Słupek ratuje trzy punkty!

Słupek ratuje trzy punkty! 21.02.2015, 17:00, Łukasz Wandzel 3308 komentarzy

Wielu kibiców z pewnością oczekiwało łatwego zwycięstwa, mimo że drużyna Crystal Palace nie prezentuje się ostatnio słabo. Tę opinię zdołała utrzymać także dziś pokazując prawdziwe oblicze derbów. Podopieczni Alana Pardewa pokazali niezwykły charakter, dzięki któremu byli niesamowicie blisko wydarcia Kanonierom punktów.

Co można powiedzieć o grze Arsenalu? Bez zachwytów, lecz przynajmniej zdołał wygrać spotkanie. Wszyscy moglibyśmy wybaczyć drużynie Arsene'a Wengera niezbyt ładne zwycięstwo, gdyby nie nerwowa końcówka. Konsekwencja w grze obronnej piłkarzy Arsenalu przynosiła skutek prawie do samego końca. Prawie, czego skutkiem mogły być szybko stracone dwie bramki. Na szczęście taktyka The Gunners nie zakończyła się blamażem. Mimo tego każdy fan Arsenalu zawdzięcza udane popołudnie ratującemu punkty...słupkowi.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Welbeck (75. Gibbs), Özil (75. Rosicky), Alexis (89. Gabriel) - Giroud

Crystal Palace: Speroni - Ward, Delaney, Dann, Souare - Mutch, Ledley (79. Ameobi) - Puncheon, Zaha, Gayle (79. Murray) - Campbell (63. Bolasie)

Piłkarzom Arsenalu zajęło nieco ponad kilkadziesiąt sekund, aby przyzwyczaić buty do biegania po Selhurst Park i zacząć swobodnie utrzymywać się przy futbolówce. Mesut Özil zdołał nawet pokonać bramkarza, lecz już po gwizdku sygnalizującym offside.

I już w 7. minucie jedenastka dla Arsenalu! Górne podanie przed polem karnym gospodarzy zdołał przejąć Danny Welbeck. Ledwo znajdujący się już w szesnastce rywala Anglik został powalony, co nie umknęło uwadze sędziego.

Zdobycie bramki dla Santiego Cazorli wydawało się formalnością. Hiszpan ze stoickim spokojem umieścił piłkę w rogu bramki, 0-1 dla Arsenalu!

The Eagles w kolejnych minutach zaczęli stwarzać sobie okazje, lecz drużyna gości nie straciła kontroli nad wydarzeniami na murawie. Defensywa The Gunners beż wyraźnych kłopotów potrafiła zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Po kwadransie gry zespół Crystal Palace nie tracił chęci, aby zagrozić bramce przeciwnika i nie ustawał w natarciach. Kreowane sytuacje stawały się coraz groźniejsze, a do bezpośrednich kontaktów z futbolówką zmuszany był również David Ospina.

Ponad pół godziny gry minęło a Arsenal ciągle nie zdołał zdominować swojego oponenta. Próby zagrożenia bramce Speroniego przez Kanonierów nie były warte odnotowania.

Nic nie zapowiadało zmiany wyniku! W ciągu dwóch doliczonych minut Kanonierzy zdobyli gola! Pięknego, prostopadłego podania od Alexisa nie zdołał wykorzystać Danny Welbeck, lecz piłkę dopadł Olivier Giroud, który musiał jedynie wbić futbolówkę do siatki!

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się od ofensywy...Crystal Palace. Gospodarze prawie zamknęli rywali na własnej połowie.

Po pięciu minutach piłkarzom Arsenalu udało się skonstruować atak, lecz jego konsekwencją był niegroźny strzał głową Mesuta Özila po zgraniu Alexisa. Obraz gry się nie zmienił, ciągle to Orły były w natarciu.

Goście zapracowali na swoją kolejną szansę w 57. minucie, kiedy rajdem popisał się Özil. Tym razem to reprezentant Niemiec wypuścił piłkę Sanchezowi, który mimo wolnej przestrzeni fatalnie spudłował.

W 65. minucie rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Szczęsny. Ta została spowodowana potrzebą pomocy medycznej dla Davida Ospiny. Jednakże Kolumbijczyk postanowił uchronić drużynę przed kolejną kontuzją i kontynuował grę.

Kilka minut później dobrym dośrodkowaniem popisał się Souare, jakby chcąc naprawić swoją winę przy rzucie karnym. Gayle wygrał nawet pojedynek o piłkę z Mertesackerem, lecz skierował piłkę nad poprzeczkę.

Wyraźnie nie jest to spotkanie, w którym Arsenal stwarzałby więcej okazji niż rywal. W 74. minucie faulowany przez Monreala został Ledley. Tuż sprzed szesnastego metra uderzył Puncheon, lecz niecelnie. Chwilę później na boisku zawitali Rosicky i Gibbs, którzy zastąpili Özila oraz Welbecka.

W 83. minucie niezwykłym rajdem odznaczył się Bolasie. Zmiennik Campbella pokonał kilkanaście metrów między zawodnikami Arsenalu, lecz na końcu oddał słaby strzał. Trzy minuty później kolejną okazją dla The Eagles był rzut rożny. Tym razem czujną postawę zachował David Ospina.

Gol dla gospodarzy! W końcówce meczu, obronny styl gry The Gunners się zemścił! Duże zamieszanie w polu karnym Kanonierów udało się wykorzystać Murray'owi, 1-2!

Strzelec bramki już sekundy po wznowieniu gry miał następną okazję! Tym razem słupek uratował gościom trzy punkty!

Sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kaziu874 komentarzy: 675723.02.2015, 20:37

WilSHARE --> czyli dobrze kojarzylem, tak czy inaczej jutro sie wszystko okaze, bo co w glowie ma Pellegrini to wie tylko on sam. Co im da np murowanie i remis, jak pojada na Camp Nou i dostana baty? Musza cos atakowac u siebie, czyli to jedno skrzydlo przynajmniej powinno byc aktywne - obstawiam Milner - Nasri, a Kolarov jednak na lawce, moze przy odrobinie szczescia cos ugraja.

Sorki ze dopiero teraz, ale nie bylo mnie przy kompie zeby odpisac.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.02.2015, 20:36

Komentuje Laskowski to wygramy :D

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 20:36

A ja mysle ze jak wygramy 1-0 to zalatwi to sprawe awansu. Monaco wybitne w ofensywie nie jest, a my jak sie zamkniemy to tez potrafimy bronic.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.02.2015, 20:35

Ale myślę, że wygramy 2:0 i to załatwi sprawę awansu

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52423.02.2015, 20:33

Dla mnie bez różnicy kto strzeli - z samobójczego gola będę się cieszył równie bardzo.

Dawid04111

Wlasnie predzej Sanchez strzeli nizeli Giroud. On takich dlugich przestojow bramkowych nie ma, wiec w tym lub w nastepnym meczu strzeli i kolejnych bedzie strzelac takze.

Dawid04111 komentarzy: 13301 newsów: 1423.02.2015, 20:29

Ja myślę, że Giroud strzeli. Bo kto jak nie on? Cazorla jedynie karne bije, Walcott zapewne nie zagra, jakos tak czuję, że ani Ozil ani Alexis nie trafią, Welbeck to wiadomo.
Moim zdaniem wygramy 2:0 po golach Koscielnego i Giroud.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 20:25

Kwietnik
Na Berbatova 4.5 i pewniejszy typ IMO

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.02.2015, 20:24

@Kwietnik: Ja ryzykuję i właśnie obstawię, że Giroud strzeli.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 20:24

Ten Zapata to też kocur.

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 20:24

Kwietnik

Ja mysle ze nie strzeli. Dlaczego ? Poniewaz ostatnio duzo strzelal a karabinem to on nie jest. Druga sprawa to defensywa Monaco. Spojrz ile stracili bramek w ostatnich 11 spotkaniach to wyjda Ci oczy. W LM stracili jednego gola, a w sparingu przed sezonem pokonali nas 1-0

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 20:22

K204
Ciekawy też mecz Southampton - Tottenham (U-21)

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 20:21

Kanonier204

Ja na bet365 sledze zawsze ;)

Kwietnik komentarzy: 62723.02.2015, 20:21

Jak myślicie, Giroud coś strzeli z Monaco? Bo kurs sympatyczny.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.02.2015, 20:18

michalm1
Jak chcesz to mozesz sledzic tutaj ten mecz :D

uefa.com/uefayouthleague/season=2015/matches/live/index.html?day=7&session=3&match=2016042

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.02.2015, 20:14

Kurfa no Aaron mogl strzelic dla Barcy teraz. Te emocje na livescore...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 20:13

FabsFAN
Mają jednak jeden znaczący minus - Enrique. Z braku doświadczenia może trochę zeschizować.

XandeR komentarzy: 972723.02.2015, 20:13

Stawiam, ze obie druzyny oleja pilke i zamuruja swoje bramki...
Jezeli Monaco zagra to co zawsze w tym sezonie, wystarczy, ze strzelimy szybko bramke na 1:0, a wynik moze byc dwucyfrowy.

Mihex komentarzy: 2360423.02.2015, 20:12

Arsenal FC ‏@Arsenal 2 min.2 minuty temu

Goal for @crewealexfc. O'Neill sprints in behind the Gunners defence and rolls into the bottom corner (7) 0-1

:C Mam nadzieje, że odrobią.

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 20:12

Witoko95

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Roznica miedzy Toba a mna jest taka ze jak mieszkam w Anglii i mam inne zarobki i na takie zaklady moge sobie pozwolic.

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 20:11

Pierwszy rowniez.

Ostatnio slabo gramy w ofensywie. Oddajemy przeciwnikom inicjatywe i sie bronimy. Monaco to jedna z druzyn ktora broni najlepiej na swiecie. Ten mecz jest do jednej bramki jak nic ale na wszelki wypadek postawie ze nie bedzie wiecej jak 2 goli, bo to albo sedzia cos odwali albo jakis karny itp.

Czeczenia komentarzy: 1249923.02.2015, 20:11

Oczywiście to co napisałem, należy traktować z przymrużeniem oka.

A z dużej chmury często mały deszcz pada. Tyle razy to było wałkowane w piłce. Co z tego, że nazwy klubów większe, skoro w ubiegłym tygodniu poziom emocji w LM (w prównaniu do LE), był po prostu dziadowski.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.02.2015, 20:10

@michalm1: Człowieku, ja boje się postawić 10 zeta u buka, a ty tysiaka?! Wariat, cholera.

Wilshare
Jutro zagra prawdopodobnie w srodku trio Xavi- Rakieta- Busquets. Xavi jest wypoczety, Rakitic ostatnio naprawde dobrze ogarnia ( jest najlepszym pomocnikiem Barcy ). Busquets tez zlapal forme. Bedzie ciekawie:D No i przod MSN .

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 20:07

lays
Bo Newcastle aktualnie leży. Jest w totalnym dołku, ale to nie zmienia faktu, że City rozegrało świetny mecz i zmieniło procentowe notowania przeciwko Barcelonie.

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 20:07

Jutro kupon zycia :)

Arsenal - Monaco ilosc goli nie wiecej jak 2.
Bayer - Leverkusen - 2

Stawka : 1000 zl
Do wygrana 4310 zl

TakKrzysiu komentarzy: 893823.02.2015, 20:07

Papciu zmienił ostatnio nasz styl gry, który o dziwo jest skuteczny ale Francuz w przerwie karmi naszych żabami drzewowłazowatymi i dlatego pod koniec meczu miewają sraczke. Bardziej obawiam sie rewanżu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.02.2015, 20:06

Czeczenia
Haha, swietne przewidywanie meczu na ES: P Skoro cienkie AV mialo dlugo pilke, to czemu nie ultra defensywne Monaco ;d Zapowiada sie dziwny mecz.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 20:05

kaziu874
Dobrą masz pamięć.
City: Hart - Kompany, Demichellis (c.k), Zabaleta, Clichy - Fernandinho, Toure, Silva, Kolarov, Navas - Negredo (4-2-3-1)
Barca: Valdes - Pique, Mascherano, Alves, Alba - Busquets, Fabregas, Xavi, Sanchez, Iniesta - Messi (4-1-4-1)

Aktualnie Iniesta jest totalnie bez formy. 0 bramek 0 asyst w tym sezonie. Brak im takich rozgrywających jakich mieli w ubiegłym sezonie, ale nadrabiają to super trójką.

Mihex komentarzy: 2360423.02.2015, 20:03

Obawiam się, że Juve-BvB może być jak ostatni mecz w grupie między Juve i Atleti. Juve tak się bało przegrać, że aż nie atakowało. Szykuje się Catenaccio

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.02.2015, 20:00

Z Monaco na Emirates bedzie 3-0.Defensywa ASM jest tak osłabiona, ze awans trzeba w pierwszym meczu obowiązkowo załatwić

Czeczenia komentarzy: 1249923.02.2015, 19:59

XandeR

Skoro Aston Villa dała radę. Skoro Leicester wiele nie brakło? No okej.

lays komentarzy: 3987123.02.2015, 19:58

Nie ma oc patrzec na wynik z NU. Ten rywal leży City, zawsze ich gromią u siebie.

XandeR komentarzy: 972723.02.2015, 19:55

Czeczenia

Monaco bedzie mialo dluzej pilke na Emirates? No okej.

kaziu874 komentarzy: 675723.02.2015, 19:54

WilSHARE --> tylko ze z Newcastle gral Toure, ktory robi ogromna robote w srodku pola, a z Barca jest zawieszony (?). 2 napastnikow na Barce to zbyt ofensywne ustawienie IMO, no ale co Pellegrini wymysli to ja nie wiem. Gdybym mial typowac ich sklad na jutro to wskazalbym na Fernando, Fernandinho, Milner, Silva, Nasri, Aguero (obrona stala). Ale kto wie, moze na lewej obronie Clichy a na lewej pomocy Kolarov? Chyba w tamtym sezonie tak na nich wyszli, ale to juz by bylo zbyt defensywnie, bardziej pasuje na Camp Nou.

Czeczenia komentarzy: 1249923.02.2015, 19:52

Aha, LE > LM

Zabawię się we wróżbitę i spróbuję przewidzieć scenariusz dla poszczególnych meczów.

Bayer-Atletico, łokieć, łokieć, dzida, sanki, 0:2 i trzy wybite zęby.

City wyjdzie tradycyjnie zesrane przed wielką Barcą (skoro Chelsea rozłożyła uda przed słabym PSG). Może fart ich uratuje, czy tam inny Aguero i cudem nie przegrają.

Juve-Borussia, teoretycznie najciekawszy mecz, zakończy się bólem głowy i zębów. Najlepsza włoska ekipa w pucharach gra przeciętne, za to BVB na odwrót. Będą szachy, a ew. gole będą wynikiem kompromitujących obronę błędów. Może Pogba strzeli gola życia, ale on gole życia to co 2 miesiące strzela.

Arsenal wygra męcząc bułę. Monaco będzie miało dłużej piłkę (Wenger ostatnio oszalał), ale oni jeszcze nigdy niczego nie skonstruowali. Dwa razy pokaże się Ozil, ze trzy Cazorla, Sanchez zaliczy 1513589 rajdów - pewne 2:1 po obronie Częstochowy w ostatnich 15 minutach.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 19:52

16 rzutów rożnych w meczu Piast Gliwice - GKS Bełchatów.

gothegunners1886 komentarzy: 309823.02.2015, 19:50

meczyki.pl/obrazki,21770

:))

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 19:50

kaziu874
Może być zgubna. 4-5-1 z dwoma DPM jest dobre na Camp Nou, ale grając u siebie pierwszy mecz musisz mieć jakąś zaliczkę przed rewanżem. Z Newcastle (tak wiem, nie ta półka rywala) super funkcjonowała trójka Silva-Aguero-Dzeko. Może to pomysł na sukces. Zobaczymy co na to Pelle.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52423.02.2015, 19:48

Aston Villa szaleje z formą.

kaziu874 komentarzy: 675723.02.2015, 19:46

WilSHARE --> zobaczymy jutro, ale jakos najbardziej rozsadna opcja taka mi sie wydaje.

Ogolnie teraz fajny czas jest - Arsenal w LM, w lidze kilka meczy teraz bedzie w odstepie kilku dni, a do tego Resovia zaczyna Play Offy w Plus Lidze i Lidze Mistrzow, bedzie co ogladac i kibicowac ;d

lays komentarzy: 3987123.02.2015, 19:40