Słupek ratuje trzy punkty!

Słupek ratuje trzy punkty! 21.02.2015, 17:00, Łukasz Wandzel 3308 komentarzy

Wielu kibiców z pewnością oczekiwało łatwego zwycięstwa, mimo że drużyna Crystal Palace nie prezentuje się ostatnio słabo. Tę opinię zdołała utrzymać także dziś pokazując prawdziwe oblicze derbów. Podopieczni Alana Pardewa pokazali niezwykły charakter, dzięki któremu byli niesamowicie blisko wydarcia Kanonierom punktów.

Co można powiedzieć o grze Arsenalu? Bez zachwytów, lecz przynajmniej zdołał wygrać spotkanie. Wszyscy moglibyśmy wybaczyć drużynie Arsene'a Wengera niezbyt ładne zwycięstwo, gdyby nie nerwowa końcówka. Konsekwencja w grze obronnej piłkarzy Arsenalu przynosiła skutek prawie do samego końca. Prawie, czego skutkiem mogły być szybko stracone dwie bramki. Na szczęście taktyka The Gunners nie zakończyła się blamażem. Mimo tego każdy fan Arsenalu zawdzięcza udane popołudnie ratującemu punkty...słupkowi.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Welbeck (75. Gibbs), Özil (75. Rosicky), Alexis (89. Gabriel) - Giroud

Crystal Palace: Speroni - Ward, Delaney, Dann, Souare - Mutch, Ledley (79. Ameobi) - Puncheon, Zaha, Gayle (79. Murray) - Campbell (63. Bolasie)

Piłkarzom Arsenalu zajęło nieco ponad kilkadziesiąt sekund, aby przyzwyczaić buty do biegania po Selhurst Park i zacząć swobodnie utrzymywać się przy futbolówce. Mesut Özil zdołał nawet pokonać bramkarza, lecz już po gwizdku sygnalizującym offside.

I już w 7. minucie jedenastka dla Arsenalu! Górne podanie przed polem karnym gospodarzy zdołał przejąć Danny Welbeck. Ledwo znajdujący się już w szesnastce rywala Anglik został powalony, co nie umknęło uwadze sędziego.

Zdobycie bramki dla Santiego Cazorli wydawało się formalnością. Hiszpan ze stoickim spokojem umieścił piłkę w rogu bramki, 0-1 dla Arsenalu!

The Eagles w kolejnych minutach zaczęli stwarzać sobie okazje, lecz drużyna gości nie straciła kontroli nad wydarzeniami na murawie. Defensywa The Gunners beż wyraźnych kłopotów potrafiła zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Po kwadransie gry zespół Crystal Palace nie tracił chęci, aby zagrozić bramce przeciwnika i nie ustawał w natarciach. Kreowane sytuacje stawały się coraz groźniejsze, a do bezpośrednich kontaktów z futbolówką zmuszany był również David Ospina.

Ponad pół godziny gry minęło a Arsenal ciągle nie zdołał zdominować swojego oponenta. Próby zagrożenia bramce Speroniego przez Kanonierów nie były warte odnotowania.

Nic nie zapowiadało zmiany wyniku! W ciągu dwóch doliczonych minut Kanonierzy zdobyli gola! Pięknego, prostopadłego podania od Alexisa nie zdołał wykorzystać Danny Welbeck, lecz piłkę dopadł Olivier Giroud, który musiał jedynie wbić futbolówkę do siatki!

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się od ofensywy...Crystal Palace. Gospodarze prawie zamknęli rywali na własnej połowie.

Po pięciu minutach piłkarzom Arsenalu udało się skonstruować atak, lecz jego konsekwencją był niegroźny strzał głową Mesuta Özila po zgraniu Alexisa. Obraz gry się nie zmienił, ciągle to Orły były w natarciu.

Goście zapracowali na swoją kolejną szansę w 57. minucie, kiedy rajdem popisał się Özil. Tym razem to reprezentant Niemiec wypuścił piłkę Sanchezowi, który mimo wolnej przestrzeni fatalnie spudłował.

W 65. minucie rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Szczęsny. Ta została spowodowana potrzebą pomocy medycznej dla Davida Ospiny. Jednakże Kolumbijczyk postanowił uchronić drużynę przed kolejną kontuzją i kontynuował grę.

Kilka minut później dobrym dośrodkowaniem popisał się Souare, jakby chcąc naprawić swoją winę przy rzucie karnym. Gayle wygrał nawet pojedynek o piłkę z Mertesackerem, lecz skierował piłkę nad poprzeczkę.

Wyraźnie nie jest to spotkanie, w którym Arsenal stwarzałby więcej okazji niż rywal. W 74. minucie faulowany przez Monreala został Ledley. Tuż sprzed szesnastego metra uderzył Puncheon, lecz niecelnie. Chwilę później na boisku zawitali Rosicky i Gibbs, którzy zastąpili Özila oraz Welbecka.

W 83. minucie niezwykłym rajdem odznaczył się Bolasie. Zmiennik Campbella pokonał kilkanaście metrów między zawodnikami Arsenalu, lecz na końcu oddał słaby strzał. Trzy minuty później kolejną okazją dla The Eagles był rzut rożny. Tym razem czujną postawę zachował David Ospina.

Gol dla gospodarzy! W końcówce meczu, obronny styl gry The Gunners się zemścił! Duże zamieszanie w polu karnym Kanonierów udało się wykorzystać Murray'owi, 1-2!

Strzelec bramki już sekundy po wznowieniu gry miał następną okazję! Tym razem słupek uratował gościom trzy punkty!

Sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lordpat komentarzy: 336623.02.2015, 21:13

Ale emocje przed tym meczem. Nie moge sie na niczym skupic. Do meczu jeszcze 2 dni, a ja juz jestem nakrecony liga mistrzow.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.02.2015, 21:12

AARON na 1-0!!!

:DD

TakKrzysiu komentarzy: 893823.02.2015, 21:11

arsenallord@
Też tak uważam. I wątpię by przeszli ten test jak należy. A w zasadzie to tak się stanie, bo przegrywając załatwią sprawę właśnie jak należy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.02.2015, 21:10

lord

widziales rozpiski udfc najnowsze? mocne.

Szczegolnie kart jon jones vs johnson

marz2 komentarzy: 521923.02.2015, 21:09

michalm1
Sory ale jestem na komie i nie dam rady podac. Nic wiecej oprocz tego co napisalem tam nie ma. Moze niedlugo beda szczegóły jakies albo na oficjalnej stronie cos wiecej jest.

Wpisz na facebooku Armatki i na ich fanpage jest.
Oby to wplynelo jakos znaczaco na ilosc i dlugosc kontuzji w klubie.

TakKrzysiu komentarzy: 893823.02.2015, 21:09

WilSHARE@
"(...) liczby przynoszą czasem złudne domysły. "

Początek jest odpowiedzią na Twoją końcówkę.

Paniu76 komentarzy: 1246423.02.2015, 21:08

Obrona Monaco nie może być taka dobra, na jaką wygląda, bez przesady, powinniśmy ich spokojnie przechodzić.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 21:08

adamandium
Współczuję, bo więcej obaw niż to wszystko w ogóle warte. Po powrocie daj znać o co chodziło. Bardzo mnie to ciekawi, bo sam grywam na zagranicznych bukmacherach.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11723.02.2015, 21:07

Tak naprawdę obrona Monaco w środę przejdzie pierwszy poważny test. Grupę w LM trafili słabą, a w Ligue 1 nie mają - oprócz PSG - jakichś trudnych rywali.

adamandium komentarzy: 127723.02.2015, 21:06

według tego paragrafu to chodzi o zagraniczne, internetowe gry losowe

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 21:06

TakKrzysiu
Nie wiem o czym mówisz. Jednak obrona będzie dość zestabilizowana przez brak podstawowych piłkarzy.

Paniu76 komentarzy: 1246423.02.2015, 21:06

facebook.com/Armatki/photos/a.416286725058626.93250.416275785059720/913244005362893/?type=1&theater

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.02.2015, 21:05

gothegunners1886
Poszukaj może na YouTube jakiś filmików, albo oglądaj filmy po angielsku z polskimi napisami.

adamandium komentarzy: 127723.02.2015, 21:05

mogliby po prostu przesłać jakieś zawiadomienie do zapłaty a nie od razu ciągnać na izbę celną

Kwietnik komentarzy: 62723.02.2015, 21:05

@adamandium, lepiej tam jechać i wszystko wyjaśnić. jak olejesz sprawę, to widzisz co jest napisane w "Objaśnienie" jako pierwszy punkt :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 21:04

admandium
Dobrze się skup i przemyśl czy to aby na pewno o to chodziło. Może podatek z tytułu importu towaru albo opłatę podatek akcyzowy nieopłacony?

gothegunners1886 komentarzy: 309823.02.2015, 21:04

Chciałbym się nauczyć angielskiego w domu ale nie wiem jak zacząć.. Help.

TakKrzysiu komentarzy: 893823.02.2015, 21:03

WilSHARE@
Tak, ale można się na nich opierać. Nawet ZwijaszBagaż po przegranym meczu z nimi odniósł sie do sprawy: ,,W tej edycji Ligi Mistrzów nikt nie ma takiej obrony jak oni’’. Niby głupi cytat, ale ich obrona ciągle jest wynoszona na piedestał. Mam nadzieję że w meczu z nami będą bardzo zdekoncentrowani. Może Gunnerosaurus wyjdzie w miniówie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.02.2015, 21:01

Dimanche (niedziela) 15.03.2015
RSC Anderlecht v KKA Gent
15.03.2015 14:30

Ostatnie spotkanie w lidze i to jeszcze z kim. Jesli wszystko pojdzie dobrze to moze to byc udane zakonczenie sezonu. I to jeszcze u siebie. No ale jeszcze dwa ciezkie mecze. Zostalo wierzyc ;p

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.02.2015, 21:00

Dupy tym nie podcieraj.Jak chodzi o małą kwote to lepiej zabulic odrazu, niz po 3 latach płacic 20x wiecej

adamandium komentarzy: 127723.02.2015, 20:59

takie oto pismo :v
dzwoniłem tam i babeczka mówiła, że mam się wstawić i złożyć wyjaśnienia i od tego będzie zależało czy zostane oskarżony haha. żebym ja chociaż wygrał jakąs kwotę wysoką :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.02.2015, 20:58

adamandium
Może to fejk jakiś z tą zapłatą?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.02.2015, 20:56

arsenallord
Na szczęście Cazorla dobrze go zastępuje.

adamandium komentarzy: 127723.02.2015, 20:55

zaraz wam linka podeślę tylko foto cyknę.
generalnie musze kombinować zwolnienie z pracy i zapieprzać 1,5h autobusem bo samochód kaput [*]

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11723.02.2015, 20:55

Ostatnio bardzo poprawiliśmy stałe fragmenty gry. Też bardzo często dostajemy karne. Arteta pewnie żałuje, że ma kontuzje, bo miałby dużo więcej bramek strzelonych :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 20:54

TakKrzysiu
Najgorsze w tym, że nie mamy żadnej podpowiedzi z doświadczenia, bo Monaco nie grało z żadną topową drużyną niedawno (z PSG gra w weekend), a liczby przynoszą czasem złudne domysły.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.02.2015, 20:54

WilSHARE
Nie widziałem ale po to trenuje się schematy na treningach by wychodziły podczas meczów. Jak widać dobrze wykonali swoją robotę.

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 20:53

adamandium

Ja bym tym dupe wytarl. Niech oni sie lepiej zajma powaznych rzeczami...

marz2

Masz linka moze ? wiadomo jak dlugo potrwa ta budowa?

TakKrzysiu komentarzy: 893823.02.2015, 20:51

Monaco w swojej grupie strzeliło ledwie 4 bramki, ale straciło tylko jedną. My walnęliśmy ich 15, czyli najwięcej w grupie, ale 8 razy wyjmowaliśmy piłke z siatki. To może być dziwny mecz, tylko nie jestem pewien na jakiej zasadzie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 20:51

simpllemann
Wolne u nas są świetnie wykorzystywane choć czasem by się mogło wydawać, że Cazorla ma za mało siły w nogach, by dorzucić tę piłkę. Druga sprawa, widziałeś pierwszego gola (Jelavicia) Hull City przeciwko QPR w minionej kolejce? Może to schemat tylko dla średniaków, bo gra na aferę nie przystoi topkom, ale super to sobie sprezentowali.

marz2 komentarzy: 521923.02.2015, 20:50

Arsenal dostal zgode na rozbudowe London Colney. Nowe obiekty beda mialy za zadanie pomoc w zwiekszeniu sily oraz kondycji zawodnikow. Podobno Arsenal ma juz srodki finansowe.

Zdjecie projektu na fanpage Armatki na facebooku.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.02.2015, 20:48

Ok zdziwie sie ;) ale twierdze dalej, ze Arsenal ich zajezdzi skrzydłami :P

adamandium komentarzy: 127723.02.2015, 20:48

co do zakładów.
miał ktoś kiedyś wezwanie do izby celnej?
ja takie coś dostałem i jestem w szoku. nigdy żadnej poważnej kwoty nie wygrałem. max może stówka. więcej i tak przegrałem.

i tutaj nagle wezwanie wg paragrafu o "zagranicznych zakladach losowych". jedyne co mi przychodzi do głowy to to, ze się się kiedys rejestrowalem na william hill i tam moze wygralem ze 20euro a reszta i tka w papę.
to było ze dwa lata temu, jak nie więcej. boże co za kraj

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.02.2015, 20:48

Chłopak myśli, że pozjadał wszystkie rozumy.

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 20:47

Kaziu874

Oczywiscie. Do skladu wskoczyl Debuchy czy Monreal i swietnie sie spisywali. Chambers tez mial dobre mecze na srodku, lepsze jak na prawej obronie. Gabriela tu nie dopisuj bo on dopiero co do nas dolaczyl, Monaco nie ma takiego przypadku.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.02.2015, 20:47

Sumując gole strzelone po stałych fragmentach gry i rzutach karnych mamy ich najwięcej w całej PL.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11723.02.2015, 20:47

Ja obstawiam wynik 2-0 dla Arsenalu. Ten wynik załatwiłby sprawę przed rewanżem :)
Fajnie jakby Alexis coś strzelił, bo się zaciął ostatnio.

kaziu874 komentarzy: 675023.02.2015, 20:46

Arsenal* oczywiscie

kamilo_oo komentarzy: 2356723.02.2015, 20:46

tutaj jest raport medyczny:

asmonaco.com/en/article/kurzawa-and-ferreira-carrasco-having-treatment-l-traore-injured-67349.html

kaziu874 komentarzy: 675023.02.2015, 20:45

michalm1 --> taktyka to jedno, ale wez za przyklad Arzenal - Kosa i Merte sa kontuzjowani, do skladu wchodzi Gabriel i Chambers - dalej uwazasz ze to ta sama jakosc?

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 20:43

mistiqueAFC

W porzadku. Wiec sie zdziwisz jak zagraja defensywnie. Wybtina gre w defensywie to nie jest efekt umiejetnosci pilkarskich tylko taktycznych dokonanych przez trenera. Zaloze sie ze nie znales nikogo z bloku defensywnego jeszcze niedawno lub nawet do teraz nie znasz tych pilkarzy. Zapewniam Cie ze inni rowniez zagraja koncertowo w defensywie, ale o tym sie przekonasz w srode. Pozdro!

kamilo_oo komentarzy: 2356723.02.2015, 20:42

W ostatnim spotkaniu Kurzawa zszedł juz w pierwszej połowie z kontuzją i raczej nie zagra

Dawid04111 komentarzy: 13298 newsów: 1423.02.2015, 20:41

Własnie oto chodzi, ze Sanchez ostatnio nie strzela. Tak to zwykle jest, że jak sie strzela to seriami. Myślę, że Alexis znów zacznie strzelać, ale nastąpi to gdzies za 4-5 spotkan. Teraz ma przerwe to Giroud go wyręcza. Tak to już z napastnikami jest.

Waskitcz komentarzy: 449223.02.2015, 20:40

Redaktorzy dawajcie zapowiedź meczu LM chłońmy już tą atmosferę, zacznijmy się karać tym meczem, już nie mogę się doczekać.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.02.2015, 20:40

@Michalm

Defensywa Monaco na Arsenal bedzie mocno osłabiona.Srodka obrony podstawowego np brak bedzie

Kwietnik komentarzy: 62723.02.2015, 20:39

No właśnie widzę, że Monaco zbytnio tych bramek to nie lubi trafić. Wiadomo kto od nich z podst. 11 wypada i na bank nie zagra?

Do tego chciałem jeszcze dołożyć:
City - Barca BTTS
Atletico z podpórką
Juve - BVB under 2.5 / remis

afctid komentarzy: 52123.02.2015, 20:38

A ja się boje, że jak wygramy te 2:0 to w rewanżu będzie jak z Napoli gdzie o mały włos nie straciliśmy bramki na 3:0 i nie wylecieliśmy z LM...