Słupek ratuje trzy punkty!

Słupek ratuje trzy punkty! 21.02.2015, 17:00, Łukasz Wandzel 3308 komentarzy

Wielu kibiców z pewnością oczekiwało łatwego zwycięstwa, mimo że drużyna Crystal Palace nie prezentuje się ostatnio słabo. Tę opinię zdołała utrzymać także dziś pokazując prawdziwe oblicze derbów. Podopieczni Alana Pardewa pokazali niezwykły charakter, dzięki któremu byli niesamowicie blisko wydarcia Kanonierom punktów.

Co można powiedzieć o grze Arsenalu? Bez zachwytów, lecz przynajmniej zdołał wygrać spotkanie. Wszyscy moglibyśmy wybaczyć drużynie Arsene'a Wengera niezbyt ładne zwycięstwo, gdyby nie nerwowa końcówka. Konsekwencja w grze obronnej piłkarzy Arsenalu przynosiła skutek prawie do samego końca. Prawie, czego skutkiem mogły być szybko stracone dwie bramki. Na szczęście taktyka The Gunners nie zakończyła się blamażem. Mimo tego każdy fan Arsenalu zawdzięcza udane popołudnie ratującemu punkty...słupkowi.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Welbeck (75. Gibbs), Özil (75. Rosicky), Alexis (89. Gabriel) - Giroud

Crystal Palace: Speroni - Ward, Delaney, Dann, Souare - Mutch, Ledley (79. Ameobi) - Puncheon, Zaha, Gayle (79. Murray) - Campbell (63. Bolasie)

Piłkarzom Arsenalu zajęło nieco ponad kilkadziesiąt sekund, aby przyzwyczaić buty do biegania po Selhurst Park i zacząć swobodnie utrzymywać się przy futbolówce. Mesut Özil zdołał nawet pokonać bramkarza, lecz już po gwizdku sygnalizującym offside.

I już w 7. minucie jedenastka dla Arsenalu! Górne podanie przed polem karnym gospodarzy zdołał przejąć Danny Welbeck. Ledwo znajdujący się już w szesnastce rywala Anglik został powalony, co nie umknęło uwadze sędziego.

Zdobycie bramki dla Santiego Cazorli wydawało się formalnością. Hiszpan ze stoickim spokojem umieścił piłkę w rogu bramki, 0-1 dla Arsenalu!

The Eagles w kolejnych minutach zaczęli stwarzać sobie okazje, lecz drużyna gości nie straciła kontroli nad wydarzeniami na murawie. Defensywa The Gunners beż wyraźnych kłopotów potrafiła zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Po kwadransie gry zespół Crystal Palace nie tracił chęci, aby zagrozić bramce przeciwnika i nie ustawał w natarciach. Kreowane sytuacje stawały się coraz groźniejsze, a do bezpośrednich kontaktów z futbolówką zmuszany był również David Ospina.

Ponad pół godziny gry minęło a Arsenal ciągle nie zdołał zdominować swojego oponenta. Próby zagrożenia bramce Speroniego przez Kanonierów nie były warte odnotowania.

Nic nie zapowiadało zmiany wyniku! W ciągu dwóch doliczonych minut Kanonierzy zdobyli gola! Pięknego, prostopadłego podania od Alexisa nie zdołał wykorzystać Danny Welbeck, lecz piłkę dopadł Olivier Giroud, który musiał jedynie wbić futbolówkę do siatki!

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się od ofensywy...Crystal Palace. Gospodarze prawie zamknęli rywali na własnej połowie.

Po pięciu minutach piłkarzom Arsenalu udało się skonstruować atak, lecz jego konsekwencją był niegroźny strzał głową Mesuta Özila po zgraniu Alexisa. Obraz gry się nie zmienił, ciągle to Orły były w natarciu.

Goście zapracowali na swoją kolejną szansę w 57. minucie, kiedy rajdem popisał się Özil. Tym razem to reprezentant Niemiec wypuścił piłkę Sanchezowi, który mimo wolnej przestrzeni fatalnie spudłował.

W 65. minucie rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Szczęsny. Ta została spowodowana potrzebą pomocy medycznej dla Davida Ospiny. Jednakże Kolumbijczyk postanowił uchronić drużynę przed kolejną kontuzją i kontynuował grę.

Kilka minut później dobrym dośrodkowaniem popisał się Souare, jakby chcąc naprawić swoją winę przy rzucie karnym. Gayle wygrał nawet pojedynek o piłkę z Mertesackerem, lecz skierował piłkę nad poprzeczkę.

Wyraźnie nie jest to spotkanie, w którym Arsenal stwarzałby więcej okazji niż rywal. W 74. minucie faulowany przez Monreala został Ledley. Tuż sprzed szesnastego metra uderzył Puncheon, lecz niecelnie. Chwilę później na boisku zawitali Rosicky i Gibbs, którzy zastąpili Özila oraz Welbecka.

W 83. minucie niezwykłym rajdem odznaczył się Bolasie. Zmiennik Campbella pokonał kilkanaście metrów między zawodnikami Arsenalu, lecz na końcu oddał słaby strzał. Trzy minuty później kolejną okazją dla The Eagles był rzut rożny. Tym razem czujną postawę zachował David Ospina.

Gol dla gospodarzy! W końcówce meczu, obronny styl gry The Gunners się zemścił! Duże zamieszanie w polu karnym Kanonierów udało się wykorzystać Murray'owi, 1-2!

Strzelec bramki już sekundy po wznowieniu gry miał następną okazję! Tym razem słupek uratował gościom trzy punkty!

Sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 12:25

Ok. Poradzę sobie. Znajdę linki w swoich komentach. Od czego ma się głowę nie :-)

Ale jak macie jakieś alternatywne linki do stron z sopami to bardzo was proszę o podanie.

Jeszcze jedna sprawa.

Czy jest jakiś program do odtwarzania sopow na tablecie. Samsung G.T ? Albo jakiś. Chytry sposób który ktoś obczaił ?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.02.2015, 12:22

oł em dzi, a ile Szczęsny ma czerwonych kartek, bo z waszych wpisów wnioskuję, że przynajmniej ze 3 na mecz.

afc4life komentarzy: 478324.02.2015, 12:20

Wojtek broni moze i dobrze ale wystarczy jeden odpal wyjscie z bramki i czerwona kartka gramy w 10-tke i zegnamy sie z LM.

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 12:14

Ktoś podawał mi jakąś rusko strone z sopami. Zna ktoś może taką albo inna gdzie jest wiele transmisji. Zostawilem linki w polandzie i nie mam jak oglac. Hot coś tam ale mogę się mylić.

Waskitcz komentarzy: 448824.02.2015, 11:59

Albo taka perełka:

kanonierzy.com/shownews_id-96_Cesc---Chelsea-gra-tylko-dlugie-pilki-.shtml

matek95 komentarzy: 79024.02.2015, 11:56

Eh mecz Z OPR nie będzie na nc + ;/

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 324.02.2015, 11:52

Goździk Fromm i Freud nie zgodziliby się z Tobą traktując sny jako furtkę do poznania samego siebie a w Talmudzie jst napisane ,że "Sny których nie objaśnimy są jak listy których nie czytamy" Wielu ludziom jak np Da Vinciemu pomysły na swoje wynalazki wpadły podczas snu właśnie więc nie marginalizowałbym ich znaczenia. Podświadomość wysyła Nam w nocy w zauwalowany sposób szereg wskazówek.

Waskitcz komentarzy: 448824.02.2015, 11:49

Fajnie pokopać i poczytać te komenty:

.kanonierzy.com/shownews_id-21411_Bellerin-potwierdza-transfer-do-Arsenalu.shtml

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 324.02.2015, 11:43

Midga Lacazette a to dlatego,że bardzo pasuje do Nas. Ma szybkość i dobrą technikę a sezon w sezon zalicza regularny progress. Wydaje sie też,że to już czas aby sprawdził się w lepszym klubie a Dybala niech jeszcze sezon pogra tak jak teraz a poza tym cena za niego jest absurdalnie wysoka.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11724.02.2015, 11:40

Ospina - Bellerin, Per, Kosa, Gibbs - Coquelin, Cazorla - Alexis, Mesut, Welbeck - Olek

Tak bym jutro chciał.

royal87 komentarzy: 142424.02.2015, 11:40

zastanawiam się na obstawieniem juve w meczu z bvb w koncu jak chcą przejść dalej to muszą wygrać bo w dortmundzie przegrają

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 11:39

FadeIn

Bellerin zagra moim zdaniem, nie wiadomo czy Wenger da Gibbsa, czy Nacho. Ja wolalbym na ten emcz Anglika, ktory zagral ostatnio bardzo dobrze, a Nacho po wielu bardzo dobrych meczach ostatnio słabiutko

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 124.02.2015, 11:39

wolałbym Bellerina niż Chambersa na prawej, ale nie wiem czy już będzie zdolny do gry

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 11:38

Lays

Skład nie zmieni się wiele od tego ktory wyszedł ostatnio. Zadne Wilszajery nie wyjda w tym meczu. Nie bój.

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 11:33

Ronald Koeman krytykuje autorytarny styl Louisa van Gaala w zarządzaniu drużynami. Menadżer Southampton uważa, że prowadzi to do konfliktów w zespołach.

Koeman jako asystent pracował z Van Gaalem w Barcelonie. Ostatecznie różnice dzielące dwójkę Holendrów okazały się zbyt duże do przeskoczenia.

– Kiedy zatrudniasz Van Gaala, to wnosi on ze sobą jakość. Wraz z nim masz jednak w klubie kogoś, kto myśli, że wie wszystko i to będzie powodować tarcia – mówi Koeman cytowany przez The Mirror.

– To duża różnica pomiędzy mną, a nim. Byłem jego asystentem w Barcelonie po mistrzostwach świata w 1998 roku. Sporo się nauczyłem od Van Gaala, ale jego sposób zarządzania piłkarzami jest zdecydowanie inny od mojego. Nie wywieram aż takiej presji na zawodnikach jak on.

– Kiedy Van Gaal jest u władzy, to faktem jest, że w jego zespole pojawia się strach. Piłkarze boją się pana Van Gaala. To nie zawsze jest dobre – dodaje Koeman.

Ma racje, dla mnie Koeman >> Van Gaal.

Van Gaal to pajac, nie lubie go.

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 11:32

Mi sie tylko w lipcu snil mecz Arsenalu, ze wygralismy na Anfield 2-1, bronił Ospina, a na 2-1 trafil Diaby :D

A tak to ostatnio to snia mi sie dziewczyny/dziewczyna, ktora mi sie podoba

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 11:30

Dawid

Śniło mi sie, że oglądałem skróty meczów i trzymałem kupon w ręce. Nie muszę chyba mówić jaki poziom ważenia osiągnąłem po naszym meczu. Ale coś mi się teraz przypomina, że były chyba dwa wyniki 4-2. Ah te sny. Na szczęście nie obstawiam bo bym miał mega sraczke podczas tych meczów.

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 11:26

Nie moge sie doczekac jutrzejszego meczu.

Mam tylko nadzieję, że Wenger nie wrzuci do składu Jacka, a to prawdopodobne jest... wtedy wyrzuci na ławke Welbecka, a na skrzydle znow bd Ozil

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 11:21

Coś napisać muszą, by to ktoś przeczytał.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2224.02.2015, 11:19

lays
To jest wlasnie to co w metro uwielbiam.

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 11:17

Metro w formie.

Wczoraj pisali po południu, że rzucimy 80 mln funtów na Pogbe latem, a wieczorem, że Jackson Martinez już dogadany za 29.5 mln funtow XDDD

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2224.02.2015, 11:14

Imo sny nie maja zadnego wplywu na nasze zycie. Jest to efekt naszej psychiki, lekow itd. Stad poprostu sie smieje z tego ze ktos wpuszcza na rynek "sennik".

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 11:14

Mid

Lacazette.

Ospina fajnie broni, ale brakuje mi u niego tego wzrostu, i w wielu sytuacjach komunikacja lezy miedzy nim, a obrona. Wojtek jak wejdzie to bedzie teraz mega pewny moim zdaniem i nie odda juz miejsca w bramce.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.02.2015, 11:11

Rafson, dlatego cięzko w to uwierzyć. Jeżeli się śni o meczu swojego ulubionego zespołu to zazwyczaj się przegrywa, bo chcemy dobrze, a w snach zawsze jest odwrotnie.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2224.02.2015, 11:10

Marcinafc
Przed naszym meczem z Tottenhamem ze trzy razy snil mi sie mecz. Tak sie tym stresowalem ;p

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.02.2015, 11:05

FadeIn, w jaki sposób ci sie te wyniki śniły ? Po prostu je przeczytałeś ?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.02.2015, 11:04

Też czuję sie pewniej gdy w bramce stoi Szczęsny. Nawet nie przeraża mnie jego głupia zabawa pod bramką. A jak jest Ospina to wydaje mi sie że zaraz coś sie stanie.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.02.2015, 10:52

Ja tam chcę żeby Wojtek bronił jutro

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 10:49

Mamy dwóch dobrych bramkarzy, więc nie rozumiem tych obaw.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125124.02.2015, 10:45

"Eurosport donosi, iż z powodu problemów z plecami Davida Ospina do bramki Arsenalu w środowym meczu przeciwko Monaco może wrócić Wojciech Szczęsny. Wszystko zależy jednak od wyniku testów sprawnościowych Kolumbijczyka."

FanPage Kanonierzy.com na FB ;>

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2224.02.2015, 10:39

Wolalbym jutro Wojtasa na bramie. Caly czas drze jak Ospina broni. Styl bronienia fajny, akrobatyczny, tylko brak tej pewnosci no i wzrost..

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 10:38

A nawet jeśli będzie bronił to co? Pokaże się z jak najlepszej strony.

Waskitcz komentarzy: 448824.02.2015, 10:24

No to jutro Szczęsny, dostanie czerwoną w 20 minucie i po awansie.

Midgardsorm
Alexandre. Typ wymiata, ma super spokój przy strzałach. Mimo swojego wzrostu bardzo stabilny na nogach.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 08:44

Strzelając dwie bramki z SC Paderborn, Robert Lewandowski awansował do czołowej dziesiątki najskuteczniejszych zagranicznych piłkarzy w historii Bundesligi.