Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham

Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham 27.09.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 2306 komentarzy

Derby północnego Londynu stały na wysokim poziomie, ale kibice zgromadzeni na Emirates Stadium i przed telewizorem nie obejrzeli tylu bramek, ile by chcieli. Fanatycy Tottenhamu mogą być zadowoleni z jednego punktu wywalczonego przez ich zespół, ponieważ Koguty byli zdecydowanie gorsi, a swoich okazji szukali jedynie po kontratakach. Właśnie jedna z takich akcji i indywidualny błąd Flaminiego zaowocowały bramką podopiecznych Pochettino, co mocno skomplikowało sytuację Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera w ogóle nie mieli pomysłu na dzisiejszy mecz, a kiedy już coś im wychodziło, to na ich przeszkodzie stawali Lloris i/lub Kaboul. Gospodarzom co prawda udało się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili wygrać meczu, na co całkowicie zasługiwali. Dla Arsenalu dzisiejszy mecz jest utratą dwóch cennych punktów.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (28. Flamini) - Chamberlain, Wilshere (63. Sanchez), Ramsey (45. Cazorla), Özil - Welbeck

Tottenham: Lloris – Naughton, Kaboul, Vertonghen, Rose (83. Dier) - Capoue, Mason – Chadli (80. Bentaleb), Eriksen (62. Lennon), Lamela – Adebayor

Kanonierzy zaliczyli imponujący początek spotkania. Przez pierwsze dwie minuty gracze Tottenhamu nawet nie dotknęli piłki. U gospodarzy było widać ogromną determinację i wolę walki, z kolei goście często uciekali się do agresywnej gry.

W piątej minucie podopieczni Arsene'a Wengera przeprowadzili pierwszą akcję, która mogła zagrozić bramce Llorisa. Jack Wilshere uruchomił wychodzącego na wolną pozycję Aarona Ramseya, jednak strzał Walijczyka został zatrzymany przez byłego golkipera Lyonu.

Dominacja Arsenalu była widoczna. Zespół z czerwonej części północnego Londynu przeważał we wszystkich sektorach boiska i za wszelką cenę starał się uprzykrzyć życie zawodnikom Tottenhamu. W 14. minucie fantastycznie zachował się Danny Welbeck, który wręcz ośmieszył Vertonghena, po czym ruszył na bramkę pilnowaną przez Llorisa. Rajd Anglika został zatrzymany dopiero perfekcyjnym wślizgiem Kaboula.

W 21. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Danny Welbeck, który ładnie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Chamberlaina, po czym oddał strzał na bramkę Llorisa. Dobrze ustawiony Francuz nie miał jednak problemów z interwencją.

Pięć minut później kolejna akcja gospodarzy z udziałem Ramseya, Welbecka i Wilshere'a. Ten ostatni zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale Lloris znowu nie dał się zaskoczyć.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia zmiany. Urazy doznał Mikel Arteta, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

Kilka chwil później prawdziwy popis sędziowski dał Michael Oliver, który nie podyktował rzutu karnego po oczywistym wejściu Danny'ego Rose'a w kostkę Jacka Wilshere'a.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało i uspokoiło. Tottenham próbował swoich okazji, by zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego, ale polski golkiper za każdym razem dobrze czuwał przy sytuacjach Masona i Adebayora.

W 41. minucie piłkarze Arsenalu kolejny raz sprawdzili czujność Hugo Llorisa. Tym razem na dobry strzał zza pola karnego zdecydował się Alex Chamberlain, ale francuski golkiper popisał się świetną interwencją.

Dwie minuty później świetny kontratak Kogutów zakończył się... fatalnym uderzeniem Nacera Chadliego, o ile w ogóle tę próbę można nazwać uderzeniem.

Złe wieści w Arsenalu, w doliczonym czasie pierwszej połowy boisko musiał opuścić Aaron Ramsey, który również nabawił się jakiegoś urazu. W jego miejsce wszedł Santiago Cazorla.

Tuż przed przerwą na strzał zdecydował się jeszcze Emmanuel Adebayor. Mimo że piłka zmierzała delikatnie obok bramki, Wojciech Szczęsny na wszelki wypadek sparował futbolówkę na rzut rożny. Dobra decyzja Polaka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie na Emirates Stadium.

Druga odsłona meczu zaczęła się podobnie jak pierwsza - od mocnego przyśpieszenia ze strony Arsenalu. W 50. minucie przed świetną okazją do zdobycia gola stanął Mesut Özil, który został jednak zatrzymany przez świetnie grającego dzisiaj Llorisa.

Cztery minuty później dobra akcja Arsenalu zakończyła się uderzeniem Mathieu Flaminiego zza pola karnego, ale nie był to strzał najwyższych lotów.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a zwłaszcza lubią się mścić niedokładne zagrania. Fatalnie zachował się Mathieu Flamini, któremu bezproblemowo piłkę pod polem karnym wyłuskał Eriksen. Duńczyk podał do Lameli, a ten świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Chadliego. Belg nie zmarnował sytuacji sam na sam ze Szczęsnym i mamy 1-0 dla gości.

Zaledwie dwie minuty po straconej bramce Arsenal mógł doprowadzić do wyrównania. Bohaterem mógł się okazać Per Mertesacker, który w derbach północnego Londynu strzelił już dwie bramki, ale tym razem jego uderzenie głową w fenomenalny sposób zatrzymał Hugo Lloris.

Arsene Wenger nie mógł patrzyć na nieporadność swoich podopiecznych w ofensywie, dlatego też w 63. minucie do boju posłał Alexisa Sancheza. Chilijczyk zmienił Jacka Wilshere'a.

W 73. minucie Calum Chambers oddał przepiękny strzał z półwoleja, z którym Hugo Lloris raczej by sobie nie poradził, ale piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Dobra próba młodego Anglika, zabrakło szczęścia.

A minutę później Arsenal doprowadził do wyrównania! Strzał Alexisa został zablokowany przez defensorów Tottenhamu, ale piłka wciąż utrzymywała się w posiadaniu Arsenalu. Danny Welbeck zamachnął się na futbolówkę i nie trafił w nią, ale nieporadność swojego rodaka celnym strzałem wykorzystał Alex Chamberlain. 1-1!

Kolejne minuty to całkowita dominacja ze strony Arsenalu, ale jednocześnie brak klarownych sytuacji do strzelenia gola. Na tle reszty zespołu zdecydowanie wyróżniali się zwłaszcza Calum Chambers i Alex Chamberlain.

W doliczonym czasie gry Arsenal jeszcze próbował swoich sytuacji, ale defensywa Tottenamu skutecznie odpierała kolejne ataki gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1.

North London DerbyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

* Kosa jako nasz najlepszy obrońca musi odpoczywać
Lepszego składu chyba z tego co nam zostało nie da się wystawić. Skończy się i tak pewnie, że jeżeli jacka kostka bedzię w miarę ok to go wystawi i znowu cazorla na skrzydle lub ozil..

mrsomebody komentarzy: 602128.09.2014, 21:26

kurnik.pl/kalambury/#502

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698228.09.2014, 21:20

Bez kitu jestem nieudacznikiem życiowym ... ;'c

btw. Papcio proszę weź kup Kondogbie 2 stycznia na moje urodziny, dziękuje :c

KochamArsenal88 komentarzy: 100328.09.2014, 21:17

Z defensywny pomocników to mam 4 typy i nie chciałbym Khediry bo to nie jest defensywny pomocnikiem tylko b2b. Kolejność nie przypadkowa
1.Carvalho
2. Schneiderlin
3. Kondogbia
4. Imbula
a najlepiej to dwóch z tej czwórki :) wymienić poddział zdały duet Flamini Arteta i na mecze gdzie trzeba by się za murowany dać taki duet który by załamał cała obronę i czyścimy co popadnie.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52428.09.2014, 21:13

Mico17
Nie strasz w takim razie.
Ja sobie już dziś zobaczyłem n-ty raz z taką samą przyjemnością.

Anty-pzpn
Dzieki, zrobie tak samo z ławką, ja grałem puchar w sezonach , było wszysko ok, gra tez wydaje się być bardziej zrównażona, cieszą też detale jak ciągnięcie za koszulke, wiecej żółtych, trudniej z główki strzelić,dobre tempo akcji no i murawa, mnie ogólnie gra się podoba.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52428.09.2014, 21:07

Mico17
Nie żartuj, że nie wiedziałeś.

grand92 komentarzy: 793728.09.2014, 21:06

gunners007

kto wie może Wenga dlatego ich nie kupił , fajnie by było , Artete ew. na ławe zostawic ale tego francuskiego patałacha wywalić , nie byłem entuzjastą jego przybycia i mam nadzieje że odejdzie

gunners007 komentarzy: 954328.09.2014, 21:00

Flaminiemu i Artecie kończą się po sezonie kontrakty więc mam ciekawą propozycję:
Zakontraktować za darmo Khedire i Rabiota, których umowy również wygasają po sezonie i mamy dwóch nowych Dm'ów (może nie do końca nimi są, ale mają warunki fizyczne więc się nadadzą) bez wydawania nawet 1 funta i do tego jeszcze wziąć Winstona Reida, którego kontrakt z WHU również dobiega końca.
Mielibyśmy trzech świetnych piłkarzy, Khedira, Rabiot i Reid za darmo na najbardziej wymagane wzmocnień pozycje. To byłby interes życia.

Manwe komentarzy: 103628.09.2014, 21:00

Mico

Cold in July, The Damned United, La vie d'Adele, nowa Godzilla

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52428.09.2014, 20:59

Mico17
Staroć z 1967 o przygodach Kargula i Pawlaka.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.09.2014, 20:52

haxball.com/?roomid=~28d11b171b5900a3c5a98a0c67da2a6c61af57fc41e13b12a12bdfdbad4b7d0fc

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.09.2014, 20:45

Zarzućcie jakimś lajtowym filmem, tak żeby nie był zbyt wymagający ale też nie głupkowaty.

kaziu874 komentarzy: 674428.09.2014, 20:35

mwk --> po prostu mam już dość tego minimalizmu, braku ambicji i tych jego "magicznych taktycznych ustawień" zespołu na boisku. Szacunek jest za to co zrobił dla Arsenalu, ale ja jestem kibicem Arsenalu a nie Wengera.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 228.09.2014, 20:34

Spokojnie ogramy czelsi wyluzujcie po co te diyskusje

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.09.2014, 20:32

Albo kupi kogos, zeby powiedziec, ze przeciez kupil. Taki argument bedzie mial.

Tomassini komentarzy: 272028.09.2014, 20:30

Może ktoś przyjdzie, jak znowu wdupimy paroma golami z topem to będzie na nim taka presja że coś zrobi albo on albo zarząd.
Kiedyś kupiliśmy Monreala, wcześniej Arshavina. Krąża plotki że Carvalho jest dogadany więc nei skreślałbym transferów w zimie

mwk komentarzy: 96928.09.2014, 20:29

kaziu874, a co takiego strasznego się wczoraj stało? : D

kaziu874 komentarzy: 674428.09.2014, 20:27

Dokładnie, w zimie nikt nie przyjdzie, ewentualnie odejdzie Podolski i Campbell.. jak można tak marnować takiego zawodnika? Od wczoraj pomimo szacunku do Wengera jestem w 100% za zmianą trenera, szkoda że przez kolejne 3 lata się to nie sprawdzi.

Tomassini komentarzy: 272028.09.2014, 20:24

Dancer
Oj tam nie jest, w stuttgarcie był. Spokojnie da rade na DM tylko trzeba przestawić troche.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.09.2014, 20:22

A tutaj widzę nadal to samo. Hehs, i tak nikogo w zimę nie kupimy. :))

Tomassini komentarzy: 272028.09.2014, 20:22

Maciek
Z tym Chambersem to bym się wstrzymał z ocenami do momentu jak tam zagra. Walcott może grać a ataku a przez 8 lat pobytu u nas zagrał tam z 3 razy...
Niech Calum zostanie na srodku obrony i na lewej a klub niech sprowadzi Dm i zostawi jednego z magicznej dwójki Arteta Flamini

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.09.2014, 20:21

Tomassini

Khedira nie jest DMem. Bender/Kramer w przypadku niepowodzenia z Carvalho ok

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.09.2014, 20:18

Marimoshi

Kondogbia jest ok, ale nie jest on dla mnie typem samotnego DMa. On to bardziej taki Yaya Toure.

maciek987 komentarzy: 296628.09.2014, 20:18

Tomassini
No tak. Z tym, że Chambers od biedy by mógł zagrać też na DM. (takie moje zdanie) Jeden by wystarczył, bo Wenger pewnie z ogórami grałby Ramseyem i Wilsherem, lub jakimiś innymi wynalazkami zastępujacymi Defensywnego pomocnika

Tomassini komentarzy: 272028.09.2014, 20:17

Najlepszym zawodnikiem dla nas, marzeniem byłby de Rossi, ale za stary za drogi i na 100% nie odjedzie z Romy. Więc Carvalho byłby najlepszy chociaż chyba nikt nie będzie kręcił nosem na Khedire czy Bendera. Uważam że sensowną opcją były też Kramer który zaliczył genialny sezon

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.09.2014, 20:17

Zamierzam sobie wlasnie kupic ta biografie. Zobaczę sam, czy słaba, czy dobra.

marimoshi komentarzy: 472828.09.2014, 20:17

Dancer
Kondogbia :D

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.09.2014, 20:15

Carvalho - idealny zawodnik dla nas. Nie widze u nas na DMie nikogo innego

Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2428.09.2014, 20:15

Ja nie polecam ksiazki o Henrym, same statystyki i napisane bez polotu - nuda.

Kobeyafc komentarzy: 3828.09.2014, 20:15

Nie własnie dostałem od dziewczyny i jestem ciekawy czy jest tak dobra jak "Arsenal jak powstal owoczesny superklub"

maciek987 komentarzy: 296628.09.2014, 20:07

Ja bym nie przedłużał z Artetą ani z Flaminim. Tak naprawde mamy skład dobry kompletny, gdyby ściągnąć Dma i ŚO. Napastnika nie potrzeba bo i Welbeck i Giroud to zawodnicy dobrzy. Wenger powinien skupić siena defensywie w kolejnym okienku transferowym. ŚO i DM to mus

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.09.2014, 20:06

Kabeyafc

A ty ja czytales? Jak oceniasz, bo chce ja kupic i jestem ciekaw

Tomassini komentarzy: 272028.09.2014, 20:03

qarol
Też bym nie przedłużał ale z dwójki Arteta Flam wole tego pierwszego a przecież nie zostaniemy z jednym "dm".
Tak swoją drogą to nasze przeciętne wyniki nie są tylko winą braku DM. Przede wszystkim to Wenger z trenerami powinni popracować nad obroną bo o ile 5 z tyłu gra nieźle to bronienie całą drużyną leży...
Paradoksalnie wydaje mi się że fakt iż całe spotkanie przeważamy może wychodzić na naszą niekorzyść, bo z przodu mamy piłkarzy bardziej do kontry którzy przy zasiekach przeciwnika częsta się gubią. Mamy szybkość lecz nie możemy jej dobrze wykorzystać. Gdybyśmy grali wyższym i intensywniejszym presingiem to lepiej by to wygladało. Dlatego myślę ze Wenger ma jakąs idee w tym 4-1-4-1 lecz brak nam do tego DM i organizacji..

Kobeyafc komentarzy: 3828.09.2014, 20:02

Czytał ktoś ksiązke Henrego? samotność na szczycie? jak ją oceniacie w skali 1 -10?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.09.2014, 19:56

ILoveArsenal komentarzy: 27528.09.2014, 19:55

Zamiast się bawić mógł spokojnie to wybić nie potrzebnie się napalił, rożny z dupy i bramka z dupy.

dawidsk komentarzy: 245128.09.2014, 19:52