00:23

@Cudny
Dobrze, że sam to wreszcie napisałeś, teraz usatysfakcjonowany mogę iść spać.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.09.2011, 00:21

Pinguite: to już zależy od człowieka. Ja też mogłem kupić odtwarzacz mp3 za 50zł, ale wydałem tysiaka na sprzęt do grania muzyczki. Jara mnie to i nic na to nie poradzę. Tak jak wspomniał Gigi, za jakość trzeba płacić.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.09.2011, 00:19

Charles: dzięki, przez Ciebie boli mnie głowa. Wielce prawdopodobnym jest, że umieram.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.09.2011, 00:18

Pokrowiec, hah. Oczywiście miałem na myśli torbę ;)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3027.09.2011, 00:18

@Pingu
Ale to nawet nie o to chodzi, bo ja nie mam zamiaru się z Nim kłócić, chce, to niech pakuje w to i 100 tysięcy, ja nie widzę w tym najmniejszego sensu... po prostu!

@gooner1992
Jak wpadnę na coś jeszcze to podrzucę!

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.09.2011, 00:17

Jak kto woli i jakie kto ma możliwości. Mnie się zepsuł komp, a że pracowałem prawie całe wakacje, to kupiłem sobie Acera w promocji na allegro, z windowsem 7, antywirem na dwa miesiące i ze starterem Office'a. Dodając do tego myszkę i pokrowiec zapłaciłem niecałe 1300 zł, dysk twardy 320gb (jak dla mnie starczy, bo muzykę trzymam raczej na pendrive'ach), karta graficzna bardzo dobra do oglądania filmów, przy lepszych grach może być problem, ale i tak nic na nim nie instalowałem, wolę zbierać na konsolę ;) Nie ma raczej takiego pojęcia jak "szpanerstwo", tak samo jak nie ma czegoś takiego jak "okazja" - za jakość (:P) się płaci i tyle.

gooner1992 komentarzy: 57727.09.2011, 00:15

CHarles-> raindrops slyszalem, zobacze to drugie ;p

Pinguite komentarzy: 1502027.09.2011, 00:15

Po części Charles ma racje. Powiedzmy, że jest stół i na nim Makbook czy jak tam za 5 tys i Lenovo za 3 tys. Osobiście bym wziął Lenovo, a 2 tys lepiej spożytkował inwestując w coś innego. Powiedzmy, rower. Po co inwestowac kupę kasy w jedną rzecz, skoro można za to miec 2 dobre?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3027.09.2011, 00:13

@Cudny
No widzisz, a po co mam podawać więcej argumentów, skoro dla mnie to jest wyrzucenie pieniędzy w błoto? Do tego nie potrzeba argumentów, zwłaszcza, że ja zdania nie zmienię. Jak już mówiłem, masz ochotę sobie go kupić, proszę Cię bardzo -,^

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.09.2011, 00:12

pojęcia*

Co litości? Nie masz pojęci o czym piszesz, sorry. Zero konkretów, zwykłe pieprzenie o wywalaniu kasy w błoto.

Pinguite komentarzy: 1502027.09.2011, 00:08

gooner > Dubstep? :d

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3027.09.2011, 00:08

@Cudny
Litości...

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.09.2011, 00:08

Charles: bo jest po prostu LEPSZY niż reszta sprzętów. A tak w ogóle to jeśli nie miałeś styczności na dłużej to nie wiesz o czym mowa. Jesteś jak na razie tylko i wyłącznie ignorantem w tej kwestii.

A nawet wystarczy iść sobie do jakiegoś Media Markt, podejść do stoiska Apple i otwórz sobie MacBooka JEDNĄ ręką. Potem idź do innego laptopa, jak otworzysz go tak nie przesuwając o milimetr to gratulacje.

maltesers komentarzy: 28927.09.2011, 00:05

Cześć znalazłem filmik na yt. Pewnie niektórzy widzieli ale na pewno nie wszysc youtube.com/watch?v=pWe_lwegpHk&feature=related
Życzę spokojnej nocy.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3027.09.2011, 00:04

@Cudny
A po co Ci do pracy AŻ Apfel? O,o

gooner1992 komentarzy: 57727.09.2011, 00:04

Pinqu--> Nie miałem na myśli techno ;P Chodzi mi bardziej o jakies nowe kawalki ktore sa puszczane w klubach ;D

concrete13 komentarzy: 869826.09.2011, 23:57

Pinqu - > będąc w sklepie trochę z bratem "testowaliśmy" możliwości jednego i drugiego i Toshiba lepiej wypadała..a że on kończy informatykę z tyt.magistra to chyba trochę się zna i pomógł..a były Samsungi do których ja jakoś nie do końca ma dobre zdanie , pewnie tak samo jak Ty do Toshiba..a Packard Bell .były ..oj były ..ale nie na moją kieszeń :/... za dużo wydatków miałem ostatnio związanych z samochodem..

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9826.09.2011, 23:55

Jakie marnowanie pieniędzy? Dla Ciebie to jest marnowanie pieniędzy, ale nazywanie ludzi, którzy kupują takiego iPada do pracy bądź nauki 'debilami' jest po prostu UBER SŁABE.

Pinguite komentarzy: 1502026.09.2011, 23:54

concrete13 -> I słusznie prawisz. Tylko ja też mam jakieś uprzedzenia do Toshiby, no ale myślę, że się poprawiają. A skoro miałeś wybór to ja wybrałbym na Twoim miejscu Lenovo. Sam właściwie mam Lenovo i teraz go używam. Z resztą najlepsze są jak mówiłem Lenovo, Samsung oraz Packard Bell.

concrete13 komentarzy: 869826.09.2011, 23:51

Pinqu - > wybierałem między Toshiba a Lenovo..innych wariantów nie brałem pod uwagę..Acer i Asusy to IMO złomy ..a HP fajny ale wadliwy ... i to nie tylko moja opinia ale wielu znajomych z "branży" informatycznej.., którzy je testowali ..a wybrałem Toshiba bo była tańsza od Lenovo a miała to samo plus lepszą kartę graficzną

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3026.09.2011, 23:50