Skuteczni w ataku, słabi w obronie: Cardiff 2-3 Arsenal

Skuteczni w ataku, słabi w obronie: Cardiff 2-3 Arsenal 02.09.2018, 15:34, Łukasz Wandzel 3260 komentarzy

Za nami 4 kolejki Premier League, a Unaiowi Emery'emu nie udało się jeszcze zakończyć spotkania z czystym kontem. Na szczęście ma w swoich szeregach piłkarzy, którzy skutecznością nadrabiają braki, jakie jego podopieczni popełniają w defensywie. Drużyna hiszpańskiego trenera ma wyraźne problemy w obronie, a do tego jeszcze nie w pełni zaadaptowała się do nowego stylu gry. Dzisiejsze zwycięstwo wydaje się być jeszcze bardziej wyszarpane niż to z West Hamem, choć dla postronnego widza mogło to być ciekawe widowisko. Mecz był w końcu bardzo wyrównany, ale mówimy tutaj o spotkaniu beniaminka z pretendentem do zajęcia miejsca w top four lub zwycięstwa w Lidze Europy.

Cardiff to ekipa należąca do tego rodzaju drużyn, z którymi Arsenal musi zdobywać trzy punkty, nawet jeśli jest to spotkanie wyjazdowe. Choć dzisiaj mu się to udało, musi robić to także w znacznie lepszym stylu, ponieważ jeśli ma trudności z grą przeciwko teoretycznie słabszym zespołom, to jak poradzi sobie z ekipą z ligowej czołówki. Kanonierzy dwukrotnie po objęciu prowadzenia tracili przewagę i niewiele brakowało do tego, aby gospodarze odpowiedzieli na straconego gola po raz trzeci. Szczęśliwie, dramatyczna końcówka niczego nie zmieniła i to trafienie Alexandre'a Lacazette'a było tym, które ustaliło wynik spotkania.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech, Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal, Guendouzi (70' Torreira), Xhaka, Ramsey, Özil (84' Welbeck), Aubameyang (89' Mchitarian), Lacazette.

Cardiff: Etheridge, Manga, Morrison, Bamba, Bennett, Arter, Camarasa (89' Camarasa), Ralls, Reid, Hoilett, Ward (84' Zohore).

Mecz zaczął się od nerwowego rozgrywania od tyłu przez londyńczyków i Petr Cech ledwo uniknął odebrania sobie piłki. I choć Kanonierzy szybko uspokoili grę, to forsowanie pomysłu z rozgrywaniem futbolówki od tyłu ciągle może przyprawiać fanów Arsenalu o palpitację serca. Tak jak czeski golkiper w 7. minucie, kiedy po prostu podał do przeciwnika tuż przed pole karne. Jeśli Cech będzie powtarzał takie błędy, to Bernd Leno dostanie swoją szansę szybciej, niż mu się to wydaje. Chwilę później Arsenal odpowiedział na tę sytuację w ataku, gdy strzałem po ziemi popisał się Aaron Ramsey, jednak uderzenie Walijczyka sparował bramkarz.

Zaraz po tej sytuacji nastąpiło otwarcie wyniku, ponieważ podanie Granita Xhaki z rzutu rożnego wykorzystał Shkodran Mustafi, który pewnym i celnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Tym razem filipiński golkiper gospodarzy nie miał co liczyć na szczęście! Za to dużo szczęścia mieli piłkarze Arsenalu. Cardiff to drużyna, która nie dochodziłaby do żadnej sytuacji, gdyby nie nieokrzesani Kanonierzy. Podopieczni Unaia Emery'ego, próbując dostosować swoją grę do wizji hiszpańskiego trenera, zdążyli popełnić sporo błędów jeszcze przed upływem 20. minuty.

W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła, choć wyróżnić trzeba strzał, jakim odznaczył się Bobby Decordova-Reid. Gdyby Anglik trafił w światło bramki, byłaby to prawdopodobnie bramka tej kolejki Premier League. Z kolei fanom Arsenalu estetyczne wrażenia starał się zapewnić Alexandre Lacazette. Francuz znakomicie znalazł sobie miejsce na oddanie strzału sprzed szesnastki, ale próba precyzyjnego strzału po ziemi zakończyła się trafieniem w słupek. Zaraz po tym napastnik The Gunners miał jeszcze jedną okazję, kiedy dostał celne podanie od Mesuta Özila, ale tym razem uderzył prosto w obrońcę The Bluebirds.

Kiedy wydawało się, że Arsenal zejdzie na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, obrona londyńczyków udowodniła, że w każdym momencie meczu może zaskoczyć. Piłka po dośrodkowaniu w kuriozalny sposób minęła Monreala, a Camarasa w łatwy sposób dał remis gospodarzom, pokonując Cecha z najbliższej odległości.

Po przerwie Arsenal dążył do ponownego wyjścia na prowadzenie. Do zamieszania doszło znowu po rzucie rożnym, tym razem wykonywanym przez Mesuta Özila. Jego precyzyjnego podania nie wykorzystali jego koledzy, choć bardzo blisko był tego aktywny tego popołudnia Alexandre Lacazette. Chwilę później Kanonierzy znowu stworzyli podobne zagrożenie za sprawą strzału Shkodrana Mustafiego. Arsenal zaczął dominować, a właśnie tego brakowało podczas pierwszej części spotkania. Piłkarze gości prawie całą drużyną znajdowali się na połowie rywala.

To przyniosło efekt w postaci ponownego wyjścia na prowadzenie. Gola ładnej urody sprzed pola karnego zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Akcję rozpoczął Özil zagrywając do Lacazette'a, który piętką podał do strzelca bramki. Następnie było już 2-1 dla gości. Taki Arsenal chce się oglądać... Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. The Gunners zamiast pójść za ciosem, cofnęli się. To sprawiło, że Danny Ward miał okazję, którą wykorzystał znakomicie, ponieważ jego strzał głową odbił się od słupka, przez co Petr Cech miał marne szanse na interwencję.

Goście po raz kolejny musieli ruszyć do ataku, jeśli chcieli zawalczyć o 3 punkty. Od momentu straty bramki mieli ponad 80-procentowe posiadanie piłki. To musiało przełożyć się na przebieg spotkania i tak też się stało w 81. minucie, kiedy mocnym strzałem w polu karnym popisał się Alexandre Lacazette. Komu jak komu, ale to właśnie francuskiemu napastnikowi najbardziej należało się wpisanie na listę strzelców w tym meczu. Jeszcze bardziej zadowalać może fakt, że przy jego trafieniu asystował Lucas Torreira. Jednak strzelony gol wcale nie musiał oznaczać wygranej Arsenalu. Defensywa Kanonierów zapewniła widzom dramatyczną końcówkę, ponieważ już w doliczonym czasie gry, bardzo blisko trafienia głową był Sean Morrison. Na szczęście dla Petra Cecha i spółki celował nad poprzeczką i wynik nie uległ już zmianie.

Zwycięstwo 3-2 trudno jest ocenić. Spotkanie z Cardiff było rozgrywane na wyjeździe, jednakże podopieczni Unaia Emery'ego i tak powinni znacznie łatwiej poradzić sobie z beniaminkiem, który nie zachwycał w poprzednich meczach Premier League. Kanonierzy popełniali też błędy, jakie można było już widywać w ich grze. Wyrażanie przez Unaia Emery'ego zadowolenia z postępów, jakie robi zespół Arsenalu źle wypada na tle kolejnego spotkania z niepoukładaną formacją defensywną. To pokazuje, że Hiszpan potrzebuje znacznie więcej czasu, aby dostosować drużynę do swojej wizji gry. Jednak póki jego drużyna zdobywa trzy punkty, można się cieszyć, że ten proces nie jest aż tak bolesny dla fanów.

CardiffPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Gunner18AFC komentarzy: 278211.09.2018, 15:01

11 września to wiadomo że zamach. Nie ma co dyskutować.

Dyskutować można o tym czy Smoleńsk to był zamach

wojtek1256 komentarzy: 292111.09.2018, 15:01

@Witowo95: Jest spory procent ludzi. Wystarczy zajrzeć do internetu

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.09.2018, 15:00

@wojtek1256: A kto wierzy, że to nie był zamach? NWO? Scjentolodzy? Macierewicz?

wojtek1256 komentarzy: 292111.09.2018, 14:55

Co w ogole sądzicie o 11 września? Zamach czy jednak nie?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.09.2018, 14:45

11 września wchodzi jak w żaden inny dzień
https://www.youtube.com/watch?v=mjnAE5go9dI

Gracjanbuli komentarzy: 52911.09.2018, 14:06

nie ma naszej transmisji na canal plus :(

Kysio2607 komentarzy: 1335811.09.2018, 13:01

@MaciekGoooner: miałem to samo, jeszcze musiałem pokazać membershipa jakiemuś starszemu gościowi :D wtedy byłem lekko zaskoczony ale teraz już wiem że oni na to nie zwracają uwagi, jeśli nie robisz problemów :D

kubeczek85 komentarzy: 71011.09.2018, 13:00

U mnie do 15 wrzesnia ma być już :x

coooyg11 komentarzy: 156411.09.2018, 12:26

Oglądam kolejny raz tą "ceremonie" na Stade de France i uśmiech nie schodzi mi z twarzy, Kante po prostu nie da się nie lubić, najjaśniejsza postać w dzisiejszej piłce nożnej, szkoda że Papcio zamiast niego sprowadził Xhake :(

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 211.09.2018, 12:25

Nie pamiętam już jak było rok temu, ale wydawało mi się, że o tej porze już były, dlatego pytam.
U nnie nawet ECTSów nie ma jeszcze na ten rok.

Kowal96 komentarzy: 1710311.09.2018, 12:22

@Gunner012:

Nom, ja jeszcze nie mam. Ale na mojej uczelni raczej się nie spieszą i pewnie będzie plan pod koniec września :P

Chopinno (zawieszony) komentarzy: 328611.09.2018, 12:20

@Gunner012: ja zwykle mam w piątek jak w poniedziałek są zajęcia :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 211.09.2018, 12:17

W ogóle wy też tak długo czekacie na plan zajęć na uczelni, czy to normalka?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 211.09.2018, 12:16

@Dancer: @Gunnerrsaurus:
Dzięki za opinie. Mam podobne zdanie jak @Gunnerrsaurus.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1142311.09.2018, 11:06

@Gunner012:

Zależy w jakim sensie, w biznesie Walt był bardziej opanowany i myślący, ale jeżeli chodzi o życie to Jesse chciał wyjść w miarę na prostą, ale Walt ciągle wciągał go z powrotem na złą ścieżkę

Dancer komentarzy: 11090 newsów: 40011.09.2018, 10:50

@Gunner012: zdecydowanie Walt, zniszczył życie wielu ludzi, a to największy błąd jaki można popełnić

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 511.09.2018, 10:37

Ja jak byłem z bratem na pamiętnym meczu z Leicester to wchodziliśmy na bilety sezonowe jakichś babek :D na szczęście obyło się bez przypału

coooyg11 komentarzy: 156411.09.2018, 10:36

karta*

coooyg11 komentarzy: 156411.09.2018, 10:36

@lucasnoline: W takim wypadku, bujda że to kartka kuzyna, który nie mógł przyjść na mecz przejdzie ? Czy można zapomnieć o wejściu ?

Kanonier204 komentarzy: 40590 newsów: 311.09.2018, 10:30

Panowie mam pytanie, jaką telewizję polecacie?

Chodzi mi o dostęp do c+, może być też z tym polsat sport premium, ale nie musi. Najważniejsze, aby słuchać Rudzkiego (hehehehe)

I jeszcze jeden myk, niestety nie mogę mieć anteny w domu. Coś się znajdzie?

MatczaK komentarzy: 59411.09.2018, 09:58

@coooyg11: ja też wchodziłem na membershipa znajomego

Szebson komentarzy: 351011.09.2018, 09:54

@sWinny: dowod jest w komentarzach aresa

sWinny komentarzy: 455211.09.2018, 09:52

@Szebson: uważaj bo zaraz Twój komentarz zniknie. Robta skriny

Szebson komentarzy: 351011.09.2018, 09:47

@ares765: imienniku, gdzie Twoj warn? Rowni i rowniejsi?

lucasnoline komentarzy: 538111.09.2018, 09:37

@coooyg11:

Jedyne na co musisz uważać, to to, czy membership nie jest na jakiegoś nastolatka/dziecka, jeśli nim nie jesteś. Wtedy zamiast zielonego światełka na bramce zapala się pomarańczowe i steward spogląda na Ciebie, aby upewnić się, że na bilet młodego nie wchodzi jakiś staruch. W momencie, gdy stwierdzi, że zamiast kopra pod nosem masz bujną brodę, to może podejść do Ciebie i Cie wylegitymować.

coooyg11 komentarzy: 156411.09.2018, 09:02

Okej, dzięki wielkie za informacje :)

JanikK komentarzy: 16805 newsów: 211.09.2018, 08:58

Mój profesor tez tak wszedł

matias1717 komentarzy: 47611.09.2018, 08:57

Coooyg11
Na membershipie nie ma zdjecia, a Tobie nie karzą się legitymować więc wchodzisz bez żadnego problemu.

polandblood komentarzy: 11577 newsów: 111.09.2018, 08:52

Co do NBA 2k19, to dla nie wprawnego oka niczym się nie rożni od 2k19. Nowy scoreboard nowy motion system i to by był na tyle. Jeszcze nie grałem ale czytałem, ze jest jest lepiej ale dalej w kluczowym aspekcie gry sportowej czyli poruszaniu się zawodników jest dramat, Ddalej są łyżwy. Jak kogoś interesuje to odsyłam

forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=240&t=106085

Podoba mi się w jaką strone NBA Live idzie, na ten moment to nie jest już lepsza gra od 2k, ale robią postęp.

James komentarzy: 164911.09.2018, 08:45

Cooyg11
Osobiście nie, ale wielu moich znajomych tylko w ten sposób chodzi na mecze więc myślę że nie ma problemu, jak ja byłem sprawdzali tylko bilet.

coooyg11 komentarzy: 156411.09.2018, 08:14

Pytanie, wchodził kiedyś ktoś na mecz na cudzym membersipie ?

filo94 komentarzy: 6968 newsów: 211.09.2018, 06:21

@Ranczomen: xDD

Pampiszon komentarzy: 29211.09.2018, 03:38

@Gunner012: Zdecydowanie Jesse, chociaż Walt też przeginał pałę

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 211.09.2018, 02:13

A tak nawiązując do BB, to myślicie, że kto popełnił więcej błędów, Walt cxy Jesse?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10311.09.2018, 00:58

@XandeR: ja muszę popłynąć do zatoki

XandeR (zawieszony) komentarzy: 768811.09.2018, 00:46

Kto dziś biegnie do sklepu po 2k19??

Ja zaczynam koło południa i do czwartku mnie nie ma

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.09.2018, 00:25

Romano Fenati wywalony z ekipy Moto 2.
Świetna wiadomość, oby nie znalazł w swojej karierze i skończył na wózku widłowym.

Ranczomen komentarzy: 1104310.09.2018, 23:59

Ja tam bym zaczął oglądać "Katastrofy w przestworzach", czy coś :P

TomekO komentarzy: 242710.09.2018, 23:43

@simson16: alkohol to czasami może jeszcze więcej szkód zrobic.
Ja bardzo lubię latać i czest przed startem już zasypiam, i chyba sen jest najlepszym pomysłem, nudna książka aviomarin, muzyczka zasypiasz i budzisz się na miejscu, albo wersja nr dwa zaczni gadać z pasażerem obok. Podczas rozmowy czas szybko mija.

Traitor komentarzy: 9468 newsów: 2410.09.2018, 23:39

@Adrian12543

Aa, taki ogolny koment na temat ostatnich dwudniowych wypocin w komentarzacg

Traitor komentarzy: 9468 newsów: 2410.09.2018, 23:38

@MVTI

Nawoływanie do warna za "maly mozdzek" bylo wynikiem błędnie otrzymanego warna za bardzo wulgarne w sarkastycznym ujęciu stwierdzenie "tępi", więc nie musisz już na każdym kroku wścibsko sobie żartować

Adrian12543 komentarzy: 15985 newsów: 210.09.2018, 23:36

@Traitor:
Ale o czym mówisz, bo nie rozumiem? :p

Traitor komentarzy: 9468 newsów: 2410.09.2018, 23:34

Jejciu, toz Panowie to była tylko dyskusja, nie ma co sie gniewać i obrażać :) Z mojej strony wszystko spoko

Fiona98 komentarzy: 39410.09.2018, 23:32

Weź poduszkę i słuchawki z muzyczka dla odprężenia @simson16:

Fiona98 komentarzy: 39410.09.2018, 23:30

Dobranoc @filo94:

filo94 komentarzy: 6968 newsów: 210.09.2018, 23:15

@simson16: guma do zycia! Pomaga odetkac uczy :D

Adrian12543 komentarzy: 15985 newsów: 210.09.2018, 23:12

@ares765:
No właśnie tego tłita zacytowałem. Akurat on jest nieszkodliwy, zdenerwowały mnie inne, jawnie pogardliwe. To śmieszne, że z taką wyższością wypowiadają się ludzie, którzy sami nie mają się czym chwalić, jeśli chodzi o intelekt.

rreddevilss komentarzy: 453410.09.2018, 23:08

@kubeczek85:

Pamiętaj że będziesz bez WC aż 14 kolejek, także przemysl co się opłaci bardziej :)

MaciekGoooner komentarzy: 28106 newsów: 510.09.2018, 23:06

'Show me the real Ciri'
https://i.redd.it/p8f0sqtpo8l11.jpg

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10310.09.2018, 23:06

@Adrian12543: 2late https://twitter.com/KikutAFC/status/1039114469396422657

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford177
D. Calvert-Lewin160
J. Vardy159
O. Watkins145
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz lipca wybór redaktorów
6
Gracz lipca wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl