Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United

Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United 28.04.2013, 17:56, Damian Burchardt 4964 komentarzy

Czy istnieje gorsza rzecz dla kibica drużyny piłkarskiej, niż ustawiony przez swoich ulubieńców szpaler ku uhonorowaniu zawodników odwiecznego rywala, w dodatku na jej własnym stadionie? Odpowiedź brzmi: tak, gdy wśród nowych mistrzów znajduje się osoba, która jeszcze rok temu całowała herb ukochanej drużyny, nosząc przy tym jej opaskę kapitańską. Dzisiaj, na The Emirates, właśnie taka sytuacja miała miejsce, do północnego Londynu przyjechał Manchester United a z nim – Robin van Persie - były kapitan Kanonierów. Piłkarze The Gunners powinni potraktować to wydarzenie jednak jako dodatkowa motywacja do zdobycia niezwykle cennych trzech punktów, niezbędnych w walce o TOP 4, a konkretniej o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Ramsey – Walcott, Rosicky, Cazorla – Podolski.

Manchester United: De Gea – Rafael, Ferdinand, Evans, Evra – Valencia, Carrick, Jones, Nani – Rooney, van Persie.

ALEŻ POCZĄTEK MECZU! Po fatalnej stracie piłki przez van Persiego futbolówka, dzięki Cazorli i Podolskiemu, trafiła pod nogi Tomasa Rosicky’ego, ten prostopadłym podaniem znalazł wbiegającego w pole karne rywali Theo Walcotta a Anglik, będąc sam na sam z Davidem De Geą (oraz na minimalnym spalonym), spokojnie wykończył akcję strzałem po dalszym słupku. 1:0!

Pierwsze chwile rywalizacji wyraźnie przebiegały zgodnie z planem Arsene’a Wengera, Arsenal panował nad sytuacją na boisku.

Trzy minuty po pierwszej bramce meczu, na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla. Jego rodak – De Gea - dobrze jednak interweniował po soczystym strzale filigranowego Hiszpana.

Gdy na zegarze widniała 11. minuta, kibice The Gunners mieli kolejny powód do radości. Głośne wiwatowanie rozległo się na The Emirates po wyekspediowaniu piłki w górne sektory stadionu przez Robina van Persiego, który zaliczył pierwszy strzał w tym spotkaniu.

Po kwadransie meczu Phil Dowd pokazał pierwszą żółtą kartkę niedzielnego popołudnia. Otrzymał ją Phil Jones po ostrym wślizgu w Mikela Artetę.

Kartka zmotywowała obrońcę Czerwonych Diabłów. Anglik chwilę później odebrał piłkę w środku boiska, podał ją na lewe skrzydło do Van Persiego, następnie, po dośrodkowaniu Holendra, miał fantastyczną okazję by wyrównać stan spotkania ale przestrzelił, główkując kilka metrów przed bramką Szczęsnego.

W 23. minucie konfrontacji kolejna żółta kartka dla gości. Rafael został ukarany za taktyczny faul po stracie piłki. 4 minuty później następne „żółtko” dla grających w białych koszulkach rywali Arsenalu. Robin van Persie niebezpiecznie zaatakował wślizgiem Pera Mertesackera.

Po pół godzinie gry można śmiało stwierdzić, że United kompletnie nie mieli pomysłu na grę tej niedzieli. Wynikiem tego, oraz dobrego pressingu Kanonierów, była znaczna ilość napomnień dla gości, sporo kontrataków w wykonaniu londyńczyków oraz, do tej pory, korzystny dla gospodarzy wynik.

Sypią się kartki w Londynie. Johnny Evans, przed polem karnym De Gei, starł się z Walcottem a następnie obaj panowie w cztery oczy panowie postanowili sobie wyjaśnić zaistniałą sytuację. Piłkarz z Manchesteru ukarany został żółtym kartonikiem. Chwilę później jego los podzielił sam Theo po faulu na Evrze. .

SZCZĘSNY!!! Fantastyczna obrona Polaka! W 39. minucie kontratak United - dośrodkowanie Evry dotarło do Van Persiego lecz jego strzał został zablokowany przez stojącego metr dalej Wojciecha, który interweniował „pajacykiem” w stylu Artura Boruca bądź szczypiornisty - Sławomira Szmala.

Fatalny błąd Sagny! W samej końcówce pierwszej połowy Francuz, wycofując piłkę, podał ją prosto pod nogi Van Persiego, następnie podciął napastnika rywali we własnym polu karnym. Koszmarny mecz obrońcy Arsenalu.

Poszkodowany pewnie wykorzystuje jedenastkę. Van Persie i 1:1.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Phil Dowd, po doliczeniu jeszcze 3 dodatkowych minut, zaprosił piłkarzy na 15-minutowy odpoczynek.

Po przerwie obie drużyny rozpoczęły drugą połowę spotkania w niezmienionych składach.

3 minuty później na listę strzelców chciał wpisać się Rosicky. Czech, po wyprowadzeniu kontry, wymanewrował obrońcę United na linii pola karnego i uderzeniem wewnętrzną częścią stopy próbował pokonać De Geę, niestety nieudanie.

Do roboty wzięli się jednak podopieczni Fergusona. Najpierw nikt nie wykorzystał przeszywającego pole karne Szczęsnego płaskiego dośrodkowania z lewego skrzydła, a potem, w 54. minucie, po wymianie sporej ilości podań na połowie Arsenalu z dystansu uderzał Rafael. Następnie strzał Rooneya głową z bliskiej odległości wybronił polski bramkarz.

Pierwszą zmianę we tym spotkaniu wykorzystał Arsene Wenger. W 62. minucie Jack Wilshere zastąpił dobrze grającego Tomasa Rosicky’ego.

Doprawdy fatalną postawę w tym meczu prezentował Bacary Sagna. Myślący o Monaco czy PSG Francuz tym razem w kompromitujący sposób nie przejął lekkiego podania w bocznym rejonie boiska, prezentując Manchesterowi United wyrzut z autu.

North London was… yellow tego dnia. Żółtą kartkę obejrzał Antonio Valencia za zagranie piłki ręką tuż przed własnym polem karnym.

Druga połowa spotkania, przynajmniej do 70. minuty, mogłaby podziałać lepiej niż dobre środki nasenne. Dużo chaosu, gry w środkowej części boiska, błędów indywidualnych a przede wszystkim słaba postawa piłkarzy Wengera pogorszyły jakość widowiska.

W 71. minucie na boisku zameldował się Gervinho, zmieniając Lukasa Podolskiego.

Minutę później, po rzucie rożnym zdobytym przez Aarona Ramseya i jego strzał zza pola karnego, z „woleja” na bramkę De Gei uderzał Koscielny. Ponad poprzeczką.

Pierwsza zmiana Fergusona, w 73. minucie Anderson dał odpocząć Rafaelowi.

Na zegarze widniała 78. minuta a francuski szkoleniowiec Arsenalu dokonał ostatniej zmiany. Chamberlain w miejsce Ramseya, który zaraz po wejściu na boisko otrzymał żółtą kartkę za agresywny atak w nogi Andersona. 3 minuty później Giggs zastąpił Naniego.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry nastąpiła seria dośrodkowań w pole karne Szczęsnego, wszystkie wybite jednak przez obrońców Kanonierów. Atak gości zwieńczył niegroźny strzał Rooneya z dystansu.

Chwilę później De Gea wybija na aut bramkowy dobrze mierzony strzał z dystansu Santiego Cazorli. Również dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło hiszpańskiemu golkiperowi. Natomiast kontra przybyszów z Manchesteru, zakończona strzałem Giggsa, zmroziła krew w żyłach kibiców siedzących na Emirates.

W 88. minucie druga zmiana Fergusona. Chicharito zmienia Rooneya.

Ostatnie dwie minuty jak i doliczone przez arbitra cztery nie dały zmiany wyniku tego spotkania. Arsenal, po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu oraz słabszej drugiej remisuje z Manchesterem United 1:1. Co oznacza to dla Kanonierów? Stracone dwa punkty i, w obliczu wygranej Chelsea w tej kolejce, pogorszenie sytuacji w walce o byt w Lidze Mistrzów. Wygląda na to, że wojna o TOP 4 pomiędzy drużynami ze stolicy Anglii będzie bardzo emocjonująca i potrwa aż do zakończenia bieżącej kampanii Premier League. Natomiast dzięki remisowi, Manchester United nie pobije należącego do Chelsea rekordu punktów zdobytych w jednym sezonie (95 oczek w sezonie 2004/2005).

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło: własne
MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 402.05.2013, 22:41

@Marzag

Pewnie, ale raczej nie przepadam za polskim kinem szukam czegoś z zagranicy:)

arsenalfann komentarzy: 1024302.05.2013, 22:40

Richards kawał chłopa.

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 202.05.2013, 22:39

Ktos zna sie tutaj dobrze na silowni cwiczy zaawansowanie jesli tak prosze o kontakt na pw.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 102.05.2013, 22:39

MikelArteta, dzien swira juz ogladales pewnie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52402.05.2013, 22:39

Oł, widzę pełno nowych składów w Waszym wykonaniu.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 102.05.2013, 22:38

Robizg1, Hiszpania w kryzysie, Barcelona w rozsypce, Fabs kupuje mieszkanie w Londynie, Barca wisi nam za niego kupe kasy, Wenger traktuje go jak syna, szans duzych nie ma, ale nie jest to nie mozliwe ;d

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 402.05.2013, 22:38

Panowie, poleci ktoś dobry film na wieczór? najlepiej jakiś dający do myślenia, dramat/thriller coś po czym trzeba chwili refleksji:)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50302.05.2013, 22:37

Ja bym wziął na atak Ibrahimovicia. I Buaquetsa na DMa.

ArseneAl komentarzy: 2341702.05.2013, 22:37

@kubanski
Też by mi wystarczyły.
Pod warunkiem, że Richards już nie będzie miał żadnych kontuzji i powróci do swojej normalnej formy (wtedy byłby to super transfer na 2 pozycje na raz), no i Szczęsny z Fabianem muszą się ogarnąć.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 102.05.2013, 22:30

Szybki, striker to jest to a taki jest Dżo-Dżo:)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10302.05.2013, 22:29

Również się cieszę. Moja ciekawość została zaspokojona.

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 102.05.2013, 22:29

Technike ma swietna, strzal z dystansu tez, ale nie porusza sie jak napastnik, wydaje mi sie ze Wenger na prawe skrzydlo go wezmie i dalej bedziemy z 1 napastnikiem :|

Ars3n

Praca w Familiadzie to moje marzenie, zatrudnię Cie jakby co, będziesz ciągnął rzepę.

arsenalfann komentarzy: 1024302.05.2013, 22:28

Ja obejrzałem parę kompilacji z Jo-jo i jakoś nie powala ;d

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10302.05.2013, 22:28

Nie, pytam się z ciekawości ;-)

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 102.05.2013, 22:27

youtube.com/watch?v=mzpE7G4lcRE Ogarnalem ten filmik z Joveticem i on mi tu na napastnika nie wygląda, prędzej na skrzydłowego

anty_pzpn_ komentarzy: 337002.05.2013, 22:26

ares765

Nie,pytam sie z ciekawosci:)
Nie podoba sie co?

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12602.05.2013, 22:26

_DB_, zjadł to on zęby chyba gryząc poduszkę po szpitalach. Tak jak mówiłem, on rozegrał tylko kilkanaście spotkań w tym sezonie, często po jedno/dwa z dłuższą przerwą. Prezentuje się dobrze, a po podaniach widać jakość (moim zdaniem klasa światowa), tak samo jak widać brak ogrania i skutki kontuzji (strzały). Po prostu uważam, że jeśli Jack będzie miał kontuzje za sobą, to akurat na ŚPO jest dobra sytuacja i kreatywność tam będzie stała na dobrym poziomie. Gorzej z innymi pozycjami, bo żaden rozpierdzielacz na ŚPO nie zrobi nic jak po podaniu do Giroud ten mu wywali orła albo zasadzi do dzieciaka od piłek.

Wroblos014 komentarzy: 48302.05.2013, 22:26