Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal

Skromne zwycięstwo w 4. kolejce. Newcastle 0-1 Arsenal 29.08.2015, 14:45, Łukasz Wandzel 4082 komentarzy

Za nami drugi mecz w tym sezonie, w którym Kanonierzy skompletowali trzy punkty. Po raz kolejny zrobili to na wyjeździe, ale i po raz kolejny nie w takim stylu, o jakim marzą kibice. Piłkarzom Arsene'a Wengera do pełni formy jeszcze brakuje, ale dziś zdołali skromnie pokonać Sroki na St James' Park.

To był mecz, w którym dwie połowy miały takie samo oblicze. Arsenal kontrolował spotkanie poprzez posiadanie piłki oraz ciągle tkwił w ataku pozycyjnym. Ale zdobyta w 52. minucie bramka całkowicie przystopowała The Gunners. Zmiany tylko potwierdziły chęć obrony wyniku przez francuskiego szkoleniowca, kiedy to Arteta wkroczył na boisko. Takie założenie spowodowało nudny obraz gry do końca meczu.

Z drugiej strony znajdował się zespół Newcastle, drużyna ciągle broniąca dostępu do własnej bramki, a także raz po raz karana przez arbitra za przewinienia. W wyniku tego, po kwadransie, plac gry opuścił Mitrovic. Tym bardziej może dziwić fakt tylko jednobramkowego zwycięstwa gości, ale gospodarze byli notorycznie ratowani przez Tima Krula, który rozegrał świetne zawody.

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Cazorla - Chamberlain (81. Arteta), Ramsey, Sanchez - Walcott (69. Giroud).

Newcastle: Krul - Jaanmat, Mbemba, Coloccini, Haidara - Anita (72. Perez), Colback - Sissoko (78. Cisse), Wijnaldum, Thauvin (87. De Jong) - Mitrovic.

Kanonierzy zaczęli dominować w posiadaniu piłki po zaledwie kilku minutach. W 9. minucie mieliśmy tego obraz. Hector Bellerin otrzymał piłkę na prawą stronę i zgrał ją z pierwszej piłki do Walcotta w polu karnym. Jednak Anglikowi nie udało się pokonać Krula.

Chwilę później w polu karnym upadł właśnie Bellerin. Wydawało się, że doszło do kontaktu z zawodnikiem Srok i sędzia mógł podyktować jedenastkę, na co się jednak nie zdecydował.

Po kwadransie, po okropnym faulu na Coquelinie, Newcastle grało w osłabieniu. Boisko, ze względu na czerwoną kartkę, musiał opuścić Mitrovic.

W ciągu 10. minut obraz gry nie zmienił się. W ataku pozycyjnym cały czas utrzymywał się Arsenal. Po stronie gospodarzy... Andre Marriner zdążył pokazać dwie żółte kartki.

W 32. minucie, niespodziewanie z dystansu uderzył Alexis Sanchez. Mimo wspaniałego, celnego strzału, to Tim Krul okazał się górą wybijając piłkę przed siebie. Dobić futbolówki nie zdołał dobiegający do niej Walcott.

Pomimo grania bez jednego zawodnika, piłkarze Newcastle zaczęli, w ostatnich minutach pierwszej połowy, coraz częściej przedzierać się na połowę gości.

Sędzia zakończył tę część spotkania, ale już drugą rozpoczął od...trzech żółtych kartek w ciągu kilku minut. Jedną z nich musiał obejrzeć, za atak od tyłu, Santi Cazorla.

Do trzech razy sztuka, ale Arsenal zaczął prowadzić 1-0! Piłkę na szesnasty metr dostał Cazorla i spróbował oddać strzał, lecz został on zablokowany przez obrońcę. Kolejny strzał, tuż po Hiszpanie, wykonał Ramsey, lecz piłkę wybronił Krul. Dzieło zniszczenia dokończył Oxlade-Chamberlain, który z pomocą Colocciniego umieścił piłkę w bramce.

W 62. minucie, znikąd na skrzydle pojawił się mknący Alexis, który wybiegając za plecy obrońcom otrzymał piłkę i zgrał ją na środek pola karnego, gdzie znajdował się Monreal. Niefortunnie, hiszpański obrońca nie poradził sobie z futbolówką, tym samym nie kontynuując stwarzania zagrożenia, które wcześniej wypracował Chilijczyk.

Arsenal zdecydowanie uspokoił grę po strzelonej bramce. Grał, jakby bez stresu, biorąc pod uwagę fakt, że Newcastle gra w osłabieniu. To przełożyło się na kreowane sytuacje, których było zdecydowanie mniej, nie mówiąc już o tych wartych odnotowania.

Tymczasem, w 69. minucie, Giroud zastąpił na boisku Walcotta.

W 77. minucie, Alexis Sanchez niezwykle szybko, za plecy obrońców, wybiegał do prostopadłego podania, lecz stoperów uratował Tim Krul.

W 81. minucie, w miejsce Chamberlaina, pojawił się Arteta. To wpłynęło na obraz gry. Piłkarze Arsenalu z jeszcze bardziej zmniejszoną częstotliwością zagrażali bramce gospodarzy.

Chwilę później, niezłym dryblingiem, w okolicach dwudziestego metra przed bramką holenderskiego bramkarza, popisał się Coquelin. Francuz został faulowany, a do rzutu wolnego podszedł Cazorla. Strzał filigranowego Hiszpana okazał się za słaby, by zdobyć gola.

Do końca meczu obraz gry nie zmienił się. Sędzia, w doliczonym czasie gry, jedynie pokazał kolejną żółtą kartkę. Tym razem oberwał Coloccini.

Andre Marriner zakończył mecz.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.08.2015, 19:30

Ja też bardzo lubię Welbza, to dobry transfer. Lepiej grał niż Walcott.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 19:30

Navas accepts. De Gea deal done!! €40m all-in. £29m. Manchester United happy - near record for player with 1 year left [Balague]

matt21 komentarzy: 541431.08.2015, 19:29

Leehu

dokładnie ;) dla mnie to b.dobry transfer + Anglik i nigdy zaangażowania mu nie brakuje.
Jak gra na skrzydle to i obrońcom pomaga nieźle pressingiem.

Gofer999 komentarzy: 1468631.08.2015, 19:29

@Fanatic; A niby dlaczego uważasz że Martial będzie siedział na ławce? Moim zdaniem będzie on grał w podstawie, z Rooneyem na napadzie.

loool komentarzy: 95031.08.2015, 19:29

Fanatic
Wypożyczenie Januzaja oznacza raczej cofnięcie Roo na 10, więc ma szanse wywalczyć pierwszy skład.

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2015, 19:29

Podejrzewam, że to stycznia Martial posiedzi na ławie, a później na wypo.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11731.08.2015, 19:28

Na co wy liczycie? TOP 4 raczej powinno być, a to jedyny cel Wengera.

Fanatic komentarzy: 599131.08.2015, 19:28

Martial chce być world class to musi grać a u nas czy w MU to przede wszystkim ławka i gra sporadyczna czyli otwarta droga do zmarnowania talentu, ale skoro che on grać w MU to nie wiem czy zrobi tam karierę

Leehu komentarzy: 1049631.08.2015, 19:27

@matt21: Co do Welbecka to jeszcze może grać na skrzydle i od czasu do czasu strzeli United jakąś bramkę. :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52431.08.2015, 19:26

Błaszczykowski podobno został wypożyczony na rok za milion euro z opcją wykupu za sześć.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.08.2015, 19:26

Peszko w Lechii ;o

polishbrigadesx komentarzy: 1020531.08.2015, 19:25

skład na top 4 jest więcej nie potrzeba

Maestro08 komentarzy: 133531.08.2015, 19:25

Swoją drogą nie podoba mi się tendencja jaka się zaczyna na świecie. Jak ktoś idzie z Anglii, całkiem niezły zawodnik, to z nastawieniem ,,byle nie do własnej ligi'' i puszczają za te 9mln jak za Hernandeza. A gdyby ten sam Hernandez miałby przejść do BPL stwierdziliby ,,oni dają się doić na kasę'' i ten sam zawodnik, w tej samej formie kosztowałby 30mln.

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2015, 19:24

Z jednej strony dobrze, że na razie nie ma plotek, bo jak Ozil miał przejść do Arsenalu, to pamiętacie chyba co się działo z k.com :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:23

@wielo, bo tak twierdził
miał oferty z Realu, Barcelony i odrzucali wszystko

#rip #arsenal #transfers

matt21 komentarzy: 541431.08.2015, 19:22

a co wam Welbeck winny. Przecież nikt od niego cudów nie oczekiwał.

Jak jest dostępny to chociaż może odciążyć Giroud, a jak wejdzie to chociaż zmęczy obrońców przeciwnika. Walcotta to co najwyżej mogą na kawę w między czasie zaprosić.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 231.08.2015, 19:22

Czemu papa tego reusa nie kupi.

Maestro08 komentarzy: 133531.08.2015, 19:22

tak myślałem, tylko nie wiedziałem co ma groszek do Hernandeza i bardziej mi to do Grosickiego pasowało :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.08.2015, 19:22

Groszek ponoć podpisał 3-letni kontrakt i będzie występował z 7 na plecach.

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2015, 19:21

tomek

Przeciętna liga to i przeciętni piłkarze.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 19:21

10 - Anthony Martial was the youngest player (19y 142d) to hit 10 Ligue 1 goals since Thierry Henry (19y 69d) (both for Monaco). Prospect.

Wielo komentarzy: 147431.08.2015, 19:21

Na k.com kiedy Navas grał jescze w Sevilli: "On nigdzie nie odejdzie, przecież ma chorobę, która mu na przeprowadzkę nie pozwala, nigdzie z Hiszpanii się nie może ruszyć" ^^

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 19:21

thide i Kowal96
tak z ciekawości czytam i tam cyrki pierw był Soriano potem Witsel potem próba po kogoś tam jeszcze potem znów teraz Witsel i tak w kółko to samo w Interze. Ja nie wiem po co im tylu przeciętnych piłkarzy?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:21

groszek=chicharito=javier hernandez

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52431.08.2015, 19:20

Tego lata - do tej pory - najwięcej było transferów Brazylijczyków - 622. Kolejne miejsca to: Francuzi 336, Argentyńczycy 309, Brytyjczycy 280, Hiszpanie 230.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 19:20

As soon as Navas agrees to join United, the rest will fall into place. Navas did no join the national team yet to decide today on his future [Balague]

@ arsenal159
Walcotta od miernot od razu bym nie wyzywał, ale fakt, że napastnikiem na miare naszych potrzeb raczej nie będzie

ciekawe co przyniesie jutro...

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2015, 19:19

tomek

Oni i tak już dużo sprowadzili w tym sezonie. Wystarczy im chyba.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:19

wolę 0 transferów w AFC, niż 5 transferów pokroju Milanu

Fanatic komentarzy: 599131.08.2015, 19:19

Wenger się już pomylił co do jednego młodego francuza (Sanogo) Martial nas nie zbawi, nawet nie zaliczył sezonu, gdzie by strzelił dwucyfrówke, talent ma ale nie jest wart wiecej niż 20 mln euro a Minaco go chętnie by sprzedało ale za dużo większą forsę. Arsenal to nie City czy inne jakieś szejki, którzy za jedego grajka potrafią bez mrugnięcia okiem rzucić 70 mln euro i więcej... Szok.

Na rynku już nie ma jakościowego snajpera, który byłby dostępny, no może Cavani ale czy gosc che odejsc? Reus nie chce, griezman nie chce, po prostu nie ma world classa dostępnego na rynku snajpera a jak już Wenger ma robić transfer ala Welbeck to niech lepiej już nikogo nie kupuje, przynajmniej mnie to nie urazi.

AaronLieber27 komentarzy: 612731.08.2015, 19:18

Januzaj z "9" w BVB

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 19:18

Dziwne rzeczy dzieją się w Milanie i Interze czytam ich relacje z deadline day i oni chcą dzisiaj sprowadzić z 5 graczy Milan też już próbuje z kilku sprowadzić. Tam dopiero kibice chyba mają przechlapane i czekanie na potwierdzenie hehe.

loool komentarzy: 95031.08.2015, 19:17

Exclusive: in last few moments, Navas has reached agreement with Manchester United. #mufc done deal !

mar12301 komentarzy: 2313631.08.2015, 19:17

Szykuje się jutro częste "wenger out".

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:17

@arsenal, jak Wenger wstrzyma jego przejście do Bayernu/Barcelony/Realu Madryt to będzie jak transfer przychodzący.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.08.2015, 19:16

darek

Będzie, będzie :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:16

nie ma sensu robić relacji jak nic się nie dzieje xD

Ale może zostanie w szeregach Arsenalu najlepszy defensywny pomocnik zespołu - Mathieu Flamini.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 531.08.2015, 19:16

Będzie relacja k.com tak jak to zawsze bywało? Wpadnę się pośmiać ;d

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:14

Arsenal ogołocił się ze skrzydłowych i nikogo nie sprowadza

gg wp ez pz titties squeezy

już dobrze byłoby wypożyczyć Quintero i wziąć jakiegoś napastnika.
jak on ma klauzulę 19 milionów to przecież grosze za taki talent...

tomek07 komentarzy: 40931.08.2015, 19:13

Nie wiem czy ktoś to podawał ale to odejście może ma związek z nowym napastnikiem?
RENNES TO MAKE CAMPBELL BID

Infosport+ report Rennes are set to make a last-ditch loan bid to bring Arsenal striker Joel Campbell to Ligue 1 on a season-long loan deal.

Kowal96 komentarzy: 1758931.08.2015, 19:13

Nawet bym się nie pogniewał gdyby to było jakieś fajne wypożyczenie, najlepiej z opcją pierwokupu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.08.2015, 19:13

kariera Quintero rip

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29731.08.2015, 19:11

Ja pierdziele. Jeśli Wenger nie sprowadzi jutro jakiegoś napadziora, a nawet nie zainteresował się Groszkiem, to tego nigdy nie pojmę. Przecież za te 9 milionów, to żadne pieniądze. To zawodnik, który potrafi strzelać bramki, śmiało mógłby rywalizować z Giroudem oraz rotować nimi zależnie od rywala. Na pewno jest lepszy niż ta miernota Walcott.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.08.2015, 19:11

Official: Juan Fernando Quintero joins Rennes on loan
Rennes have announced the loan signing of Juan Fernando Quintero from FC Porto.

The player joins on a season long loan with an option to buy worth €19m.

AaronLieber27 komentarzy: 612731.08.2015, 19:10