Skuteczni w ataku, słabi w obronie: Cardiff 2-3 Arsenal

Skuteczni w ataku, słabi w obronie: Cardiff 2-3 Arsenal 02.09.2018, 15:34, Łukasz Wandzel 3260 komentarzy

Za nami 4 kolejki Premier League, a Unaiowi Emery'emu nie udało się jeszcze zakończyć spotkania z czystym kontem. Na szczęście ma w swoich szeregach piłkarzy, którzy skutecznością nadrabiają braki, jakie jego podopieczni popełniają w defensywie. Drużyna hiszpańskiego trenera ma wyraźne problemy w obronie, a do tego jeszcze nie w pełni zaadaptowała się do nowego stylu gry. Dzisiejsze zwycięstwo wydaje się być jeszcze bardziej wyszarpane niż to z West Hamem, choć dla postronnego widza mogło to być ciekawe widowisko. Mecz był w końcu bardzo wyrównany, ale mówimy tutaj o spotkaniu beniaminka z pretendentem do zajęcia miejsca w top four lub zwycięstwa w Lidze Europy.

Cardiff to ekipa należąca do tego rodzaju drużyn, z którymi Arsenal musi zdobywać trzy punkty, nawet jeśli jest to spotkanie wyjazdowe. Choć dzisiaj mu się to udało, musi robić to także w znacznie lepszym stylu, ponieważ jeśli ma trudności z grą przeciwko teoretycznie słabszym zespołom, to jak poradzi sobie z ekipą z ligowej czołówki. Kanonierzy dwukrotnie po objęciu prowadzenia tracili przewagę i niewiele brakowało do tego, aby gospodarze odpowiedzieli na straconego gola po raz trzeci. Szczęśliwie, dramatyczna końcówka niczego nie zmieniła i to trafienie Alexandre'a Lacazette'a było tym, które ustaliło wynik spotkania.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech, Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal, Guendouzi (70' Torreira), Xhaka, Ramsey, Özil (84' Welbeck), Aubameyang (89' Mchitarian), Lacazette.

Cardiff: Etheridge, Manga, Morrison, Bamba, Bennett, Arter, Camarasa (89' Camarasa), Ralls, Reid, Hoilett, Ward (84' Zohore).

Mecz zaczął się od nerwowego rozgrywania od tyłu przez londyńczyków i Petr Cech ledwo uniknął odebrania sobie piłki. I choć Kanonierzy szybko uspokoili grę, to forsowanie pomysłu z rozgrywaniem futbolówki od tyłu ciągle może przyprawiać fanów Arsenalu o palpitację serca. Tak jak czeski golkiper w 7. minucie, kiedy po prostu podał do przeciwnika tuż przed pole karne. Jeśli Cech będzie powtarzał takie błędy, to Bernd Leno dostanie swoją szansę szybciej, niż mu się to wydaje. Chwilę później Arsenal odpowiedział na tę sytuację w ataku, gdy strzałem po ziemi popisał się Aaron Ramsey, jednak uderzenie Walijczyka sparował bramkarz.

Zaraz po tej sytuacji nastąpiło otwarcie wyniku, ponieważ podanie Granita Xhaki z rzutu rożnego wykorzystał Shkodran Mustafi, który pewnym i celnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Tym razem filipiński golkiper gospodarzy nie miał co liczyć na szczęście! Za to dużo szczęścia mieli piłkarze Arsenalu. Cardiff to drużyna, która nie dochodziłaby do żadnej sytuacji, gdyby nie nieokrzesani Kanonierzy. Podopieczni Unaia Emery'ego, próbując dostosować swoją grę do wizji hiszpańskiego trenera, zdążyli popełnić sporo błędów jeszcze przed upływem 20. minuty.

W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła, choć wyróżnić trzeba strzał, jakim odznaczył się Bobby Decordova-Reid. Gdyby Anglik trafił w światło bramki, byłaby to prawdopodobnie bramka tej kolejki Premier League. Z kolei fanom Arsenalu estetyczne wrażenia starał się zapewnić Alexandre Lacazette. Francuz znakomicie znalazł sobie miejsce na oddanie strzału sprzed szesnastki, ale próba precyzyjnego strzału po ziemi zakończyła się trafieniem w słupek. Zaraz po tym napastnik The Gunners miał jeszcze jedną okazję, kiedy dostał celne podanie od Mesuta Özila, ale tym razem uderzył prosto w obrońcę The Bluebirds.

Kiedy wydawało się, że Arsenal zejdzie na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, obrona londyńczyków udowodniła, że w każdym momencie meczu może zaskoczyć. Piłka po dośrodkowaniu w kuriozalny sposób minęła Monreala, a Camarasa w łatwy sposób dał remis gospodarzom, pokonując Cecha z najbliższej odległości.

Po przerwie Arsenal dążył do ponownego wyjścia na prowadzenie. Do zamieszania doszło znowu po rzucie rożnym, tym razem wykonywanym przez Mesuta Özila. Jego precyzyjnego podania nie wykorzystali jego koledzy, choć bardzo blisko był tego aktywny tego popołudnia Alexandre Lacazette. Chwilę później Kanonierzy znowu stworzyli podobne zagrożenie za sprawą strzału Shkodrana Mustafiego. Arsenal zaczął dominować, a właśnie tego brakowało podczas pierwszej części spotkania. Piłkarze gości prawie całą drużyną znajdowali się na połowie rywala.

To przyniosło efekt w postaci ponownego wyjścia na prowadzenie. Gola ładnej urody sprzed pola karnego zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Akcję rozpoczął Özil zagrywając do Lacazette'a, który piętką podał do strzelca bramki. Następnie było już 2-1 dla gości. Taki Arsenal chce się oglądać... Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. The Gunners zamiast pójść za ciosem, cofnęli się. To sprawiło, że Danny Ward miał okazję, którą wykorzystał znakomicie, ponieważ jego strzał głową odbił się od słupka, przez co Petr Cech miał marne szanse na interwencję.

Goście po raz kolejny musieli ruszyć do ataku, jeśli chcieli zawalczyć o 3 punkty. Od momentu straty bramki mieli ponad 80-procentowe posiadanie piłki. To musiało przełożyć się na przebieg spotkania i tak też się stało w 81. minucie, kiedy mocnym strzałem w polu karnym popisał się Alexandre Lacazette. Komu jak komu, ale to właśnie francuskiemu napastnikowi najbardziej należało się wpisanie na listę strzelców w tym meczu. Jeszcze bardziej zadowalać może fakt, że przy jego trafieniu asystował Lucas Torreira. Jednak strzelony gol wcale nie musiał oznaczać wygranej Arsenalu. Defensywa Kanonierów zapewniła widzom dramatyczną końcówkę, ponieważ już w doliczonym czasie gry, bardzo blisko trafienia głową był Sean Morrison. Na szczęście dla Petra Cecha i spółki celował nad poprzeczką i wynik nie uległ już zmianie.

Zwycięstwo 3-2 trudno jest ocenić. Spotkanie z Cardiff było rozgrywane na wyjeździe, jednakże podopieczni Unaia Emery'ego i tak powinni znacznie łatwiej poradzić sobie z beniaminkiem, który nie zachwycał w poprzednich meczach Premier League. Kanonierzy popełniali też błędy, jakie można było już widywać w ich grze. Wyrażanie przez Unaia Emery'ego zadowolenia z postępów, jakie robi zespół Arsenalu źle wypada na tle kolejnego spotkania z niepoukładaną formacją defensywną. To pokazuje, że Hiszpan potrzebuje znacznie więcej czasu, aby dostosować drużynę do swojej wizji gry. Jednak póki jego drużyna zdobywa trzy punkty, można się cieszyć, że ten proces nie jest aż tak bolesny dla fanów.

CardiffPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
simson16 komentarzy: 438910.09.2018, 20:44

@Witowo95

hehe, nie wiem moze tak:) ogladam wlasnie Portugalia- Włochy, ale "pustki" na stadionie w Lizbonie, chyba jednak projekt Ligi Narodow tak do konca nie wypalil;/

Chopinno (zawieszony) komentarzy: 328610.09.2018, 20:43

@Argudo: jak to? Dwa dni kłótni o homosiach poleciały. Aż dwóch "redaktórów" się zagrzało :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.09.2018, 20:42

@simson16: Znowu pytanie z serii ,,ile to jest 200 razy 300''?

simson16 komentarzy: 438910.09.2018, 20:26

Dzis jakby ktos nie wiedzial bedzie pytanie za Milion w programie Milionerzy:) ciekawe czy znow ktos wygra banke?:)

MVTI komentarzy: 1907 newsów: 57310.09.2018, 20:24

https://www.youtube.com/watch?v=MqrC8y3O30c

Ciekawy wywiad Krychowiaka. Z pewnością można poznać jego perspektywę, jeśli chodzi o ostatnie dwa sezony.

Argudo komentarzy: 10869 newsów: 610.09.2018, 20:08

Ostatnio jak nikt się nie kłóci, to strona świeci pustkami.

Mihex komentarzy: 2359310.09.2018, 19:53

@Dominik11: Nie jeden, a kilka :P Ale fakt, poroniony pomysł La Ligi i UEFY

macc komentarzy: 471510.09.2018, 19:47

UEFA czuje piniądz.

Dominik11 komentarzy: 1913110.09.2018, 19:46

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/776323/uefa-moze-zdenerwowac-kibicow-jest-plan-by-rozegrac-final-lm-poza-europa

Niedawno było wielkie zamieszanie, gdy okazało się, że jeden mecz hiszpańskiej La Ligi ma się odbyć w Stanach Zjednoczonych. Teraz może być jeszcze większa burza, gdy za wielką wodą odbędzie się finał Ligi Mistrzów.

macc komentarzy: 471510.09.2018, 19:19

@Witowo95:

Tam u Ciebie to Świeże z Kormorana,
chociaż u mnie to już średniobudżetowe;)

filo94 komentarzy: 6968 newsów: 210.09.2018, 19:19

@Mixerovsky: ja idę na 20 :D

thide (redaktor) komentarzy: 32101 newsów: 185210.09.2018, 19:18

@Witowo95:
https://www.youtube.com/watch?v=QjrWStDCac8

Dominik11 komentarzy: 1913110.09.2018, 19:17

Barcelona and Atletico Madrid are targeting PSV winger Hirving Lozano, according to Spanish reports

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.09.2018, 19:16

@macc: Domyślam się, że polecasz Namysłów Pils.

macc komentarzy: 471510.09.2018, 19:15

@Witowo95:

Na nerwy dobre niskobudżetowe piwo i nie trzeba grać...

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 110.09.2018, 19:12

Ja jedynie w co umiem grać (bardzo dobrze) to granie na nerwach. Jednak nikt w pobliżu nie chce w to zagrać. Jak żyć, panie Premierze?

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1610.09.2018, 19:09

Wpadaj na orlik o 20:15.

schnor25 komentarzy: 1826110.09.2018, 19:06

@pumeks: Kto? Polska? Jutro.

pumeks komentarzy: 2077310.09.2018, 19:01

O której dzisiaj gramy?

schnor25 komentarzy: 1826110.09.2018, 18:55

@darek250s: Chyba teraz w Netto 20 sztuk za ok. 45 zł sprzedają.

macc komentarzy: 471510.09.2018, 18:43

Z drugiej strony może stwierdzić, ze podstawowa dwójka stoperów rozegrała dopiero razem kilka spotkań i powinni się zgrywać, a już za miesiąc, dwa wraca Kosa, A M-N i Kola.

Czeczenia komentarzy: 1111810.09.2018, 18:37

Mówiąc szczerze byłby nierozsądny nie rotując. Sezon długi, trzeba się oszczędzać w meczach trzeciej kategorii. Zresztą to też okazja do testów. Nie wyobrażam sobie, by z Brentford obrońcy mieli dużo pracy, a trzy dni później przyjeżdża Watford.

macc komentarzy: 471510.09.2018, 18:35

@darek250s:

Ostatnio było w Kaufie za 2,20 i jak tu nie pić, znaczy kupić;)

macc komentarzy: 471510.09.2018, 18:32

@Sparku:
ney i wpape to jak laca i auba u nas, ciekawe czy obrona mocno rotował, bo jeśli tak to jest szansa Mavroponasa i niestety Holdinga....

darek250s komentarzy: 8406 newsów: 410.09.2018, 18:31

@macc:

Ale serio mimo, że niskobudżetowe to bardzo dobre piwko.

Nie żebym się znał. No ale tak dobre.

Sparku komentarzy: 340010.09.2018, 18:29

@macc: w PSG w pucharze rotował dosyć mocno z tego co kojarzę bo sprawdzałem składy w tych meczach i np ney i wpape siedzieli co prawda nie sprawdzałem wszystkich meczu ale skoro widziałem tak w kilku to domniemywam że rotuje

macc komentarzy: 471510.09.2018, 18:29

@darek250s:

Takie odkrycie może prowadzić do alkoholizmu ;)

darek250s komentarzy: 8406 newsów: 410.09.2018, 18:26

@macc napisał: "Apropo picia, to odkryłem bardzo dobre piwko z gatunku niskobudżetowych - Namysłów Pils."

Czyli tak naprawdę nie odkryłeś nic :D

macc komentarzy: 471510.09.2018, 18:19

Ciekawe czy Emery da dychnąć Mustafie i Sokratisowi na pucharze ligi...
Ktoś kojarzy czy rotował mocno składem w PSG i Sevilli?

macc komentarzy: 471510.09.2018, 18:14

Najważniejsze, że Holdinga dawno nie widziałem, chociaż teraz jak ruszymy z karabau cup to się pojawi.

Czeczenia komentarzy: 1111810.09.2018, 18:03

Jak dla mnie to Bielik walczy o to by zostać w ogóle w Anglii na dłużej, względnie by znaleźć sensowny klub w europie po odejściu z AFC. Będę bardzo zaskoczony jeżeli zagra chociaż jeden mecz w Premier League w barwach AFC. Mecz, nie pięć minut. No, ale tu nawet na ogony się nie zanosi.

macc komentarzy: 471510.09.2018, 18:01

Apropo picia, to odkryłem bardzo dobre piwko z gatunku niskobudżetowych - Namysłów Pils.

MVTI komentarzy: 1907 newsów: 57310.09.2018, 17:39

@Redzik napisał: "przed feralnym poprzednim sezonem nikt nie mówił, że Bielik ma kruche zdrowie. To bardziej stereotyp wymyślony w poprzednim sezonie."

No właśnie, do tego wszyscy piją. Bielik w ostatnim czasie jest bardzo podatny na kontuzje, a takie urazy, które wykluczają go z gry na 2-3 tygodnie co jakiś czas, na pewno nie będą dla niego niczym dobrym.

Redzik komentarzy: 15390 newsów: 9210.09.2018, 17:16

@Alonso: przed feralnym poprzednim sezonem nikt nie mówił, że Bielik ma kruche zdrowie. To bardziej stereotyp wymyślony w poprzednim sezonie.

Alonso komentarzy: 1253010.09.2018, 16:32

@Redzik: Panie walke z kontuzjami to on już dawno przegrał. To już nie jest bronienie się w okopie, on jest już jak Wietnamczyk w dżungli który czeka aż amerykańce na niego napalm zrzucą.

Redzik komentarzy: 15390 newsów: 9210.09.2018, 16:27

@Alonso: Panie kochany. Umiejętności czysto techniczne Bielik ma dużo lepsze. Jedynie co może powstrzymać Krystiana to kontuzje.

Alonso komentarzy: 1253010.09.2018, 16:25

@Redzik: Bielik to taki Bartosz Salamon, nie ma się czym jarać prosze pana. Za 5 lat w ekstraklasie albo dalej będzie się ciułać po niższych ligach angielskich.

Gunner18AFC komentarzy: 278210.09.2018, 15:57

@songoku95: FUT jest fajny ale dla kogoś kto chce wydawać kasę (realną) na zawodników albo farmić jak nerd żeby zbierać monety. Dla takiego gracza jak ja to szybko sie nudzi bo szybko zacząłem odstawać od innych. Słabsi zawodnicy, nie umiem też wybitnie grać i zbierałem baty. Zdecydowanie wolę FM'a

Gunner18AFC komentarzy: 278210.09.2018, 15:54

Ja gram w GTA V na singlu, co prawda dużo gry nie przeszedłem bo od 2 tygodni mam pieska i cały wolny czas w domu spędzam z nim ale generalnie nawet na singlu gra świetna. Jak skończę singla to przejdzie na multiplayer. Polecam, ja kupilem za 160 zl jakis miesiąc temu także wiesz :D Bierz i się nie zastanawiaj

JanikK komentarzy: 16805 newsów: 210.09.2018, 15:53

Ja już fife19 zamówiłem No ale na PC, a większość z was to jednak konsolowcy
#pcmasterrace

JanikK komentarzy: 16805 newsów: 210.09.2018, 15:52

Ja nie mam ekipy i dla mnie gta do wyrzucenia. Kampanii zrobiłem z h i nie chce mi się grać

Redzik komentarzy: 15390 newsów: 9210.09.2018, 15:51

Albo chociaż o Bieliku? ;))

songoku95 komentarzy: 2253010.09.2018, 15:40

@Qarol: mi fifa online się zbrzydła po 1 roku FUTA. Frajda by była gdyby to było bardziej wyważone.

Redzik komentarzy: 15390 newsów: 9210.09.2018, 15:40

Dzień dobry. Czy chcieliby Państwo porozmawiać o Bogu?

songoku95 komentarzy: 2253010.09.2018, 15:39

ja poszukuje ekipy do GTA V na xboxone i serio nie da się z randomami grać.

polandblood komentarzy: 11577 newsów: 110.09.2018, 15:39

Btw, taki Trevor to przydałby się u nas w szatni.

youtube.com/watch?v=x-omoAWqOFA

Qarol komentarzy: 1389910.09.2018, 15:34

Ja jakoś w takie gry też nie lubię na multi. Właściwie tylko w fifę gram online.

DexteR_000 komentarzy: 658110.09.2018, 15:34

@Qarol: dokładnie za 80 zł to i singel warty

polandblood komentarzy: 11577 newsów: 110.09.2018, 15:29

@DoomSlayer: Nie grałem przez neta to Ci nie powiem, ale to może być prawda. Co do singla to do przejścia dwa razy( każdy skok innym sposobem) i nie ma zbytnio co do robienia po przejściu, ale gra świetna.

Qarol komentarzy: 1389910.09.2018, 15:28

@DoomSlayer:

Dla samego singla warto, bardzo fajna gra.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford177
D. Calvert-Lewin160
J. Vardy159
O. Watkins145
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz lipca wybór redaktorów
6
Gracz lipca wybór użytkowników Gabriel Magalhaes
Gabriel Magalhaes
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl