Słupek ratuje trzy punkty!

Słupek ratuje trzy punkty! 21.02.2015, 17:00, Łukasz Wandzel 3308 komentarzy

Wielu kibiców z pewnością oczekiwało łatwego zwycięstwa, mimo że drużyna Crystal Palace nie prezentuje się ostatnio słabo. Tę opinię zdołała utrzymać także dziś pokazując prawdziwe oblicze derbów. Podopieczni Alana Pardewa pokazali niezwykły charakter, dzięki któremu byli niesamowicie blisko wydarcia Kanonierom punktów.

Co można powiedzieć o grze Arsenalu? Bez zachwytów, lecz przynajmniej zdołał wygrać spotkanie. Wszyscy moglibyśmy wybaczyć drużynie Arsene'a Wengera niezbyt ładne zwycięstwo, gdyby nie nerwowa końcówka. Konsekwencja w grze obronnej piłkarzy Arsenalu przynosiła skutek prawie do samego końca. Prawie, czego skutkiem mogły być szybko stracone dwie bramki. Na szczęście taktyka The Gunners nie zakończyła się blamażem. Mimo tego każdy fan Arsenalu zawdzięcza udane popołudnie ratującemu punkty...słupkowi.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Welbeck (75. Gibbs), Özil (75. Rosicky), Alexis (89. Gabriel) - Giroud

Crystal Palace: Speroni - Ward, Delaney, Dann, Souare - Mutch, Ledley (79. Ameobi) - Puncheon, Zaha, Gayle (79. Murray) - Campbell (63. Bolasie)

Piłkarzom Arsenalu zajęło nieco ponad kilkadziesiąt sekund, aby przyzwyczaić buty do biegania po Selhurst Park i zacząć swobodnie utrzymywać się przy futbolówce. Mesut Özil zdołał nawet pokonać bramkarza, lecz już po gwizdku sygnalizującym offside.

I już w 7. minucie jedenastka dla Arsenalu! Górne podanie przed polem karnym gospodarzy zdołał przejąć Danny Welbeck. Ledwo znajdujący się już w szesnastce rywala Anglik został powalony, co nie umknęło uwadze sędziego.

Zdobycie bramki dla Santiego Cazorli wydawało się formalnością. Hiszpan ze stoickim spokojem umieścił piłkę w rogu bramki, 0-1 dla Arsenalu!

The Eagles w kolejnych minutach zaczęli stwarzać sobie okazje, lecz drużyna gości nie straciła kontroli nad wydarzeniami na murawie. Defensywa The Gunners beż wyraźnych kłopotów potrafiła zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Po kwadransie gry zespół Crystal Palace nie tracił chęci, aby zagrozić bramce przeciwnika i nie ustawał w natarciach. Kreowane sytuacje stawały się coraz groźniejsze, a do bezpośrednich kontaktów z futbolówką zmuszany był również David Ospina.

Ponad pół godziny gry minęło a Arsenal ciągle nie zdołał zdominować swojego oponenta. Próby zagrożenia bramce Speroniego przez Kanonierów nie były warte odnotowania.

Nic nie zapowiadało zmiany wyniku! W ciągu dwóch doliczonych minut Kanonierzy zdobyli gola! Pięknego, prostopadłego podania od Alexisa nie zdołał wykorzystać Danny Welbeck, lecz piłkę dopadł Olivier Giroud, który musiał jedynie wbić futbolówkę do siatki!

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się od ofensywy...Crystal Palace. Gospodarze prawie zamknęli rywali na własnej połowie.

Po pięciu minutach piłkarzom Arsenalu udało się skonstruować atak, lecz jego konsekwencją był niegroźny strzał głową Mesuta Özila po zgraniu Alexisa. Obraz gry się nie zmienił, ciągle to Orły były w natarciu.

Goście zapracowali na swoją kolejną szansę w 57. minucie, kiedy rajdem popisał się Özil. Tym razem to reprezentant Niemiec wypuścił piłkę Sanchezowi, który mimo wolnej przestrzeni fatalnie spudłował.

W 65. minucie rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Szczęsny. Ta została spowodowana potrzebą pomocy medycznej dla Davida Ospiny. Jednakże Kolumbijczyk postanowił uchronić drużynę przed kolejną kontuzją i kontynuował grę.

Kilka minut później dobrym dośrodkowaniem popisał się Souare, jakby chcąc naprawić swoją winę przy rzucie karnym. Gayle wygrał nawet pojedynek o piłkę z Mertesackerem, lecz skierował piłkę nad poprzeczkę.

Wyraźnie nie jest to spotkanie, w którym Arsenal stwarzałby więcej okazji niż rywal. W 74. minucie faulowany przez Monreala został Ledley. Tuż sprzed szesnastego metra uderzył Puncheon, lecz niecelnie. Chwilę później na boisku zawitali Rosicky i Gibbs, którzy zastąpili Özila oraz Welbecka.

W 83. minucie niezwykłym rajdem odznaczył się Bolasie. Zmiennik Campbella pokonał kilkanaście metrów między zawodnikami Arsenalu, lecz na końcu oddał słaby strzał. Trzy minuty później kolejną okazją dla The Eagles był rzut rożny. Tym razem czujną postawę zachował David Ospina.

Gol dla gospodarzy! W końcówce meczu, obronny styl gry The Gunners się zemścił! Duże zamieszanie w polu karnym Kanonierów udało się wykorzystać Murray'owi, 1-2!

Strzelec bramki już sekundy po wznowieniu gry miał następną okazję! Tym razem słupek uratował gościom trzy punkty!

Sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.02.2015, 06:45

Z cyklu pytanie na śniadanie: Paulo Dybala czy Alexandre Lacazette?

SzamanTheGunner komentarzy: 89624.02.2015, 03:53

W TYM ROKU ARSENAL ZDOBĘDZIE LIGĘ MISTRZÓW AEAOOO, Aeaooo

royal87 komentarzy: 142424.02.2015, 01:37

moim zdaniem barca nie jest taka mocna co prawda ograła ostatnim czasem atletico ale atletico w tamtych meczach przedewszystkim u siebie za bardzo probowala udowodnic ze potrafi grac otwarta piłke z najlepszymi i to sie zemściło. osttanio sporo pkt nabijali na górach a z malaga przegrali i pamietam jeszcze remis z nimi na poczatku sezonu. oby pelle wyciagnął wnosiki z meczu malagi, która ewidentnie potrafi grac z barcą

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 324.02.2015, 01:11

Horrory jeśli ktoś pytał: Dead End,Głosy,Inni,Istnienie,Shutter,Darkwater,Nieznajomi,Tożsamość (ta z Cusackiem),Sinister,Dziecko Rosmary,Smakosz,Sillent Hill,Ukryty Wymiar

Pewnie sobie coś wybierzesz.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2015, 00:34

Lieber

moga , nic nie szkodzi na przeszkodzie.

Zespoly w grupach nie graja ze soba tylko w 1/8

AaronLieber27 komentarzy: 612724.02.2015, 00:26

Pamietam ze Real zagral z BVB w grupie a potem w fazie pucharowej tylko nie wiem czy byl to cwiercfinal czy polfinal ale chyba cwiercfinal

AaronLieber27 komentarzy: 612724.02.2015, 00:25

Widze ze nikt z was nie wierzy w awans PSG. Ktos wie jak Atleti ostatnio zagralo bo z Celta to wygladalo tragicznie a i Leverkusen nie zachwyca forma

* MC - Barca (MC)

Chyba możemy trafić na Borussię ale pewny nie jestem.

AaronLieber27 komentarzy: 612724.02.2015, 00:22

Mam takie pytanko czy jesli Arsenal i Borussia awansuja dalej to czy moga sie spotkac w nastepnej rundzie czy nie bo juz ze soba graly w grupie ?

kaziu874 komentarzy: 675724.02.2015, 00:20

marz2 --> ok dzieki.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 124.02.2015, 00:19

Aaron
Porto, Real, Chelski, Bayern, Juve, AFC, Atleti, Barca

rivaldo

Uważaj bo się przejedziesz na tym stwierdzeniu, że jest 'za dobry'.

AaronLieber27 komentarzy: 612724.02.2015, 00:17

To moze sprobujmy wytypowac cwiercfinalistow ?
* Basel - Porto (Basel)
* Psg - CFC (PSG)
* BVB - Juve (???)
* Atletico - Leverkusen (Atleti)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2015, 00:15

ja to dzis tournee robie, city-barca , a potem na necie z odtworzenia juve-bvb. Mecz w turynie jest za dobry dla mnie by wystarczyl mi 5 minutowy skrot z nc plus.

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 00:13

Kaziu
Dawno nie oglądałem horroru jakiegoś ale jak tylko coś mi się przypomni to podrzucę Ci na pw

Kowalczyk
Zdecydowanie City. Nie trawię Barcy, a City to liga angielska więc jak najbardziej za Manchesterem :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 00:12

Kowalczyk
Oczywiscie ze City.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.02.2015, 00:12

HAX?

Kowalczyk11 komentarzy: 325324.02.2015, 00:11

Tak ogólnie rzecz biorąc to wolicie awans city czy barcy ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 00:09

Rowniez tak uwazam. A City znowu polegnie w starciu z Barca.

kaziu874 komentarzy: 675724.02.2015, 00:08

anty_pzpn_ --> kolega widzę się rozmarzył, no ale za marzenia nie karają ;d

Serio nikt nie ogladal zadnego porzadnego horroru ostatnio i nie moglby zapodac tytulu?

anty_pzpn_ komentarzy: 337024.02.2015, 00:04

Zapomniałem o Arsenalu bo w tym sezonie się to zmieni.będziemy na 2 miejscu na koniec sezonu. Śmiem nawet stwierdzić że jeżeli w następnej kolejce Chelsea przegra a my wygramy to jeszcze wszystko możliwe jeśli chodzi o mistrza :]

AaronLieber27 komentarzy: 612724.02.2015, 00:02

@K204
Ja podobnie Guardiaola zabral mi 2 tysiaki

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 124.02.2015, 00:02

Telegraph: Chelsea wysłała do siedziby FA pismo, w którym pyta dlaczego Jack Wilshere, Jan Vertonghen oraz Joe Hart uniknęli kary po podobnych zachowaniach do Maticia. Wszystkie te trzy zdarzenia zostały dokładnie opisane.

kaziu874 komentarzy: 675723.02.2015, 23:58

anty_pzpn_ --> zapomniales o Arsenalu na 4 miejscu.

@pawlak
Arsenal mysle ze spokojnie wejdzie, chociaz kurs z tego co kojarze nie jest zbyt wysoki (1,6). City tez nie powinno oddac Barsie 3 pkt ale wiadomo Yya nie zagra. Juve gra totalne dno, a BVB wyszloz dolka wiec raczej postawilbym na BVB. a co do meczu w Leverkusen to bym sie powstrzymal bo cos czuje ze remisik moze tam pasc

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 323.02.2015, 23:33

Ja tam w zasadzie mam głęboko w nosie co zawodnik robi w wolnym czasie. To tez człowiek który ma swoje potrzeby i o ile nie przekłada się to na jego grę to na zdrowie.

baranek19 komentarzy: 134123.02.2015, 23:29

jutro 2 remisy

Mihex komentarzy: 2360423.02.2015, 23:24

henry
Wydaje się pewny, ale to LM, tu ciężko stwierdzić co jest pewne :P A patrząc na zeszłotygodniowe mecze to wszędzie można by obstawić remis 1-1 :D

henry147 komentarzy: 136623.02.2015, 23:22

Juve-Bvb x2
City-Barca x2
Bayer-Atletico 2
Chyba pewny kupon co myslicie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.02.2015, 23:17

Anderlecht na wyjazdach radzi sobie bardzo dobrze. Lepiej niz u siebie. Niestety w Rosji gra sie ciezko i tu jest wielka niewiadoma. Dynamo zagralo fragmentami calkiem dobrze i mieli szanse na wygrana. Anderlecht za duzo kombinowal i nic z tego nie wyszlo a i bramkarz Dynama tez zagral dobrze. Ja mimo wszystko wierze w nich. Niech wezma dzis przyklad z mlodych.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 123.02.2015, 23:13

Chociaż na mecz Sporting - Wolfsburg lepsze byłoby chyba BTTS

Mihex komentarzy: 2360423.02.2015, 23:10

Szogun
To byłby hejcony za brak zaangażowania, ostatnio w jednym wywiadzie powiedział, że gra tylko dla pieniędzy, piłka go osobiście nie interesuje.
Plus ta afera z żoną Maxi Lopeza... Nie wiem czy chciałbym kolejnego Terrego w BPL, ew. Girouda z hotelu.

kwietnik

Poza meczem Dinama z Anderlechtem, o którym nie za bardzo coś mogę powiedzieć, kupon wydaję się być na prawdę dobry.