Skuteczni w ataku, słabi w obronie: Cardiff 2-3 Arsenal

Skuteczni w ataku, słabi w obronie: Cardiff 2-3 Arsenal 02.09.2018, 15:34, Łukasz Wandzel 3260 komentarzy

Za nami 4 kolejki Premier League, a Unaiowi Emery'emu nie udało się jeszcze zakończyć spotkania z czystym kontem. Na szczęście ma w swoich szeregach piłkarzy, którzy skutecznością nadrabiają braki, jakie jego podopieczni popełniają w defensywie. Drużyna hiszpańskiego trenera ma wyraźne problemy w obronie, a do tego jeszcze nie w pełni zaadaptowała się do nowego stylu gry. Dzisiejsze zwycięstwo wydaje się być jeszcze bardziej wyszarpane niż to z West Hamem, choć dla postronnego widza mogło to być ciekawe widowisko. Mecz był w końcu bardzo wyrównany, ale mówimy tutaj o spotkaniu beniaminka z pretendentem do zajęcia miejsca w top four lub zwycięstwa w Lidze Europy.

Cardiff to ekipa należąca do tego rodzaju drużyn, z którymi Arsenal musi zdobywać trzy punkty, nawet jeśli jest to spotkanie wyjazdowe. Choć dzisiaj mu się to udało, musi robić to także w znacznie lepszym stylu, ponieważ jeśli ma trudności z grą przeciwko teoretycznie słabszym zespołom, to jak poradzi sobie z ekipą z ligowej czołówki. Kanonierzy dwukrotnie po objęciu prowadzenia tracili przewagę i niewiele brakowało do tego, aby gospodarze odpowiedzieli na straconego gola po raz trzeci. Szczęśliwie, dramatyczna końcówka niczego nie zmieniła i to trafienie Alexandre'a Lacazette'a było tym, które ustaliło wynik spotkania.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech, Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal, Guendouzi (70' Torreira), Xhaka, Ramsey, Özil (84' Welbeck), Aubameyang (89' Mchitarian), Lacazette.

Cardiff: Etheridge, Manga, Morrison, Bamba, Bennett, Arter, Camarasa (89' Camarasa), Ralls, Reid, Hoilett, Ward (84' Zohore).

Mecz zaczął się od nerwowego rozgrywania od tyłu przez londyńczyków i Petr Cech ledwo uniknął odebrania sobie piłki. I choć Kanonierzy szybko uspokoili grę, to forsowanie pomysłu z rozgrywaniem futbolówki od tyłu ciągle może przyprawiać fanów Arsenalu o palpitację serca. Tak jak czeski golkiper w 7. minucie, kiedy po prostu podał do przeciwnika tuż przed pole karne. Jeśli Cech będzie powtarzał takie błędy, to Bernd Leno dostanie swoją szansę szybciej, niż mu się to wydaje. Chwilę później Arsenal odpowiedział na tę sytuację w ataku, gdy strzałem po ziemi popisał się Aaron Ramsey, jednak uderzenie Walijczyka sparował bramkarz.

Zaraz po tej sytuacji nastąpiło otwarcie wyniku, ponieważ podanie Granita Xhaki z rzutu rożnego wykorzystał Shkodran Mustafi, który pewnym i celnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Tym razem filipiński golkiper gospodarzy nie miał co liczyć na szczęście! Za to dużo szczęścia mieli piłkarze Arsenalu. Cardiff to drużyna, która nie dochodziłaby do żadnej sytuacji, gdyby nie nieokrzesani Kanonierzy. Podopieczni Unaia Emery'ego, próbując dostosować swoją grę do wizji hiszpańskiego trenera, zdążyli popełnić sporo błędów jeszcze przed upływem 20. minuty.

W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła, choć wyróżnić trzeba strzał, jakim odznaczył się Bobby Decordova-Reid. Gdyby Anglik trafił w światło bramki, byłaby to prawdopodobnie bramka tej kolejki Premier League. Z kolei fanom Arsenalu estetyczne wrażenia starał się zapewnić Alexandre Lacazette. Francuz znakomicie znalazł sobie miejsce na oddanie strzału sprzed szesnastki, ale próba precyzyjnego strzału po ziemi zakończyła się trafieniem w słupek. Zaraz po tym napastnik The Gunners miał jeszcze jedną okazję, kiedy dostał celne podanie od Mesuta Özila, ale tym razem uderzył prosto w obrońcę The Bluebirds.

Kiedy wydawało się, że Arsenal zejdzie na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, obrona londyńczyków udowodniła, że w każdym momencie meczu może zaskoczyć. Piłka po dośrodkowaniu w kuriozalny sposób minęła Monreala, a Camarasa w łatwy sposób dał remis gospodarzom, pokonując Cecha z najbliższej odległości.

Po przerwie Arsenal dążył do ponownego wyjścia na prowadzenie. Do zamieszania doszło znowu po rzucie rożnym, tym razem wykonywanym przez Mesuta Özila. Jego precyzyjnego podania nie wykorzystali jego koledzy, choć bardzo blisko był tego aktywny tego popołudnia Alexandre Lacazette. Chwilę później Kanonierzy znowu stworzyli podobne zagrożenie za sprawą strzału Shkodrana Mustafiego. Arsenal zaczął dominować, a właśnie tego brakowało podczas pierwszej części spotkania. Piłkarze gości prawie całą drużyną znajdowali się na połowie rywala.

To przyniosło efekt w postaci ponownego wyjścia na prowadzenie. Gola ładnej urody sprzed pola karnego zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Akcję rozpoczął Özil zagrywając do Lacazette'a, który piętką podał do strzelca bramki. Następnie było już 2-1 dla gości. Taki Arsenal chce się oglądać... Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. The Gunners zamiast pójść za ciosem, cofnęli się. To sprawiło, że Danny Ward miał okazję, którą wykorzystał znakomicie, ponieważ jego strzał głową odbił się od słupka, przez co Petr Cech miał marne szanse na interwencję.

Goście po raz kolejny musieli ruszyć do ataku, jeśli chcieli zawalczyć o 3 punkty. Od momentu straty bramki mieli ponad 80-procentowe posiadanie piłki. To musiało przełożyć się na przebieg spotkania i tak też się stało w 81. minucie, kiedy mocnym strzałem w polu karnym popisał się Alexandre Lacazette. Komu jak komu, ale to właśnie francuskiemu napastnikowi najbardziej należało się wpisanie na listę strzelców w tym meczu. Jeszcze bardziej zadowalać może fakt, że przy jego trafieniu asystował Lucas Torreira. Jednak strzelony gol wcale nie musiał oznaczać wygranej Arsenalu. Defensywa Kanonierów zapewniła widzom dramatyczną końcówkę, ponieważ już w doliczonym czasie gry, bardzo blisko trafienia głową był Sean Morrison. Na szczęście dla Petra Cecha i spółki celował nad poprzeczką i wynik nie uległ już zmianie.

Zwycięstwo 3-2 trudno jest ocenić. Spotkanie z Cardiff było rozgrywane na wyjeździe, jednakże podopieczni Unaia Emery'ego i tak powinni znacznie łatwiej poradzić sobie z beniaminkiem, który nie zachwycał w poprzednich meczach Premier League. Kanonierzy popełniali też błędy, jakie można było już widywać w ich grze. Wyrażanie przez Unaia Emery'ego zadowolenia z postępów, jakie robi zespół Arsenalu źle wypada na tle kolejnego spotkania z niepoukładaną formacją defensywną. To pokazuje, że Hiszpan potrzebuje znacznie więcej czasu, aby dostosować drużynę do swojej wizji gry. Jednak póki jego drużyna zdobywa trzy punkty, można się cieszyć, że ten proces nie jest aż tak bolesny dla fanów.

CardiffPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Marioht komentarzy: 603311.09.2018, 19:08

@Maciekkk10: He he to było dobre, rzeczywiście.
Marnuje jak marnuje. Jeśli się jeszcze dobrze człowiek bawi.
Najgorsze była świadomość jak wiele dobrych karier zmarnowałem w głupi sposób. Np. zbudowałem fajny zespół, każdego piłkarza w drużynie lubiłem i... zacząłem szukać nowych emocji zwalniając się i zatrudniając gdzie indziej, zamiast zrobić sobie chwilową przerwę z FMem, odpocząć. Później żałowałem i opuszczałem karierę...

Maciekkk10 komentarzy: 257811.09.2018, 19:04

@Marioht: No właśnie, nałóg, bardzo dobrze powiedziane... A najgorszy ten licznik czasu gry i komentarze typu, żeby obrócić bieliznę na drugą stronę :D i człowiek zdaje sobie sprawę, ile czasu marnuje :D

Marioht komentarzy: 603311.09.2018, 19:01

@Maciekkk10: No właśnie. Ja miałem wystarczający komputer a i tak nie chciałem nigdy grać w 3d.
Zastanawiam sie czy w ogóle wciągać sie na powrót w ten nałóg, kiedy mam tak mało czasu...
ale jak przypomnę sobie te wszystkie talenty oszlifowane, albo pamiętne boje jakie toczyłem Wisłą i Arsenalem... łezka sie w oku kręci. :)

Chopinno (zawieszony) komentarzy: 328611.09.2018, 18:57

To się chłopaki nacieszyli prowadzeniem xD

Maciekkk10 komentarzy: 257811.09.2018, 18:56

@Marioht: Ok, może akurat jeszcze będę szukał, także gdybyś pamiętał, to daj znać :D
Co do FMa, to w sumie z kulkami najlepsze wspomnienia... jakoś te nowe wersje gry do mnie nie przemawiają (ale może to też kwestia tego sprzętu właśnie? trochę mulenia itd...). Czasy, gdy Henri Saivet przechodził pół boiska i strzelał gola za golem, aż łezka się w oku kręci :D

Marioht komentarzy: 603311.09.2018, 18:52

@Maciekkk10: Zapytałem znajomego, który zajmuje się składaniem tego typu rzeczy, obraca m. in. używanymi laptopami. Jak mi coś ciekawego zaproponuje to dam znać. Ale to moze potrwać. Ja sie nie znam.
A co do Fm-a jeśli sie skuszę do powrotu, to w grę wchodzą tylko kulki czyli 2d.
Nie potrafię oglądać w 3 d, mało realistycznie.
A tutaj wyobraźnia pracuje. ;-)

Maciekkk10 komentarzy: 257811.09.2018, 18:50

@polandblood: Dzięki wielkie, na pewno przejrzę, a być może i założę wątek :D

@michass69: Dzięki, na pewno zerknę na parametry! :D

michass69 komentarzy: 4311.09.2018, 18:47

@Maciekkk10: Polecam HP Probook 450, mam go już cztery lata, a nadal śmiga bardzo dobrze, nie miałem z nim jeszcze żadnego problemu. A kiedy go kupowałem wymagania miałem takie same jak Ty: aby można było swobodnie surfować po necie, czasem zrobić jakąś ściągę na egzamin, napisac pracę inżynierską i oczywiście w czasie nudów odpalić FMa :D

polandblood komentarzy: 11355 newsów: 111.09.2018, 18:46

@Maciekkk10: Poczytaj lub załóż własny temat

forum.cdaction.pl/forum/291-laptopy-i-netbooki/

forum.cdaction.pl/topic/342799-laptop-za-2500-3000-zl-do-codziennego-u%C5%BCytku/

Maciekkk10 komentarzy: 257811.09.2018, 18:44

@thide: a wjeżdża? Wydaje mi się, że nie do końca, grafika wiadomo - może nie preferuję gry na kulkach, ale to jednak nie fifa :D Fajnie by było, jakby wszystko chodziło płynnie, bo ostatnio to mecze grałem po 15-20 minut, a oglądałem tylko kluczowe sytuacje, więc coś jest nie halo :D

@Marioht: Haha, no widzisz :D i jak, jest coś na oku?

Marioht komentarzy: 603311.09.2018, 18:42

@Maciekkk10: Zastanawiam sie nad tym samym. I dosłownie myślałem, również nad ewentualnym FM-em.
Fajny zbieg okoliczności.
Sprzedam stacjonarny komputer bo mi tylko miejsce zajmuje.
W żadne gry nie gram.

thide (redaktor) komentarzy: 32059 newsów: 185211.09.2018, 18:41

@Maciekkk10: a FM nie wjeżdża mocno na cpu i ram?

Maciekkk10 komentarzy: 257811.09.2018, 18:37

@MVTI: Oczywiście - zależy mi w zasadzie na tym, żeby normalnie funkcjonował, głównie chodzi o internet, bo na gry już chyba jestem za stary (no, poza football managerem, ale do tego nie trzeba zbyt wiele :D). Moja toshiba niestety już umiera, a wypadałoby na piątym roku studiów napisać magisterkę, także fajnie by było, gdyby strona nie otwierała się w kilkanaście sekund... :D

MVTI komentarzy: 1882 newsów: 57311.09.2018, 18:33

@Maciekkk10 napisał: "Panowie, mam pytanie - czy jest tu może jakaś osoba, która zna się na laptopach i mogłaby pomóc w wyborze sprzętu? Widziałem, że w media expert obecnie są promki, ale szczerze mówiąc, jestem w tym zielony... Dziś byłem zobaczyć, to polecili mi 3 laptopy, w graniach 3 tysięcy złotych. Ktoś byłby chętny pomóc? :D"

To zależy do czego potrzebujesz tego laptopa.

Maciekkk10 komentarzy: 257811.09.2018, 18:28

Panowie, mam pytanie - czy jest tu może jakaś osoba, która zna się na laptopach i mogłaby pomóc w wyborze sprzętu? Widziałem, że w media expert obecnie są promki, ale szczerze mówiąc, jestem w tym zielony... Dziś byłem zobaczyć, to polecili mi 3 laptopy, w graniach 3 tysięcy złotych. Ktoś byłby chętny pomóc? :D

ArsenalChampion komentarzy: 449311.09.2018, 18:28

@kamilo_oo: jak Arsenal jest cały sezon 4 w tabeli , i nagle przegra z drużyna z 20 miejsca , to tez się zastanawiasz jak to jest możliwe i nagle w takim w wypadku ta druzyna z 20 miejsca jest dla ciebie zdecydowanie lepsza ?
Po prostu takie rzeczy w piłce się zdarzają , i lepszy jest ten kto uzbiera więcej punktów ze wszystkimi rywalami a nie to ze jakiś mecz nagle druzynie wyjdzie

kamilo_oo komentarzy: 2351611.09.2018, 18:22

@ArsenalChampion:

I zastanawiam się, jak to możliwe. Oglądałeś pierwszy mecz z Finlandią i 1 połowę dzisiaj?

JanikK komentarzy: 16789 newsów: 211.09.2018, 18:18

Mówiłem wam już, że Monaco to trochę taki cyberpunk? Kurczę kozackie miasto:D Właśnie z neigo wyjechałem

ArsenalChampion komentarzy: 449311.09.2018, 18:17

@kamilo_oo: przecież Polska w grupie eliminacyjnej uzbierała jak na razie zdecydowanie więcej punktów od Finlandii , wiec co ty pier...

JanikK komentarzy: 16789 newsów: 211.09.2018, 18:17

@Gunnerrsaurus:
Z takimi kwalifikacjami to redaktorzy będą się prosić bym dołączył:>

thide (redaktor) komentarzy: 32059 newsów: 185211.09.2018, 18:13

@ares765: ale przecież przelewy wychodzą ostatniego dnia miesiąca...

kamilo_oo komentarzy: 2351611.09.2018, 18:13

Tragedia ta nasza młodzieżówka, ale najwyraźniej w Finlandii jest lepszy system szkolenia młodzieży ^^

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.09.2018, 17:35

http://www.usagoals.me/c/football/2699688/2/finland-u21-vs-poland-u21-live-stream/

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10311.09.2018, 17:32

Tak w ogóle to nadal czekam na premię za ruch na stronie w ostatnich dniach. @erykgunner

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10311.09.2018, 17:28

@erykgunner: No i się wydało...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 811.09.2018, 17:10

Valverde chce konkurenta na LB dla Alby. Ponoć najbardziej zależy mu na nazwiskach, którym kończy się kontrakt w czerwcu, by móc za free ściągnąć zimą. Tj. Felipe Luis, Monreal albo Moreno.

Pewnie Monreal i tak odejdzie latem, ale Barcelona to dobry temat tylko na dorobek.

gnabry_ (zawieszony) komentarzy: 5382 newsów: 111.09.2018, 17:01

Gramofon chyba

erykgunner (administrator) komentarzy: 2204 newsów: 154611.09.2018, 17:01

Potwierdzam, hajs bardzo dobry. Ares765 nawet kupił sobie szkołę, żeby mógł do niej nie chodzić.

kamilo_oo komentarzy: 2351611.09.2018, 17:00

Ciekawe jak tam dzisiaj U21 sie zaprezentuje

Garfield_pl komentarzy: 580911.09.2018, 17:00

@Gunner012: jeśli sporo płynu ubyło, to sprawdź olej czy tam czasem się nie pojawił, może uszczelka poszła itp.

darek250s komentarzy: 8091 newsów: 411.09.2018, 16:54

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/41514490_993453650858000_6180891112165605376_n.jpg?_nc_cat=1&oh=4ea5f05325a4cfb47b130f5e686f44b9&oe=5C27DE4E

Miłe zaskoczenie :O

XD

Gunnerrsaurus komentarzy: 1135311.09.2018, 16:39

@JanikK:

Nieźle, z takimi kwalifikacjami możesz się ubiegać o posadę redaktora k.com, hajs ponoć dobry

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 211.09.2018, 16:33

@Gunner18AFC:
Chyba para jednak.

JanikK komentarzy: 16789 newsów: 211.09.2018, 16:28

I ani razu dyrkowi piątki nie przybilem!

Gunner18AFC komentarzy: 264911.09.2018, 16:27

@Gunner012: w pierwszej kolejności to powiesz czy to była para czy dym?

JanikK komentarzy: 16789 newsów: 211.09.2018, 16:24

@DexteR_000:
W 3kl nie ma wyróżnień:P
Tylko w 1LO czerwonego paska nie miałem właściwie

DexteR_000 komentarzy: 626811.09.2018, 16:14

@JanikK: W 3kl podstawówki to chyba mama powinna pamietac o dolaniu plynu :)

JanikK komentarzy: 16789 newsów: 211.09.2018, 16:04

@DexteR_000:
Na zakonczenie roku w 3kl się przez to spoźniłem pamietam-a byłem wyróżniony xD

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 211.09.2018, 16:04

Dobra, thx kanonierzy

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 511.09.2018, 15:58

@Kysio2607: a to my nie, zero reakcji ;d na jakim meczu byłeś?

gunners007 komentarzy: 954211.09.2018, 15:47

@Gunner012:
Jeździć obserwować.

DexteR_000 komentarzy: 626811.09.2018, 15:46

@JanikK: Moze to i nawet lepiej, przynajmniej mniejsze ryzyko awarii.

JanikK komentarzy: 16789 newsów: 211.09.2018, 15:45

Mi to samochód nawet nie odpala jak mało płynu :(

DexteR_000 komentarzy: 626811.09.2018, 15:39

@Gunner012:Panie czasem trzeba dolac plynu chlodniczego, chyba ze ten tez Ci ukradli w nocy z paliwem :/

platinium komentarzy: 139311.09.2018, 15:23

@Gunner012: Jeśli biały dym to brakuje Ci płynu do chłodnicy. Możesz zalać zwykła wodę ale to rozwiązanie na krótką metę.

Henry1855 komentarzy: 74311.09.2018, 15:22

11 września to oczywiście zamach ale jeśli ktoś wierzy, że to sprawka al-kaidy to gratulacje

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 211.09.2018, 15:17

Pany, byłem sobie w Warszawie i stanąłem na parkingu, aż nagle zaczął mi dym lecieć spod maski i gorąco straszne. Coś tam się przepaliło, czy jak?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1135311.09.2018, 15:10

Nie to nie był zamach, samoloty bawiły się w berka i nie zauważyły wieżowców

ToMo_18 komentarzy: 13129 newsów: 1111.09.2018, 15:06

W mojej opinii, zamach czy jednak wielki spisek, nie ma to żadnego znaczenia. Znaczenie ma to, że zginęło wiele tysięcy ludzi.

Aczkolwiek, jest wiele rzeczy, które pozwalają rodzić teorie spiskowe.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.09.2018, 15:06

@wojtek1256: Obstawiam, że to te same osoby co wyznają latającego potwora spaghetti czy też wierzą w reptilian.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City19125241
2. Manchester United19124340
3. Leicester19122538
4. West Ham20105535
5. Liverpool1997334
6. Tottenham1896333
7. Everton17102532
8. Arsenal2093830
9. Aston Villa1792629
10. Chelsea1985629
11. Southampton1985629
12. Leeds1982926
13. Crystal Palace2065923
14. Wolves1964922
15. Burnley1854919
16. Newcastle20541119
17. Brighton1938817
18. Fulham18261012
19. West Brom20251311
20. Sheffield Utd1912165
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah Ghaly133
H. Kane1211
Heung-Min Son126
Bruno Fernandes117
J. Vardy115
D. Calvert-Lewin110
P. Bamford102
Callum Wilson83
W. Zaha82
M. Rashford75
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6
Gracz grudnia wybór redaktorów Bernd Leno
Bernd Leno
7.15
Gracz grudnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl