Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal 29.08.2015, 14:45, Łukasz Wandzel 4082 komentarzy

Za nami drugi mecz w tym sezonie, w którym Kanonierzy skompletowali trzy punkty. Po raz kolejny zrobili to na wyjeździe, ale i po raz kolejny nie w takim stylu, o jakim marzą kibice. Piłkarzom Arsene'a Wengera do pełni formy jeszcze brakuje, ale dziś zdołali skromnie pokonać Sroki na St James' Park.

To był mecz, w którym dwie połowy miały takie samo oblicze. Arsenal kontrolował spotkanie poprzez posiadanie piłki oraz ciągle tkwił w ataku pozycyjnym. Ale zdobyta w 52. minucie bramka całkowicie przystopowała The Gunners. Zmiany tylko potwierdziły chęć obrony wyniku przez francuskiego szkoleniowca, kiedy to Arteta wkroczył na boisko. Takie założenie spowodowało nudny obraz gry do końca meczu.

Z drugiej strony znajdował się zespół Newcastle, drużyna ciągle broniąca dostępu do własnej bramki, a także raz po raz karana przez arbitra za przewinienia. W wyniku tego, po kwadransie, plac gry opuścił Mitrovic. Tym bardziej może dziwić fakt tylko jednobramkowego zwycięstwa gości, ale gospodarze byli notorycznie ratowani przez Tima Krula, który rozegrał świetne zawody.

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (81. Arteta), Ramsey, Sanchez - Walcott (69. Giroud).

Newcastle: Krul - Jaanmat, Mbemba, Coloccini, Haidara - Anita (72. Perez), Colback - Sissoko (78. Cisse), Wijnaldum, Thauvin (87. De Jong) - Mitrovic.

Kanonierzy zaczęli dominować w posiadaniu piłki po zaledwie kilku minutach. W 9. minucie mieliśmy tego obraz. Hector Bellerin otrzymał piłkę na prawą stronę i zgrał ją z pierwszej piłki do Walcotta w polu karnym. Jednak Anglikowi nie udało się pokonać Krula.

Chwilę później w polu karnym upadł właśnie Bellerin. Wydawało się, że doszło do kontaktu z zawodnikiem Srok i sędzia mógł podyktować jedenastkę, na co się jednak nie zdecydował.

Po kwadransie, po okropnym faulu na Coquelinie, Newcastle grało w osłabieniu. Boisko, ze względu na czerwoną kartkę, musiał opuścić Mitrovic.

W ciągu 10. minut obraz gry nie zmienił się. W ataku pozycyjnym cały czas utrzymywał się Arsenal. Po stronie gospodarzy... Andre Marriner zdążył pokazać dwie żółte kartki.

W 32. minucie, niespodziewanie z dystansu uderzył Alexis Sanchez. Mimo wspaniałego, celnego strzału, to Tim Krul okazał się górą wybijając piłkę przed siebie. Dobić futbolówki nie zdołał dobiegający do niej Walcott.

Pomimo grania bez jednego zawodnika, piłkarze Newcastle zaczęli, w ostatnich minutach pierwszej połowy, coraz częściej przedzierać się na połowę gości.

Sędzia zakończył tę część spotkania, ale już drugą rozpoczął od...trzech żółtych kartek w ciągu kilku minut. Jedną z nich musiał obejrzeć, za atak od tyłu, Santi Cazorla.

Do trzech razy sztuka, ale Arsenal zaczął prowadzić 1-0! Piłkę na szesnasty metr dostał Cazorla i spróbował oddać strzał, lecz został on zablokowany przez obrońcę. Kolejny strzał, tuż po Hiszpanie, wykonał Ramsey, lecz piłkę wybronił Krul. Dzieło zniszczenia dokończył Oxlade-Chamberlain, który z pomocą Colocciniego umieścił piłkę w bramce.

W 62. minucie, znikąd na skrzydle pojawił się mknący Alexis, który wybiegając za plecy obrońcom otrzymał piłkę i zgrał ją na środek pola karnego, gdzie znajdował się Monreal. Niefortunnie, hiszpański obrońca nie poradził sobie z futbolówką, tym samym nie kontynuując stwarzania zagrożenia, które wcześniej wypracował Chilijczyk.

Arsenal zdecydowanie uspokoił grę po strzelonej bramce. Grał, jakby bez stresu, biorąc pod uwagę fakt, że Newcastle gra w osłabieniu. To przełożyło się na kreowane sytuacje, których było zdecydowanie mniej, nie mówiąc już o tych wartych odnotowania.

Tymczasem, w 69. minucie, Giroud zastąpił na boisku Walcotta.

W 77. minucie, Alexis Sanchez niezwykle szybko, za plecy obrońców, wybiegał do prostopadłego podania, lecz stoperów uratował Tim Krul.

W 81. minucie, w miejsce Chamberlaina, pojawił się Arteta. To wpłynęło na obraz gry. Piłkarze Arsenalu z jeszcze bardziej zmniejszoną częstotliwością zagrażali bramce gospodarzy.

Chwilę później, niezłym dryblingiem, w okolicach dwudziestego metra przed bramką holenderskiego bramkarza, popisał się Coquelin. Francuz został faulowany, a do rzutu wolnego podszedł Cazorla. Strzał filigranowego Hiszpana okazał się za słaby, by zdobyć gola.

Do końca meczu obraz gry nie zmienił się. Sędzia, w doliczonym czasie gry, jedynie pokazał kolejną żółtą kartkę. Tym razem oberwał Coloccini.

Andre Marriner zakończył mecz.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Lajder komentarzy: 57531.08.2015, 20:35

Ja mam taka teorie:

Transferow nie bedzie, bo oszczedzaja na przyszly sezon.
to ostatni sezon Wengera.
za rok przyjdzie Klopp i dostanie kupe kasy na transfery i będzie mial za zadanie zbudowac potege.

Potwierdzone info.

Jakos musimy ten sezon wytrzymac.
pozdrawiam

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 20:35

ArsenalKibic
transfery to się dzieją we Włoszech tam Inter szaleje sprowadził już 3 graczy i chce jeszcze 2. A Milan co chwile wysyła oferty za kogoś innego jak zawsze hehehe.

djmacius komentarzy: 376831.08.2015, 20:35

Pamiętacie kiedy były pierwsze, jakiekolwiek plotki o Ozilu dwa lata temu?

Novazzy komentarzy: 351031.08.2015, 20:35

@Arse
A ja sie zdzwie

ArsenalKibic komentarzy: 41531.08.2015, 20:32

Wcale się nie zdziwię jak dojdzie jeszcze do 3 transferów..

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 331.08.2015, 20:32

Brown Ideye idzie do Olympiacosu.

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:30

Every PL club... except Arsenal - w kontekście transferów.

Jak to pięknie brzmi w ustach reportera SSN. :(

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 20:29

Doktor
Z tego co mówili to DD na SSN jutro zaczyna się o 6 rano czasu Angielskiego czyli o 7 rano czasu Polskiego i trwa do 18 czasu Angielskiego czyli do 19 czasu Polskiego.
Jakieś wieści o Błaszczykowskim?

RafaNowa komentarzy: 35631.08.2015, 20:29

Doktor podobno ktoś mówił, że od jutra o godzinie 6 czasu brytyjskiego, czyli u nas o 7

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:27

Wie ktoś, od której zacznie się DD na SSN jutro? Od samego rana? Jeszcze dziś w nocy? Czy już trwa?

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:26

@Came4Fame

W sensie - jak Ornstein napisze, to będzie oznaczało, że albo nie przyjdzie nikt, albo zostanie podjęta ostatnia rozpaczliwa próba (Welbeck).

Koroniarz komentarzy: 1009431.08.2015, 20:25

A Wenga to komentuje jeszcze mecze Francuzow dla telewizji ?

Gofer999 komentarzy: 1459331.08.2015, 20:25

@pauleta19; To nie Wenga.

Gofer999 komentarzy: 1459331.08.2015, 20:24

@PietrasM; Kontuzja.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30931.08.2015, 20:24

Rok temu Ornstein pisał w dzień, że nie będzie transferów. A po kilku godzinach Welbeck zawodnikiem Arsenalu. Nie uwierzę nikomu, póki nie zobaczę oficjalki lub okno się nie zamknie.

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 20:23

INTER SZALEJE hehe
20:21 Inter już zapewnił sobie usługi trzech nowych piłkarzy, ale nie zamierza na tym kończyć swoich zakupów. Sky informuje, że Nerazzurri złożyli Napoli wysoką ofertę opiewającą w granicach 28 milionów euro za Gabbiadiniego oraz Ghoulama.

PietrasM komentarzy: 249331.08.2015, 20:23

A ktoś wie czemu Lacazetta nie było w składzie na ostatnim meczu Lyonu ?
Nie, że mam nadzieje, że do nas przyjdzie. :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 20:23

Dzisiejsze zdjęcie Wengera (?) w samolocie do Paryża
twitter.com/becs_watson/status/638399151647145985

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:22

W każdym razie - Ornstein nie napisał jeszcze twitta o tym, że Arsenal na 100% nikogo nie ściągnie, więc pewnie jakieś ruchy jeszcze są.

Dominik11 komentarzy: 2010431.08.2015, 20:21

Arsenal could make a shock deadline day bid to sign Riyad Mahrez from Leicester. (Source: Daily Star on Sunday)

Koroniarz komentarzy: 1009431.08.2015, 20:21

Wenger w Paryżu ? A moze znowu bedzie trenerem jakiejs druzyny w jakims meczu pokazowym jak rok temu ?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 20:20

@dominik twitter.com/settings/account
odznacz Video Tweets

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:20

Ogólnie poza twitterem polecam śledzić reddita, jak coś wyjdzie, to zaraz tam zostanie dodane.

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 20:20

bobslej22
spodziewaj się bardziej Saido B lub Austina niż kogoś innego, nie wieżę żeby Real jutro sprzedał Benzeme a PSG Cavaniego nie mogąc z powodu zamknięcia okienka sprowadzić zastępcy.

bobslej22 komentarzy: 821231.08.2015, 20:20

Hans_Zimmer>>> Tak właśnie też się niektórym dziwie . To to samo jak Benzema nie grający u boku ROnaldo strzeliłby u nas 30 bramek :P

Dominik11 komentarzy: 2010431.08.2015, 20:19

jak zmienić na Twitterze żeby się filmiki same nie włączały

bobslej22 komentarzy: 821231.08.2015, 20:18

Szkoda że to wszystko będzie działo się kiedy będę w pracy . Jutro pewnie wyczerpie wszystkie internety :P Ale o 17.00 w domu zaczynam jazdę na całego . Albo podnieta albo zawód. Zobaczymy co pacio nam tam uszykuje.

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 20:17

20:13 ANGLIA James Wilson ma zostać wypożyczony z Manchesteru United do West Bromwich Albion.
Czyżby Saido od nich odchodził? i ktoś jeszcze przyszedł za Wilsona?

Hans_Zimmer komentarzy: 594531.08.2015, 20:17

Wasza logika jest genialna skoro zawodnik w słabym klubie strzelił 20 bramek to w lepszym strzeli drugie tyle...

bobslej22 komentarzy: 821231.08.2015, 20:17

Ile PSG wydało w tym okienku kasiurki ???

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:17

Ogólnie jak ktoś ma przyjść, to do jutra rana tak do godziny 10:00 musi raczej pójść jakaś większa plota. O Ozilu wspominano bodajże luźno ze 2 dni wcześniej, ale tak na poważnie wyszło ok. godziny 14:00. A jutro okienko trwa do 19:00.

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 20:15

Kaman
Anglia może kupywać z każdego kraju z Europy kogo im się podoba ale inny kraj z Europy nie może kupić w miejsce sprzedanego zawodnika nikogo innego z powodu zamknięcia okienka. Ale rejestracja zawodników do Ligi, Ligi Mistrzów i LE odbywa się jutro do 23.

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:15

@Gofer999

Okej, zrozumiane ;)

benzemaout komentarzy: 6231.08.2015, 20:15

szkoda ze taki klub jak Arsenal ktory potencjalnie powinien miec ambicje co roku walczyc realnie o mistrza i o LM nie potrafi sfinalizowac zadnego topowego transferu przed ostatnim dniem okienka transferowego mimo ze ma kupe kupe WIELKA KUPE kasy i dobrze o tym wiadomo. najwidoczniej tak juz musi byc az wenger jakims cudem zdobedzie mistrza albo lm tym skladem tymi transferami ktore zrobi i wtedy bedzie mogl powiedziec w koncu: A NIE MÓWIŁEM? ale jak dlugo to potrwa tego najstarsi górale nie wiedza

@DeanLDN22 - ten gość, który jest stawiany obok Geoffa za to, że mają tam jakieś informację, właśnie wkleił zdjęcie z utworem Niggas in Paris. I od razu poszło zamieszanie.

Ale czy to jest rzetelne? Pewnie plotki numer 21312.

Gofer999 komentarzy: 1459331.08.2015, 20:13

@Doktor; Nigdzie nie napisałem o tym czy wierzysz w to co wkleiłeś czy nie. Napisałem tylko o swojej opinii na ten temat bro. ;)

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:12

@Gofer999

Nigdzie nie napisałem, że wierzę tym informacjom, wklejam po prostu to, co budzi największy szum w internetach wśród fanów w Arsenalu.

Gofer999 komentarzy: 1459331.08.2015, 20:10

@Kowal96; Mój brat już zarezerwował tą pozycję. Ale od niego kasy nie dostaniemy, nie bawi się w football. xP

Doktor komentarzy: 770631.08.2015, 20:10

@Dominik11

Wpisać w wyszukiwarce Arsenal i śledzić zrozpaczonych fanów, polecam.

Shogun666 komentarzy: 43031.08.2015, 20:10

Francuzi mogą sprzedać zawodnika, ale nie mogą kupić, bo tu chodzi o ostateczny termin rejstracji składów.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30931.08.2015, 20:10

kaman
Jak się zamyka okno w kraju A, to kluby z kraju A mogą sprzedawać, ale kupować już nie.

kaman17 komentarzy: 497831.08.2015, 20:09

Kurde, pewnie było to już wspominane pięćset razy, ale nie mam czasu szukać niżej. Jak okienko zamykają np. w Francji dzisiaj, a w Anglii jutro to transfery angielskie zespołyt mogą robić tylko między sobą czy z Francji do Anglii zawodnik może przejść 1 września, ale w odwrotną stronę już nie?

Shogun666 komentarzy: 43031.08.2015, 20:09

Austin nie jest zły. Bankowo gwarant kilkunastu bramek. To taki mobilniejszy Giroud.

Kowal96 komentarzy: 1758831.08.2015, 20:09

Gofer

Szkoda, że nie jakimś katarskim, przydałby się hajs na transfery.

AaronLieber27 komentarzy: 612731.08.2015, 20:09

No to teraz Lechia bedzie miec najlepsze skrzydla w Polsce zaraz po Legii : Krasic, Peszko, Makuszewski, Nazario

Dominik11 komentarzy: 2010431.08.2015, 20:08

Austin sporo bramek strzelił w tamtym sezonie w dużo słabszym zespole jestem na tak ale wolał bym wypożyczenie

dennis93 komentarzy: 107231.08.2015, 20:08