Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham

Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham 27.09.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 2306 komentarzy

Derby północnego Londynu stały na wysokim poziomie, ale kibice zgromadzeni na Emirates Stadium i przed telewizorem nie obejrzeli tylu bramek, ile by chcieli. Fanatycy Tottenhamu mogą być zadowoleni z jednego punktu wywalczonego przez ich zespół, ponieważ Koguty byli zdecydowanie gorsi, a swoich okazji szukali jedynie po kontratakach. Właśnie jedna z takich akcji i indywidualny błąd Flaminiego zaowocowały bramką podopiecznych Pochettino, co mocno skomplikowało sytuację Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera w ogóle nie mieli pomysłu na dzisiejszy mecz, a kiedy już coś im wychodziło, to na ich przeszkodzie stawali Lloris i/lub Kaboul. Gospodarzom co prawda udało się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili wygrać meczu, na co całkowicie zasługiwali. Dla Arsenalu dzisiejszy mecz jest utratą dwóch cennych punktów.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (28. Flamini) - Chamberlain, Wilshere (63. Sanchez), Ramsey (45. Cazorla), Özil - Welbeck

Tottenham: Lloris – Naughton, Kaboul, Vertonghen, Rose (83. Dier) - Capoue, Mason – Chadli (80. Bentaleb), Eriksen (62. Lennon), Lamela – Adebayor

Kanonierzy zaliczyli imponujący początek spotkania. Przez pierwsze dwie minuty gracze Tottenhamu nawet nie dotknęli piłki. U gospodarzy było widać ogromną determinację i wolę walki, z kolei goście często uciekali się do agresywnej gry.

W piątej minucie podopieczni Arsene'a Wengera przeprowadzili pierwszą akcję, która mogła zagrozić bramce Llorisa. Jack Wilshere uruchomił wychodzącego na wolną pozycję Aarona Ramseya, jednak strzał Walijczyka został zatrzymany przez byłego golkipera Lyonu.

Dominacja Arsenalu była widoczna. Zespół z czerwonej części północnego Londynu przeważał we wszystkich sektorach boiska i za wszelką cenę starał się uprzykrzyć życie zawodnikom Tottenhamu. W 14. minucie fantastycznie zachował się Danny Welbeck, który wręcz ośmieszył Vertonghena, po czym ruszył na bramkę pilnowaną przez Llorisa. Rajd Anglika został zatrzymany dopiero perfekcyjnym wślizgiem Kaboula.

W 21. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Danny Welbeck, który ładnie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Chamberlaina, po czym oddał strzał na bramkę Llorisa. Dobrze ustawiony Francuz nie miał jednak problemów z interwencją.

Pięć minut później kolejna akcja gospodarzy z udziałem Ramseya, Welbecka i Wilshere'a. Ten ostatni zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale Lloris znowu nie dał się zaskoczyć.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia zmiany. Urazy doznał Mikel Arteta, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

Kilka chwil później prawdziwy popis sędziowski dał Michael Oliver, który nie podyktował rzutu karnego po oczywistym wejściu Danny'ego Rose'a w kostkę Jacka Wilshere'a.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało i uspokoiło. Tottenham próbował swoich okazji, by zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego, ale polski golkiper za każdym razem dobrze czuwał przy sytuacjach Masona i Adebayora.

W 41. minucie piłkarze Arsenalu kolejny raz sprawdzili czujność Hugo Llorisa. Tym razem na dobry strzał zza pola karnego zdecydował się Alex Chamberlain, ale francuski golkiper popisał się świetną interwencją.

Dwie minuty później świetny kontratak Kogutów zakończył się... fatalnym uderzeniem Nacera Chadliego, o ile w ogóle tę próbę można nazwać uderzeniem.

Złe wieści w Arsenalu, w doliczonym czasie pierwszej połowy boisko musiał opuścić Aaron Ramsey, który również nabawił się jakiegoś urazu. W jego miejsce wszedł Santiago Cazorla.

Tuż przed przerwą na strzał zdecydował się jeszcze Emmanuel Adebayor. Mimo że piłka zmierzała delikatnie obok bramki, Wojciech Szczęsny na wszelki wypadek sparował futbolówkę na rzut rożny. Dobra decyzja Polaka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie na Emirates Stadium.

Druga odsłona meczu zaczęła się podobnie jak pierwsza - od mocnego przyśpieszenia ze strony Arsenalu. W 50. minucie przed świetną okazją do zdobycia gola stanął Mesut Özil, który został jednak zatrzymany przez świetnie grającego dzisiaj Llorisa.

Cztery minuty później dobra akcja Arsenalu zakończyła się uderzeniem Mathieu Flaminiego zza pola karnego, ale nie był to strzał najwyższych lotów.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a zwłaszcza lubią się mścić niedokładne zagrania. Fatalnie zachował się Mathieu Flamini, któremu bezproblemowo piłkę pod polem karnym wyłuskał Eriksen. Duńczyk podał do Lameli, a ten świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Chadliego. Belg nie zmarnował sytuacji sam na sam ze Szczęsnym i mamy 1-0 dla gości.

Zaledwie dwie minuty po straconej bramce Arsenal mógł doprowadzić do wyrównania. Bohaterem mógł się okazać Per Mertesacker, który w derbach północnego Londynu strzelił już dwie bramki, ale tym razem jego uderzenie głową w fenomenalny sposób zatrzymał Hugo Lloris.

Arsene Wenger nie mógł patrzyć na nieporadność swoich podopiecznych w ofensywie, dlatego też w 63. minucie do boju posłał Alexisa Sancheza. Chilijczyk zmienił Jacka Wilshere'a.

W 73. minucie Calum Chambers oddał przepiękny strzał z półwoleja, z którym Hugo Lloris raczej by sobie nie poradził, ale piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Dobra próba młodego Anglika, zabrakło szczęścia.

A minutę później Arsenal doprowadził do wyrównania! Strzał Alexisa został zablokowany przez defensorów Tottenhamu, ale piłka wciąż utrzymywała się w posiadaniu Arsenalu. Danny Welbeck zamachnął się na futbolówkę i nie trafił w nią, ale nieporadność swojego rodaka celnym strzałem wykorzystał Alex Chamberlain. 1-1!

Kolejne minuty to całkowita dominacja ze strony Arsenalu, ale jednocześnie brak klarownych sytuacji do strzelenia gola. Na tle reszty zespołu zdecydowanie wyróżniali się zwłaszcza Calum Chambers i Alex Chamberlain.

W doliczonym czasie gry Arsenal jeszcze próbował swoich sytuacji, ale defensywa Tottenamu skutecznie odpierała kolejne ataki gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1.

North London DerbyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360428.09.2014, 23:59

@Dancer

Daj może jakieś łatwiejsze pytanie, np. Sanchez&Walcott, Ozil&2 skrzydłowych :C

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.09.2014, 23:57

Wolelibyscie ogladac w skladzie Akpoma&Campbella czy Sanogo&Podolskiego?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52428.09.2014, 23:46

BigPower
Jeszcze nie ta pora na tak długą przerwę między komentarzami.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 228.09.2014, 23:39

O fuck ale mój fail tablet mi się zwiesił, strona nie chiała się odświeżyć dopiero po dodaniu komenta
:-)

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 228.09.2014, 23:38

Hahah od 2 godzin nic tu nikt nie napisał xd

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52428.09.2014, 23:34

mar12301
Gówniana sprawa. I ten ślizgający się facet.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.09.2014, 23:33

@kowalczyk
Zamierzam chodzić regularnie na zajęcia. Co jak co, ale frekwencja jest akurat przydatna :P

Storm komentarzy: 51228.09.2014, 23:31

Co wy na to, żeby Wenger kupił Sakho? Ponoć zaczęło się już postępowanie dyscyplinarne w jego sprawie, po tym jak opuścił Anfield przed derbami. Powód? Rodgers nie znalazł dla niego miejsca nawet na ławkę rezerwowych. Moim zdaniem jest to bardzo dobry i bez wątpienia utalentowany stoper, który w duecie z Kosą mógłby stanowić o naszej sile w bloku defensywnym. Dodam, że bardzo go chciałem jeszcze jak był nieopierzonym młokosem w PSG.

mskafc komentarzy: 579628.09.2014, 23:28

Kanoniery, zna sie ktos dobrze na FUT 15 ? poprosze o PM, potrzebuje pomocy przy doborze CM w formacji 442 obok sessegnona/cabelli !

Kaziu

Poczekaj, na pelna wersje pesa, bo slyszalem od kolegi, ze grywalnie lepsza od fifki. A dwa na lapku jak masz dobrego to polecam bo dostep do patchy robi swoje a pada oryginalnego sony kupisz za 50zl z przejsciowka PS>usb.

Alonso komentarzy: 1282428.09.2014, 23:04

Ja tylko w 1 semestrze chodziłem na wszystkie wykłady prócz psychologii. Teraz nie wiem nawet czy będę kontynuował i raczej na wiosnę przywita mnie UK.

schnor25 komentarzy: 1854628.09.2014, 23:04

Romario w oficjalnych spotkaniach strzelił 1000, albo ponad 1000 goli?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52428.09.2014, 23:03

arsenallord
Kapitalny wynik. Nic tylko pozazdrościć.

veron komentarzy: 459228.09.2014, 22:57

.@EmilianoViviano: MotM vs Genoa, Rating 8.12, Saves 4, Cross Claims 3, Touches 45

nasz człowiek zawodnikiem meczu w derbach Genui :D

Kowalczyk11 komentarzy: 325328.09.2014, 22:55

bmw , chodź na zajęcia nawet jak bedziesz na 2 sem , olewaj tylko najbardziej niepotrzebne wykłady , niestety życie mi pokazało w te wakacje że wszystkie gó_wna o których gadaja na wykłądach potem w robocie są potrzebne

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11728.09.2014, 22:55

simpllemann---> Jak Messi utrzyma poziom, a utrzyma, to przy 600 się zakręci.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52428.09.2014, 22:52

schnor25
Jaka liga takie osiągi.
A Messi do 500 powinien dojechać.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 228.09.2014, 22:45

@DannyWelbeck2
No a on gra na DM, a już bodajże 3 bramka w Ligue 1 w tym sezonie z dystansu :D Ładne ma młotek w nodze ;)

A Marsylia wgl ten sezon może mieć wyśmienity. Gra jak na razie świetnie, zrobiła super transfery. Mają bardzo młodą kadrę, wreszcie odmłodzili i wzmocnili boki obrony.

Batshuayi, Thauvin, Lemina, Imbula Mendy mogą być w przyszłości kocurami.
Do tego Alessandrini, Gignac, Payet i Ayew grają naprawdę dobrze i są to gracze wciąż młodzi, ale już doświadczeni.

Bielsa nieźle to ogarnął.

schnor25 komentarzy: 1854628.09.2014, 22:45

simplle

a u polskiego kopacza, wykręcenie 30 goli przez kilka lat kopania w E-klapie to nie lada wyczyn :d

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.09.2014, 22:40

@Koroniarz
Ale nie na pierwszym roku - sprawy organizacyjne itp...

DannyWelbeck23 komentarzy: 86728.09.2014, 22:31

Kurde oglądam tą Marsyle któryś raz w tym sezonie, w zeszłym sezonie też kilkanaście meczy widziałem, i ten Imbula naprawdę robi duże wrażenie. Stylem gracz skrojony dla nas.
goal-247.com/FootballVideos/View/6967/Marseille-1-0-Saint-%C3%89tienne--Giannelli-Imbula-goal
Bramka z dzisiaj

DannyWelbeck23 komentarzy: 86728.09.2014, 22:20

Storm
Tego się obawiam. Wenger jest zaslepiony miłością do swoich defensywnych pomocników.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52428.09.2014, 22:19

Messi już 400 goli w karierze. Można go lubić lub nie ale ten wynik robi wrażenie.

Koroniarz komentarzy: 1019328.09.2014, 22:08