Przebudzenie Kanonierów! Arsenal 3-0 Bolton

Przebudzenie Kanonierów! Arsenal 3-0 Bolton 24.09.2011, 17:10, Sebastian Czarnecki 2652 komentarzy

Pomimo słabej gry Arsenalu w pierwszej części spotkania, Kanonierzy wzięli się w garść i ostatecznie pokonali Bolton 3:0. Druga połowa meczu była jak na razie najlepszym okresem gry Kanonierów w tym sezonie, bowiem zespół nareszcie pokazał to, czego brakowało w ostatnich kilku spotkaniach - finezję, polot i przede wszystkim chęć walki i żądza zwycięstwa. Warto jednak zaznaczyć, że gdyby nie kapitalna postawa Jussi Jaaskelainena, wynik byłby przynajmniej dwukrotnie wyższy.

Arsenal przystąpił do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w 2. minucie Kłusaki mogli wyjść na prowadzenie. Kolejny błąd popełniła defensywa gospodarzy przy stałym fragmencie gry, w związku z czym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła prosto pod nogi Pratleya, który z pierwszej piłki huknął w światło bramki Wojtka Szczęsnego. Na całe szczęście polski golkiper utrzymuje równy wysoki poziom i z wielkim trudem sparował uderzenie na rzut rożny.

Pięć minut później groźną akcję przeprowadzili The Gunners. Kapitalnym podaniem popisał się Mikel Arteta, który idealnie dograł futbolówkę do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk miał jednak ogromne problemy z przejęciem piłki i nie zdołał ani oddać strzału na bramkę, ani nawet podać do lepiej ustawionego Walcotta. Jaaskelainen jak gdyby nigdy nic po prostu przechwycił bezpańską futbolówkę.

W 9. minucie na ciekawe rozegranie rzutu wolnego zdecydowali się Robin van Persie i Mikel Arteta. Akcja zakończył się strzałem tego pierwszego, jednak kapitan Arsenalu nie miał szczęścia, gdyż nie trafił w światło bramki.

Kolejne minuty to dominacja Kanonierów w środku pola, jednak nie zakończona żadną składną akcją mogącą przynieść korzyść bramkową. Zawodnicy z Boltonu cechowali się solidną grą i dobrą współpracą w defensywie, a gospodarze mieli ogromne problemy z przedostaniem się w pole karne przeciwnika i zagrożenie bramce Jaaskelainena.

W 32. minucie solową akcją popisał się Gervinho, który najpierw świetnie odnalazł się w polu karnym gości, a następnie uderzył... nad bramką fińskiego bramkarza.

Ostatnią akcję w pierwszej połowie nieudanym strzałem zakończy Van Persie po dobrej akcji Theo Walcotta, który wyłożył Holendrowi piłkę jak na tacy. Niestety uderzenie zostało zablokowane przez defensorów.

Początek drugiej połowy spotkania był zabójczy. Już 30 sekund po wznowieniu gry Aaron Ramsey odnalazł w polu karnym rywali Robina van Persiego, który zszedł z futbolówką na lewo i uderzył tuż przy krótkim słupku bramki Jaaskelainena. 1-0!

Trzy minuty później kapitan The Gunners mógł podwoić swój dorobek bramkowy, jednak na jego przeszkodzie stanął fiński bramkarz, który w dobrym stylu zatrzymał jego uderzenie.

W 54. minucie świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który natychmiast rozpoczął rajd w stronę bramki. Akcja ta z pewnością zakończyłaby się strzałem bramkowym i niewykluczone, że także golem, jednak w ostatniej chwili nieprzepisowo powstrzymał go Wheater, który ukarany został czerwonym kartonikiem.

Trzy minuty po tymże faulu Robin van Persie oddał strzał po ziemi z rzutu wolnego, który ostatecznie zakończył się na interwencji Jaaskelainena. Minutę później po dobrej akcji Gervinho futbolówka trafiła pod nogi Artety, którego strzał został zablokowany przez defensorów.

Ataki The Gunners nie ustępowały, a Jussi Jaaskelainen dwoił się i troił, byle tylko nie dopuścić do kolejnych strat bramkowych. Fin w 61. minucie najpierw wybił dośrodkowanie z lewej strony boiska, a następnie obronił strzał Mikela Artety.

Minutę później Kłusaki mogli doprowadzić do wyrównania. Fantastycznie uruchomiony został Chris Eagles, który samotny rajd zakończył strzałem w środek bramki Wojtka Szczęsnego. Polak na szczęście pewnie interweniował, a następnie wyrzutem rozpoczął kontratak swojej drużyny. Futbolówka trafiła pod nogi Robina van Persiego, który nie zdołał jednak umieścić futbolówki w bramce Jaaskelainena.

W 66. minucie podopieczni Arsene'a Wengera kolejny raz przetestowali refleks Jaaskelainena, który znowu okazał się nienaganny. Dośrodkowanie Theo Walcotta z prawej strony boiska zakończyło się mocnym strzałem głową Van Persiego, jednak fiński golkiper w fantastyczny sposób wybił piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry zakończył się przejęciem piłki przez Koscielnego i strzałem z dystansu z jego strony. Próba ta mogła okazać się naprawdę skuteczna, gdyby nie kolejna kapitalna interwencja Fina.

Kolejne ataki opłaciły się w 71. minucie. Kolejny raz akcję prawą stroną boiska przeprowadził Theo Walcott, który wystawił piłkę jak na tacy świetnie ustawionemu Van Persiemu. Holender w świetny sposób dostawił nogę i nie pozostawił żadnych szans świetnie dysponowanemu golkiperowi gości. 2-0!

W 77. minucie mogło już być po meczu. Świetnie uruchomiony został - tym razem środkiem boiska - Theo Walcott, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Jussi Jaaskelainenem. Anglik chyba przedwcześnie zdecydował się na uderzenie, ale i tak należy pochwalić wysiłek fińskiego golkipera, który kolejny raz stanął na wysokości zadania.

89. minuta ostatecznie dobiła drużynę Owena Coyle'a. W polu karnym Boltonu świetnie odnalazł się Alex Song, który niczym rasowy snajper stworzył sobie idealne miejsce do strzału, po czym uderzył w lewy górny róg bramki Jaaskelainena, nie pozostawiając mu żadnych szans na obronę.

Cztery minuty później rozległ się ostatni gwizdek sędziego, który zakończył bardzo dobre spotkanie - a zwłaszcza drugą połowę - w wykonaniu Arsenalu, które było dotąd najlepsze w tym sezonie tejże ekipy. Kanonierzy zasłużenie wygrali ten pojedynek i powoli zaczynają wychodzić na zero w liczbie zdobytych i straconych bramek. Tych drugich jest na razie o pięć więcej, ale mamy nadzieję, że już niedługo po tej kolosalnej różnicy nie pozostanie ani jeden ślad.

Premier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.09.2011, 17:10

Jak mnie wkurzają takie newsy. Teraz ja coś wymyśle.

------------------van Persie-----------------

Ewentualnie Boss da odpocząć Kieranowi i wystawi Andre, no i ciekawe czy postawi wreszcie na Parka od początku w ważnym meczu.

RelicT komentarzy: 407 newsów: 127.09.2011, 17:06

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/snajper-arsenalu-odejdzie-do-the-blues,1,4863305,wiadomosc.html

;o

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.09.2011, 17:00

dailymotion.com/video/xlbygq_arsecrysyouth22?start=580#from=embediframe

Highlightsy z meczu Crystal Palace-Arsenal U-18.
Chyba obrońcy z U-18 do podstawowego składu nie weźmiemy:/

ArseneAl komentarzy: 2341727.09.2011, 16:50

Ja się bardzo boję o Songa na ŚO. On jest bardzo dobry w odbiorze ale już w ustawianiu się, trzymaniu lini i czytaniu gry w formacji obronnej jest nieco gorzej. Now sumie nie ma się co dziwić bo to nie jest jego nominalna pozycja. Wolałbym Miquela na stopera no ale cóż...

borekkanonier komentarzy: 1327.09.2011, 16:44

Theo nie zagra jutro bo Wenger na lige chce zeby byl gotowy z Tottenhamem

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277027.09.2011, 16:42

arsenal

na 99% wyjdzie ramsey zamiast rosickiego, bo to pupilek wengera...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.09.2011, 16:41

Ojej nie udawał głupa wiesz o kogo mi chodziło.
Oczywiście że o Almunie ....... :P

scKanonier94sc komentarzy: 318927.09.2011, 16:41

Song przzeciezz dobrze gra na OS wiec sie nie martwie...;p A Theo co z nim w koncu i Benayounem?

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277027.09.2011, 16:39

arsenal

kto to jest "chezzy" O_o
ja slyszlem o sczesnym, albo chesney, ale to jest nowosc...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.09.2011, 16:22

Gigi > Wenger wyżej stawia Frimponga aniżeli Coquelina , niestety . Zagra ,więc raczej Frimpong ,a nie Francis .

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.09.2011, 16:21

@kamil_9414

Z bólem serca muszę Ci odpowiedzieć, że Djourou, jak i Theo, Gervinho, Kościelny, Vermaelen, Miquel, Squillaci, Benayoun, Wilshere, Diaby jest w tej chwili kontuzjowany

kamil_9414 komentarzy: 282827.09.2011, 16:15

z bólem serca muszę powiedziec ze zagra pewnie Djourou na środku.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.09.2011, 16:13

Nieźle, jednak Miquel faktycznie jest kontuzjowany, a Per ma jakąś dziwną taśmę na kolanie/udzie, no ale trenował normalnie. Czyli na ten mecz na środek obrony mamy.. Pera, Boatenga i teoretycznie Songa, także pewnie zagramy parą Alex- Per, a w pomocy Coquelin.

concrete13 komentarzy: 869827.09.2011, 16:09

konferencje bywają czasem bardzo trudne :)

youtube.com/watch?v=afvATuvgd70&feature=related

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.09.2011, 16:08

Arsenal have extended their sponsorship deal with Citroen. The 3-year extension is worth $6m. (SportsPro Magazine)

Arsenal sponsorship deal with new partner Carlsberg is worth $15m over 3 years. (SportsPro Magazine)

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 327.09.2011, 15:57

Ja tam też jestem za Maciem. Stabilny Macowski intuicyjny system któremu Windows może buty czyścić, fajny design oraz świetne parametry powodują,że na MacOsach bardzo dobrze się pracuje ale niestety są dwa minusy pierwszym olbrzymim jest cena a drugim mniejsza dostępność produktów (software-u) niż na PC-ty.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3027.09.2011, 15:44

@Gigi
Niby z Twittera, ale sprawdzone źródła. Jacek wraca w kwietniu, TV5 i Diaby po przerwie reprezentacyjnej niby... łał.

futbol komentarzy: 42027.09.2011, 15:42

nie rozumiem tego zachwytu urządzeniami spod znaku jabłka.
Jest to mistrzostwo świata w marketingu, fajny design i fajny "idiotoodporny" interfejs.
ale każdy kto wgrywał muzykę przez iTunes czy ze zdziwieniem stwierdził, ze kartę microSd może wsadzić jedynie w kieszeń- wie co mam na myśli.

Cudi- pokrywę swojego laptopa też otworzę bez trzymania "dołu".. z pewnym trudem bo mam zatrzask.
czy w Mac Bookach jest matowa matryca? nie ma ?? Dobranoc. Aha, natywna rozdziałka w moim lapsie to 1680x1050.

2 porty USB???
jaja ktoś sobie robi?

dziękuję, postoję.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.09.2011, 15:41

@Charles

Za 3. A Ty masz/masz zamiar zdawać? W tej sprawie może na priva :P Skąd masz info o Miquelu?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3027.09.2011, 15:35

@Gigi
Moje gratulacje, za którym razem? =) i gdzie zdawałeś? ;D

I niestety nie żartuję.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.09.2011, 15:35

@Charles

No chyba sobie żarty w tym momencie robisz..

Nie no dobra, dzisiaj zdałem prawko, więc nic mi humoru nie popsuje, no chyba, że jutro przewalimy z Pireusem u siebie :

Davide komentarzy: 2927.09.2011, 15:29

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3027.09.2011, 15:29

@Gigi
Miquel też jest kontuzjowany, więc zostaje Alex. Sorki.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.09.2011, 15:27

W sumie teraz mamy naprawdę bardzo szeroką kadrę, ale my zawsze mamy farta - czterech stoperów kontuzjowanych i będzie trzeba wystawić obok Pera Alexa albo młodego Miquela.

triumphst955 komentarzy: 107327.09.2011, 15:25

ciamak na skrzydle..? Co Ty;p. Mooże trafiłeś z Parkiem ale to sie dopiero okaże;p. Ja tam mimo wszystko wolałbym AOC bo on z meczu na mecz to co raz lepszy jest;p mimo ze dzieciak;)

ostriket komentarzy: 665627.09.2011, 15:20

sry za 2 posty z rzędu ;P
albo Santos na skrzydło i wtedy Arshavin na prawe skrzydło.
jakoś nie wydaje mi się żeby Arsene postawił na Chamberlaina od 1 minuty.

------------------------Robin-----------------------------
widzi ktoś lepszą opcje..? przy tylu kontuzjach ...

Kanonier_14 komentarzy: 63727.09.2011, 14:59

Jaki mecz leci w środę na Polszmacie? Zapewne nie nasz.

GFL

Oo, w weekend malem zajecia, nie wiedzialem. :)

GunnerForLife komentarzy: 335527.09.2011, 14:24

mskafc

O tym że gramt z Boltonem 25 paź było wiadomo już w sobote . Wtedy było losowanie ;)

GunnerForLife komentarzy: 335527.09.2011, 14:19

Do posiadaczy Ps3 , nie wiecie o co chodzi ? Gram normalnie w Fife online , z graczami z Angli , Francji itp. ale gdy chce zagrać ze znajomym to nie moge , czego tak jest ?

mskafc komentarzy: 579627.09.2011, 14:01

arsenal.com/news/news-archive/39735/carling-cup-fourth-round-date-announced

zrobilbym newsa, ale moj poznanski, kradizony internet od sasiadow mi nie pozwala..

Kanonier_14 komentarzy: 63727.09.2011, 13:57

No co ty? O.o

mskafc komentarzy: 579627.09.2011, 13:53

w 4 kolejce CC gramy z Boltonem, 25go pazdziernika!

Kanonier_14 komentarzy: 63727.09.2011, 13:43

Eh, niedobrze. Od kilku dni loguję się bardzo rzadko, a na dodatek jak już się podłączam, to wypisuje mnie w kilka minut po zalogowaniu. Ponadto za niedługo wyjdzie beta BF3 i chciałbym trochę pograć...

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.09.2011, 13:37

Kanonier_14: bez problemu się wpisałem.

Kanonier_14 komentarzy: 63727.09.2011, 13:30

Pytanko do posiadaczy PS3:
Możecie się podłączyć do PlayStation Network? Bo ja od jakiegoś czasu nie.

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 327.09.2011, 13:25

80 mln euro to około 65 mln funtów. To nie powinny być marzenia dla takiego klubu jak Arsenal ale w obecnej sytuacji powinna to być rzeczywistość. Wenger nie powinien myśleć o utrzymaniu się w TOP4 ale o mistrzostwie.
Niestety przy zakupach typu Park i Benayoun daleko nie zajedziemy.

mitmichael komentarzy: 4924327.09.2011, 13:09

Fajnie by bylo uslyszec od Wengera - wydamy na wzmocnienia około 80mln euro. Juventus zrobil duze zakupy i juz widac tego efekty, to samo sie tyczy Manchesteru City. Wiem, ze to tylko marzenia ale... ;)

gunADAMners (redaktor) komentarzy: 378 newsów: 641727.09.2011, 13:02

Markus Henriksen- norweg, silny środkowy pomocnik z bardzo dobrym strzałem z daleka, obu nożny, dobry drybling i podanie prostopadłe. A co najważniejsze ma dopiero 19 lat.