Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal 29.08.2015, 14:45, Łukasz Wandzel 4082 komentarzy

Za nami drugi mecz w tym sezonie, w którym Kanonierzy skompletowali trzy punkty. Po raz kolejny zrobili to na wyjeździe, ale i po raz kolejny nie w takim stylu, o jakim marzą kibice. Piłkarzom Arsene'a Wengera do pełni formy jeszcze brakuje, ale dziś zdołali skromnie pokonać Sroki na St James' Park.

To był mecz, w którym dwie połowy miały takie samo oblicze. Arsenal kontrolował spotkanie poprzez posiadanie piłki oraz ciągle tkwił w ataku pozycyjnym. Ale zdobyta w 52. minucie bramka całkowicie przystopowała The Gunners. Zmiany tylko potwierdziły chęć obrony wyniku przez francuskiego szkoleniowca, kiedy to Arteta wkroczył na boisko. Takie założenie spowodowało nudny obraz gry do końca meczu.

Z drugiej strony znajdował się zespół Newcastle, drużyna ciągle broniąca dostępu do własnej bramki, a także raz po raz karana przez arbitra za przewinienia. W wyniku tego, po kwadransie, plac gry opuścił Mitrovic. Tym bardziej może dziwić fakt tylko jednobramkowego zwycięstwa gości, ale gospodarze byli notorycznie ratowani przez Tima Krula, który rozegrał świetne zawody.

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (81. Arteta), Ramsey, Sanchez - Walcott (69. Giroud).

Newcastle: Krul - Jaanmat, Mbemba, Coloccini, Haidara - Anita (72. Perez), Colback - Sissoko (78. Cisse), Wijnaldum, Thauvin (87. De Jong) - Mitrovic.

Kanonierzy zaczęli dominować w posiadaniu piłki po zaledwie kilku minutach. W 9. minucie mieliśmy tego obraz. Hector Bellerin otrzymał piłkę na prawą stronę i zgrał ją z pierwszej piłki do Walcotta w polu karnym. Jednak Anglikowi nie udało się pokonać Krula.

Chwilę później w polu karnym upadł właśnie Bellerin. Wydawało się, że doszło do kontaktu z zawodnikiem Srok i sędzia mógł podyktować jedenastkę, na co się jednak nie zdecydował.

Po kwadransie, po okropnym faulu na Coquelinie, Newcastle grało w osłabieniu. Boisko, ze względu na czerwoną kartkę, musiał opuścić Mitrovic.

W ciągu 10. minut obraz gry nie zmienił się. W ataku pozycyjnym cały czas utrzymywał się Arsenal. Po stronie gospodarzy... Andre Marriner zdążył pokazać dwie żółte kartki.

W 32. minucie, niespodziewanie z dystansu uderzył Alexis Sanchez. Mimo wspaniałego, celnego strzału, to Tim Krul okazał się górą wybijając piłkę przed siebie. Dobić futbolówki nie zdołał dobiegający do niej Walcott.

Pomimo grania bez jednego zawodnika, piłkarze Newcastle zaczęli, w ostatnich minutach pierwszej połowy, coraz częściej przedzierać się na połowę gości.

Sędzia zakończył tę część spotkania, ale już drugą rozpoczął od...trzech żółtych kartek w ciągu kilku minut. Jedną z nich musiał obejrzeć, za atak od tyłu, Santi Cazorla.

Do trzech razy sztuka, ale Arsenal zaczął prowadzić 1-0! Piłkę na szesnasty metr dostał Cazorla i spróbował oddać strzał, lecz został on zablokowany przez obrońcę. Kolejny strzał, tuż po Hiszpanie, wykonał Ramsey, lecz piłkę wybronił Krul. Dzieło zniszczenia dokończył Oxlade-Chamberlain, który z pomocą Colocciniego umieścił piłkę w bramce.

W 62. minucie, znikąd na skrzydle pojawił się mknący Alexis, który wybiegając za plecy obrońcom otrzymał piłkę i zgrał ją na środek pola karnego, gdzie znajdował się Monreal. Niefortunnie, hiszpański obrońca nie poradził sobie z futbolówką, tym samym nie kontynuując stwarzania zagrożenia, które wcześniej wypracował Chilijczyk.

Arsenal zdecydowanie uspokoił grę po strzelonej bramce. Grał, jakby bez stresu, biorąc pod uwagę fakt, że Newcastle gra w osłabieniu. To przełożyło się na kreowane sytuacje, których było zdecydowanie mniej, nie mówiąc już o tych wartych odnotowania.

Tymczasem, w 69. minucie, Giroud zastąpił na boisku Walcotta.

W 77. minucie, Alexis Sanchez niezwykle szybko, za plecy obrońców, wybiegał do prostopadłego podania, lecz stoperów uratował Tim Krul.

W 81. minucie, w miejsce Chamberlaina, pojawił się Arteta. To wpłynęło na obraz gry. Piłkarze Arsenalu z jeszcze bardziej zmniejszoną częstotliwością zagrażali bramce gospodarzy.

Chwilę później, niezłym dryblingiem, w okolicach dwudziestego metra przed bramką holenderskiego bramkarza, popisał się Coquelin. Francuz został faulowany, a do rzutu wolnego podszedł Cazorla. Strzał filigranowego Hiszpana okazał się za słaby, by zdobyć gola.

Do końca meczu obraz gry nie zmienił się. Sędzia, w doliczonym czasie gry, jedynie pokazał kolejną żółtą kartkę. Tym razem oberwał Coloccini.

Andre Marriner zakończył mecz.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
helzing komentarzy: 327331.08.2015, 20:07

powaznie? czy fake?

Gofer999 komentarzy: 1466231.08.2015, 20:06

@Doktor; A ten gruby meks i ta plastykowa lala to komu kibicowali? To twitter, mam tam konto na którym jestem francuskim księciem. ;)

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30931.08.2015, 20:05

BREAKING: It looks like Charlie Austin will be heading to Arsenal after a £14.8M fee was agreed. Medical to take place later today. #afc

Wolę Kokorina.

bobslej22 komentarzy: 829431.08.2015, 20:05

"Nie chce Ibry , juz wole zostac z Girem i dac szanse Akpomowi"

Ja rozumiem że głupio jest brać byle żeby był zakup ale przecież Ibra to wzmocnienie składu. MOim zdaniem każde wzmocnienie składu jest warte uwagi. Giroud widziałeś jak grał a Akpom kolego to jest na wypożyczeniu i jest wielką niewiadomą . Szanse to może sobie dawać takie WBA albo A. Villa a nie taki zespół jak Arsenal...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.08.2015, 20:04

Kowal
Spokojnie mam dwie szanse. Chociaz ostatnio dostalem z miejsca 3 warny.

Takze tego..

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:04

Ogólnie co do tego samolotu, to o tym samolocie wspomina jakaś typiara, która przedstawia się jako fanka Liverpoolu:

twitter.com/becs_watson

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 20:04

PietrasM
tak jutro będzie można kupić z każdego kraju, pytanie tylko który wielki klub spoza Anglii sprzeda swoją gwiazdę nie mogąc jej zastąpić inną?

K204

Jesteś zbyt wartościowym użytkownikiem, ojcze streamów.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.08.2015, 20:03

Kevin Grosskreutz jest już w Stambule, ma podpisać kontrakt z Galatasaray.

Oooo.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 20:02

TAK

Novazzy komentarzy: 351031.08.2015, 20:02

Nie chce Ibry , juz wole zostac z Girem i dac szanse Akpomowi

PietrasM komentarzy: 249431.08.2015, 20:02

Pewnie już było o tym pisane, ale ja nie widziałem odpowiedzi. Czy jutro będzie można kupić kogoś z poza Anglii ?

xif komentarzy: 35231.08.2015, 20:02

@bobslej22

Niekoniecznie, potencjalnie mógłby się spotkać przecież w Paryżu z agentami/dyrektorami

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.08.2015, 20:01

Serwery padna ale jak juz wbija uzytkownicy to pojeca hejty i bany.

Takze gitara. Pewnie sam wylece.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.08.2015, 20:01

To nie on, na pierwszym zdjęciu to jakiś pulchny grubasek.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 131.08.2015, 20:01

W tym okienku 99 % informacji było wyssanych z palca i jeden szmatławiec cytował drugiego szmatławca. Wiadomo, że im częściej taka sytuacja się powtarzała tym szanse na transfer malały z 1% na 0%. Z resztą jakie szanse na transfer. To były czyste ploty i nie trzeba było być geniuszem, żeby o tym wiedzieć. Dodajmy, że Benz i Cavani zaraz dodawali fotki, pokazując gdzie ich miejsce, gdzie chcą zostać. Jak była w ogóle sprawa Karima, to było pewnie zapytanie ze strony AFC, krótka piłka ze strony Realu i tyle. Game over son. Nie wiem na co ludzie czekają teraz? Na cud? Żałoba? Na jakiej podstawie kibice mają nadzieje? Nie było żadnych znaków, ani plotek z jakąkolwiek dozą prawdopodobieństwa, że zrobimy big deal. Deal with it.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 20:00

na tym 1 zdjęciu wygląda jak jakiś grubcio

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2015, 20:00

Aaron

To troszkę zazdroszczę :/

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:00

Nie wiem, z daleko nie umiem poznać, może on, może nie.

bobslej22 komentarzy: 829431.08.2015, 20:00

xif>>> No ale wtedy by musiał lecieć do Lyonu ?

Będzie Cavani :P

Jasne . Na tym pierwszym zdjęciu to nawet nie Wenger chyba :P Z drugiej strony takie ruchy załatwia jedna osoba ??? NIezly bullshit. Wenger po prostu leci sobie gdzieś bo dla niego okienko się zakończyło :P

xif komentarzy: 35231.08.2015, 19:59

Wenger leci na dupy do Paryża, a na twitterach wyczekiwanie, jakby miał przywieźć w bagażu podręcznym w pakiecie Fekira i Lacazette ;D

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30931.08.2015, 19:59

Przywiezie Ibrę lub Cavaniego.

Agher komentarzy: 278431.08.2015, 19:59

No szalenie dziwne że Wenger leci między weekendami do Francji ;). Robi to pewnie raz w miesiącu, nie raz w wywiadach wspominał że często lata do Francji.

Gofer999 komentarzy: 1466231.08.2015, 19:59

@Doktor; Na tym pierwszym zdjęciu, w samolocie. ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.08.2015, 19:58

Doktor

Ten na pierwszym zdjęciu, to nie on.

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 19:58

Maesteo08
Napisz dokładnie że transfery mają do jutra do 19 a zgłaszanie kadry zawodniczej do LM i do LE w całej europie przez to zostało przesunięte na jutro na 23:00.

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2015, 19:58