Przepędzić Sroki: Arsenal vs Newcastle

Przepędzić Sroki: Arsenal vs Newcastle 23.02.2024, 14:30, Trempa 671 komentarzy

Po wizycie w Portugalii wracamy do rywalizacji na krajowym podwórku. Przed nami ciekawie zapowiadające się spotkanie z Newcastle. Czas na rewanż za listopadową porażkę, kiedy to po kontrowersyjnym golu Gordona Arsenal przegrał 1-0. Temperatura rywalizacji była niesamowicie wysoka, a towarzyszące emocje tak duże, że za swoje słowa wypowiedziane po meczu Mikel Arteta został oskarżony przez FA o naruszenie obowiązujących przepisów. Ostatecznie jednak niezależna komisja nie nałożyła kary na Hiszpana.

Kanonierzy notują serię pięciu zwycięstw z rzędu w lidze. Strata punktów w nadchodzącym meczu nie wchodzi w grę, jeśli chcemy utrzymać się w peletonie drużyn walczących o mistrzostwo. Manchester City i Liverpool wygrali swoje mecze w środku tygodnia. Należy zatem właściwie odpowiedzieć i zbliżyć się do lidera na dystans dwóch punktów.

Arteta na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Timbera i Tomiyasu. Co do trójki: Zinchenko, Jesus, Partey trener potwierdził, że piłkarze Ci są bliscy powrotu do zdrowia i zostaną przebadani po piątkowym treningu, a następnie zapadnie decyzja o włączaniu ich do składu na sobotnie spotkanie.

- Oczywiście brakowało nam kilku ważnych zawodników i nadal brakuje, ale musisz się do tego dostosować. Chcemy ich z powrotem, potrzebujemy ich z powrotem tak szybko, jak to tylko możliwe. Wiemy, jaki wpływ będą mieli Ci zawodnicy, jak tylko będziemy mieć pełny skład gotowy do gry – powiedział ogólnie Arteta o sytuacji zdrowotnej kadry.

Rewelacja zeszłego sezonu nie spisuje się już tak dobrze w obecnych rozgrywkach. Połączenie Ligi Mistrzów z rozgrywkami Premier League oraz plagą kontuzji w zespole przełożyło się na słabsze wyniki Newcastle. W połowie stycznia zajmowali nawet 10 miejsce w tabeli. Jednak ostatni miesiąc to lekka zwyżka formy. Podopieczni Eddiego Howe’a nie przegrali żadnego z poprzednich pięciu meczów.

Na liście kontuzjowanych/zawieszonych zawodników drużyny gości widnieją: Pope, Anderson, Joeliton, Targett, Tonali, Wilson. Do treningów wrócili za to Isak i Willock, więc możliwe, że ujrzymy ich w starciu z Arsenalem.

- Jesteśmy zdesperowani, aby spróbować skrócić dystans do zespołów znajdujących się nad nami w tabeli, więc mamy ważny powód do bycia zmotywowanymi. Na szczęście pewność siebie wraca. Przed nami duże wyzwanie przeciwko Arsenalowi. Chcemy wygrać i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać – mówił na konferencji przedmeczowej Eddie Howe.

Mecz z FC Porto był dla nas dobrym przetarciem przed spotkaniem z Newcastle. Wydaje się, że sobotni rywale będą mieć podobny plan na mecz: przeszkadzać, nie pozwalać na płynną grę, przeciągać wykonywanie stałych fragmentów gry, faulować... Najzwyczajniej nie pozwolić rozpędzić się drużynie Mikela Artety. Niby nic nowego w ich wykonaniu, ale miejmy nadzieję, że Hiszpan przygotuje zespół tak, aby to nasza siła rażenia pozwoliła odstrzelić biegające po murawie The Emirates Sroki.

WSP komentarzy: 182424.02.2024, 21:27

Zaraz wyjdzie, że Havertz to nasz najlepszy napastnik.

pablofan komentarzy: 205124.02.2024, 21:26

Oby to ciągnęli i zabili szybko ich zapał zgasili. Aj!!!

WSP komentarzy: 182424.02.2024, 21:26

@Arsenal2004: kto by pomyślał, że Jorgi będzie ważnym graczem w tym sezonie

coooyg11 komentarzy: 320824.02.2024, 21:26

Dobrze że Martinelli źle przyjął, bo pewnie w jego zamyśle były inne rzeczy XD

jumanji komentarzy: 105524.02.2024, 21:26

@Garfield_pl: Wylogowałem się i zalogowałem i działa poprawnie i mogę ogladać spokojnie xd. Dzięki. ;)

AR14 komentarzy: 131624.02.2024, 21:26

W końcu ktoś z niebieskich nam oddaje!

Jorginho to kot. Wiadomo, że ma swoje wady, ale jest kotem, który się nie obraża o minuty i zawsze próbuje dać 100%, szacunek

Placio komentarzy: 256324.02.2024, 21:26

@GreKa
Pozdrawiam również, podtrzymuje to co napisałem, ale brawo Martinelli! Pierwsza prawidłowa decyzja w 25 minucie.

Freo98 komentarzy: 648524.02.2024, 21:26

Fajne daje te pily Jorginho z glebi pola, Martin przez to nie musi się tak cofać

BizoNxd6 komentarzy: 288324.02.2024, 21:26

Kai havertz score Again!

pablofan komentarzy: 205124.02.2024, 21:25

@Elastico07: z porto ewidetnie było założenie MA, aby tamtego meczu nie przegrać… w ogóle nie było takiej chęci do ataku jak dziś. Co piłka to jest pchana do przodu a z porto to za bardzo asekuracyjnie, sami na siebie bata ukręciliśmy

WSP komentarzy: 182424.02.2024, 21:25

No, krytyka dobrze podziałała na Martinellim. Super.

zwierz komentarzy: 163024.02.2024, 21:25

Nie odpuszczać.
Zgnieść, zniszczyć, upokorzyć.

Theo44 komentarzy: 428424.02.2024, 21:25

ale Dzorgi dzisiaj quoterbacka gra to glowa mala…

sWinny komentarzy: 786124.02.2024, 21:25

Wow. To nasze najlepsze 24 minuty od kilkunastu lat. Nie pamiętam takiego totalnego footballu w naszym wykonaniu

GreKa komentarzy: 342324.02.2024, 21:24

@Placio napisał: "Martinelli juz do zmiany, nie moge na niego patrzeć, chłopak taki zjazd zaliczył"
Pozdro

Furgunn komentarzy: 928524.02.2024, 21:24

@minio7 napisał: "Kto tam na Martinellego płakał?"

Ja i podtrzymuje.

pioafc komentarzy: 4398 newsów: 224.02.2024, 21:24

Kai jak Kaizer!

pablofan komentarzy: 205124.02.2024, 21:24

Zagryza ich xD Ben mega fajnie dziś wychodzi na wolne pole

enrique komentarzy: 1937824.02.2024, 21:24

@mlody323323 napisał: "oby martinelii na 2 połowę juz nie wychodził .. nogi szybsze od głowy .. trochę juz irytuje :/"
Szybko się starzeje. Walcie w niego mocniej!

minio7 komentarzy: 281524.02.2024, 21:24

Kto tam na Martinellego płakał?

Elastico07 komentarzy: 1256824.02.2024, 21:24

Omg co my z nimi robimy.Jorginho absolutny top,Chłop powinnien więcej grać w 1 składzie i cieszy bramka havertza,idealnie się odnalazł

miki9971 komentarzy: 6638 newsów: 224.02.2024, 21:24