Słupek ratuje trzy punkty!

Słupek ratuje trzy punkty! 21.02.2015, 17:00, Łukasz Wandzel 3308 komentarzy

Wielu kibiców z pewnością oczekiwało łatwego zwycięstwa, mimo że drużyna Crystal Palace nie prezentuje się ostatnio słabo. Tę opinię zdołała utrzymać także dziś pokazując prawdziwe oblicze derbów. Podopieczni Alana Pardewa pokazali niezwykły charakter, dzięki któremu byli niesamowicie blisko wydarcia Kanonierom punktów.

Co można powiedzieć o grze Arsenalu? Bez zachwytów, lecz przynajmniej zdołał wygrać spotkanie. Wszyscy moglibyśmy wybaczyć drużynie Arsene'a Wengera niezbyt ładne zwycięstwo, gdyby nie nerwowa końcówka. Konsekwencja w grze obronnej piłkarzy Arsenalu przynosiła skutek prawie do samego końca. Prawie, czego skutkiem mogły być szybko stracone dwie bramki. Na szczęście taktyka The Gunners nie zakończyła się blamażem. Mimo tego każdy fan Arsenalu zawdzięcza udane popołudnie ratującemu punkty...słupkowi.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Welbeck (75. Gibbs), Özil (75. Rosicky), Alexis (89. Gabriel) - Giroud

Crystal Palace: Speroni - Ward, Delaney, Dann, Souare - Mutch, Ledley (79. Ameobi) - Puncheon, Zaha, Gayle (79. Murray) - Campbell (63. Bolasie)

Piłkarzom Arsenalu zajęło nieco ponad kilkadziesiąt sekund, aby przyzwyczaić buty do biegania po Selhurst Park i zacząć swobodnie utrzymywać się przy futbolówce. Mesut Özil zdołał nawet pokonać bramkarza, lecz już po gwizdku sygnalizującym offside.

I już w 7. minucie jedenastka dla Arsenalu! Górne podanie przed polem karnym gospodarzy zdołał przejąć Danny Welbeck. Ledwo znajdujący się już w szesnastce rywala Anglik został powalony, co nie umknęło uwadze sędziego.

Zdobycie bramki dla Santiego Cazorli wydawało się formalnością. Hiszpan ze stoickim spokojem umieścił piłkę w rogu bramki, 0-1 dla Arsenalu!

The Eagles w kolejnych minutach zaczęli stwarzać sobie okazje, lecz drużyna gości nie straciła kontroli nad wydarzeniami na murawie. Defensywa The Gunners beż wyraźnych kłopotów potrafiła zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Po kwadransie gry zespół Crystal Palace nie tracił chęci, aby zagrozić bramce przeciwnika i nie ustawał w natarciach. Kreowane sytuacje stawały się coraz groźniejsze, a do bezpośrednich kontaktów z futbolówką zmuszany był również David Ospina.

Ponad pół godziny gry minęło a Arsenal ciągle nie zdołał zdominować swojego oponenta. Próby zagrożenia bramce Speroniego przez Kanonierów nie były warte odnotowania.

Nic nie zapowiadało zmiany wyniku! W ciągu dwóch doliczonych minut Kanonierzy zdobyli gola! Pięknego, prostopadłego podania od Alexisa nie zdołał wykorzystać Danny Welbeck, lecz piłkę dopadł Olivier Giroud, który musiał jedynie wbić futbolówkę do siatki!

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się od ofensywy...Crystal Palace. Gospodarze prawie zamknęli rywali na własnej połowie.

Po pięciu minutach piłkarzom Arsenalu udało się skonstruować atak, lecz jego konsekwencją był niegroźny strzał głową Mesuta Özila po zgraniu Alexisa. Obraz gry się nie zmienił, ciągle to Orły były w natarciu.

Goście zapracowali na swoją kolejną szansę w 57. minucie, kiedy rajdem popisał się Özil. Tym razem to reprezentant Niemiec wypuścił piłkę Sanchezowi, który mimo wolnej przestrzeni fatalnie spudłował.

W 65. minucie rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Szczęsny. Ta została spowodowana potrzebą pomocy medycznej dla Davida Ospiny. Jednakże Kolumbijczyk postanowił uchronić drużynę przed kolejną kontuzją i kontynuował grę.

Kilka minut później dobrym dośrodkowaniem popisał się Souare, jakby chcąc naprawić swoją winę przy rzucie karnym. Gayle wygrał nawet pojedynek o piłkę z Mertesackerem, lecz skierował piłkę nad poprzeczkę.

Wyraźnie nie jest to spotkanie, w którym Arsenal stwarzałby więcej okazji niż rywal. W 74. minucie faulowany przez Monreala został Ledley. Tuż sprzed szesnastego metra uderzył Puncheon, lecz niecelnie. Chwilę później na boisku zawitali Rosicky i Gibbs, którzy zastąpili Özila oraz Welbecka.

W 83. minucie niezwykłym rajdem odznaczył się Bolasie. Zmiennik Campbella pokonał kilkanaście metrów między zawodnikami Arsenalu, lecz na końcu oddał słaby strzał. Trzy minuty później kolejną okazją dla The Eagles był rzut rożny. Tym razem czujną postawę zachował David Ospina.

Gol dla gospodarzy! W końcówce meczu, obronny styl gry The Gunners się zemścił! Duże zamieszanie w polu karnym Kanonierów udało się wykorzystać Murray'owi, 1-2!

Strzelec bramki już sekundy po wznowieniu gry miał następną okazję! Tym razem słupek uratował gościom trzy punkty!

Sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kwietnik komentarzy: 62723.02.2015, 23:05

Ładnie Chelsea na tym młodszym Hazardzie zarobiła. Kupiony za około 800 tysięcy > sprzedany za 8 mln.

Szogun komentarzy: 28892 newsów: 323.02.2015, 22:54

Mowa o Icardim gdyby ktoś nie był w temacie.

Szogun komentarzy: 28892 newsów: 323.02.2015, 22:53

Mówiłem z dwa sezony temu,że warto by go podkupić to było,że jest cieńki i kolejny który będzie Naszym Lordem B. Facet ma ogromny potencjał.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52423.02.2015, 22:53

AaronLieber27
I pewnie już nie zachwyci.

AaronLieber27 komentarzy: 612723.02.2015, 22:41

Podol po raz kolejny nie zachwycil

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 22:36

3 czerwone kartki w meczu Levante. Co tam sie dzieje masakra...

belaSS komentarzy: 11723.02.2015, 22:34

Chyba już nawet 10..

belaSS komentarzy: 11723.02.2015, 22:33

AL27

Może w końcu wyjdą na prostą. Wreszcie mają konkretnego trenera co widać po transferach. Jak dziś wygrają będą mieli 6 miejsce choć strata do trzeciego Napoli to aż 7 pkt.

AaronLieber27 komentarzy: 612723.02.2015, 22:32

@got
jest spoko, ale w lidze angielskiej ze swoimi warunkami trudno mu by bylo sobie poradzic, ale ostatnio z Chelsea nawet sobie radzil

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 123.02.2015, 22:31

Ja jestem bardzo ciekawy Icardiego. Zapowiada się na naprawdę dobrego napastnika.

michalm1 komentarzy: 702023.02.2015, 22:23

Matuidi jest nie do wyjecia. To jest kluczowy pilkarz PSG.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11723.02.2015, 22:21

W tej chwili jest tylko jeden środkowy pomocnik - obok Pogby - z Serie A, którego bym chciał w Arsenalu - Radja Nainggolan.

anty_pzpn_ komentarzy: 337023.02.2015, 22:07

A ja bym się nie wahał oddać Ramseya i Cazorle czy Ramseya i Ozila za duet Pogba - Vidal :P

Dominik11 komentarzy: 2025023.02.2015, 22:05

Mikel Arteta zostanie ojcem po raz trzeci!

simson16 komentarzy: 461423.02.2015, 22:04

no taa;D;D;D

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11723.02.2015, 22:04

AL27---> Na pewno nie Juve, bo tam tylko Pogba trzyma wysoki poziom. Chyba Real.

marimoshi komentarzy: 473023.02.2015, 22:03

Simson
Zawsze możesz wyszukać go i zobaczyć jego posty :P

simson16 komentarzy: 461423.02.2015, 22:03

adamandium
mam prosbe moge nie byc na forum:( napiszesz mi an priv jak sie skonczyla cala sprawa?

AaronLieber27 komentarzy: 612723.02.2015, 22:01

@Pawlak
Tylko sprawa wyglada tak Wilshere wylatuje wraca Ramsey i na odwrot. Ozil 1,5 roku szukal formy i nareszcie ja nalazl ale to dopiero kilka dobrych meczy. Coquelin to samo 2 miesiace dobrej gry jeszcze o niczym nie swiadcza a z Santim sie zgodze

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 223.02.2015, 22:01

Nie wiem czy był temat, ale podejmuje się ktoś z was może sklejenia 50 bramek Giroud?

Czy czekacie na dobrą wstawkę na yt?

Herus komentarzy: 148823.02.2015, 22:01

metro.co.uk/2015/02/19/arsenal-to-seal-jackson-martinez-transfer-as-summer-marquee-signing-5069473/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.02.2015, 21:59

I Barcelonka w pupe dostala. Oj jak mi przykro ; (

hehehe

anty_pzpn_ komentarzy: 337023.02.2015, 21:58

Cudownie byłoby wygrać jutro 3:0(a taka możliwość jest bo nie oszukujmy się ale Monaco to najsłabszy przeciwnik LM aktualnie) i moglibyśmy na Old Traford zagrać najsilniejszym składem w fa Cup po czym w rewanżu w LM dać odpocząć czołowym zawodnikom.

Ps.
Właśnie w pracy rozkminiamy bilety na mecz Manchester - Arsenal w fa Cup i jeśli się uda to jedziemy z koksem :D

Real : Kroos, James, Isco, Modric

Wedlug mnie PsG kazdego z tej trojki chetnie bym zobaczyl u nas. Niby Juve tez ma dobra linie ale Vidal w tym sezonie nie zachwyca forma, Marchisio potrafi raz zagrac dobry mecz by kilka dni zagrac tragiznie a Pirlo nie jest juz mlodziakiem

simson16 komentarzy: 461423.02.2015, 21:53

adamandium
mam andzieje ze bedzie wszystko ok...daj znac jak bedzie po wszystkim,pozdrawiam.

basti_fantasti komentarzy: 12023.02.2015, 21:53

na time4tv. com

marimoshi komentarzy: 473023.02.2015, 21:51

Jak coś to odzywaj się jak Ci tam poszło. powodzenia

mruz komentarzy: 13623.02.2015, 21:50

AaronLieber27 ja liczę że wszystkie angielskie przejdą ale pewnie się przelicze :)
CFC u siebie wystarczy że strzeli bramkę na co ich stać a następnie zamuruje dostęp do bramki i to wystarczy bo mają gola na wyjeździe.

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 123.02.2015, 21:50

ma ktoś dobrego steam'a do FOX żeby obejrzeć TWD?

adamandium komentarzy: 127723.02.2015, 21:49